• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2617

Oświadczenie Wójta Gminy Wągrowiec

Wójt Gminy Wągrowiec Przemysław Majchrzak wydał oświadczenie w sprawie nieścisłości i insynuacji zawartych w wypowiedzi burmistrza Jarosława Berendta.

Wczoraj odbyła się sesja Rady Gminy Wągrowiec. Wójt Przemysław Majchrzak odniósł się do nieścisłości i insynuacji, których dopuścił się burmistrz Jarosław Berendt. Chodzi o temat budowy spalarni w miejscowości Nowe.

Wójt w wydanym oświadczeniu wyjaśnił kilka kluczowych kwestii. Swoje stanowisko zajęła też Rada Gminy Wągrowiec.


Materiał wideo


Komentarze   

Henry
0 #36 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecHenry 2021-06-15 10:29
Zorro - widzisz różnicę pomiędzy wydaniem decyzji na wykonanie projektu, a wydaniem pozwolenia na budowę. Chyba nie, więc nie mamy o czym rozmawiać.
Kaliszany
+3 #35 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecKaliszany 2021-06-14 22:06
Możecie swoje tu wieśniaki wypisywać.
Ale jeśli burmistrz oświadczył że nic o spalarni w tych wójta przesyłanych papierach niema, dziś na antenie wasze radio FM starosta twierdzi że nic jie wie o spalarni jak tylko z mediów, mieszkańcy nic o niczym nie wiedzą a jeszcze podobno zakazy dla jednego z sołtysów wsi na udostępnienie świetlicy, zgromadzeń, i komentowania sprawy spalarni. To właśnie tych osób są informacje są najbardziej prawdopodobne tym samym rzetelne i merytoryczne. Opowieści bo tak trzeba nazwać wywody dwóch panów z gminy to bełkot, przekładany strachem i nienawiścią na osoby reagujące negatywnie na to co dzieje się w sprawie spalarni.
Mikolo
0 #34 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecMikolo 2021-06-14 21:57
Henry, ..... Inaczej to jesteś jakiś potomek ormowca, we wniosku wyraźnie jest mniej więcej, zakład przetwarzający z odpadów energię cieplną i elektryczną. I jak burmistrz Miasta i dziś sam szef powiatu potwierdzili że o spalarni żadnych informacji nie dostali jak z mediów. A twierdząc że wniosek o zakład utylizacji nazwać inaczej spalarniom to trzeba być baranem albo potomkiem ormowca. A jak masz problem lub strach to napisz otwarty list do burmistrza i starosty, i niech przedstawiom wszystkie dokumenty odnośnie historii wójta i przewodniczącego na temat spalarni. A znając ich napewno prędzej czy później to zrobią, bo nie będą z takimi wieśniakami się szczypać.
Brawo burmistrz brawo, starosta. ✌️✌️✌️
Oki jawa
+2 #33 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecOki jawa 2021-06-14 21:44
Henry nie wprowadzaj w błąd tak jak te dwa buraki. Miałby powstać zakład który będzie przetwarzał śmieci w energię cieplną i elektryczną......... i podpierać się danymi z 2015 roku gdzie zawarte jest wyraźnie informacja o biogazowni a nie spalarni. I cały czas się tym podpierają od kilku tygodni wyskoczyli że będzie spalarnia wiedząc dobrze kto i na co prosi o zgodę danej inwestycji od dawna, i w ciemnote możesz wciskać swoim we wiosce a nie tu nam.
Już powinny sluzby6sie zająć tą sprawą.
PIS-Janowy
-2 #32 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecPIS-Janowy 2021-06-14 15:01
Ha, ha, ha, ha .... zarzadzenie przez POwska- SLD owska mafie od 60 lat. Trwaja analizy, anlizy przez "ekspertow, wydawane sa "oswiadczenia" w sprawie insynuacji ... jaki titaj jeszcze belkot poplynie. Wy po prostu popatrzcie niecodalej gdzie poplynie (czy moze juz plynie) kasa! Potezna kasa ... To takie proste a dajecioe sie lapac na pierdolenie jak o smiertelnym wirusie, osmiertelnosci 0.2% o przecietnej zgonow 75-80 lat. W wyniku ktorego pozamykano was, zdemolowon rok szkolny waszych dzieci i zapuszczono ich zdrowie, zadluzono kraj na razie na 450 MLD zl ( i nie wiadomo gdzie ta kasa jest) a wy dalej temy skurwesynstwu klaszczecie.
zorro
0 #31 Henry-baran jesteśzorro 2021-06-14 14:50
29-14-2019 została wydana decyzja nr 201/19 na wykonanie projektu budowy na działce nr 14/1 zakładu który będzie przerabiał odpady na energię cieplną i elektryczną.Inaczej SPALARNIE-barani ośle.Decyzja została podpisana przez pracownika starostwa powiatu wągrowieckiego.Jak się grubo robi-to nikt nic nie wie.Ten dokument jest dostępny w necie.
