• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1335

Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarni

Wójt nie wydał jeszcze decyzji środowiskowej w sprawie budowy spalarni w miejscowości Nowe. Termin został kolejny raz wydłużony.

Trwa procedura związana z wydaniem decyzji środowiskowej w sprawie budowy spalarni śmieci w miejscowości Nowe (gmina Wągrowiec). Postępowanie prowadzi wójt Przemysław Majchrzak.

Zgodnie z przyjętymi wcześniej terminami, wydanie decyzji miało nastąpić do 30 czerwca. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że postępowanie zostało kolejny raz wydłużone. Wójt Wągrowca Przemysław Majchrzak na wydanie decyzji środowiskowej ma czas do 31 lipca.


Komentarze   

Nelka
-1 #14 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniNelka 2021-07-13 11:24
Kolejny w tym roku nabór na specjalistę do planowania przestrzennego i budownictwa. Jak to zrozumieć?Aga64
Zainteresowany
-1 #13 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniZainteresowany 2021-07-12 21:39
Jak zwykle wójt odwleka wydanie decyzji, ciekawe dla dlaczego nikt się nie zainteresuje jego przedłużaniem wydania decyzji w "trudnych", niewygodnych dla wójta sprawach. Nie pierwszy i pewnie nie ostatni raz.
Jos
+4 #12 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniJos 2021-07-03 15:43
Zorientowany, jak włodarzy może się śmiać z mieszkańców i swoich wyborców to naprawdę brak słów i kultury. Ale jak z wójta się nabijają i pod włos biorą to dochodzenia oskarżenia zaraz policja i sąd. Tragedia 😥
E-rygiel
-2 #11 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniE-rygiel 2021-07-03 07:01
Zorientowany śmiać to się śmialiśmy z wójta i przewodniczącego, przed, na i po mszy w Łeknie, jak ich oczy 👀 jak radary szukały nie wiadomo czego, chyba prezesa Pana Aleksandra Olejniczaka. Bo już nawet sraczki w gaciach nie było tylko już w oczach. A dziś jarmark kabaret będzie jak nic to ty można się pośmiać z buractaw, a nie jak piszesz że wójt śmieje się ze swoich mieszkańców.
Opopo
-7 #10 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniOpopo 2021-07-03 06:56
#9, niestety ale zgodzić się nie mogę, ponieważ z doświadczenia innych miast gdzie spalarnie działają nic podobnego się nie dzieje w kwestii opłat i nie jest to zależne czy ona jest czy jej nie ma, można sprawdzić choćby w Poznaniu, poza tym spalarnia w Nowym to inwestycja którą możemy czasami utrzymywać a w przyszłości się bać. Ponieważ spalarnie które istnieją są np. podpięte pod systemy ciepłownicze miast, tu tego nie będzie tym samym potężne ilości wyprodukowanego ciepła gdzie trafi strach się bać, systemu ciepłowniczego nie ma na turbiny to koszty nie do przejścia. Duży znak zapytania i obaw co do inwestora i jego działalności i importu jak z debaty możemy usłyszeć odpadów niebezpiecznych. Osobiście nie jestem przeciw, ale nie tam, nie w takiej formie, i co najważniejsze nie mam kompletnie zaufania do gminy w tej sprawie, od lat coś się dzieje a nikt nic nie wie. Transparentne i zgodne z prawem administracyjnym może i jest ale w minimalnym procencie. I na to nie można pozwolić. Spalarnia TAK ale nie w tym miejscu.
Sdrftddsa
-2 #9 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniSdrftddsa 2021-07-03 06:42
Jestem za budową spalarni, to idealne miejsce na taką inwestycję. Wreszcie nikt nie będzie miał czym tłumaczyć ciągłej podwyżki wywozu śmieci. Budować spalarnie i nie patrzeć na prostackie protesty wieśniaków,, którzy myślą tylko o swoim zysku.
