• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4609

Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?

Pierwsza dawka Pfizer druga AstraZeneca? Osoby zaszczepione przecierają oczy ze zdumienia, kiedy sprawdzają swoje Internetowe Konto Pacjenta. Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki?

Dzisiaj zgłosiło się do nas kilka osób, które zostały zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciw COVID-19. Podane dawki są różne.

- 27 kwietnia zostałem zaszczepiony szczepionką firmy Pfizerem. Drugie szczepienie miałem 8 czerwca (wtorek) myślałem, że też zostałem zaszczepiony Pfizerem, zaznaczyłem to, wchodząc do zabiegowego, podałem jeszcze kartkę informacyjną, na której była wpisana nazwa pierwszej podanej szczepionki. Wczoraj wieczorem, wchodząc na IKP, okazało się, że zostałem zaszczepiony drugą dawką firmy AstraZeneca — poinformował nas mieszkaniec Wągrowca.

To nie jedyny taki sygnał.

Mieszkańcy wysłali nam swoje wydruki PDF z Internetowego Konta Pacjenta z pełnymi danymi, na których jasno widać, że w punkcie szczepień zlokalizowanym w wągrowieckim szpitalu mogło dojść do pomyłki w trakcie podawania II dawki szczepionki.

Posiadamy dokumenty z pełnymi danymi osobowymi tych osób, z oczywistych względów publikujemy tylko wycinki.

Co na to dyrektor szpitala?

O wyjaśnienie sprawy poprosiliśmy dyrektora szpitala w Wągrowcu Przemysława Burego, który odpowiedzialność za całą sytuację zrzuca na osobę, która wprowadzała dane do systemu.

- Problem jest informatyczny, bo system nie powinien pozwolić na wprowadzenie innego preparatu niż ten pierwszy, a pozwala, poza tym wprowadzając dane po drugiej dawce, informatyk nie ma podglądu, co było podane w pierwszej dawce. To jest system państwowy nie nasz, gdyby to działało automatycznie poprzez np. czytnik kodów, to takich pomyłek by nie było — wyjaśnia Przemysław Bury, dyrektor szpitala.

Błąd informatyka wprowadzającego dane, czy może błąd ludzki w trakcie podawania szczepionki?

Dzisiaj, kiedy zainteresowaliśmy się sprawą, na Internetowych Kontach Pacjentów, z którymi mamy kontakt, zostały naniesione zmiany.

Po dwóch dniach od szczepienia i naszej interwencji okazało się, że 8 czerwca nasi czytelnicy dostali szczepionki firmy Pfizer, a nie jak to widniało w systemie jeszcze dzisiaj do około 11:45 - AstraZeneca.

Wszystko odbyło się bez obecności osób zainteresowanych.

System przyjmie wszystko, jednak rodzi się pytanie: Czym tak naprawdę zaszczepiono te osoby? Czy wprowadzone na szybko zmiany w systemie, to próba zamiecenia sprawy pod dywan, a może próba ucieczki przed odpowiedzialnością za błąd?

Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko pomyłka człowieka w trakcie wprowadzania danych i nikt z zaszczepionych nie przypłaci tego utratą zdrowia.

Mieszanie dwóch dawek różnych szczepionek.

Podawanie najpierw jednej dawki jednego producenta, a potem drugiej dawki drugiego producenta budzi wątpliwości, szczególnie ze względu na fakt, że preparaty nie były testowane pod tym kątem. Amerykańskie Centrum Prewencji i Kontroli Chorób stwierdziło, że autoryzowane szczepionki przeciw COVID-19 nie mogą być stosowane zamiennie w jednym harmonogramie szczepień oraz że bezpieczeństwo mieszania preparatów nie zostało ocenione, a pierwszą dawkę szczepienia należy uzupełnić drugą dawką od tego samego producenta.

Próbowano nas zastraszyć i uciszyć!

Warto dodać, że w rozmowie telefonicznej z koordynatorem szczepień w Wągrowcu panią Wioletą Burzak, usłyszeliśmy, że jeżeli opiszemy, to na naszej stronie, to musimy liczyć się z pozwem.

