• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1163

Wójt apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotne

Wójt Gminy Wągrowiec apeluje do mieszkańców o życzliwość, sąsiedzką wrażliwość oraz pomoc i informacje o osobach w potrzebie.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wągrowiec,

Jak co roku, szczególnie przed okresem zimowym, zwracam się do Państwa z prośbą o zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby osób samotnych. starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych.

Proszę o życzliwą, sąsiedzką wrażliwość, pomoc i informację o osobach w potrzebie, które nigdy wcześniej nie ubiegały się o pomoc w instytucjach pomocowych, dlatego w wielu przypadkach, potrzeby i sytuacja życiowa tych osób może nie być znana instytucjom pomocy społecznej. Informacje mogąc pomóc w identyfikacji potrzeb, tych osób można zgłaszać w Urzędzie Gminy Wągrowiec telefonicznie – tel. 67 26 80 800, osobiście pod adresem 62-100 Wągrowiec, ul. Cysterska 22 lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Wągrowcu,
ul. Janowiecka 98A, telefon 67 21-69-251.

Gmina Wągrowiec, wychodząc naprzeciw potrzebom osób w szczególnie trudnej sytuacji życiowej, zawarła umowę ze Stowarzyszeniem MONAR w Warszawie, na podstawie której osoby wymagające pomocy w formie schronienia mogą otrzymać ją w:

▫️ Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT w Rożnowicach 33, 64-610 Rogoźno, numer telefonu: 67 26 71 301.
▫️ Schronisku dla Osób Bezdomnych MARKOT w Gościejewie, Gościejewo 52A, 64-610 Rogoźno, numer telefonu: 67 26 84 932.
▫️ Schronisku dla Bezdomnych Kobiet MARKOT w Poznaniu, ul. Starołęcka 36/38, 61-361 Poznań, numer telefonu: 61 879 33 54.

Doraźną pomoc w okresie zimowym dla osób będących w kryzysie bezdomności świadczy Noclegownia przy Parafii pw. Św. Wojciecha w Wągrowcu, Plac Kard. S. Wyszyńskiego 1, 62 – 100 Wągrowiec, numery telefonów: 67 268-92-54, 729 836 950, 729 836 96

Prosząc raz jeszcze o wspólną troskę o potrzebujących, liczę na Państwa wrażliwość.

