• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 765

V Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego

Dla upamiętnienia 102. Rocznicy Odzyskania Niepodległości i Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego 28 maja 2021 r. odbył się V Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego.

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się uroczyste podsumowanie turnieju. Podczas podsumowania Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak, major Lesław Pilc i organizator zawodów Janusz Sieroń złożyli staroście wągrowieckiemu Tomaszowi Krancowi gratulacje z okazji przyznania włodarzowi powiatu przez Prezydenta RP Krzyża Kawalerskiego Orderu Odrodzenia Polski.

Nagrody dla „Najlepszych Strzelców” ufundował Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile. Dobrym duchem turnieju strzeleckiego była replika powstańca wielkopolskiego, który został wypożyczony przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej „Rogatywka 1918-1939”.

W związku z obowiązującym reżimem sanitarnym poszczególne reprezentacje przybywały na zawody o wyznaczonych godzinach i po zakończeniu konkurencji wracały do swoich szkół.

Prowadzącym strzelanie i głównym sędzią turnieju był Janusz Sieroń, a obowiązki sekretarzy zawodów pełnili Danuta Kitkowska-Sieroń i Małgorzata Ślęzak. W rywalizacji strzeleckiej wzięło udział 47 reprezentantów 8 szkół powiatu wągrowieckiego.

Uczestników turnieju witał sędzia główny zawodów, który przypomniał zawodnikom bohaterów zwycięskiego powstania wielkopolskiego i jednocześnie życzył młodzieży wspaniałej sportowej rywalizacji oraz trafienia samych „10”.

Zawodnicy strzelali w dwóch kategoriach wiekowych: młodzików i juniorów. Dla opiekunów reprezentacji szkół przeprowadzono konkurencję Open.

Organizatorem jubileuszowych zawodów było Koło Wągrowiec Gmina Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 przy współudziale Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Żelicach i Hufca ZHP w Wągrowcu. Turniej przeprowadzono pod honorowym patronatem Starosty Wągrowieckiego Tomasza Kranca, Wójta Gminy Wągrowiec Przemysława Majchrzaka, Komendanta Wojskowej Komendy Uzupełnień w Pile, Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919, Biura Zarządu Wojewódzkiego Ligi Obrony Kraju w Poznaniu oraz Komendanta Hufca ZHP w Wągrowcu, Prezesa Bractwa Strzeleckiego w Wągrowcu, którzy ufundowali puchary i medale w poszczególnych kategoriach.

WYNIKI

W rywalizacji uczniów szkół podstawowych zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Skokach. Drugie miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 1 Gminy Wągrowiec, trzecie miejsce wystrzelali młodzicy Szkoły Podstawowej w Żelicach.

Wśród dziewcząt zwyciężyły zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 1 w Wągrowcu, a drugie miejsce przypadło dziewczętom szkoły w Żelicach.

W kategorii szkół ponadpodstawowych bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu, zwyciężając w obydwu konkurencjach. Drugie miejsce przypadło juniorom i juniorkom Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu, a trzecie wywalczyli przedstawiciele 1 Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu.

We współzawodnictwie indywidualnym młodziczek I miejsce i tytuł „Najlepszego Strzelca” wystrzelała Oliwia Wichłacz z SP nr 1 w Wągrowcu, na II miejscu uplasowała się Sara Meler z SP nr 1 w Wągrowcu, III miejsce wywalczyła Zuzanna Sikorska z SP Żelice.

W klasyfikacji chłopców I miejsce z tytułem „Najlepszego Strzelca” przypadło Kacprowi Dykbanowi z SP nr 1 Wągrowiec, II miejsce zdobył Mateusz Kaczmarek z SP Skoki, a III miejsce zajął Kacper Kujawa z tej samej szkoły.

W konkurencji indywidualnej juniorek szkół ponadpodstawowych złoto i tytuł „Najlepszego Strzelca” wystrzelała Weronika Pałuka z ZS nr 2, srebro zdobyła Zuzanna Ślęzak z 1 LO, a brąz wywalczyła Angelika Starszak z ZS nr 2.

Wśród juniorów „Najlepszym Strzelcem” okazał się Eryk Sikorski z ZS nr 1, drugie miejsce przypadło Miłoszowi Kuchta z 1 LO, a trzecie miejsce uzyskał Antoni Moszyński z ZS nr 2.

Podczas V PTSS biorący udział w zawodach harcerze, którzy wystrzelali co najmniej 60 pkt, mogli zdobywać Brązową Odznakę Strzelecką ZHP. Sara Meler z wynikiem 69 pkt i Miłosz Kuchta z wynikiem 79 pkt zdobyli BOS ZHP.

Wiele emocji wzbudziła konkurencja „Open”, w której wzięli udział opiekunowie reprezentacji szkół. Zwyciężył w niej Wojciech Skrzypczak, otrzymując tytuł „Najlepszego Strzelca”, srebrny medal zdobył Jarosław Sadowski, a brąz wywalczył Tomkowiak Błażej.

Organizatorzy V PTSS serdecznie dziękują wszystkim fundatorom nagród, medali i pucharów. Zwycięzcom i uczestnikom zawodów serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na VI Powiatowy Turniej Strzelectwa Sportowego.

Tekst: Janusz SierońKomentarze   

Cichy
0 #4 Gratulacje dla medalistyCichy 2021-06-11 22:32
To teraz ex komandosi po turniejach się przewijają? :) Gratulacje dla dobrej brązowej fali
ANIA
+1 #3 GRATULACJEANIA 2021-06-05 07:03
Wiwat Pan Wojciech.
PIS-Janowy
-3 #2 RE: V Powiatowy Turniej Strzelectwa SportowegoPIS-Janowy 2021-06-02 15:13
A ja musze pierwszy raz pochwalic zebraka owsika. Niesamowite! Gosc wpadl do jakiegos szpitala w celach propagandowych i przecinania wsteg. Tam wszyscy w naskach, wystraszeni bo flesze blyskaja a owsik bez i kazal wszystkim zdjac no bo co sie beda wyglupiac. I tak sobie bez masek, bez dystansu zdjecia w " pandemii" popstykali. Skala hipokryzji przeogromna ale w koncu pokazal jak naprawde traktowac te cala srajdemie i restrykcje blazna noedzielskiego. Brawo Juras!!
Obiektywny.
0 #1 RE: V Powiatowy Turniej Strzelectwa SportowegoObiektywny. 2021-06-02 12:57
Reżim sanitarny. Wszyscy w maseczkach powinni być. A gościu a głównym zdjęciu to KTO ???
UPRZYWILEJOWANY ??? Bo bez maseczki :D

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.