Mając pełną dokumentację medyczną pacjentów, pozwu się nie boimy. Wągrowiec cały czas leży w Polsce, a nie na Białorusi, a pani Wioleta musi zrozumieć, że media są od tego, aby takie przypadki opisywać, a nie zamiatać pod dywan.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców, którzy są już po dwóch dawkach, aby sprawdzili na swoich Internetowych Kontach Pacjenta, jakimi preparatami zostali zaszczepieni. Jeżeli okaże się, że zostaliście zaszczepieni dwoma różnymi szczepionkami, piszcie do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


Komentarze   

Elektrykbhp
+6 #23 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Elektrykbhp 2021-06-12 23:03
Janowy im mniej ktoś wie, tym więcej będzie bełkotał aby go zauważono. Kompleks niższości.
PIS-Janowy
-11 #22 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-12 21:25
Elekktrykbhp - na marginiesie - najwoekszymi debilami sa osoby wychwalajace sie jakie to one maja wyksztalcenie. Czego ty jestes nalepszym przykladem, bo twoje wyksztalcenie nie pozwala nawet na zrozumienie slowa niezalezny. A filmiku nie obejrzales nawet, ale rozumiem to - bo za trudne dla ciebie jest do pojecia to o czym tam sie mowi. Poziom Renie i ten sam belkot tylko reprezentujesz tutaj....
sąsiad
+9 #21 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?sąsiad 2021-06-12 20:32
Janowy tylko udaje greka za koimputereem a tak jest posłuszny jak baranek i za chwile ze wszystkimi pasierbami z rodziny zastepczej będzie szedł na szczepienie .To taka cipa głipio mądry gołodupiec .
Elektrykbhp
+1 #20 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Elektrykbhp 2021-06-12 18:10
Nie ma czegoś takiego jak niezależny lekarz. Każdy lekarz, by nim być i moc wykonywać ten zawód musi posiadać prawo wykonywania zawodu lekarza, figuruje w centralnym rejestrze i posiada swój nr. Ktoś kto nazywa się niezależnym po prostu nie jest lekarzem z jakiegoś powodu. Na marginesie, ktoś już przeprowadził badania dotyczące poziomu wykształcenia antycovidowcow i antyszczepionkowców i okazało się, że osoby te ukończyły edukację na poziomie gimnazjum i zawodówki. Wszystko jasne im niższy poziom wykształcenia, tym niższa wiedza. Dziękuję za uwagę.
RENIA
+10 #19 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?RENIA 2021-06-12 17:10
I co Janowy, jako naczelny Znachor kraju zostałeś wiceprezesem zarządu ?
PIS-Janowy
-11 #18 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-12 16:43
Ludzie, obejrzyjcie sobie wywiad polskich niezaleznych lekarzy i naukowcow na youtube. Wpiszcie w Youtube - Powstało Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców

https://www.youtube.com/watch?v=efdoS90PRSI&t=822s
Moze nastepnej czesci ludzi luski z oczu odpadna ...
Xx
+13 #17 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Xx 2021-06-11 10:45
Jaka ta pani chetna do pozwów.
Moze my mieszkancy zapytamy dlaczego rozbudowa szpitala ciągnie sie jak flaki z olejem !!!
Xx
+5 #16 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Xx 2021-06-11 10:37
No prosze jaki elastyczny ten system rejstracyjny szczepień.
Dopasowac mozna z godziny na godzinę.
Daje to do myslenia.
Taka elastycznosc jak rzadzacych z waszawki.
xc
+11 #15 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?xc 2021-06-11 09:39
Panie STARosto jak zawsze temat pod dywan jak doskonale pan to potrafi
Aśka l
+7 #14 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Aśka l 2021-06-11 09:11
Tak to jest jak brak ludzi kompetentnych.
To prawda ,że za to czekać powinien prokurator
tak w stosunku do dyrektora, starosty jak i koordynatora. Może ktoś z nich powie jakie skutki poniosą ci ludzie.
Poszkodowany
+8 #13 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Poszkodowany 2021-06-11 09:11
Pozwać to teraz ja mogę .raz za bałagan w biurokracji .dwa . Za fikcyjne badania bo nawet temperatury nie mierzą przed szczepieniem .a trzy to za zmianę zapisu w w dokumentach bez wiedzy poszkodowanego .
Pesymista dla intele
+7 #12 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Pesymista dla intele 2021-06-11 06:44
Czym naprawdę zaszczepiono? Tego się pewnie już nikt nie dowie. Zdrowia pozostaje życzyć.
ja
+7 #11 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?ja 2021-06-11 06:37
Swego czasu mówiono ,w polskich mediach o próbie mieszania szczepionek przez MZ.Czy wykonano to w Wągrowcu ?..Czy Wągrowczan traktuje się jak króliki doświadczalne ?.Co na to Starosta?.Toż to on z naszego ramienia jest odpowiedzialny za Szpital. Od pani koordynator ,poprzez dyrektora Szpitala ,do Starosty wszyscy powinni podać się do DYMISJI.Tego wymaga odpowiedzialność przed obywatelami.
PIS-Janowy
-3 #10 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-10 22:42
A teraz kolejny kwiatek do kozucha/ Z ostatmiej chwili:"...Niemiecka Stała Komisja ds. Szczepień (Stiko) wychodzi z założenia, że część osób nie wytwarza skutecznej ochrony immunologicznej, mimo pełnego zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi. "Badania wykazały, że szczepionki na COVID-19 są mniej skuteczne u osób, których układ odpornościowy jest hamowany przez leki" - powiedział przewodniczący Stiko, Thomas Mertens, w wywiadzie dla gazet grupy medialnej Funke.
Odosobnione przypadki?
Należy założyć, że nie są to odosobnione przypadki - stwierdził Mertens. Trudno jednak określić, o jak dużą grupę chodzi..."

