• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1444

Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzenia

Rząd wprowadza pakiet alertowy i nowe obostrzenia. Będą sprawdzane paszporty covidowe?

Od 1 grudnia rząd wdraża pakiet alertowy w związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa. Zakłada on zmniejszenie limitu osób mogących brać udział w weselach, bawiących się na dyskotekach, czy biorących udział w spotkaniach. Ograniczenia mają dotknąć też hotele, gastronomię, obiekty sportowe, placówki kultury i kościoły. Nowe obostrzenia mają na razie obowiązywać do 17 grudnia.

Pakiet alertowy zakłada, że w zgromadzeniach i uroczystościach (np. weselach, stypach), a także dyskotekach będzie mogła brać udział maksimum 100 osób (obecnie jest to 150).

W przypadku placówek kultury, obiektów sportowych, gastronomicznych, hoteli oraz kościołów limity dostępnego obłożenia zostaje zmniejszony z 75 do 50 proc. miejsc (w tym limicie nie mieszczą się osoby zaszczepione).

Zwiększona natomiast zostaje (z 10 do 15 m2) obowiązkowa powierzchnia przypadająca na jedną osobę w siłowniach, klubach i centrach fitness, muzeach, galeriach sztuki, na targach, wystawach, kongresach, konferencjach oraz placówkach handlowych.

Minister pytany o to, jak restaurator ma technicznie sprawdzać, czy klient jest zaszczepiony, czy restaurator lub np. właściciel klubu fitness ma prawo zapytać o certyfikat covidowy i co, kiedy klient odmówi jego okazania, Adam Niedzielski ocenił, że "to jest bardzo prosta sytuacja".

- Rozporządzenie daje takie możliwości organizatorom, żeby w ramach organizowanych przez siebie przedsięwzięć określali regulaminy. Wewnętrznie mogą one oznaczać, że jeżeli jest jakiś limit, to do limitu (osób) się wpuszcza. Jeżeli limit zostaje przekroczony, to zgoda osoby okazującej paszport (covidowy) na to, żeby wejść, jest domyślna. Jeżeli nie okazuje, to po prostu nie wejdzie. Tak powinny być skonstruowane regulaminy — powiedział minister Adam Niedzielski.


Komentarze   

Hahahihi
+2 #4 RE: Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzeniaHahahihi 2021-11-30 17:12
Trzeba było uwierzyć w wirusa. To wina wszystkich płaskoziemców. Sami na siebie ukreciliscie bicz.Powtorze za wami anty covidowcami i antyszczepionkowców. Włącz myślenie!!!!!!
PiSowski Kryształ
+4 #3 RE: Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzeniaPiSowski Kryształ 2021-11-30 16:54
Dobra zmiana puści nas z torbami, ale tylko nas szaraków bo sobie ci bandyci u władzy dali podwyżki 60% i immunitety, więc ich nic nie obowiązuje.
vx
-1 #2 RE: Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzeniavx 2021-11-30 14:00
Malwina zacznijcie lepiej gotować a nie stękać .
Malwinaa
-3 #1 RE: Od 1 grudnia pakiet alertowy i nowe obostrzeniaMalwinaa 2021-11-30 09:30
To my w gastronomii znowu w plecy, podobnie kina, dyskoteki :cry:

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.