• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1240

Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkół

Powrót do szkół 1 września w trybie stacjonarnym jest już pewny. Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przypomina jednak o szczepieniach dzieci powyżej 12 roku życia.

- Wszystkie działania, które podjęliśmy w ciągu ostatnich miesięcy, prowadzą do jednego celu — do pracy w trybie stacjonarnym i normalności sprzed pandemii — zapewniał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Na konferencji przypominał o opublikowanych 2 sierpnia wytycznych dla szkół i przedszkoli.

- To są zalecenia — podkreślał kilkakrotnie minister. — Wszystko zależy od warunków pogodowych, możliwości uprawniania sportów na zewnątrz, przygotowania szkół — podawał jako przykład lekcje wychowania fizycznego, które wedle zaleceń powinny być prowadzone na zewnątrz, ale nie jest to obowiązek.

Placówki szkolne otrzymały wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

🔸 szczepienie - rekomendowane dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych.
🔸 dezynfekcja - przed i po zajęciach mycie powierzchni detergentem lub dezynfekcja środkiem dezynfekującym.
🔸 dystans - minimalna odległość pomiędzy osobami: 1,5 m.
🔸 higiena - częste mycie rąk (lub dezynfekcja rąk), ochrona podczas kichania i kaszlu, unikanie dotykania oczu, nosa i ust.
🔸 maseczka - w przestrzeniach wspólnych, gdy nie można zachować dystansu.
🔸 wietrzenie - przed, po i w trakcie zajęć oraz przerw, a także w dni wolne od zajęć.

Jeszcze w pierwszej połowie sierpnia w ministerstwie edukacji można było usłyszeć, że rozważają skrajny wariant, w którym na zdalne lekcje wysyłane będą dzieci niezaszczepione.

Teraz minister i jego zastępcy zapewniają, że nie biorą podziału uczniów pod uwagę i nie może dojść do segregowania uczniów. W szkołach za to mają powstawać punkty szczepieńza ich organizacje odpowiedzialni będą dyrektorzy placówek, którzy pracują obecnie nad przygotowaniem odpowiedniej infrastruktury. Dotychczas zaszczepionych zostało ponad milion 300 tysięcy dzieci powyżej 12. roku życia.

Zgodnie z zaplanowanym harmonogramem szczepienia uczniów, pierwszy tydzień września zostanie poświęcony na działania informacyjne.

W tym czasie dyrektorzy będą organizować spotkania informacyjne z rodzicami na temat szczepień dzieci, które ukończyły 12 lat. Mają odbyć się także lekcje, nie tylko wychowawcze, związane z tym tematem. Następnie szkoły będą zbierać deklaracje rodziców o chęci zaszczepienia dziecka w ramach akcji organizowanej w szkole albo w wyznaczonym punkcie szczepień.

Jednocześnie minister Czarnek zapewnił rodziców, że jest absolutnym przeciwnikiem wprowadzania obowiązku szczepienia w szkołach.


