• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2924

Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystów

8 lipca w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Wągrowcu nagrodzono najzdolniejszych maturzystów 2021 roku.

Zgodnie z uchwalonym w dniu 28 września 2011 roku powiatowym programem wspierania edukacji uzdolnionych uczniów szkół, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wągrowiecki, Zarząd Powiatu przyznał Nagrodę Starosty Wągrowieckiego maturzystom z 10 najlepszymi wynikami.

Ranking najlepszych maturzystów ustalono na podstawie sumy wyników punktów procentowych z przedmiotów obowiązkowych (w roku 2021 odbyła się tylko część pisemna: j. polski , j. obcy, matematyka wraz z jednym przedmiotem dodatkowym).

Najlepszy okazał się Jakub Tafelski, absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, który uzyskał w rankingu 372 punkty, otrzymując tym samym Nagrodę Starosty Wągrowieckiego w wysokości 1500 zł.

Na drugim miejscu uplasowała się Dominika Pietruszka, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 370 punktów i nagrodę w wysokości 1000 zł.

Trzecie miejsce w rankingu najlepszych maturzystów z wynikiem 368 punktów zajęła Agnieszka Ernst, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, która otrzymał gratyfikację finansową w wysokości 700 złotych.

Na kolejnych miejscach uplasowali się:

🔸 Julia Rozmarynowska, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 367 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
🔸 Ex aequo Magdalena Trzcińska i Katarzyna Wojtecka, absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 362 punkty i nagrodę w wysokości 500 zł,
🔸 Julia Marciniak, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 358 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
🔸 Kamil Bagnosz absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 357 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
🔸 Ex aequo Katarzyna Konwińska i Martyna Makiej, absolwentki I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu oraz Sebastian Marek absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu uzyskując wynik 355 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł,
🔸 Jakub Gogolewski, absolwent Zespołu Szkół nr 2 w Wągrowcu, uzyskując wynik 354 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł.

🔸 Gabriela Nowak, absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego w Wągrowcu, uzyskując wynik 353 punktów i nagrodę w wysokości 500 zł.

Gratulacje oraz bony upominkowe do wykorzystania w księgarni otrzymali również absolwenci, którzy uzyskali najwyższy wynik na egzaminie maturalnym w swojej szkole:

🔸 Mikołaj Dalke – absolwent Zespołu Szkół nr 1 w Wągrowcu,
🔸 Dorota Loose - absolwentka Zespołu Szkół w Gołańczy.


Komentarze   

Matka
0 #5 RE: Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystówMatka 2021-07-13 11:37
Wyniki nauczania swiadcza o ilosci pieniedzy wydanych na korepetycje w celu dokształcenia owych prymusow.
Niestety nie jest to sukces nauczycieli owej szkoły.
Od dekad zdobywanie laur glównie na portfelach rodzicow i szukaniu goraczkowo korepetytorow sie opiera bo niestety w godzinach pracy kadra nie potrafi nauczyc lub nie chce dzieciakow.
A dziwne bo po godzinach to tryskają umiejetnosciami w przekazie materiału.
.m
+9 #4 RE: Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystów.m 2021-07-12 23:03
I LO ma takie wyniki, bo głównie tam rekrutują się najzdolniejsi. Na wynik matur wpływa ciężka praca ucznia, jego intelekt i predyspozycje, a nie grono pedagogiczne, gdzie co drugi nauczyciel ma chorobliwie wybujałe ego i gdzie dominują podające metody nauczania.
PIS-Janowy
-11 #3 RE: Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystówPIS-Janowy 2021-07-12 17:16
Moze jeszcze w nagrode wyszczepcie je zgodnie z zaleceniami POpierdolonej rady kitlarzy-mordercow przy Morawieckim. Na obecna chwile mamy 985 zmarlych dzieci po szczepieniu tylko w USA. Na COVID umieralo 1 na milion w USA. A to wszystko przy poteznym oporze tych organizacji przed zbieraniem takich danych. Sprobujcie w Polsc zglosic efekty uboczne lub smierci w wyniku reakcji na szczepionke - zobaczycie, ze umowienie sie na wizyte u lekarza podczas pandemii bylo niczym wobec prob zarejestrowanie ciezkiego NOP.
A jak tam piajczek sedzia z wagrowca - ma juz chociaz zarzuty? Bo jego kolega z opola niedawni sie ujawnil - tez w purpurowej sukience - ten to nawet chcial w morde policji chcial dac bo przecie on bozekk na starzy prawa jest .... Az skuc go musieli ... Bedzie pewnie kolejna gwiazda oPOzycji walczaca o konstytucje
Kościuszki
+8 #2 RE: Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystówKościuszki 2021-07-12 16:56
Za moich czasów I LO uczyło lepiej tylko tego, jak czuć się lepszym od innych.
zydor
-7 #1 RE: Nagrody pieniężne dla tegorocznych maturzystówzydor 2021-07-12 12:03
Wyniki matur świadczą o poziomie nauczania w poszczególnych szkołach. Brawo I LO.W ZS 2 już
dawno licea ogólnokształcące powinny być zlikwidowane. Szkoda tej młodzieży .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.