• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2422

Wawrzyn Pracy Organicznej dla Dagmary Kosińskiej

Dagmara Kosińska otrzymała nagrodę Wawrzyna Pracy Organicznej. Nagrodę wręczono w trakcie Gali Finałowej X Jubileuszowych Dni Pracy Organicznej.

W czwartek 14 października w Bazarze Poznańskim odbyła się Gala Finałowa X Jubileuszowych Dni Pracy Organicznej połączona z obchodami 30-lecia Unii Wielkopolan. Jedną z wyróżnionych podczas gali, była prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bona Fides”, założycielka Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego OREW w Wągrowcu Dagmara Kosińska.

Dagmara Kosińska otrzymała nagrodę Wawrzyna Pracy Organicznej w kategorii "Praca na rzecz wspólnot lokalnych". Kandydaturę zgłosił starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, który również był obecny na gali. Włodarz Powiatu Wągrowieckiego pogratulował prezes Bona Fides wyróżnienia, wręczył także pamiątkowy grawerton oraz kwiaty.

Dagmara Kosińska – prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bona Fides”, powstałego w 2007 roku, prowadząca Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy OREW w Wągrowcu. Od tego czasu udziela pomocy dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej poprzez rehabilitację, terapię psychologiczno - pedagogiczno - logopedyczną i zajęcia kulturalno-oświatowe.

Dzięki jej staraniom w placówce mogły rozpocząć swoją przygodę  z edukacją dzieci z niepełnosprawnościami: dziecięcym porażeniem mózgowym, epilepsją, zespołem Downa, wadami wrodzonymi, autyzmem. Od samego początku powstania zależy jej na tym, aby ośrodek skupiał i pomagał rodzinom z podobnymi problemami. Równie istotne jest dla nich to, by rodzice chorych dzieci mieli ze sobą kontakt, wymieniali się doświadczeniami i wzajemnie się wspierali.

Rodzice, ale także wolontariusze, osoby wspierające dzieci, pracownicy Ośrodka Rewalidacyjno - Wychowawczego robią wszystko, by codzienność dzieci była lepsza, a przede wszystkim pozbawiona bólu i cierpienia. W ramach swojej działalności uczestnicy Ośrodka biorą udział w zajęciach z dogoterapii, alpakoterapii i hipoterapii, które wspomagają proces rehabilitacji dzieci. 

Stowarzyszenie udziela także pomocy psychologicznej, fizycznej i materialnej członkom stowarzyszenia znajdującym się w trudnej sytuacji. Do stowarzyszenia należy 20 podopiecznych, z czego 12 wychowanków realizuje obowiązek szkolny i nauki w ośrodku OREW.

Rok szkolny 2020/2021 wychowankowie rozpoczęli w czterech grupach wychowawczych: dwóch edukacyjnych (I i II etap), rewalidacyjno-wychowawczej oraz przysposabiającej do pracy.

 


Komentarze   

RE:Wawrzyn Pracy
+7 #5 Fanka kawyRE:Wawrzyn Pracy 2021-10-18 15:06
... oby tylko spijanie pianki, nie odbijało się czkawką :lol:
11mysli
+5 #4 RE: Wawrzyn Pracy Organicznej dla Dagmary Kosińskiej11mysli 2021-10-17 19:53
Widzę że w komentażach wzajemne kółka zainteresowań niektórych Pań ...Panie razem mężowie razem ( na baletach) Wiec alleluja i do przodu !!! 🦌
Loki
-1 #3 DagiLoki 2021-10-17 19:43
BRAWO P.Dagmaro :-)gdyby nie Pani upór,zapał,wiedza i miłość do dzieci nie było by nic.Więc ALLELUJA I DO PRZODU.Jest Pani wzorem do naśladowania. :-)
Irenka
+11 #2 RE:WawrzynIrenka 2021-10-16 11:45
druga pani Wojewódzka
Vnvg
+13 #1 RE: Wawrzyn Pracy Organicznej dla Dagmary KosińskiejVnvg 2021-10-15 18:39
Gratulacje -Ale czy to jest prawdziwe oblicze tej Pani może lepiej zapytać się znajomych co ja dobrze znają i się kiedyś razem trzymali 😉

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.