Komentarze   

Drews
+1 #43 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółDrews 2021-09-02 16:42
Lekarze czerpią wiedzę na temat covidu z lat studiów, Janowy a ty skąd bierzesz swoją wiedzę ?
Borabora
+4 #42 Re# 41 Adam85Borabora 2021-09-02 07:48
Czytaj o chorobach rzadkich. Dopuszczone w programach lekowych. Jeśli nie jesteś związany z medycyną lub nie chorujesz na którąś z chorób rzadkich zapewne nie słyszałeś o tym. Chociaż znając życie w pcimiu, to nawet lekarze mało lub nic o tym nie wiedzą.
adam85
-4 #41 Do Geoxadam85 2021-09-02 00:41
Badania nad technologią mRNA trwaja od lat, natomiast informacyjny RNA (testowy) został wykorzystany dopiero w okresie Covid19, a słyszę o lekach na bazie mRNA (dopuszczone GIF) - przykłady ?
adam85
-5 #40 Do Ojojojoj czy coś tamadam85 2021-09-02 00:25
Użyta pisownia (partykuła) nie świadczy o pochodzeniu wykształceniu, a Ojojojoj domniemam po wysoce prestiżowym Millenium ? stąd uważasz masz kompetencje do oceny skuteczności szczepionki przeciw Covid19
PIS Janowy
-6 #39 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-02 00:20
Oooooooooo - no oczywiscie, ze nie ma. I nigdy takowych nie bylo! BO DZIECI NIE WYMAGAJA HOSPPITALIZACJI W WYNIKU ZAKAZNIA WIRUSIKIME. ROZUMIESZ to BABOLU Z DUPOY GUTA? I tym zajmowaly sie zwykle oddzialy dla dzieci. Te oddzialy dla choryuch dzieci na covid to widzial twoj kumpel Karol9 z postu 34. W Poznaniu go widzial, przyjeb, - dogadajcie sie jak lgac jednakowo bo wychodzicie jak niedzielski na swoich bzdurach. W Wagrowcu utwrzono oddziual covid bo mozna bylo z tego niezla kasiutessac - nie wiem dalej istnieje czy juz opuszczony. Ponoc na 6000 lozek w Polsce (kazde generuje ogromne koszty utrzymania) zajetych chyba jest niecale trzysta.
adam85
0 #38 Do Koloadam85 2021-09-02 00:07
Znam też "lekarzy" z dwójką spec gdzie na ranę szarpana z ciałem obcym każą przykładać okład z rumianku, więc skąd te 90% tak z choinki tych specjalistów ?
Kolo
+2 #37 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółKolo 2021-09-01 23:07
Janowy tak się wyszkolił w internecie że jest mądrzejszy od 90 % lekarzy którzy się zaszczepili
Oooooooooooooooo
+7 #36 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółOooooooooooooooo 2021-09-01 22:25
Nie ma oddzialu Covid dla dzieci ćwoku. Szczepienie ma sens. Zmień lekarza na p. bo efekt leczenia marny.
PIS Janowy
-7 #35 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 21:54
Karol - w Wagrowcu otwarto oddzial specjalnie pod lecnei COVDI zamykajac jakis polzoniczy zdaje sie. 70 lozek, ty tepy idioto wagrowiecki!! Dzieic nie bylo BO NE CHORUJA TAK ABY JE TZREAB BYLO HOSPITALIZOWAC! Kto ci do tego glupiego lba tego nawciskal! Miekszma w Poznaniu i kilka raz rozmawialem na ten temat z dwoma pediatrami. Zaden z nich nie slyszal o dzieciku w Poznaiu na covida zaden z nich nie zetknal sie z jakimis powiklaniami. To tylko nagonka medialna majaca na celu podtzryamniu cie w starchu przed wiruskiem, slepy kretynie! Pelamn przeklamani i bzdur!

