• McDonalds
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2112

WAŻNE. Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskich

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców wsparciem dla uczniów z rodzin popegeerowskich, w Gminie Gołańcz zdecydowano o wydłużeniu terminu do 29.10.2021 r.

Jednocześnie informujemy, że jest to termin ostateczny, ponieważ przed złożeniem wniosku zbiorczego przez gminę do grantodawcy, każdy wniosek musi zostać sprawdzony i zweryfikowany pod względem tego, czy uczeń jest uprawniony do ubiegania się o wsparcie.

Konkurs Grantowy Cyfrowa Gmina - wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR”, w ramach którego gmina Gołańcz planuje złożyć wniosek o grant. Jest to program rządowy, skierowany do mieszkańców z terenów popegeerowskich. W ramach tego programu dzieci z rodzin byłych pracowników PPGR mogą otrzymać sprzęt komputerowy.

Uczeń szkoły średniej, który zamieszkuje na terenie gminy Gołańcz oraz którego rodzicie, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny pracował niegdyś w zlikwidowanym państwowym przedsiębiorstwie gospodarki rolnej i zamieszkiwał w miejscowości lub gminie objętej PPGR (nie musi to być gmina Gołańcz), może wnioskować o sprzęt komputerowy o wartości do 3.500 zł (w przypadku komputera stacjonarnego i laptopa) lub do 1.500 zł (w przypadku tabletu).

Warunkiem otrzymania sprzętu jest również to, że uczeń w latach 2020 i 2021 nie otrzymał na własność lub w drodze użyczenia takiego sprzętu ze środków publicznych, w tym zwrotu kosztów zakupu i dofinansowania.

Sprzęt będzie przekazany od razu na własność ucznia. Przez okres 2 lat gmina będzie monitorować przekazany sprzęt.

Uczniowie pełnoletni, lub rodzice uczniów niepełnoletnich mogą zgłaszać się do Urzędu Miasta i Gminy Gołańcz ul. dr. P. Kowalika 2 w celu złożenia wniosku. Do urzędu można zgłaszać się do 29.10.2021 r. do godziny 15.15. Po upływie tego terminu wnioski nie będą przyjmowane!

Osoby do kontaktu: Monika Cytlak (67 26 83 301), Natalia Ciemna (501 656 694). Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem sprzętu!


Komentarze   

PIS Janowy
-4 #5 RE: WAŻNE. Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskichPIS Janowy 2021-10-27 20:03
Pan z PGR - ja osobiscie nie spotkalemnigdy laptopa z podwojnym rdzeniem z taktowaniem 1,1 GHz. Za to jestem pewny, ze taki Thinkap T61 czy nowszy za 400-500 z l (taki ma procesor conajmniej Dual z taktowaniem 2,0, i 3 GB Ramu to standard) bez problemu pociagnie zdalne lekcje. Komputer tutajnie jest tak istotny - to mozna wmowic takeiReni czy DO PIS Janowemu, ze gdy komputer "muli" to trzeba nowy kupic.
Problem jest inny, powazniejszy - brak dostepu do porzadnego Internetu. Malo ktora wioska w powiecie ma dociagniety kabel swiatlowodowy a to bezprzewodowe gowno jakie sie wciska ludziom to nauki zdlanej na pewno sie nie nadaje bo zdycha od razu przy mocniejszym obciazeniu.
Ale, tak jak napisalem, wszystko gra i hula w powiecie i gminach i terazjuz czas na eco sparki za 8 mln czy rewitalizacje parku w Miescisku za 3 mln ... Tak sie rzadz teczowo-czerwona ekipa.
Stykuś
+4 #4 RE: WAŻNE. Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskichStykuś 2021-10-27 18:56
Bo Jebne, nasza gmina nie potrafi zapewnić internetu mieszkańcom a laptopy chcą dać 🤣🤣🤣 chyba tylko qwa w swoich okręgach popegerowskich z internetem.
Pan z PGR
+5 #3 Laptop?Pan z PGR 2021-10-27 12:20
Jestem bardzo ciekaw ile faktycznie taki laptop będzie faktycznie kosztował? O jakich laptopach jest tu mowa z jakimi parametrami? Boję się ,że szumny laptop będzie miał 14 " , dwa procesory o 1,1 GHz taktowania. 1 GB RAM, karta graficzna zintegrowana. Ktoś coś wie? Ciekawe czy będzie wstanie się połączyć na lekcjach zdalnych?. Laptop ,który ma być słaby to lepiej niech dalej leży sobie w magazynie.
PIS Janowy
-2 #2 RE: WAŻNE. Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskichPIS Janowy 2021-10-26 17:02
Oczywisice , ze wal - trzeba by tylko teraz sprawdzic kto miodek zbierze. Laptop za 3500 zl do nauki dla dziecka...? Kiedy to maszyna za 500 zl spokojnie to zapewnia? Chyba,ze mowimy o laptopach do gier - ale to i tak musi byc Internet szybki - Ale ponoc w caly powiecie drogi szerokie na 5 czy 6 metrow, sieci swiatlowodowe pociagniete do kazdej wiochy i teraz czas na ogrodki sreco za miliony i plaze Mexicana. Tam to dopiero walki ida ...
Maryla4
+12 #1 RE: WAŻNE. Wsparcie dla uczniów z rodzin popegeerowskichMaryla4 2021-10-26 16:17
Nowy wał!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.