• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 459

17 maja ruszyła rejestracja nastolatków powyżej 16. roku życia

Zaczęła się rejestracja na szczepienie przeciw COVID-19 nastolatków powyżej 16 roku życia. E-skierowanie swojego dziecka znajdziesz na jego Internetowym Koncie Pacjenta.

Nastolatka na szczepienia można zarejestrować przez:

🔸 bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień ☎️ 989
🔸 kontaktując się z wybranym punktem szczepień
🔸 wysyłając SMS
📱664 908 556 lub 📱880 333 333 o treści: SzczepimySie
🔸 poprzez e-rejestrację
💻 dostępną na stronie głównej pacjent.gov.pl. Wybierz szybką ścieżkę e-rejestracji, wpisz numer PESEL i nazwisko Twojego dziecka, podaj numer telefonu, na który odbierać będziesz potwierdzenia, i wybierz termin szczepienia.

Jak wygląda szybka ścieżka e-rejestracji na szczepienie

Żeby się zakwalifikować na szczepienie, trzeba wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego. Kwestionariusz jest dla pracownika medycznego podstawą decyzji, czy osoba może być zaszczepiona tego dnia. W przypadku osoby niepełnoletniej kwestionariusz będzie podpisywać rodzic. Jeśli ktoś nie będzie miał wydrukowanego kwestionariusza ze sobą, to otrzyma go do wypełnienia w punkcie szczepień.

Uwaga! Jeśli nastolatek nie przyniesie na zabieg kwestionariusza podpisanego przez rodzica lub opiekuna prawnego, to ten musi z nim przyjść.

Nastolatki otrzymają szczepionkę Comirnaty firmy Pfizer, która jako jedyna została dopuszczona przez Europejską Agencję Leków do stosowania u osób w wieku 16+.

Sprawdź, jak przebiega szczepienie i jak się do niego przygotować

Po każdym z kolejnych dwóch szczepień nastolatek otrzyma zaświadczenie o przebytym szczepieniu. Będzie ono też, podobnie jak kod QR potwierdzający pełny cykl szczepienia, na Internetowym Koncie Pacjenta nastolatka (Na IKP wybierz „Profilaktyka”, a następnie „Szczepienia”).

Jeśli chcesz anulować umówione dla nastolatka szczepienie lub zmienić termin, możesz to zrobić albo kontaktując się z punktem szczepień, albo dzwoniąc na infolinię: 989.


🔸 Kwestionariusz dla nastolatka


Komentarze   

PIS-Janowy
0 #2 RE: 17 maja ruszyła rejestracja nastolatków powyżej 16. roku życiaPIS-Janowy 2021-05-18 17:59
Troche faktow spoa wirusomatrixa:"...Jedną z najbardziej tragikomicznych legend, która nie trafiła do zestawu siedmiu zabobonów pandemicznego ciemnogrodu, jest przekonanie, że wyznawcy najmodniejszej „pandemii”, to ludzie rozsądni i bazujący na naukowych faktach. Najmodniejszy wirus na świecie rzeczywiście dokonał rekordowego spustoszenia, ale w umysłach ludzi, którzy uwierzyli w brednie podważające fundamentalną wiedzę naukową. Ustami profesorów i innych „ekspertów” sprzedano ludzkości tak nieprawdopodobne bzdury, że porównanie do płaskiej Ziemi jest zbyt łagodne, aby oddać skalę otumanienia. Poniższe zestawienie jest tylko i wyłącznie moim subiektywnym wyborem, wszystkiego spisać się nie da, bo zabobony mnożą się każdego dnia, wraz z kolejnymi wypowiedziami budowniczych ciemnogrodu: Niedzielskiego, Horbana, Simona, Sutkowskiego i wielu, wielu innych.

1. Pandemiczny mit – Covid 19 to zupełnie nowy wirus. Naukowe fakty: Covid 19 to nazwa jednostki chorobowej, właściwa nazwa wirusa to SARS-CoV-2, mutacja SARS-CoV-1, oba wirusy należą do grupy koronwirusów znanych ludzkości od 60 lat.