GEOX - tluamczylem ten fenomen juz tutaj kilka razy - 3 slabione9OSLABIONE) wirusy w jednym zastrzyku, z ktorym organizm dziecka sobie poradzi. To tak jakby przeszedl leciutkie zakazenie i nabyl odpornosci naturalnej. Szczepienie dzieci na te trzy choroby jest bez sensu - przechodza to bardzo lekko. Ma sens szczepienie 12-13 latkow bo wtedy istnieje juz powazne zagrozenie w pozniekszym wieku.
Eliksiry mRNA byly stosowane tylko w przypadku choroby nowotworowej - kiedy chwytano sie brzytwy aby uratowac zycie.Nie ma lekow mRNA. Szczepionki mRNA nie bylo nigdy i nie bedzie bo to jest grzebanie w genach, nieprzywidywalne i wstrzykiwane teraz komu popadnie . Dla ciebie DEBILU klamiacy prosto z wikipedi - twojego zrodla wiedzy:"
Do grudnia 2020 żadna szczepionka RNA nie została zatwierdzona do leczenia u ludzi"
Nagle okazala sie cudowna. Zobaczymy. Szczep sie i siebie do woli, bylebys kundlu nie przychodzil do panstwa po kase na leczenie nieuleczalnych chorob, ktore zasewrowales sobie i swoim dzieciom.
Skala glupoty i bezmyslnosci tutejszych forumowiczwo przeraza mnie! Skala niewiedzy i powtarzanie bzdur po "eksertach" i naukowcach jest niesamowita! Wiara w naukowcow jest taka sama jak w wiara w naukowcow zalecajacych upuszczanie krwi przy kazdej chorobie w XVIII wieku czy zalecanie palenia tytoniu w XIX. Meslenia i zdorwego rozsadku ZERO . Ja sie poddaje ...
Karol9
+16 #34 Janowy#27Karol9 2021-09-01 18:45
W Wągrowcu nie było dzieci w szpitalu, bo nie ma oddzialu Covid dla dzieci, najbliższy jest w Poznaniu i tam było wiele takich dzieci i młodzieży, Kolejna sprawa , nie wszyscy seniorzy i przewlekle chorzy są zaszczepieni z różnych powodów, nauczyciele również, nie wspomnę, że rodzice tych dzieci pewnie w 1%, więc dzieci i młodzież są zagrożeniem dla nich..Pomyślałeś, kto będzie wychowywał te wszystkie dzieci jeśli rodzice zejdą?
Geox
+16 #33 Re#29 do janowegoGeox 2021-09-01 18:33
Szczepiłeś dzieci przeciw ospie, różyczce i śwince? Słyszałeś żeby ktoś na to umarł? Jeszcze nie tak dawno wszystkie dzieci przechodziły te choroby bez powikłań, bez zgonów. Dlaczego teraz rodzice szprycują je szczepionką z żywymi 3 wirusami w jednym zastrzyku? Możesz mi wytłumaczyć ten fenomen braku strachu? Ja bałbym sie takiej szczepionki.Nie wspomnę o rosnącej liczbie zaburzeń w funkcjonowaniu układu nerwowego dzieci. Szczepionki mRNA się nie boję. Powstały już leki na tej zasadzie, które uratowały zdrowie i życie tysiącom osób.
Karyn
+17 #32 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółKaryn 2021-09-01 18:20
Janowy pisze" dzieci przechodzą wirusa bezobjawowo..." Kto ci naciskał takich głupot? Objawy czyli powikłania prędzej czy później wystąpią. Czy Twój mózg jest w stanie to zrozumieć? Słyszałeś co może wywołać np.wirus zwykłej opryszczki, który usadowi się np.w mózgu zamiast na wardze? Może siedzieć sobie tam latami nie wywołując żadnych objawów, aż w koncu trach ciężka choroba. Malutki jesteś Janowy.
Rocki
+17 #31 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółRocki 2021-09-01 18:08
Tak szanowne grono zauważyło, że chorują ci nie zaszczepieni. Dotarło ekspercie Janowy?
PIS Janowy
-20 #30 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 17:16
Nie wiem czy szanowne grono "naukowcow" wagroweickich zaganiajacych wszystkie dzieci do szczepien na chorobke na ktora nie zmarlo w Polsce zadne dziecko zauwazylo taki maly fakt - wczoraj w ponad 80 % wyszczepionym Izraelu (rekord, trzecia dawka juz jest szprycowana) mielismy prawie 10 000 zakażeń i 54 zgony. Rok temu, bez szczepień ok. 1000 zakażeń i zero zgonów.
Jakies wnioski? Myslenie? Proste łaczenie cyferek?
Nasz sasiad - Bialorus - bez restrykcji, bez szczepine na kazdym rogu, bez niszczenia gospodarki kraju - o srajdemi juz zapomniano, ilosc zgonow na COCID w czasie calej srajdemi to 3735 (tam te z chorobami wspolistniejacymi tez licza). Porownujac do Polski to powinnismy miec moze z 11000 zgonow ... Ach ten niedobry Lukaszenko - WHO wygonil, banksterow wygonil z MFW - az sie swirowirus wystraszyl ...
PIS Janowy
-22 #29 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 15:39
Deks - kolejny natchiony - coronowirusy jest tak nowy jak wirus grypy. RYZYKO POWIKALN JEST WIEKSZE W PRZYAPDKU GRYPY CZY SRACZKI NIZ W WYNIKU PRZEJSCIA CORONOWIRUSA!! Ryzyko powiklan istniej w kazdej chorobie - glupie przeziebienie moze stac sie wstepme do zapalenia pluc. Gdy bedzisz chodzil nago po ace tez mozesz dostac powikalnia !! Bedzisz sie debilu na wszystko szczepil? Bedzisz szczepil swoej male dzieci na chorobke ktora nie usmiercila w Polsce zadnego z nich a wiadomo juz jest, ze o wiele wiecej smierci juz mamy w wyniku szprycowania. O powiklaniach tym gownem pomyslales chciaz raz? To nie jest taka szczepionka jak na rozyczke czy swinke - to jest genetyczny szjas ktorego dzialania nikt nie zna do konca? Poswiecisz swoje dziecko na eksperymety, pajacu? Jesli tak to rob to - ale nie mieszaj innym w gliwei dla zsykow jakiejs potezenj korporacji !
