• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1488

Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczół

Wracamy do sprawy padłych pszczół sprzed roku, przypominamy o zagrożeniach i grożących sankcjach — za popełnione przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

23 maja 2020 roku do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu wpłynęły pierwsze informacje o wytrutych pszczołach na terenie Gminy Wągrowiec w okolicach Wiatrowa. Pokrzywdzonymi byli właściciele pasiek, którzy rozstawili ule w okolicach Czekanowa, Łęgowa i Wiatrowa.

Zabójcze działanie użytych środków chemicznych doprowadziło do wyniszczenia populacji pszczoły lotnej w 85 ulach, a pszczelarze swe straty określili na kwotę przekraczającą 60 tysięcy złotych.

Działania śledczych doprowadziły do ustalenia osoby, która w tym czasie prowadziła opryski na polach. Pobrane i przekazane do badań próbki z poszczególnych uli potwierdziły obecność środków chemicznych stosowanych przez rolnika. Pochodzący z Łęgowa mężczyzna usłyszał zarzuty spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym lub zwierzęcym w znacznych rozmiarach.

W styczniu br. akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu. Jeżeli Sąd uzna winę mężczyzny, to w przypadku gdy działał on nieumyślnie, grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2, w przypadku umyślnego działania sprawcy, grozi kara od 3 miesięcy nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo właściciele pasiek mogą domagać się zwrotu poniesionych strat.


Komentarze   

Sigmar
+1 #10 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółSigmar 2021-06-08 07:49
Nie chodzi o środki tylko o ludzi, którzy są debilami, na opakowaniu od środków jasno jest podane aby pryskać wieczorem jak pszczół już nie ma ale wielcy rolnicy nie czytają albo nie umieją czytać i jadą w środku dnia, brawo przez takich ludzi, środki są zakazane. Za takie akcje powinno być publiczne batożenie.
Piotrek
+5 #9 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółPiotrek 2021-06-07 22:42
Trzeba zacząć od samej góry. Jeśli udostępnić debilowi broń atomową to jej użyje.
Powinien być zakaz sprzedaży środków szkodliwych dla środowiska a przy okazji dla zdrowia.
Żeby zrozumieć ból tego pszczelarza który stracił pszczoły samemu trzeba być pszczelarzem.
P.S. w ostatni piątek również ktoś wykonał w sposób nieprawidłowy opryski w skutek czego część pszczół zginęło.
PIS-Janowy
-7 #8 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółPIS-Janowy 2021-06-07 20:24
Nie renia, nie slyszalem tego nigdy. Dziekuje, ze odkrylas mi prawde. Bedeci wdzieczny "puki" tchu mi starczy. A slyszalas renu, zeby facet co to jest pijakiem, zacierem, debilem i pedofilem, knurem i zacofancem skonczonym bo nie wierzy w swietego "wirosa" kiedykolwie namawial do biegania, ruszania i ruchania, jadzenia czosnku , zielska i nie ruszania wszelkiego swinstwa "na poprawe humoru"? Pewnie slyszalas ... A teraz o wirusie w Szwecji - oficjalne dane z WHO:" - In Sweden, covid mortality in 2020, without a lockdown, was comparable to a strong influenza season and somewhat below the EU average. About 50% of Swedish deaths occurred in nursing homes and the median age of Swedish covid deaths was about 84 years." - krotko - smiertelnosc covidka bez zadnych lockdownow i robienie debili z ludzii byla na poziomie a miejscami nawet ponizej sredniej europejskiej (a ta to naciagane 0,3%). 50% zgonow to w domach starosci a wiek sredni zgonow to 84 lata. Taka by nas czekala pandemia gdyby Morawiecki z pajacem Niedzielskim nir robli nic. Ale woleli wystrzelic w powietrze 450 MLD zlotych i szykuja sie na nastepne 740. Z twoich podatkow Renia, bo ja prtzeciez tez z twoich zyje... Ale strzyzona renia i inne Andrzeje i Golemy jeszcze dupy nadstawia do kopa, bo tak w TV "plofesol" nakazal ...
RENIA
+2 #7 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółRENIA 2021-06-07 19:48
Janowy, słyszałeś kiedyś że jeżeli wyginą pszczoły, to w ciągu kilku lat zniknie z planety gatunek ludzki.
I wtedy nikomu nie będzie straszny żaden wirós . Także używaj puki jeszcze możesz,pij ,pal i ruszaj się
PIS-Janowy
-9 #6 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółPIS-Janowy 2021-06-07 16:56
Mirasa nie martwi 450 mld w bloto, Mirasa nie martwi 740 MLD w powietrze bo Miras ma karte kredytowa od mamusi i wie, ze jak wlozy do takiej maszynki i wystukanumerki to kasa wyjdzie z paszczy. Wie tez, ze gdy na stacji benzynowej jest paliwo i zna sie doskonale na swoim iPhonie i Instagramie, gdzie wystawia co tydzien zdjecia z nowym zelkime i tatuazykim ... Ot ,taki Miras w miasta Wagrowiec ...
z dv
-5 #5 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółz dv 2021-06-07 14:59
olas masz racje za PO , SLD i Psl żadnej chemi nie walili
miras n
+6 #4 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółmiras n 2021-06-07 14:55
PS janowy nie pisz o kosztach covid bo ty do budżetu państwa nic nie wpłacasz , więcej bierzesz Także odpier. się od naszych podatków a zabierz się sam za robote Jak zaczniesz płacić więcej jak bierzesz to zabieraj głos niepłodny ojcze rodziny zastępczej
PIS-Janowy
-8 #3 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółPIS-Janowy 2021-06-07 14:41
Olas - a napisz co maja zrobic innego aby przezyc? Dolaczajac do tego jeszcze wymagania debilne z kretynskiej UE ... Jakas porada? Placilbys za zdrowa zywnosci 3-4 razy wiecej niz za ta co dzisaj masz? A nowotwory? A kogo to obchodzi? jak pokazuje rok 2020, 2021 nowotowr jest niczym w porownaniu do niosacego zloty pyl dla kitlarzy covidek, o smiertelnosci 0,2% ....
Pomysl , jak wygladalaby nasz onkologia gdyby w nia wrzucici 450 MLD zl, ktore wyjebano na ....maseczki i dodatki dla kitlarzy.
Wiechu
-10 #2 PszczołyWiechu 2021-06-07 12:50
A pszczelarze t9 niby takie dobre duszyczki. Pszczoła nosi pokarm na zime A oni jej zabierają dla zysku....
olas
+11 #1 RE: Mężczyzna usłyszał zarzutu dot. wytrucia pszczółolas 2021-06-07 12:22
Polska, zdrowa żywność hehe. Bambry walą tyle chemii, że zwierzęta nie dają już rady, a ludzie się dziwią skąd ten nowotwór?
Nowotwór to PiS i jego chytry suweren trujący Polaków. Nowy ład ku*wa jego mać!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.