Z poważaniem

Przemysław Majchrzak
Wójt Gminy Wągrowiec


Komentarze   

Zidan
+2 #7 RE: Wójt apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotneZidan 2021-11-21 15:43
Pis Janowy - przykro to powiedzieć ale do Ciebie ratunku już niema- sfiksował Ci dekiel
PIS Janowy
-1 #6 RE: Wójt apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotnePIS Janowy 2021-11-21 15:36
Dzis jeden przyklad z dzialnosci "sluzb zdrowia". "...Ostatni tydzień mam pod znakiem, kaszlania, prychania i gorączki. Rodzina solidarnie podzieliła się objawami, Babcia i Mama mają gorączkę, a ja i Żona z zapaleniem gardła kaszlemy bezgorączkowo. Sam unikam lekarzy jak mogę, jeszcze na długo przed paranoją tak miałem i nikogo nie chcę do podobnych praktyk namawiać, po prostu nie lubię i dopiero wtedy, gdy nie mam wyjścia, to mnie rodzina zaciąga. Reszta rodziny też miłością do lekarzy nie pała, ale częściej pojawia się w ośrodkach i gabinetach. Parę dni temu zawiozłem do wiejskiego ośrodka zdrowia 95-letnią Babcię, z klasycznymi objawami grypowymi, w tym gorączka. Babcię przyjął mody lekarz bez żadnych gadżetów na twarzy i podszedł do wizyty w sposób szczególny.
Babcia pochodzi spod Lwowa i rodzina lekarza też, to siłą rzeczy nawiązała się naturalna więź. Diagnoza lekarza to oczywiście grypa, dodatkowo powiedział, że gorączka w tym wieku jest błogosławieństwem, bo oznacza, że organizm nadal działa. Żadnych testów, żadnego namawiania do cudownych dawek, chociaż Babcia w systemie widnieje jako „foliarz”. Kurtyna.
Dziś do lekarza w ramach „pomocy świątecznej” poszła Połowica. Namawiałem długo na prywatną wizytę, ale po pierwsze nie ma u nas żadnego lekarza, przynajmniej takiego nie znalazłem w Internecie, który by prowadził gabinet w niedzielę, po drugie Szanowna podeszła do tematu logicznie i to ją zgubiło. Małżonka jest logopedą i zna na pamięć wszystkie przypadłości związane ze strunami głosowymi, gardłem i tak dalej. Logopedzi przez tę cześć medycyny muszą przejść niemal jak lekarze, co wydaje się naturalne, bo bez znajomości aparatu mowy ciężko postawić diagnozę. Gdy wyjeżdżaliśmy Żona jednoznacznie i bezapelacyjnie stwierdziła, że ma zapalenia gardła i do tego zatkane zatoki, na ale sama sobie antybiotyków nie wypisze.
W gabinecie lekarskim diagnoza została w pełni potwierdzona, przy tym brak było jakichkolwiek objawów charakterystycznych dla najmodniejszej choroby poczynając od gorączki, kończąc na utracie zapachu i smaku.
Młoda pani „doktor” wypisała antybiotyk plus dodatkowe leki i na końcu poinformowała, że kieruje na test. Żona z wielkimi oczami pyta dlaczego, skoro nie ma żadnych objawów? Bo taka jest procedura, a pani jest niezaszczepiona – usłyszała. Oczywiście tylko ostatnie słowo ma tu znaczenie, ponieważ pani „doktor” postąpiła dokładnie wbrew procedurom, przecież pamiętamy jakie były zalecenia dla lekarzy POZ: utrata smaku, węchu, temperatura. Powtórzę, że żaden z tych objawów u Żony nie występuje, natomiast jedna okoliczność sprawiła, że została skierowana na test. Niezaszczepiona i wszystko jasne! Dwoje lekarzy, mniej więcej w tym samym wieku, dwa POZ-ty i dwie całkowicie rożne postawy. Pierwszy lekarz zachowuje się jak człowiek pomimo tego, że ma podstawy, aby zarobić „dodatek Niedzielskiego”. Druga „lekarka” wbrew zaleceniom, logice i wiedzy medycznej, kieruje na test, bo albo na tym zarabia albo wojuje ideologicznie, ewentualnie jedno i drugie.
Stworzono patologiczne warunki, z których korzysta cała rzesza „medyków”, natomiast nieliczni zachowują się godnie. Warto podkreślić jeszcze i to, że przekraczający procedury, czyli kierujący na testy bez żadnych wskazań medycznych, nie ponoszą z tego tytułu kar, za to chętnie kłamią o konieczności związanej z procedurami. Tak to wygląda z bliska i nie ma tu mowy o opowieściach „kuzynek”, osobiście w tym uczestniczyłem i widziałem na własne oczy. Na koniec jeszcze dodam, że Żona pracuje w szkole, a co za tym idzie szkoła również jest zagrożona kwarantanną, to znaczy byłaby, ale parę dni wcześniej kwarantanna została nałożona, bo podwójnie „zaszczepiona” pani z własnej inicjatywy zrobiła sobie test, przed przyjęciem trzeciej dawki i otrzymała wynik pozytywny. Niech mi nikt nie próbuje powiedzieć, że to co się wokół nas dzieje ma cokolwiek wspólnego z medycyną, biologią i rozumem, to jest jeden wielki zajob!..."
Aw Holandii zaczyna sie strzelanie do niewyszczepionych. Zjeby z umyslami DO PIS Janowgo czy innego Golema z faszystowskimi mozgami strezelaja do swoich ziomali bo ci czuzja sie zdrowi i nie chca sie szczepic. Nwoczesna, k..a, Jeuropa ...
Do PIS Janowy
+5 #5 RE: Wójt apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotneDo PIS Janowy 2021-11-20 15:52
PIS Janowy zwyczajnie piszesz. Jak to hiena cmentarna.
PIS Janowy
-3 #4 RE: Wójt apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotnePIS Janowy 2021-11-20 15:29
Klucha - tez zawsze to powtarzam, absolutna racja! Zero debilnych tatuatzy, siedzenie z nosem przez godziny w fejsie dla idiotow, ruch, ruch, ruch, kontakt z rowiesnikami, darcie mordy z nimi w letnia noc, zero cpania, palenia i picia bo to jest dla przegranych tylko, normalne jedzenie z duza iloscia zielska i ....zero szczepien na chorbke ktora takich ludzi NIE RUSZA!!
Rozumiesz moj przekaz?
Klucha
+4 #3 Odp do #1 JanowyKlucha 2021-11-20 14:57
Młodzi padają,,,,hahahaha to niech nie ćpają i nie chleją wspomagaczy i nie pakują odżywek na przyrost mięśni i karku, to przestaną nagle im serducha wysiadać. Rozumki ptasie.
nocleg
+3 #2 człowieknocleg 2021-11-19 22:06
Noclegownia w Wągrowcu nie jest noclegownią przy parafii, tylko noclegownią prowadzoną przez świeckie Stowarzyszenie Musolffa. Z tego co wiadomo to pobyt tam jest bezpłatny. Miasto i gmina ma obowiązek dotować.
PIS Janowy
-8 #1 RE: Wój apeluje do mieszkańców, bądźmy uważni na osoby starsze i samotnePIS Janowy 2021-11-19 16:34
Uwazajcie tez na mlodych. Oni od jakiegos okresu nagle upadaja- nie wiadomo dlaczego:"...Od czerwca w Europie z powodu problemów z sercem, zmarło aż 75 sportowców. Biorąc pod uwagę statystyki z poprzednich lat, jest to liczba, której nigdy wcześniej nie odnotowano.
W przeszłości na choroby serca, umierało rocznie co najwyżej 6 czynnych sportowców. I nigdy od 1889 roku, gdy zaczęto gromadzić takie dane, liczba ta nie była wyższa, aż do teraz...."
Milego wieczoru dla goracych fanow faszysty wisielca!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.