Fujgz
+19 #28 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółFujgz 2021-09-01 15:36
Janowy patus ogłosił sie fachowcem od medycyny Zapewne teraz znajdzie pracę w renomowanych zachodnich klinikach Patusie wyłącz kompa i zajmnij się uczciwa pracą
PIS Janowy
-21 #27 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 15:31
Uwaga na takich gosci jak ten jus pisze, twierdzacy, ze niezaszczepione dzeicko przekaze wirusa dziadkom i pradziadkom - kolejny natchniony i przeprogramowany przez TV. Fakty:
- Szczepionki nie zabezpieczają przed zarażeniem ani przed zachorowaniem. Nawet wyszczeione dzieci moga dalej przenosic wirusa.
- Dziadkowie i pradziadkowie i nauczyciele nie musza sie bac dzieci przenoszacych wirusa bo JUZ SA PRZECIEZ ZASZPRYCOWANI! Dwa razy nawet!
- Dzieci w znikomy stopniu zarazaja. To juz tez od dawna wiadomo
- O wiele zdrowszym dla dzieci jest chodzenie do szkoly, wychodzenie na dwor, zabawa z koegami niz pozostawianei ich w domu. Tylko pedaly i bedzietne towarzycho o tym nie wie.
- Zespol powiklaniowy zostal wymsylony przez lobby szczepionkowe, zeby znalezc argument do szczepienie dzieci. Spytajcie sie w szpitalu w Wagrowcu czy ktos kiedykolwiek cos takiego o tym slyszal. Tam nawet nie bylo jednego dziecka chorego na covid!! I podobnie jest w calym kraju!
- Ludzie nie szczepcie na covida swoich zdrowych dzieci!! Nie robcie im krzywdy. Bo potem bedzie wypierac sie winy, tak jak pani Ewa Baranowska, ktora zaprowadzial swojego zdrowego jak rydz 18 latka pod szpryce aby znalezc go 4 dni pozniej martwego w lozku. Baba do dzis nie chce przyjac do wiadomosci, ze przylozyla reki do zabicia wlasnego dziecka. A co najciekawsze - nikogo nie moze pociagnac do odpwoeidzialnosci bo zaszprycowala go dobrowolnie. Pomyslcie troche!
Deks
+8 #26 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółDeks 2021-09-01 15:15
Jakie powikłania? Poczytaj sobie o tym jakie wirusy noszą w sobie ludzie, którzy na jakimś etapie życia zachorowali na którąś z chorób nieuleczalnych lub rzadkich. Powodzenia. Mam nadzieję, że resztka włosów które masz nie staną ci dęba. Zaznaczam, że to to nowy gatunek wirusa i zapewne wiesz jakie narządy lubi atakować.
PIS Janowy
-21 #25 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 15:03
Juz pisze - powiklania to ty masz w swojej glowie czlowieczku. Dzieci emituja wirusa slabiej niz dorosli - to nawet ta twoja rada medyczna stwierdzial dawno temu. Powiklania u dzieci po kowidzie to dal takich glabow jak ty wymyslono. Wszystkie moje dzieci przeszly covidka - nawet go nie zauwazyly, znam z 30 dzieciakow ktore tez to mialy - o jakich ty powiklaniach piszesz? Wskaz nam, przyglupim, jaka to nauka mowi o tym, zeby szczepic zamiast pozwolic przejsc ta chorbke w celu nabrania naturalnej odpornosci .. WSKAZ NAM TEGO EKSPERTA KTORY TAK TWIERDZI! A o powiklaniach po szczepionkach moze cos wspomnisz - to sa juz tysiace powiklan, to sa juz setki smierci wsrod dzieci - 12-15 lat. Ta eksperymentalna szpryca (bo to nie jest klasyczna szczepionka) jest o kilka razy grozniejsza dla nich niz sam wirusik!! To juz jest jasny od dawna ale twoja "nauka" twierdzi, ze tylko szczepioneczka, co? Sama WHO nie zaleca szczepic dzieci bo sie skapnela ze cos tutajnie gra. Napisze ci tak - namawiasz rodzicow na szczepienie swoich dzieci - uwazaj, bo ci jeden z nich moze dopasc , kiedy dzieki twoim "naukowym" radom plynacym z nagonki TV na szczepienia, jego dziecko stanie sie kaleka lub umrze.
Przypmne - do tej pory w Polsce nie bylo przypadki smierci dziecka (do 18 lat) w wyniku zachorowania na coronowirusa!!! Nie ma tez zadnych doniesien o jakichkolwiek POWIKLANIACH u dzieci ktore przeszly chorobke! Za to o NOP-ach jest mnostwo - pomimo restrykcji na lekarzy na ich zglaszanie. A najciekawsze jest to, ze wiadomo od dawna, ze ponad 90% dzieci przechodzi zakazenie swirowirusem BEZOBAJWOWO! Podejrzewam, ze praktycznei 100% naszych dzieici jest juz naturalnie uodpornionych. Pytanie jest takie dla "naukowca " - dlazcego nikt nie sprawdza obecnosci antycial tylko szprycuje? Bo mniejsza kasa z tego jest czy j=est jakis inny powod?
Na koniec - "naukowcu" - nawet zaszczepione dzieci moga wciaz przenosic wirusa - jak kady zaszczepiony. Dziadko i pradziadkom, ktorych wykonczyla sraczak wokol wirusa. Przypomne ci tylko naukowo - rocznie w pOlsce umiera okolo 100 tys ludzi tylko na nowotowry. To nie jest pandmeia i na to nie wydaje panstwo po 400 MLD zlotych na leczenie. Na debilowirusa umarlo w czasie 17 miesiecy srajdemi 76 tys osob. W tym co najmniej polowa miala nowotor jako chorobe wspolistniejaca. To jest juz pandemai (to nic, ze smiertlenosc jej to 0.2 % a wiek zgonow sredni 75 lat) i na to trzeba wydawac 450 mld zlotych. CO na to nauka z szjasfona? Bo mi zdrowy rozsadek i fakty mowia, ze cos tutaj smierdzi na odleglosc. Wiesz,naukowcu, ze 13 "naukowcow" z 15 czlonkow rady medycznej bierze"granty" od firm farmaceutycznych (Pfitzer , ci od Astry Zenki , itd,)? czy grant w wysokosci 200 tys dolarow bylby wystarczajacym aby naukowiec napisal co tylko mu sie podyktuje? Jak myslisz?
