• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1392

W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji Ekologicznej

Pod koniec lipca 2021 r. wykonawca robót firma "GRINGO" Jarosław Mikołajczak rozpoczęła realizację inwestycji Części II pn. „Budowa ośrodka edukacji ekologicznej w miejscowości Micharzewo”.

Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie ośrodka edukacji ekologicznej o powierzchni zabudowy 150 m² z salą edukacyjną przeznaczoną na 60 osób, z zapleczem kuchennym oraz pomieszczeniami technicznym, gospodarczym, toaletami i korytarzem z aneksem szatniowym. Wokół budynku wykonane zostanie utwardzenie kostką betonową o łącznej powierzchni 500 m² m.in. schodów, podjazdu dla niepełnosprawnych, tarasu, dojazdu do budynku oraz miejsc postojowych.

Obiekt powstanie w technologii tradycyjnej murowanej, ściany dwuwarstwowe z bloczków z betonu komórkowego wraz z ociepleniem styropianem od strony zewnętrznej. Budynek zostanie wyposażony w instalację wodociągową, ciepłej wody użytkowej (pompa ciepła), kanalizacyjną, deszczową, instalację wentylacji mechanicznej wraz z odzyskiem ciepła — rekuperacją, instalację klimatyzacji oraz instalację elektryczną, w tym fotowoltaiczną o mocy 10,24 kW i teletechniczną. Do ogrzewania budynku zastosowany zostanie system powietrznej pompy ciepła wspomaganej system instalacji fotowoltaicznej w postaci ogrzewania podłogowego za pomocą mat grzewczych.

Dopełnieniem całości będzie oświetlenie terenu poprzez zamontowanie 6 szt. lamp solarnych. Obecnie zakończyły się prace związane z wykonaniem fundamentów.


 

Komentarze   

PIS-Janowy
-1 #5 RE: W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji EkologicznejPIS-Janowy 2021-08-20 15:34
Malina - plod jest czlowiekiem jak najbardziej, ale za to ty ty jestes tylko tepym zlepkime komorek z blyskawica na czole od lesby lempart, bo na matke z twoim mysleniem na pewno sie nie nadajesz. Jestes tak totalnie glupia, ze nawet sie nie domyslasz, ze jestem przeciwko sciaganiu sobie na leb islamskich uchodzcow - za takimi pomyslami to te twoje lewackie szmaciarstwo jak Kopacz,wytrzeszcz tusk, Sikorki i cala ta zjebana oPOzycja. Wole kilka razy ludzi z Ukrainy czy Bialorusi - o wiele bardziej blizsi nam kulturowo i mentalnie. Mozesz sie wybrac do tych Afganczykow razem z budka czy innym odchylem dracym morde z powodu zamkniecia granic przed nimi.
Kolo
+1 #4 RE: W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji EkologicznejKolo 2021-08-20 11:54
Malina jak on na karmić talibów skoro oni są na granicy po stronie Łukaszenki ? Słyszałem że Sikorski kilku przygarnę z Kopacz do swoich posiadłości
Malina
+3 #3 RE: W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji EkologicznejMalina 2021-08-19 22:18
Janowy jeźdź na granicę karmić Afgańczyków, bo dla was płód jest człowiekiem, a Afganistańczyk śmieciem.
PIS-Janowy
-1 #2 RE: W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji EkologicznejPIS-Janowy 2021-08-19 16:20
To jest tzw. "inwestycja" dla teczowo -rozowych wladz Wagrowca, gdzie bieda zaczyna gonic nedze, he, he, he ... Na szczescie, nie podano kosztow tej "inwestycji" coby ludzi mniej wkurzyc ...
ekologicznie
+3 #1 RE: W Micharzewie powstaje Ośrodek Edukacji Ekologicznejekologicznie 2021-08-18 23:53
Ekologiczne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni zielonych. Tymczasem kilkaset metrów od budowanego Ośrodka Edukacji Ekologicznej, w Kaliskach, ma powstać kompleks budynków, które zniszczą naturalne otoczenie jeziora. Tylko i wyłącznie dla dobra deweloperów.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.