Henry
-6 #30 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecHenry 2021-06-14 14:38
Zorro to ty jesteś baranim osłem, ponieważ żeby wydać zgodę na budowę to trzeba mieć w ręce zgodę, o którą toczy się bój - zgodę środowiskową wydana przez Wójta. Oprócz tego jeszcze inne dokumenty np. pozwolenie zintegrowane. To jak mógł wydać pozwolenie na budowę Starosta, jak nie ma innych dokumentów jeszcze. Ot Polak. :DCoś wie, że gdzieś dzwoni tylko nie wie w którym kościele. :lol:
zorro
+2 #29 Do WwLzorro 2021-06-14 14:28
Barani ośle-starostwo wydało zgodę na budowę spalarni 21-04-2019 roku.To w takim razie starosta nie wie co podpisuje jego bezpośredni podwładny?Jeśli faktycznie starosta nic nie wie-to nie dziwię się koszty rozbudowy szpitala są takich rozmiarów.
WwL
-1 #28 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecWwL 2021-06-14 11:32
I właśnie dziś w waszym radiu FM, pan starosta oświadczył że o spalarni dowiedział się niedawno z mediów.
I co teraz wiejskie obwiesie.
Pan burmistrz mija się z prawdą, pan starosta to co reż się mija z prawdą, mieszkańcy to co także w ciemniej dupie, tylko zastraszani i przywoływani do porządku UM i Powiat już dawno powinny skierować sprawę odpowiednim służbą i przeprowadzeniu rzetelnej kontroli gdzie, jak, skąd, dlaczego i kogo jest jak jest.
Mnie zadziwia fakt jak powstała dla kogo i przez kogo firma na drugim końcu polski w nazwie mając Wągrowiec nie zajmująca się nigdy instalacjami spalarni, znalazła pipiduwe jak Nowe koło Wągrowca na tak potężną instalację,nie konsultując tego z powiatem i urzędem miejskim, tylko z...... za miedzy.
Xx
+8 #27 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecXx 2021-06-12 11:08
A czy do tych stołków sa poprzyklejani i dożywotnio maja funkcje przypisane .
NIE!!!
Rozposac referendum i wybrac nowa ekipe a tym obecnym podziekowac .
EkO
+5 #26 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecEkO 2021-06-12 07:37
Dużo gadania,owijania a konkretów brak.
Podstawowe pytanie,czy budowa olbrzymiej spalarni jest w interesie mieszkańców gminy i miasta?
No nie,palić cudze śmieci w obrębie lasów,jezior i obszarów natury to sranie obcych ptaków do własnego gniazda.
Niestety jest to wynikiem braku działań wszystkich samorządów,które nie podjęły starań w rozwiązaniu problemu śmieci i odpadów.
MSOK to kilkanaście GMIN!!!
CO ONI ZROBILI ??? NIC!!!
Wągrowiec miasto jak i Gmina na przepychankach uznania w oczach mieszkańców wam nie przybędzie.
Mam nadzieję,że Wójt znajdzie dziurę w całym i nie dopuści do budowy tej inwestycji, ale już ostatni dzwonek szukać dialogu wspólnego w celu szukania rozwiązań.
Kompostownia,biogazownia i recykling.
Radni miejscy i gminni,do roboty,zobaczcie jak inni sobie radzą- to jest problem z którym inni już sobie radzą, a wy przespaliście kilka ostatnich lat.
zorro
+19 #25 RE: Oświadczenie Wójta Gminy Wągrowieczorro 2021-06-10 20:54
Gdybym to ja był radnym w gminie,to po ostatniej sesji mój mandat by leżał na biurku wójta.Tylko do trzeba mieć HONOR-tak państwo"radni".Tylko tego nie da się kupić -z tym trzeba się urodzić.jeśli to GÓWNO w Nowym powstanie-to wy będziecie odpowiedzialni za szkody,które wynikną z powodu zanieczyszczenia środowiska.Macie jeszcze szanse naprawić zło-lub oddać mandat w ręce człowieka,który ma JAJA.TZN odejść a przez to doprowadzić do wyborów.Tylko czy was stać na taki gest?Raczej NIE -kasa,kasa kasa-prawda?