Już piszę
+18 #24 #23JanowyJuż piszę 2021-09-01 14:37
Teraz złapią wirusa, którego przekażą nie szczepiony rodzicom i dziadkom, bo pradziadków już w większości brak.Teraz dzieci przechorują zwyczajnie, a wieki dorastania wyjdą wszystkie powikłania, niektórym tym z różnymi schorzeniami mogą ujawnić się wcześniej. Skąd wiem? Nauka mój drogi, nauka...nie forum dla antycovidowcow i antyszczepionkowców po zawodówce
PIS Janowy
-22 #23 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-09-01 13:08
Haha, hii, hi, itd - napisz teraz co sie teraz stanie tym dzieciom gdy przechoruja tego wirusika? W 100% dla nich niegroznego, ktorego objawy sa dla nich NIEZAUWAZALNE? Co im sie stanie oprocz nabycie naturalnej odpornosci na wszelkie odmiany mutanta swirowirusa, czego nie zapewniaja szczepienia? Hihihaha - normaanie jakby jakiego kretyna bezmyslnego i bedzietnego widzial stpojacego rankiem z kundlekime srajacym na trawniku ... Pustka pod banka ze az boli ...
Hahahihahi
+21 #22 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółHahahihahi 2021-09-01 12:02
W szkole ścisk i jeden przy drugim. Zero dystansu, zero maseczek. Tylko czekać na 4 fale. Nauczyciele bezpieczni, bo zaszczepieni. Reszta powodzenia w nauce i pracy zdalnej.
Fryga
+20 #21 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółFryga 2021-09-01 10:46
Zgłosić do Kuratorium. Przecież nie tu, bo tu to nic nie da.
Mam
+21 #20 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółMam 2021-09-01 08:43
Taaaa, nie ma zagrożenia, restrykcje sanitarne.. To wszystko między bajki włożyć: dzieci w przeds, kołu zbierają się rano wszystkie z całego przedszkola w jednej sali, a po południu to samo. A na placu zabaw też wszystkie razem. O czy tu mówić...
Kamera
+25 #19 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółKamera 2021-09-01 06:51
Nie będzie zagrożenia jak zaczniecie leczyć dzieci u lekarza, a nie przez reklamy leków w tv i w aptece Ibum i do szkoły czy przedszkola wypad, bo mamusia ma spotkanie z koleżankami, a tatuś musi piwko poranne strzelić. Jeśli ktoś mieszka na blokowisku, to szczególnie rano i po zmroku powstał nowy zwyczaj. Słyszalny chyba na całym blokowisku dźwięk tłuczonych butelek lecących do pojemników ze szkłem. Codziennie dziesiątki butelek kilkakrotnie ląduje z impetem , dźwięk tłuczonego szkła informuje o tym jakie mamy patolskie społeczeństwo. Co ciekawe, kobiety też z torbami stercza pod pojemnikiem i flaszeczki ładują.Wiec kiedy te biedne madki mają zająć się dziećmi? Przecież kiedyś trzeba wytrzeźwieć, nieeee?. Co to się porobiło w tych blokach, skąd tyle pijaków? Nawet na ulicach w ciągu dnia coraz więcej zawianych chodzi. Proszę jak się darmozjadom powodzi. Nic tylko ryczeć.
Vcvcvcvc
+26 #18 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółVcvcvcvc 2021-09-01 06:15
Hahahahaha ....nie ma zagrożenia ....hahahaha. zobaczymy za 2,3 tygodnie. Ile dzieciaków jest na tym bambryjewie zaszczepiona? Pewnie niewielu. To taki będzie efekt.
PIS Janowy
-30 #17 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-08-31 23:29
I widomosc z ostatniej chwili - Izrael - rekord, za rekordem. Rekord zaszczepionych - 80% i rekord zachorowań- prawie 11 tysięcy/ dzień. Oczywiscie, ponad 80% zachorowan wsrod wyszczepionych... Jaka na to rada - trzecia szpryca, ha, ha, ha ...a slepe bydlo tylko podstawia raczke pod szpryce ...
Igor - nik nie zmusza nas do szczepienia? Ty znow masz jakis atak po szprycy ze rzeczywistosci nie dostrzegasz? Oj biedne ci wasi partnerzy - z takimi ograniczniakami zyc - tylko wspolczuc ..
Igor
+29 #16 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółIgor 2021-08-31 21:40
Janowy cioto nikt nie zmusza cie do szczepienia I szczepi się kto chce Także swoje pedalskie rady zostaw głąbie do siebie Nie Twoje małpy nie Twój cyrk
Yunior
+30 #15 JanowyYunior 2021-08-31 18:43
Kup sobie nowy rower, bo ten którym jeździsz jakiś taki przedpotopowy, no i tę resztkę włosów może pokryj jakimś kolorem, bo wyglądasz bardzo staro przy tych małych dzieciach
Yunior
+32 #14 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółYunior 2021-08-31 18:38
Janowy ale ty nienawidzisz dzieci i muszą bardzo ci przeszkadzać w domu, że tak bardzo chcesz je wypchnąć do szkoły. Skoro masz takie źłe zdanie o nauczycielach, to ja naprawdę tego nie rozumiem. Jesteś przecież ekspertem w każdej dziedzinie, więc załatw im nauczanie domowe i będą przez ciebie lepiej wykształcone niż przez tych znienawidzonych nauczycieli.
