• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1149

Krystian Rakocy Mistrzem Polski 2021

27 i 28 listopada 2021 roku w miejscowości Kliczków (woj. dolnośląskie) odbyły się Mistrzostwa Polski w psich zaprzęgach. Nie zabrakło na nich zawodników z Mieściska, czyli Krystiana i Natalii Rakocy.

Krystian po dwóch dniach rywalizacji wraz z czwórką swoich czworonożnych przyjaciół (Raya, Ragnar, Floki i Kenai) zdobyli złoty medal i tym samym obronili tytuł Mistrza Polski.

W dodatku po wszystkich dotychczasowych zawodach w tym sezonie zachowują czyste konto i pozostają niepokonani z kompletem 4000 punktów w Pucharze Polski.

- Jestem mega zadowolony z dotychczasowych startów w tym sezonie i przede wszystkim z tego, że kolejny raz z rzędu udało nam się obronić tytuł Mistrza Polski. Psiaki spisały się idealnie, czysty przejazd, nie popełniliśmy żadnego większego błędu, który mógłby wpłynąć na wynik, co nie jest łatwe przy długiej trasie. Czasem wystarczy najmniejszy błąd mój, czy też któregoś z psiaków i możemy spaść z podium. W tym sporcie ważne jest odpowiednie przygotowanie zarówno zawodnika, jak i psów, wypracowanie relacji z nimi oraz komunikacja i współpraca. Na wynik składa się bardzo wiele czynników, o czym można by napisać obszerny artykuł. Niestety niektórzy wciąż myślą, że to wygląda tak, że "stoimy na wózku, czy też hulajnodze i psy nas ciągną", nic bardziej mylnego! Jeśli chce się walczyć o najwyższe osiągnięcia, to my również musimy być przygotowani fizycznie i pomagać nogami, co w dodatku wymaga dużo więcej siły w nogach niż przy "normalnym" biegu — poinformował Krystian Rakocy.

Natalia tym razem uplasowała się na 5 pozycji w DS2 NB wraz z Inkim i Levi. Jest dumna z psiaków, bo dały z siebie wszystko, mimo że mają już po 8 lat. Ten sezon pozwolił jej nabrać doświadczenia i w przyszłym roku planuje wrócić z mocniejszym składem.

- Zarówno ja, jak i psiaki jesteśmy w doskonałej formie. W tym roku mieliśmy wystartować na Mistrzostwach Świata, które miały odbyć się na początku grudnia w Belgii, ale w ostatnim momencie zostały odwołane ze względu na pandemię. Jednak teraz przed nami kilka dni zasłużonego odpoczynku i regeneracji, a potem wracamy do regularnych treningów, aby utrzymać formę na zimę. Na ten moment nie wykluczamy startów na śniegu. Niestety zawody zimowe odbywają się za granicą, gdyż u nas ze względu brak warunków do organizacji takich zawodów spowodował, że już od kilku lat ich nie ma. Jeśli się nie uda, to musimy być gotowi na wiosenną część sezonu "na kółkach" - dodaje Natalia Rakocy.

Dotychczasowe osiągnięcia Krystiana:

8 x tytuł Mistrza Polski;
11 x tytuł Wice-Mistrza Polski;
16 x Puchar Polski;
2 x tytuł Wice-Mistrza Świata;
1 x brązowy medal Mistrzostw Europy.

Dotychczasowe osiągnięcia Natalii:

2 x tytuł Wice-Mistrzyni Polski;
4 miejsce na Mistrzostwach Świata.


Komentarze   

ola
-14 #4 RE: Krystian Rakocy Mistrzem Polski 2021ola 2021-12-01 12:56
Ja bym przywiązała tego gościa do sanek i niech sam je ciągnie .
Asia75
+14 #3 RakocyTEAMAsia75 2021-12-01 07:17
Serio? Widziałeś na żywo? Te psiaki to kochają! Nawet gołym okiem widać tą więź i miłość między zawodnikami a ich psiakami. Ciemnogród nadal nie rozumie, że znęcanie się to przykładowo utuczenie labradora do 50 kg. Brawa dla was, ogromne gratulacje! Róbcie swoje!
macia
-14 #2 RE: Krystian Rakocy Mistrzem Polski 2021macia 2021-12-01 05:45
powinni zakazac,to znecanie.
Maciej1964
+14 #1 RE: Krystian Rakocy Mistrzem Polski 2021Maciej1964 2021-11-30 16:19
Gratulacje !!!!!!!!!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.