Tak z ciekawosci - duzo znacie ludzi po 50 ktore nie bierze lekow? Na nadcisninie, na reumatyzm, cukrzyce ....? Bo ja niewielu. Tylko kilku takich oszlomowo jak ja jadacych na czosnku cebuli i bezustawicznym kreceniu sie ... Ale szczepmy sie dalej! jak leci! Starych mlodych, dzieci , koty, na ulicach w szpitalach i kinach. Bo epidemie panuje ktora zabija 0,2 % stykajacych sie z zarazkiem...
jon
+20 #9 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?jon 2021-06-10 21:40
Ciekawe czy mądra pani Burzak pozwie pacjentów na swój kosz czy na koszt podatników ? Za zastraszanie pacjentów już dziś powinna wylecieć z hukiem ze stanowiska .
Qqqq
+7 #8 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Qqqq 2021-06-10 20:54
Następna co próbuje Straszyć, kilka dni temu obwiesie z gminy podjęli próbę zastraszenia mieszkańców teraz ta flądra. Straszyć to wy sobie możecie w 🎃 duchami dzieci. Brawo portal WRC ✌️✌️✌️✌️ a niech który mnie poda śmieć udostępnię wszystko i qwa przed sądem to wy będziecie odpowiadać na moje zarzuty przed moimi prawnikami i sądem i bać się nie będę takich obwiesi jak wy, szmaciarze. Koniec robienia w torbę mieszkańców i pacjentów.
PIS-Janowy
+5 #7 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-10 16:10
Szacunke da portalu, ze walke z pania Wioleta Burzak, glownym cenzorem w Wagrowcu. Pewnie mysli, ze wszystkie portale zachowaja sie jak Facebook czy Twiter, blokujace wszelkie watpliwosci co do zasadnosci szczepien. Dzisiaj niestety jest tak, ze pierwszym przykladem przykladem braku wolnosci slowa sa wlasnie te dwie potezne korporacje. Nigdy nie myslalem, ze spotkam kiedys cenzure podobna do naszej w komunie, ale juz wiem, ze to samo juz dzieje sie na "demokratycznym" zachodzie.
PIS-Janowy
-7 #6 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-10 15:59
Oooooo - nie dotrze nigdy! Wlasnie jakas pani "wyksztalcona" chwali sie, ze szczepi swoje 6 letnie dziecko. Ekspertka od PR ktora nigdy nie powinna zostac matka bo jest za glupia na to. Inna namowila zdrowego jak rydz syna 19 letniego na szczepienie, ktory dwa dni po drugiej dawce zmarl w snie na serce (klasyczen efekt po Pitzerze - zauwazony juz w tysiacach przypadkow w Izraelu) i za nic nie chce zrozumiec, ze przyczynila sie do jego smierci. Ostrezc innych rodzicow. Idzie
w zaparte, ze to normalne, ze zdrowy 19 latek umiera sobi enagle we snie. TEPOTA totalna.
PIS-Janowy
+3 #5 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?PIS-Janowy 2021-06-10 15:53
Ludzie! czy wy naprawde spicie? Wciaz nie widzicie tej komedii? NIGDY! ALE TO NIGDY! nie bylo mieszania szczepionek od roznych producentow. Tak samo jak nie mozna mieszac lekarstw po poprzednim ich DOKLADNYM ZBADANIU! Przeciez w Polsce nasza rada mordercow "ekspertow" chciala to zrobic bo:"...We Francji, Niemczech i Wlk. Brytanii osoby, które jako pierwszą dawkę przyjęły szczepionkę AstraZeneca jako drugą mogą dostać Pfizera lub Moderny...."