PIS Janowy
-35 #13 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-08-31 16:10
ojojojo - tak wyksztalcona, tak och ach. Z mojego doswiadczenia wynika, ze tylko takie przyglupie kwoki jak ty chwala sie wyksztalceniem. Nie wiem gdzie uzylem tego slowa bo to jest raczej slaska gwara a nie poznanska i nie stosuje go zazwyczaj, ale masz absolutna racje - pochodze z absolutnej wiochy zabitej dechami, a dzieki pracy z widalmi i lopata do czasu ucieczki z niej mam lapy jak robotnik - palce mam za duze do pisania na pedalskim szajsfonir ... I powiem ci - absolutnie sie tego nie wstydze bo znam zycie i na wsi i w miescie a takich debilek jak ty w miescie jest , niestety, z 5 razy wiecej niz na wsi ...A teraz - twoj minister zdrowia to debil EKONOMISTA! Zaiste ekspert w sprawach zdrowotnych taki sam jak z ciebie. I on decyduje o szczepieniach - chce nam je wmusic wydaja na to miliardy zlotych. I ma do pomocy rade medyczna zlozona z weterynarzy i biologow gdzie 13 z nich bierze kase od firm szczepionkowych. Wiedzialas o tym "wyksztalciucho wagrowiecko". Czy nie podali tego na fejsie- najwiekszym cenzorze XXI wieku?
Ojojojojoj
+29 #12 Do Iwy 3333 z postu#9Ojojojojoj 2021-08-31 14:22
Prezydent nie jest ekspertem w sprawach zdrowotnych, jeśli już to podczas pandemii decydujący głos ma Minister Zdrowia. Widać u ciebie głęboką prowincję i małą wiedzę, wiesz po czym? Użyłaś słowa " ino" to słowo jest taaakie wiejskie i używają go osoby o niskim wykształceniu...więc nie wypowiadaj się więcej na temat zasadności szczepień , ok?
PIS Janowy
-33 #11 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-08-31 14:07
iwa - - mylisz sie - znow efekt wciaskania do glow ludziom propagandy szczepionowej - na dzien dzisiejszy zaszczepionych jest 18 772 803 Polakow (dane z dzisaij). Na 38 mln to nie ma jeszce polowy. Trezba wziasc tez pod uwage,ze bardzo duza czesc wyszczepien to na sztuke (ci co wiedza czym sie naprawde szcepia ale robia kase nato - patrz lekarze). O szczepiniach dzieci juz wiadomym jest , ze nieporownanie wiecej umarlo w wyniku szczepien niz swirowirusa. I to dzieci w wieku 12-15 lat - sa to juz setki ujawnionych przypadkow na calym swiecie, wysyp w USa, ogromny wzrost powiklan sercowych u starszej mlodziezy , nie wspominajac juz o lzejszych. Lata nastepne odryja karte w calosci - tak jak bylo ze szczepienume na swinska grype - ktora chciano uznac za epidemia ale nie udalo im sie .... Sam zastepca dyrektora naczelnego koncernu Pfitzera apeluje o nieszczepienie dzieci ale za ten apel przestal istniec na fejsie twiterze, googlach. Liczy sie tylko kasa i kasa.
Loki
+30 #10 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółLoki 2021-08-31 10:58
Janowy żebyś Ty tyle czasu poświęcił pracy jak siedzeniu w internecie to my podatnicy nie musielibyśmy utrzymywać Twojej patologicznej rodziny
iwa 3333
-29 #9 szczepieniaiwa 3333 2021-08-31 09:29
mamy 38 milionów polaków,,,, zaszczepionych jest 36 milionów ok to nie są szczepionki tylko szczepionki eksperymentalne nie wiadomo jak wpłynie to na mały organizm nie są sprawdzone do końca wiele lat badań przed nami tylko dlaczego dzieci mają być poddane jak szczury w laboratorium prezydent wyraznie powiedział że nie można zmuszać ino zachęcać bo istnieje prawo
Fiufiufiu
+34 #8 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółFiufiufiu 2021-08-29 22:27
Wróć do zastępcy Paszkowiaka, bo twoja psychoza przybiera na sile. Leczyłes natręctwa?schizę?
PIS Janowy
-36 #7 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-08-29 22:02
Gosc - bawisz sie w cenzora? jak kierownictwo fejsa czy twitera czy Youtube? Aparatczyk Niedzielskiego szukajacy mowy nienawisci...? Wyjasniam - kurwesyn to nie jest przeklenstwo - to jest jedno z lagodniejszych okreslen dla bandyty bezrozumnego, ktory za kase chce wszczykiwac dziceiom nieznany specyfik na chorobke ktore to dziecko przechodzi jak pierdniecie, dzieci z kotrych zadne nie zmarlo z powodu czystego swirowirusa. Znasz lepsze okreslenie? Podziel sie z nim ...
PiS -Janowy
-28 #6 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPiS -Janowy 2021-08-29 21:58
Dobry stary lekarz to był Pan Paszkowiak ale już nie żyje. Leczył mnie od zerówki przez 30 lat I jak zmarł to przestałem się leczyć.
PIS Janowy
-33 #5 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS Janowy 2021-08-29 21:57
Ewap - jebana idiotko - mam nadziej, ze nie masz zadnych dzieci bo nikt na taka glupoia matke nie zasluguje - masz krowo od czerownych blyskawic skoro sobie nie potarfisz tak prosetj rzeczy poszukac:"...Grażyna Zenowicz, Newsweek Zdrowie: Po pół roku trwania pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 wiemy już z całą pewnością, że dzieci chorują na COVID-19 lżej niż dorośli czy osoby starsze. Czy wynika to z większej odporności dzieci?