Luki
-5 #8 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniLuki 2021-07-02 23:33
#5 do budowy to już się przygotowywuja już od 2015 roku jak ktoś zmienił plan zagospodarowania terenu na spalarnie,i znalazł się inwestor z końca polski w nazwie Wągrowiec a inwestycja w Nowym gdzie nawet psów nie ma żeby dupami szczękały.
Tylko się wieśniaki przejechały bo nie sądzili ze oczy się ludziom otworzą co za dziadostwo chcą tu wybudować. A śmiać to nie wiem kto będzie, niech tylko odpowiednie służby się tematem zajmą, oczywiście na dzień dzisiejszy to wszystko w świetle i literze prawa administracyjnego się dzieje tak gmina twierdzi, ale jak za dużo hałasu to nic nie wiadomo. 😉😉😉 A śmieją się już w kobylcu i Bartodziejach 😂 😂 😂 z podchodów i osranych gaci 😂😂😂😂
Oli
-2 #7 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniOli 2021-07-02 23:23
Zorientowany 😂😂😂 nic się wójt nie śmieje, bo by tak nie latał po gminie, a ten jego przewodniczący razem z nim, działka też była na biogazownie i co który wieśniak przekształcił na spalarnie, po nagłówku czego dotyczy inwestycja to się niczego nie zdziwię, śmiać to się możemy my z jego skakania tu i tam wszystko robi żeby dalekim łukiem omijać temat spalarni.
Jak by był ferr do mieszkańców to by się jasno określił czy jest za czy przeciw spalarni do dziś się nie określili i pytanie z debaty zostało bez odpowiedzi. Śmiać to nie on ale my będziemy, a z tego co widzę w internecie to apel już na grupach jest rozpowszechniony w całej wielkopolsce i nie tylko i tu się śmieją z buracrwa że kombinuje wstydu tylko nam robi na całą Polskę.
Bej
0 #6 No takBej 2021-07-02 20:02
A jak ma być?
Zorientowany
-5 #5 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniZorientowany 2021-07-02 15:59
Luki do budowy nie zaczną się przygotowywać, bo nie ma projektu. Po otrzymaniu zgody środowiskowej do wjechania buldożerów minie kolejne kilka miesięcy, wtedy zezwolenie na budowę będzie musiał wydać starosta.
Procedura jest jaka jest, gonga dostaniesz z pewnością, bo nie rozumiesz o co chodzi w tym wszystkim - krzyczysz tylko NIE NIE NIE, a wójt patrzy i się śmieje.
Luki
-2 #4 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniLuki 2021-07-02 15:53
A ja wam mówię wieśniaki coś odjebią i za miesiąc wrócimy z wakacji w możemy dostać gonga jak zaczną przygotowywać się do budowy.
Do PIS Janowy
+1 #3 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniDo PIS Janowy 2021-07-01 20:39
A może przeprowadzka do m. Nowe.? Same atrakcje dla ciebie w gminie. Najmniej zaszczepionych🤭
Aqua
-2 #2 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środowiskowej w sprawie spalarniAqua 2021-07-01 19:37
#1 wieżowce będą piękne nowoczesne wizytówka miasta, ale za to od 6 piętra będziesz oglądał komin 🏭 spalarni wójta od 10 piętra na balkon w masce bo nie wiadomo na co buractwo da zgodę, bo na to się zanosi bo inaczej już by byli przeciwni i bez powodu nie zrobili zmiany przekształcenia i zmiany zagospodarowania przestrzennego terenu z biogazowni na spalarnie. Ale oczywiście na razie wszystko zgodnie z przepisami prawa administracyjnego 😉😉😉😁😁😁
Hpiko
-3 #1 RE: Przedłużono termin wydania decyzji środwoiskowej w sprawie spalarniHpiko 2021-07-01 18:48
Jak tam decyzją środowiskowa na wieżowce wuja Narcyza

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.