• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1767

30 wolnych szczepionek w ciągu tygodnia i 328 w ciągu miesiąca

Rząd udostępnił wczoraj mapę, która pozwala sprawdzić, ile jest wolnych terminów na szczepienie przeciw COVID-19 w poszczególnych powiatach. Dane dostępne są w perspektywie kolejnych siedmiu i 30 dni.

- Sprawdź liczbę wolnych terminów w okolicy! Wprowadziliśmy nowe udogodnienie do raportu, które pomoże w znalezieniu terminu szczepienia. Od dzisiaj istnieje możliwość sprawdzenia w powiatach liczby wolnych terminów na następne 7 oraz 30 dni – poinformowano na profilu SzczepimySię, prowadzonym na Twitterze przez Centrum Informacyjne Rządu.

Zgodnie z danymi na 12.05.2021, godzina 10:00 w powiecie wągrowieckim w ciągu najbliższych 7 dni mamy 30 wolnych szczepionek, a w ciągu kolejnych 30 dni - wolnych szczepionek jest 328.

Mapa wolnych terminów dostępna jest pod adresem www.gov.pl/web/szczepimysie/raport-szczepien-przeciwko-covid-19.


Jak zapisać się na szczepienie?

Są cztery sposoby, dzięki którym można zapisać się na szczepienie:

zadzwoń na bezpłatną infolinię 989,

Zarejestrować możesz się osobiście lub może zrobić to za Ciebie ktoś bliski z rodziny. Do zapisu potrzebujesz nr PESEL. W ten sposób zarejestrujesz również swoich rodziców czy dziadków. Wystarczy posiadać nr PESEL bliskiej osoby. Pamiętaj, że numer telefonu kontaktowego nie jest wymagany, ale jeśli go podasz, to dostaniesz SMS na swoją komórkę, z potwierdzeniem umówionej wizyty szczepienia. Podczas rejestracji otrzymasz termin i miejsce szczepienia.

wyślij SMS – o treści "SzczepimySie" na numer 880 333 333,

Wysyłając wiadomość SMS, połączysz się z systemem, który przeprowadzi Cię przez rejestrację krok po kroku. Początkowo zostaniesz poproszony o podanie nr PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System rejestracyjny zaproponuje najbliższy wolny termin szczepienia w punkcie położonym blisko Twojego miejsca zamieszkania. W przypadku niedogodności terminu możesz wybrać inną datę. Po zakończeniu rejestracji – na dobę przed zaplanowanym szczepieniem – otrzymasz wiadomość SMS z przypomnieniem terminu i miejsca szczepienia.

Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, infolinia oddzwoni do wszystkich osób, które wyślą SMS w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień.

dokonaj e-rejestracji na stronie głównej pacjent.gov.pl – zalogujesz się Profilem Zaufanym lub dowodem osobistym z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód).

Po zalogowaniu system zaproponuje pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się najbliżej Twojego adresu. W przypadku niedogodnego terminu albo miejsca szczepienia masz możliwość dokonania zmiany. Wystarczy skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po zakończeniu rezerwacji otrzymasz powiadomienie SMS, a dzień przed planowanym terminem system przypomni Ci o szczepieniu. W przypadku braku Profilu Zaufanego w celu rejestracji szczepienia, skontaktuj się z infolinią NFZ 989 lub bezpośrednio z wybranym punktem szczepień.

skontaktuj się z punktem szczepień – najlepiej telefonicznie.

Numery do punktów szczepień znajdziesz m.in. na stronie gov.pl/szczepimysie. Pamiętaj, że osobista wizyta w punkcie szczepień może wiązać się z koniecznością stania w kolejce oraz jest bezpośrednim narażaniem na ryzyko zakażenia. Najlepiej więc zapisz się zdalnie.


Komentarze   

PIS-Janowy
-3 #3 RE: 30 wolnych szczepionek w ciągu tygodnia i 328 w ciągu miesiącaPIS-Janowy 2021-05-13 22:50
A tutaj - zalecenia z pedalkiego stanu Kalifornia:"...W czasie, gdy władze Teksasu i Missisipi podejmują decyzję o zniesieniu obowiązku noszenia masek w związku z poprawą sytuacji epidemicznej, gubernator Kalifornii, Gavin Newsom, wzywa mieszkańców stanu do zakładania jednocześnie dwóch masek, by powstrzymać transmisję koronawirusa SARS-CoV-2.
Newsom stwierdził, że mieszkańcy stanu powinni "rozważać używanie dodatkowej maski", gdy znajdują się w miejscach publicznych.

- Zachęcamy mieszkańców, by nosili podwójne maski zwłaszcza w świetle tego co moim zdaniem jest złą informacją płynącą z co najmniej czterech stanów - oświadczył Newsom na konferencji prasowej.
Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego opublikował nowe wytyczne ws. noszenia masek, które głoszą, że "dobre, skuteczne maski powinny dobrze przylegać do twarzy i zapewniać właściwą filtrację powietrza, a noszenie podwójnych masek może w tym pomóc"...."
Podwojne maski ... czy to warto w ogole komentowac ?
PIS-Janowy
-3 #2 RE: 30 wolnych szczepionek w ciągu tygodnia i 328 w ciągu miesiącaPIS-Janowy 2021-05-13 22:46
Uwaga!! Szczepienia w rekordowym tempie, lockdowny, odebrane Boze Narodzenie, Wielkanoc , Majowka, 430 mld w pizdu i nie widomo gdzie jest a dzis .... Kolejny krok milowy - przegoniliśmy UK w liczbie zgonów "dawidowych" na 1 mln populacji! Należy Niedzielskiemu i Morawieckiemu oraz takim osobnikom jak Do PIS Janowy, Golem czy Andrzej2 pogratulować tylko.
PIS-Janowy
-2 #1 RE: 30 wolnych szczepionek w tym tygodniu i 328 w ciągu miesiącaPIS-Janowy 2021-05-13 22:39
A teraz uwaga! Uwaga!! jest tutaj ten klon Do PIS Janowy i jego podnozek Oli czy inny Andrezj2? Czytajcie - artykul na temat COVID w Interii (ktorej placa za naganianie do szczepien i podtrzymywanie sraczki swirowirusowej):"...USA: WAŻNA ZMIANA DLA ZASZCZEPIONYCH. "MOŻESZ ZRZUCIĆ MASKĘ" - Osoby w pełni zaszczepione przeciwko COVID-19 nie muszą nosić masek ani zachowywać dystansu społecznego w pomieszczeniach i na zewnątrz - ogłosił w czwartek dyrektor amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób.
- Jeśli jesteś w pełni zaszczepiony, możesz zacząć robić rzeczy, które przestałeś robić z powodu pandemii. Wszyscy tęskniliśmy za tym momentem, w którym będziemy mogli wrócić do normalności - powiedziała dyrektor amerykańskich Centrów ds. Kontroli i Prewencji Chorób, dr Rochelle Walensky..."
I nic wiecej. ROUMIECIE! A w USA w 19 stanach od dwoch miesiecy NIKT nie musi nosic maski (bez podzialu na szczepionych czy nie), na Florydzie karalnym ma byc zmuszanie do noszenia szmaty a o paszportach szczepionowych nie ma mowy. Jak na razie 12lub 13 stanow chce isc ta sama droga. Oczywiscie sa to stany republikanskie.

No jak tam Oli - sa te twoje "wiodace media wiarygodne czy nie? Dalej wierzysz w truny z Bergamo i maybacha Rydzyka, geniuszu z wagrowca? Mzoe DO PIS Janowy zaszczeka tez na temat. NA temat , powtarzam.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.