OpenBankier
+22 #24 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecOpenBankier 2021-06-10 19:08
Wójt Majchrzak otoczył się bez-radymi ludźmi którzy przyklepią...
Zapominają tylko że radnym się bywa a człowiekiem się jest!
Tak więc rzadzenie w gminie kiedyś się skończy i trzeba będzie ludziom spojrzeć w oczy :)
Jilla
+13 #23 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecJilla 2021-06-10 13:25
Przepraszam ale jak merytoryczne rozmawiać z panami z gminy jeśli w/w spotkaniu sami stwierdzili ze jeszcze wszystkiego nie przeanalizowali bo tyle dokumentów zainteresowana firma przesłała, poza tym jak merytorycznie rozmawiać z wójtem i przewodniczącym jeśli zielonego pojęcia nie mają o budowie i działaniu takiej inwestycji z tego co wiadomo specjalisty w tej sprawie też nie mają, jedynie co to pani z ochrony środowiska co też jest wysoce niewiarygodna w działaniach, przykładem jest sterta płyt azbestowych ściągniętych z dachu i leżących praktycznie w rowie przy ulicy plażowej w kobylcu, co ważne rowy te są odprowadzone do jeziora kobyleckiego, warto też powiedzieć że ta hałda azbestu leży już na tą chwilę trzecie lato więc z kim i na jaki temat merytorycznie rozmawiać w gminie.
A z całej tej szopki to burmistrz Miasta i rada miejska jest najbardziej wiarygodny w tych przepychankach.
Majcgrzak
+11 #22 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecMajcgrzak 2021-06-10 12:57
Co tyn bamber wymyslił głupigo w koślawych papciach zwołując dodatkową sesja, aby radni dostali dodatkowe nasze bejmy. Jak toki szcytny cel to niech oddadzą piniondze na Rolazlkę
fas
+21 #21 RE: Oświadczenie Wójta Gminy Wągrowiecfas 2021-06-10 09:38
Ciekawe że teść wójta teraz się nie burzy , czyżby go wójt przekonał że teren wokół spalarni to jak Ciechocinek ?
Luis
+10 #20 MateunioLuis 2021-06-10 07:43
Aaaa rozumiem, ale czy tam ma prawdziwych sąsiadów czy tylko chorągiewki tylko ze względu na stanowisko, bo rzeczywiście będąc sąsiadem i mieszkańcem tak małej społeczności stawiać mieszkańców przed tak szkodliwą instalacją i do końca nie wyjaśnioną kiedy, skąd, i przez kogo kiepska firma niezwiązana z instalacjami utylizacji, że wstdu bym nawet przed bramę nie wyszedł. Ale jak widać na wioskach to nie przeszkadza.
Mateunio
0 #19 LuisMateunio 2021-06-10 07:25
Źle zinterpretowałeś moją wypowiedź. Chodzi tutaj o mieszkańców Kobylca, a nie sąsiadów z gminnego stołka.
cfju
+24 #18 RE: Oświadczenie Wójta Gminy Wągrowieccfju 2021-06-09 23:00
Skoro spalarnie są takie super to dlaczegi niemcy nie chcą ich budować wiecej u siebie i palić polskich śmieci ?
ewa 33
-18 #17 dziwneewa 33 2021-06-09 22:27
dziwne ,, ,,,,,,,jest wysypisko śmieci położone po środku Toniszewo ..Kopaszyn..Nowe.. nikomu nie przeszkadzało wybudować..pytanie czy tam śmierdzi NIE jedynie praca przy taśmie a poza tym super . zastanawiam się komu to przeszkadza ludziom zawistnym za mało ludzie wiedzą na ten temat
Maciek
+6 #16 SpalarniaMaciek 2021-06-09 21:49
Nie wiadomo o co chodzi? To wiadomo, że chodzi o pieniądze.
Spalarnia śmieci to interes. Spółka stawia obiekt aby zarobić pieniądze. ( ogromne pieniądze).
