• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3330

Motocykliści "wyłapywani" przez policjantów

Wągrowieccy policjanci ostro narazili się mieszkańcom, szczególnie tym zmotoryzowanym. Zatrzymywali i kontrolowali motocyklistów.

fot. Adam Dawidowicz / Facebook

Wczoraj w samo południe w Wągrowcu miało odbyć się "Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego". Niestety ze względu na COVID-19 imprezę odwołano. Zgody na organizację takiej imprezy nie wyraził Urząd Miejski oraz policja.

Policjanci działali już od kilku dni, robili wszystko, aby nie dopuścić do pojawiania się na wągrowieckim Rynku motocyklistów. Udało się.

W piątek skontaktował się z nami jeden z organizatorów i poprosił o zamieszczenie informacji, że impreza zostaje odwołana.

To jednak nie koniec.

Wczoraj na wągrowieckich ulicach, drogach wjazdowych do miasta oraz Rynku pojawili się policjanci w radiowozach, którzy legitymowali motocyklistów. Nie zabrakło też radiowozów nieoznakowanych. Niektórzy motocykliści kontrolowani byli po trzy razy.

- O 10:00 ruszyliśmy z Wągrowca w stronę Kcyni, o 10:08 Insygnia zatrzymała nas już w Krośnie, kontrola trwała 20 minut — poinformował na Facebooku motocyklista Jarosław.

Odwołana impreza w Wągrowcu sprawiła, że motocykliści wyjechali do innych miejscowości.

- Z racji tego, że nie odbyło się rozpoczęcie w Wągrowcu, byliśmy na rozpoczęciu w Miastku. Ku naszemu zdziwieniu było bardzo dużo policji, która pomagała w kierowaniu ruchem i pilnowała porządku na drodze. Wielki ukłon w ich stronę — tłumaczy Agata.

Motocykliści mają duży żal do władz miasta i policji.

- Panie Jarosławie Berendt co to ma na celu? Promować miasto należy w godny sposób i wręcz zachęcać do organizacji takich eventów, a Pan tu bierze czynny udział w hucpie Covid zwanej! Wstyd mi za takich włodarzy. A używanie policji do politycznych zagrywek, to żenada. Policja ma służyć obywatelom, a nie wprowadzać chaos i strach. Pamiętajcie, że każdy kij ma dwa końce. A już samo podejście policjantów też karygodne, bo zawsze możecie odstąpić od czynności, ale widać, że tam też mnóstwo konfidentów, którzy doniosą na niesubordynację — napisał na Facebooku Mariusz.

Tak Daniel Różański z WRC na Kołach skomentował wczorajszą sytuację w Wągrowcu.


Komentarze   

rychu
+13 #10 RE: Motocykliści "wyłapywani" przez policjantówrychu 2021-05-10 20:42
Oburzony hrabia z Rgielska chciał motorkiem do miasta przyjechac a tu policja robi swoją robote ..
Od tego są
+9 #9 RE: Motocykliści "wyłapywani" przez policjantówOd tego są 2021-05-10 20:34
Policjanci skontrolowali motocyklistów... I co? To jest jakaś grupa uprzywilejowana, że ich nie mają kontrolować? No i nagle się ich kilkudziesięciu zjechało, to więcej policjantów - logiczne.
Z drugiej strony, kto robi imprezę w czasie jak nie można robić imprez, a potem kręci nosem że coś nie wyszło. Ostatni organizator pan W... mam do niego duży szacunek ale nie dziwię się że się wycofał jak miał z takimi ludźmi do czyszczenia
Moto
+10 #8 ŚmiechMoto 2021-05-10 18:41
Jak dbasz o motor i używasz głowy, to po kontroli dalej cieszysz się przyjemnością z jazdy, a nie beczysz w Internecie.
Kla
+14 #7 RE: Motocykliści "wyłapywani" przez policjantówKla 2021-05-10 14:56
Oj tam.A na obwodnicy młodzież tak szybko jechała ze dachował ich samochód .Smarkateria pokupowała sobie za 1000zl auta i zagrozenie stwarza na drodze.
Takich gierojów ścigać i prawo jazdy zabierać niech rowerami jeżdżą.
D-mitr
+8 #6 Czy to wina burmistrza?D-mitr 2021-05-10 14:47
A co burmistrz ma wspólnego z łapanką urządzaną przez mundurowych? Nie rozumiem. Teraz, zdaniem Portalu, już wszystko jest winą burmistrza, włącznie z Covidem i jego obostrzeniami, zimnym majem itd. A jak wprowadzano nowe porządki w urzędzie i spółkach, zatrudniano kolesi oraz koleżanki, rezygnowano z przyznanych już dotacji, gotowych projektów itd., to Portal milczał - przez ponad 2 lata! Cały czas lansował poczynania Bliżej Ludzi, choć to najmniej udana ekipa z dotychczasowych. Odezwał się teraz - po wewnętrznej wojnie i podziale u Kubusiów - jako obrońca uciśnionych jednośladów, którym nie pozwolono prytać silnikami po ulicach, co jest na pewno winą ratusza. A taka to była atrakcja i promocja! Buahahahaha....
PIS-Janowy
-7 #5 RE: Motocykliści "wyłapywani" przez policjantówPIS-Janowy 2021-05-10 14:00
Ale co wy sie dziwicie? CO was dziwi w czerowno-teczwoym wagrowcu? Mozecie byc pewnie, ze gdyby to byla procesja odchylow w stringach i z piorkami w dup..ach z haslem "tolerancja i francja" czy "wypierdalac bo my chcemy aborcji na kazdym rogu" to policja jeszcze by wspierala impreke
kutonowo
+11 #4 RE: Motocykliści "wyłapywani" przez policjantówkutonowo 2021-05-10 12:14
Policja dokucza . Panie Różanski niech pan sobie przypomni ile to razy policja jak taxi woziło pijanego pańskiego wuja M i co wtedy było ok?
bobik
+19 #3 MOTOcyklistabobik 2021-05-10 12:11
maszynę trzeba mieć sprawną papiery ok jezdzić z głową - policji nie musisz się bać . niech zatrzymują wyeliminują motocyklistów z przypadku a nie pasji ...
Czytelnik
+1 #2 MotorCzytelnik 2021-05-10 09:33
Poprostu juz więcej nie robić w wagrowcu rozpoczęcie sezonu lub czegoś innego
1312
-3 #1 ACAB1312 2021-05-10 09:30
Policja nam dokucza

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.