Dr hab. Tomasz Dzieciątkowski: Istnieje na ten temat kilka hipotez, ale najpoważniejsza z nich mówi o tym, że ten łagodniejszy przebieg COVID-19 u dzieci wynika ze specyficznej budowy ich komórek. Otóż na komórkach u dzieci jest mniej receptorów ACE2, poprzez które – jak już się dowiedzieliśmy – koronawirus przenika przez błonę komórkową i atakuje komórkę. W związku z tym, że dzieci mają ich mniej, koronawirusowi trudniej jest wniknąć do komórki i dzięki temu dzieci przechodzą tę chorobę w sposób bezobjawowy albo skąpoobjawowy...."
"...Ale wciąż mogą być źródłem rozprzestrzeniania się wirusa na inne osoby?

– Tak, choć wciąż nie mamy stuprocentowej pewności, czy dzieci zarażają bardziej, czy mniej niż dorośli. Dotychczasowe dane ze świata i badania wskazują jednak na to, że dzieci zarażają innych słabiej niż chorujący na COVID-19 dorośli. Krótko mówiąc, jeśli chore dziecko na kogoś nakaszle, jest mniejsza szansa, że zarazi tę osobę koronawirusem...."
I na koniec:"...Osiem a nawet dziesięć przeziębień w ciągu roku u kilkulatka to norma.