2. Pandemiczny mit – mamy pandemię, bo Covid 19 jest jednym z najbardziej zjadliwych i śmiertelnych wirusów. Naukowe fakty: ponad 90% populacji przechodzi wirusa „bezobjawowo” lub łagodnie, około 5% wymaga hospitalizacji, a śmiertelność według najbardziej rozdętych statystyk nie przekracza 2% (rzecywiste obliczenia wskazuja na 0,2 %). Wskaźniki te jednoznacznie rozstrzygają, że nie może być mowy o pandemii albo pandemią należy nazywać prawie każdą chorobę, na przykład anginę.

3. Pandemiczny mit – lockdown i DDM ograniczają liczbę przypadków i zgonów. Naukowe fakty: najwyższe wskaźniki zgonów i przypadków mają kraje, gdzie wprowadzono najbardziej surowy lockdown i DDM: Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania, Belgia, Czechy, Polska. Znacznie mniejsze wskaźniki mają kraje, gdzie lockdownu i DDM-u nie było lub był w bardzo niewielkim stopniu: Szwecja, Białoruś, stany w USA gdzie nie stosowano obostrzen.

4. Pandemiczny mit – jedyna metoda zwalczania wirusa, to szczepionka. Naukowe fakty: na świecie istnieją tysiące wirusów, na które nigdy nie było i nie będzie szczepionek, bez masowych szczepień ludzkość zwalczyła ptasią i świńską grypę oraz… SARS-CoV-1. Dzieje się tak, ponieważ ludzki organizm samodzielnie potrafi zwalczać wirusy, które z czasem giną albo tracą zdolność do infekowania.

5. Pandemiczny mit – szczepienia zapobiegają zakażeniom. Naukowe fakty: żadna szczepionka nie zapobiega zakażeniu, co więcej każda szczepionka jest kontrolowanym zakażeniem organizmu, co ma wspomagać układ immunologiczny. Szczepionka nie chroni przed infekcją, szczepionka pozwala skuteczniej zwalczać chorobę, o ile rzeczywiście jest szczepionką, a nie produktem marketingowym pod wypromowanym szyldem Covid–19.

6. Pandemiczny mit – szczepienia to powrót do normalności. Naukowe fakty: według wskazań „ekspertów”, zaszczepieni nadal muszą zachowywać DDM, zaszczepieni lekarze w maseczkach przyjmują zaszczepionych pacjentów w maseczkach, szpitale wymagają od zaszczepionych testów, producenci “szczepionek” zapowiadają konieczność cyklicznych zabiegów.

7. Pandemiczny mit – dzieci muszą być zaszczepione, bo zarażą i uśmiercą dorosłych. Naukowe fakty: na coś trzeba się zdecydować albo zaszczepieni dorośli są chronieni przed chorobą albo nie zaszczepione dzieci, które w 99% przechodzą chorobę łagodnie, a śmiertelność to tysięczne promila, stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych. Szczepienie tej populacji z naukowego punktu widzenia jest absurdem, jeśli nie zbrodnią.

Większość z tego, co zostało powyżej wyłożone, to zakres wiedzy ze szkoły podstawowej, której zabrakło profesorom medycyny i wirusologom. Przy pomocy topornych środków propagandowych, wciskanych ludziom na niespotykaną dotąd skalę, wywołano pandemię głupoty. Myślenie i elementarną wiedzę zastąpiły zabobony medialne, a ogłupiony tłum naszprycowany ignorancją, ślepą wiarą i strachem przed demonem „pandemii”, podpala stosy pod każdą czarownicą, która w podstawówce nie spała na lekcjach biologii....."
Pis-Janowy
+1 #1 RE: 17 maja ruszyła rejestracja nastolatków powyżej 16. roku życiaPis-Janowy 2021-05-18 13:46
Jeba..ni mordercy i skurwesy..ny bezdzietni!! Skonczyli sie im chetni debile na szczepienie przeciw "zarazie" o 0.2% smiertelnosci, ktora NIE TYKA tych mlodych i teraz wyciagaja brudne lapy po dzieci. Przeciez szczepionke trzeba "zutylizowac"! A ponoc rodzice 40 tys dzieciakow wysyla im pod igle swoje potomstwo. Jak mozna byc tak glupim?! Tak bezmyslnym? Wiecej bolu i stresu te dzieciaki przezyja w wyniku tego szczepienia niz w przypadku GDYBY zachorowali ( u dzieci w 96 % BEZOBJAWOWO - dane z WHO!).

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.