• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 923

W Srebrnej Górze starosta posadzi 170 drzew, krzewów i roślin ozdobnych

W Srebrnej Górze powstanie "Miejsce wytchnienia i odpoczynku dla mieszkańców domu pomocy społecznej i ich rodzin w otoczeniu przyrody".

W Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze stworzone zostanie miejsce odpoczynku na świeżym powietrzu w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Planuje się nasadzenia drzew i krzewów w okolicy altany i ścieżek. Umowę na dofinansowanie projektu podpisał wczoraj Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego z Tomaszem Krancem, starostą wągrowieckim. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przekazał na realizację inicjatywy 8 000 złotych.

- Całkowita wartość projektu to 10 tys. zł. z czego dofinansowanie wyniesie 8 tys. zł. W ramach projektu powstanie przyjazne miejsce odpoczynku w parku Domu Pomocy Społecznej. Dokonane zostaną nasadzenia 170 sztuk krzewów i roślin ozdobnych takich jak: jaśminy, kaliny koralowe, derenie, irgi, róże płożące okrywowe, tawuły japońskie, funkie, piwonie, lawendy oraz zamontowany będzie system nawadniania. Przedsięwzięcie zrealizowane zostanie do końca października br. - poinformował Tomasz Kranc, starosta wągrowiecki.

Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski to projekt, dzięki któremu dofinansowaniem są objęte przedsięwzięcia polegające na realizacji powiązanych funkcjonalnie inwestycji w zakresie ochrony i wzmacniania przyrody oraz naturalnych jej procesów. Zanieczyszczenie powietrza, niedobór lub nadmiar wody, miejskie wyspy ciepła, utrata naturalnych siedlisk to jedne z wielu wyzwań dla współczesnego społeczeństwa. Formą łagodzenia zmian klimatu oraz redukcji emisji gazów cieplarnianych jest wprowadzanie elementów błękitno-zielonej infrastruktury, takich jak zielone dachy i fasady czy systemy zrównoważonej gospodarki deszczówką, które przynoszą korzyści społeczne, ekonomiczne i środowiskowe. Poprzez nowy program "Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski" Samorząd Województwa chce przywrócić równowagę przyrodniczą oraz poprawiać mikroklimat poprzez zachęcenie do tworzenia błękitno - zielonej infrastruktury.

- Ten projekt pokazuje, że można doskonale połączyć ochronę środowiska z potrzebami społecznymi. Mam nadzieję, że projekt będzie służył mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Srebrnej Górze oraz ich bliskim dając wytchnienie i możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu – poinformował Jacek Bogusławski, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

W spotkaniu udział wzięli również posłanka Maria Janyska i senator Adam Szejnfeld.


Komentarze   

hendryk
+2 #3 RE: W Srebrnej Górze starosta posadzi 170 drzew, krzewów i roślin ozdobnychhendryk 2021-07-31 15:34
Najlepiej zaaranżować zieleń jak na ulicy Średniej w Wągrowcu - przy nowych blokach pełno pozbruku i betonu. Piękny i estetyczny beton z pewnością ucieszy oko przyszłych mieszkańców tego osiedla. :-)
Oo
+4 #2 RE: W Srebrnej Górze starosta posadzi 170 drzew, krzewów i roślin ozdobnychOo 2021-07-31 12:54
O jakze inaczej bez parlamentarzysty do zdjecia ani rusz.
W Srebrnej Górze bez tych inicjatyw nasadzenia powinny sie odbywac choć raz w roku po kilka krzewów.
Projekt skoncza ,zraszacze zadzialaja a po roku z braku kasy na wode pozamykaja kurki i taki to bedzie ten długodystansowy projekt.
Ola
+2 #1 RE: W Srebrnej Górze starosta posadzi 170 drzew, krzewów i roślin ozdobnychOla 2021-07-31 12:03
Starosta posadzi drzewa , może że zastępca z PZPR?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.