Na częste zachorowania narażone są szczególnie dzieci chodzące do żłobka, przedszkola albo posiadającego starsze rodzeństwo. To dlatego, że źródłem zakażenia jest najczęściej kontakt z innymi dziećmi. Zakażenie przenosi się drogą kropelkową lub przez dotykanie tych samych zabawek lub innych przedmiotów (np. klamek). Maluchy wychowywane w domu, które na co dzień nie widują się z innymi dziećmi chorują rzadziej.
UWAGA MATKO WAGROWEWICKA - DLA CIEBIE
Dzieci chorują tak często, ponieważ ich układ immunologiczny jest jeszcze niedojrzały. W osiągnięciu pełnych kompetencji pomaga mu pokonanie każdego zakażenia. Każda infekcja jest więc treningiem odporności. Dlatego im dziecko jest starsze i więcej infekcji ma za sobą, tym rzadziej choruje.
ROZUMIESZ KROWO!! Polacz to teraz z tym,ze swirowirusa dzieci przechodza wyjatkowo lekko. U moich dzieci to byl dzien czy dwa goraczki 37 -37,5 i cieknacy nos. Nie znam zadnego normalnego dziecka ktore przechodzilo by je ciezej!

Dobra wiadomość jest taka, że, nawet 90 proc. infekcji przeziębieniowym to łagodnie przebiegające zakażenia wywołane przez wirusy, a nie bakterie. Nie wymagają one podawania antybiotyku. W ich leczeniu kluczowe znaczenie ma zapewnienie dziecku optymalnych warunków do zdrowienia, więc: nawodnienie, udrożnienie nosa (odciągnięcie wydzieliny i podanie kropli do nosa), zadbanie o właściwą temperaturę otoczenia (ok. 18-20 st. C) i nawilżenie powietrza. Przegrzewanie pomieszczeń, w których przebywa maluch zdecydowanie nie sprzyja zdrowieniu, bo suche i zbyt ciepłe powietrze ma negatywny wpływ na kondycję błony śluzowej nosa i gardła. Jeśli temperatura ciała przekracza 37 ..."
Za https://www.gedeonrichter.pl/dzieci-choruja-bo-musza/
Wystarczy - to teraz wypierdalaj ze swoim psem na spacer bo jeszcze zalapie swirowirusa i zastrzela ci go jak to zrobiono z kilkunastoma psami w Australii!!
Fffffffffffffff
+34 #4 Re#2Fffffffffffffff 2021-08-29 20:55
Dla Janowego nie ma, to ciekawe, bo w poście 2 artykułu o Lipinach ktoś użył niecenzuralnego słowa i jest usunięte, a Janowy w każdym wpisie używa wulgaryzmów i nie ma tej cenzury. Czyżby PiSJanowy to ktoś z redakcji? Ciekawe czy usuną mój wpis.
Ewap
+33 #3 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółEwap 2021-08-29 20:49
Janowy podaj mi nazwiska tych STARYCH DOBRYCH PEDIATRÓW
Gość
+38 #2 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółGość 2021-08-29 20:43
Czy na tym portalu nie działają ograniczenia przekleństw ??
PIS-Janowy
-35 #1 RE: Nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej, dzieci wracają do szkółPIS-Janowy 2021-08-28 14:19
Wy SKURWESYNY! ZDALNA NAUKA DLA NIEZASZCZEPIONUCH DZIECI! Ktore w 100% sa odporne na wirusa. Juz umarlo kilkadziesiat wiecej dzieci na swiecie w wyniku szczepien niz przez debilowirusa!! Ciekawe kto zaplaci za wszelkie powiklania poszczepienne albo gdy sie okaze, ze nasze dzieci w wyniku dzialania preparatu Pfitzera beda bezplodne lub rodzic beda kaleki? Czy ktos o tym mysli? Jakim trzeba byc bezrozumnym rodzicem aby cos takiego swemu dziecku robic? To nie tezec ani wscieklizna! TO CHOROBKA KTORA STARZY DOBRZU PEDITRZY ZALECAJA WRECZ PRZEJSC BO MA LZEJSZY PRZEBIEG OD LEKKIEJ GRYPKI!!!! A MOZE, BYDLAKI, ZACZELIBYSCIE SPRAWDZAC NAJPIERW KTOR Z TYCH DZIECI JUZ PRZESZLO COVIDKA I MA JUZ PRZECIECIALA? CZY MNIEJ KASY Z TEGO BEDZIE?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.