• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1822

Festyn charytatywny dla Laury

Laura ma dopiero dwa lata, a już zmaga się z poważną chorobą. Wczoraj w Kobylcu odbył się festyn charytatywny dla Laury.

Na plaży jeziora w Kobylcu mieszkańcy wsi pod przewodnictwem animatorek Małgorzaty Dąbrowskiej i Beaty Marciniak zorganizowali festynu charytatywnego dla Laury. Zbierano pieniądze na leczenie.

Atrakcji było sporo. Każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. Była możliwość jazdy konną bryczką, przejażdżka autobusem i motocyklami, rzut lotkami do celu, jazda motorówką po jeziorze, można było też rozegrać partię szachową oraz podziwiać pokaz walk bokserskich.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się sprzedaż losów, które w stu procentach zostały zakupione przez uczestników, aby tym sposobem wesprzeć akcję dobroczynną. Na smakoszy wyrobów kulinarnych czekały przysmaki, które można było otrzymać za wsparcie akcji. W programie artystycznym wystąpił Jan Maćkowiak z Wągrowca i zespół „Aspekt”.

W związku z dużym zainteresowaniem niesienia pomocy Laurze organizatorzy już planują zorganizowanie tzw. Pchli Targ, który odbędzie się 12 września na plaży jeziora w Kobylcu.


Laura urodziła 10.09.2019 r. jako zdrowa dziewczynka. Po niecałych trzech miesiącach okazało się na badaniach szczegółowych, że jest chora. Po wielu wizytach u lekarzy i pobytach w szpitalu postawiono diagnozę ATREZJA dróg żółciowych.

Chcąc ratować jej życie konieczna była operacja metodą Kasai, którą przeszła 24.12.2019 r. Operacja wydłuża czas do momentu, w którym zostanie poddana transplantacji wątroby. Obecnie Laura zażywa bardzo drogie i trudno dostępne leki, do tego pojawiły się żylaki przełyku i żołądka oraz wodobrzusze. Stresujący jest każdy dzień.

W jej przypadku konieczne jest stałe leczenie dużą ilością leków, specjalne żywienie oraz częste wizyty w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, to podstawa, aby monitorować stan Laury.

Każdy kto chciałby pomóc Laurze może dokonać wpłaty na stronie zrzutka.pl 

Komentarze   

Zenon
+1 #6 FestynZenon 2021-09-03 17:10
Pytanie czy ty Anno o ile to jest Twoje prawdziwe imię jesteś dobrego serca??jeśli piszesz takie bzdury. Szczepionkobus a phli targ to dwa inne wydarzenia które zbiegły się w tym samym czasie. Szepienie jest organizowane przez KGW pokrywane w całości z funduszy unijnych może spytaj o to panią przewodniczącą KGW. Jesli masz odwagę i pytania do pani sołtys to przyjdź i porozmawiaj zawsze najwięcej mają do powiedzenia ci co nic nie robią
Wolontariuszka
-1 #5 RE: Festyn charytatywny dla LauryWolontariuszka 2021-08-27 00:03
A ja mam pytanie ponieważ spodziewany jest na pchlim targu dla Laury tzw. szczepcio - buss gdzie można się zaszczepić przeciwko wirusowi, i to się chwali ale podobno organizator w tym przypadku sołtys i rada solecka otrzyma promocje w postaci podobno 8 tysięcy złotych, po uzyskaniu minimum 30 zaszczepionych osób, i czy całe wydarzenie jest organizowane przez osoby dobrego serca i dla ciężko chorej Laury to także ta kwota zostanie przekazana a konto chorej dziewczynki.
Może bym poprosiła o odpowiedź panią sołtys.
Pozdrawiam Anna💓
Krysia
+3 #4 RE: Festyn charytatywny dla LauryKrysia 2021-08-18 21:45
Nie wiem co się porobiło, mało kto panuje nad tym co się już dzieje w gminie, nie wiem czy takich złych doradców ma Pan wójt i osoby które mają na pieńku z mieszkańcami gminy i wystawiają osobę Pana wójta, czy już na złość robią i później stawiany jest przed pręgierzem. Naprawdę pan wójt zawsze był jak należy ale ostatnio coś złego się dzieje, chodzi obrarzony, podejrzliwy, najbliżej niego niby wszyscy za nim stoją w ogień by poszli ale nasze odczucie jest całkiem inne, jeśli ktoś agresje, straszenie i oskarżenia kieruję pod adresem mieszkańców gminy. Przepraszam 🙏 za te wywody ale chyba dobrze nie jest 😥
Ale pomimo uporowi i w końcowej fazie dziękujemy Panu wujtowi za udostępnienie terenu dla Laury 💓💓💓
Hart tar
+8 #3 RE: Festyn charytatywny dla LauryHart tar 2021-08-18 14:01
Słownik nie słownik, ale zadziałało cały dzień panowie jak mrówki śmigają z kosiarkami i nożycami. I ciekaw jestem jak poradzą sobie z tą trzciną i dnem plaży gdzie dzieci zażywają kąpieli.
Na tą chwilę to dzięki za reakcję choć wstyd żeby ludzie pokazywali palcami że coś jest nie tak, a w urzędzie całą masa ludzi pracujących od wszystkiego i od niczego.
GalAno
+4 #2 RE: Festyn charytatywny dla LauryGalAno 2021-08-18 05:55
Har tar z #1 TRZCINA a nie czcina. Ojojoj! Słownik.
Har tar
+6 #1 RE: Festyn charytatywny dla LauryHar tar 2021-08-17 22:13
Super inicjatywa brawo 👏 wzruszyła mnie pani sołtys jak w imieniu mamy dziewczynki opowiedziała historię dzieciątka.
Ale panie wójt, naprawdę taka impreza ludzie z okolic przyjechała a obiekt plaży zarośnięty, niepokoszona trawa zielsko, na parkingu jeden wielki burdel połamane plotki, śmieci, ratownicy udostępnili motorówkę dla dzieciątka a dookoła czcina, za chwilę zarośnie całkowicie pomosty, był Pan i widział pan dno jeziora gdzie dzieci się kąpią szaro czarna maź, zamiast czystego żwirku, no naprawdę wstyd.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.