Pytanie co z tego będzie miała gmina?
Odp. Podatek ( pewnie solidna sumka) super. Ale co jeszcze? Nowe drogi, ścieżki rowerowe, itp?
Pytanie drugie. Jeżeli Firma nie dostanie zgody na budowę SPALARNI. Czy Urząd Gminy dostanie jakąś karę? (odszkodowanie)
Najgorsze jest to, że urzędnicy udają zdziwionych takim LARUM mieszkańców.
Można powiedzieć, że sprawa ciągnie się od dobrych kilkunastu miesięcy, a szanowni urzędnicy nie przekazali mieszkańcom żadnej konkretnej informacji. Nie mam zdania czy jest to dobre, czy złe dla gminy czyli mieszkańców. Ale denerwuje mnie brak profesjonalizmu urzędników w tej sprawie. Przecież to jest ich praca, za którą otrzymują wynagrodzenie.
Luis
+18 #15 MateunioLuis 2021-06-09 19:54
Jakich sąsiadów, wszystko to tylko znajome twarze jeszcze za szybko, ale po zakończeniu tej historii ze spalarniom, jak i dlaczego i przez kogo tak się stało jak się stało, że jeden drugiemu wilkiem, należałoby poważnie pomyśleć o referendum o odwołaniu wiadomych osób i już czas na wykreowanie nowych odpowiednich na wiadome stanowiska.
BBQ
+14 #14 QQ-7BBQ 2021-06-09 19:26
QQ-7 brawo Dokładnie. Oni tam myślą że w mieście to same betonowe tłuki takie jak na wioskach. Pan burmistrz poradził sobie ze swoim poprzednikiem w sprawie veoli i spalarni w mieście to i w z Nowym i długodystansowymi opowiadaczami sobie poradzi.
Dooodley
0 #13 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecDooodley 2021-06-09 19:12
Polityka...
Mateunio
+28 #12 QQ7Mateunio 2021-06-09 18:52
Trafiłeś w sedno. Dodam tylko, że rada nie może się sprzeciwić woli wójta. Liczy się tylko jego zdanie a cała reszta to szopka. Dziwię się ,że przewodniczący rady " sra do własnego gniazda" mimo wyraźnego sprzeciwu sąsiadów.
QQ-7
+36 #11 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecQQ-7 2021-06-09 17:47
Słuchałem monologu wójta-i jak zwykle kulanie baboli po stole.Gdzie tam była merytoryczna dyskusja?Z kim wójt merytorycznie podejmował dyskusje na temat spalarni-z babcią z Koszalina?W zapisie pisze-przetważanie śmieci na energię elektryczną,cieplną czy biogazownie.PYTAM się-na co będzie zamieniona w Nowym enargia cieplna?Proste pytanie do WÓJTA.Może przyjedzie do Bartodziej,i wyjaśni-dlaczego cały czas lawiruje?I kolejne pytanie-czy za to co nazywają sesją-radni otrzymali wynagrodzenie?Przecież tam wystarczyło,by przed kamerą wystąpił wójt i przewodniczący rady gminy,reszta to i tak statyści,którzy nigdy nie maja nic do powiedzenia.Po co nam tacy radni?Trzeba poważnie się zastanowić nad wymianą tych"fachowców"póki jeszcze nic nie zdąrzyli wywinąć.Radni w mieście chociaż nie boją sie określić w każdej sprawie.A radni gminy-po emisji sesji-wiadomo już wszystko.
Karshop
+6 #10 Prośba o spotkanie mieszkańców z władzami gminy i miasta w sprawie spalarni śmieciKarshop 2021-06-09 15:02
To jak to tam BYŁO,..... można się spotkać porozmawiać zapytać i uzyskać rzetelnych i merytorycznych informacji na temat spalarni. 🤔🤔🤔 To kiedy zebranie merytoryczne z mieszkańcami w świetlicy w Bartodziejach 😂😂😂 zakaz zniesiony 🤣🤣🤣🤣 cysorz łaskawy 🤣🤣😂😂🤣🤣i najlepiej na zewnątrz żeby nie było że za małe pomieszczenie w pandemi 😂😂🤣🤣😂😂
Ref
-6 #9 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecRef 2021-06-09 13:58
Spalarnia powinna być wybudowana! Pracuję w Poznaniu i co dziennie przejeżdżam koło spalarni. Żadnego przykrego , niemiłego zapachu. Wszędzie czysto, ładnie , zieleń posadzona i rośnie zdrowo odzież „na skażonej ziemi”. Wiele osób tam pracuje i jest OK. Filtry wspaniałe działają wiec nie wiem po co to wszystko, te protesty itd.
nik
+15 #8 RE: Oświadczenie Wójta Gminy Wągrowiecnik 2021-06-09 13:44
W zawodach krasomówczych nikt wójta nie pokona .
