• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1863

Pojechali na przesłuchanie i uratowali dziecko

Pojechali na przesłuchanie pokrzywdzonej i uratowali jej dziecko. Niecodzienna akcja wągrowieckich policjantów.

Wczoraj po godzinie piętnastej policjanci z Wydziału Kryminalnego KPP w Wągrowcu st. sierż. Sylwia Wiatrowska i st. asp. Przemysław Stelmasiak pojechali do jednej z miejscowości w gminie Gołańcz, aby przesłuchać pokrzywdzoną i wykonać oględziny w związku z postępowaniem prowadzonym przez policjantów w Czarnkowie.

- Policjantka sporządzała protokół przyjęcia zawiadomienia i przesłuchania w charakterze świadka kobiety. W pokoju przebywał jej kilkunastomiesięczny syn. Po chwili podszedł do mamy i zaczął dziwnie się zachowywać, z ust i nosa wypływała mu wydzielina — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Matka wzięła dziecko na ręce i po chwili zaczęła krzyczeć, że chłopiec się dusi. Policjantka przejęła dziecko. Przełożyła chłopca przez ramię, głową skierowaną do dołu. Sprawdziła, czy w ustach nie ma przedmiotu, którym mogłoby się zadławić. Zachowanie chłopca wskazywało na zakrztuszenie. Podczas sprawdzania palcem gardła, dziecko zaczęło zagryzać palec, zaczęło robić się sine, sztywne i przewracać oczami. Po chwili zaczęło tracić przytomność.

- Sytuacja była bardzo poważna. Z dzieckiem nie było żadnego kontaktu, nie dawało widocznych oznak życia, ustał oddech. W tym momencie dziecko przejął st. asp. Przemysław Stelmasiak. Ułożył chłopca na podłodze i podjął akcję reanimacyjną. St. sierż. Wiatrowska zadzwoniła pod numer alarmowy, dokładnie opisała zajście. Poprosiła dyspozytora, aby skierował Zespół Ratownictwa Medycznego z Gołańczy, gdyż była to trzy razy krótsza odległość niż z Wągrowca. Jednocześnie skierowała jednego z domowników na drogę przed posesją, aby oczekiwał na przyjazd karetki i wskazał miejsce, liczyła się każda sekunda — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

St. asp. Stelmasiak położył ciało chłopca na wznak, odchylił jego główkę do tyłu, udrożniając drogi oddechowe i wykonał dwa głębsze uciśnięcia klatki piersiowej. Dziecko odkaszlnęło, zaczęło haustami łapać powietrze. Policjant ułożył chłopca na boku w pozycji bezpiecznej, udrożnił mu drogi oddechowe, włożył mu palec do ust i spowodował odruch wymiotny. Dziecko wydaliło dużą ilość gęstej wydzieliny, po tym zaczęło miarowo oddychać. Do czasu przyjazdu karetki policjanci nie dawali chłopcu zasnąć, jednocześnie delikatnie masując brzuch i plecy, aby spokojnie oddychał.

Ratownicy medyczni po zbadaniu chłopca i przeprowadzonym wywiadzie stwierdzili, że dziecko najprawdopodobniej ma ostre zapalenie oskrzeli. Podjęli decyzję o zabraniu dziecka wraz z matką do szpitala w Wągrowcu.


Komentarze   

PIS-Janowy
-3 #5 RE: Pojechali na przesłuchanie i uratowali dzieckoPIS-Janowy 2021-07-01 21:48
Renault - jesli chcialbys to poruszac i zorganizowac "warsztaty" za darmo to super sprawa. Powodzenia! Jesli chcesz to organizowac jak owsik - za kase z puchy jakies sztukanckie "szkolenia", to jezykiem kurwiszonow z czerwonymi blyskawicami - wypierdalaj! Takich poddajaczy kasy za "szkolenia" mamy juz na peczki ... Czuwaj!
Miodek
-2 #4 KorektaMiodek 2021-07-01 21:07
Położył ciało chłopca na wznak? Toć, ten chłopiec nie umarł, stąd policjant położył chłopca, a nie jego ciało. Czuwaj!
Horst
+5 #3 RE: Pojechali na przesłuchanie i uratowali dzieckoHorst 2021-07-01 18:44
Nie cierpię psiarni ale tym razem BRAWO
Renault
0 #2 RE: Pojechali na przesłuchanie i uratowali dzieckoRenault 2021-07-01 17:48
Komentarz delikatnie pod temat. Uważam że fajna inicjatywa byłoby zorganizowanie warsztatówz 1 pomocy dla mieszkańców. Chciałbym poruszyć temat defiblyratorów, w przypadku zatrzymania akcji serca, czy takie defiblyratory są dostępne w razie kryzysowej sytuacji np. Na PKP lub w okolicach plaży? parku.
orzeł
+12 #1 RE: Pojechali na przesłuchanie i uratowali dzieckoorzeł 2021-07-01 14:57
BRAWO!! Opanowanie, reakcja, profesjonalizm!! Fajnie że są tacy policjanci!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.