I Morawieckiemu czy niedowladowi umyslowemu Niedzisliemu to wystarczylo! To nie pomylka, o nie ...
Ale byly glosy watpliwosci:"... Światowa Organizacja Zdrowia i Europejska Agencja do spraw Leków nie powiedziały wprost, że jest to niedopuszczalne...."
a w Hiszpani "...Zgodnie z informacjami agencji Reuters badanie Combivacs przeprowadzone przez naukowców z Hiszpanii pokazało, że podanie dwóch różnych szczepionek przeciw COVID-19 w jednym, dwudawkowym cyklu szczepień, jest "bardzo bezpieczne i skuteczne".
30-40 razy więcej przeciwciał
Badanie Combivacs wspierane przez hiszpański Instytut Zdrowia im. Karola III wykazało, że obecność przeciwciał IgG we krwi była od 30 do 40 razy wyższa u osób, które po zaszczepieniu pierwszą dawką preparatu AstraZeneca jako drugą dawkę otrzymały szczepionkę Pfizer niż w grupie kontrolnej, której członkowie zostali zaszczepieni pojedynczą dawką szczepionki AstraZeneca.
Obecność przeciwciał neutralizujących wzrosła siedmiokrotnie po podaniu dawki szczepionki Pfizer. Była to znacznie większa ilość, niż ta, którą osiągnięto po drugiej dawce szczepionki AstraZeneca - w tym przypadku odnotowano zaledwie dwukrotny wzrost.
Działania niepożądane nie przyćmiły efektu
W badaniu wzięło udział ok. 670 ochotników między 18. a 59. rokiem życia, którzy otrzymali już pierwszą dawkę szczepionki AstraZeneca. Ok. 450 osób otrzymało drugą dawkę (produktu firmy Pfizer).
Jak powiedziała dr Magdalena Campins, współautorka badania, zaledwie 1,7 proc. uczestników zgłosiło odczyny niepożądane określane jako poważne, jednak te ograniczały się do bólów głowy, bólu mięśni i ogólnego złego samopoczucia. - Nie są to objawy, które można uznać za poważne - dodała.... (za "rynekzdrowia.pl")
Ludzie!! Lykacie ten belkot?! Naprawde? Nie widzicie, ze eksperymentuja sobie na was majac zapewnione nietykalnosc? Ze po prostu "utylizuja " gowno ktore zakupili za miliardy?
A teraz dzieci chca tym gownem nie sprawdzonym do konca szczepic!!
Jaki rodzic na takie cos sie zgadza ? Jak musi byc totalnie oglupiony aby na to sie zdecydowac? No jak? Bo nie moge tego pojac?
Pa,pacjent
+2 #4 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Pa,pacjent 2021-06-10 15:26
Na zwykłej kartce papieru można zapisać różne informacje,nawet sprzeczne i co,Chińczyków będzie dyrektor obwiniał za wynalezienie papieru?
Takie tłumaczenie jest absurdalne.
Oooooo
0 #3 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Oooooo 2021-06-10 15:24
Utrata zdrowia przypłaci każdy zaszczepiony nieważne czym ....kiedy to do was w końcu dotrze
Julka
+1 #2 RE: Czy w punkcie szczepień pomylono szczepionki na COVID-19?Julka 2021-06-10 15:03
no właśnie, jestem w szoku, sama właśnie sprawdziłam i u mnie niby OK.
Box
+8 #1 HmmBox 2021-06-10 15:01
A co z tymi osobami co nie mają internetowego konta pacjenta przeważnie są to ludzie starsi

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.