BBQ
+5 #7 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecBBQ 2021-06-09 13:31
Maciejewska #4, też to odczułaś co ja, rzeczywiście nie ma co obrażać, wyzywać, oskarżać. Same fakty o ile nie zostaną rzetelnie przedstawione się obronią i krew co niektórym zepsują. Na razie i Pan burmistrz i Pan wójt swoje oświadczenia merytoryczne i obszerne nam przedstawili. Sam jestem ciekaw co na to UM i burmistrz, bo jednak coś nie tak jest. I oni niech się drapią tylko bez nas.
Pis-Janowy
-17 #6 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecPis-Janowy 2021-06-09 13:24
Miasto stoi murem za Panem Burmistrzem Jarosławem Berendtem! Nie dajcie sobie wmówić tych kłamstw i oszczerstw na temat naszego włodarza! Ufam Panu Panie Burmistrzu i wiem, że jest Pan odpowiednią osobą na odpowiednim stanowisku.
BBQ
+1 #5 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecBBQ 2021-06-09 13:05
Śledzę bardzo poczynania w sprawie spalarni i czekałem na stanowisko gminy.
Przeanalizowałem kilkukrotnie transmisje z gminy, ale po pierwszym obejrzeniu live dało się odczuć strach, niepewność, i za wszelką cenę próbę wybielenia, wyciszenia, i w tle zastraszenia mieszkańców którzy zbyt emocjonalnie podchodzą do informacji z gminy i miasta.
Odnośnie całej konferencji niestety ale trzeba przysiąść na dużej i przeanalizować pnunk po punkcie, paragraf po paragrafie dotrzeć do wszystkich dokumentów związanych z tą działką od 1997r.
I napewno temat nie zostanie tak szybko zamknięty, jak widać zależy bardzo na wybudowaniu instalacji na tej działce, oczywiście powstać kiedyś musi ale to niech to będzie prowadzone jak należy i z profesjonalnymi firmami podpartymi analizami fachowców w branży utylizacji odpadów, na tą chwilę czekamy za oświadczeniem burmistrza na oświadczenie Pana wójta. Obydwoje złożyli oświadczenia logiczne i merytoryczne więc co jest nie tak i dlaczego. I gdzie w tym wszystkim są mieszkańcy miasta i gminy, czy nie od nas powinno się zaczynać robić zebrania i spotkania. A później że sobą się bawić w kotka i myszkę.
Maciejewska
-7 #4 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecMaciejewska 2021-06-09 12:59
Olga wójt jest strasznie przygotowany do rozmowy, widziałam komisję, więc zanim coś napiszesz zastanów się 3 razy
Elaaa
-5 #3 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecElaaa 2021-06-09 12:54
Anna ja dałam tobie minus za spam, u mnie wszystko działa, zmień kompa, bo już stary
Anna S
+2 #2 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecAnna S 2021-06-09 12:37
Dziwnym trafem nawet nie mogę polubić komentarza Olgi - bo zblokowane są "lajki",
halo wrc czy to w porządku ?
Olga
+51 #1 RE: Oświadczenie Wójta Gminy WągrowiecOlga 2021-06-09 12:30
Uważam że w tej sytuacji wójt kłamie, nikogo nie informowano wcześniej o spalarni i my jako mieszkańcy miasta nie zgadzamy się żeby do nas sprowadzano śmieci z różnych zakątków kraju , a może i spoza ( biorąc pod uwagę ilość- 300 ton dziennie),Wągrowiec i okolica nigdy nie była typowym "fabrycznym" miejscem , raczej ludzie przyjeżdżają tu odpocząć , a zbudowanie tak wielkiej spalarni spowodowałoby, że raczej nikt by nie przyjechał tu odpocząć. Wójt niech liczy się z ludźmi a nie własnymi interesami to raz Takiej spalarni i w takim miejscu NATURA 2000 MÓWIMY NIE!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.