• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1645

Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego

W środę 12 stycznia w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wągrowcu odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego pod kierownictwem starosty wągrowieckiego Tomasza Kranca.

W skład Zespołu wchodzą szefowie powiatowych służb, inspekcji i straży. Tematem posiedzenia było: „Przygotowanie i działanie służb, inspekcji i straży w powiecie w związku z pandemią Covid-19”.

Dyrektor Sanepidu Paweł Gilewski poinformował o ilości zakażeń, jak również o ilości zgonów z powodu Covid-19 w powiecie. Na razie ilość dziennych zachorowań w powiecie uległa stabilizacji na dość niskim poziomie, jednak można się spodziewać wzrostu w związku z propagacją nowego wariantu wirusa pod nazwą Omikron.

W powiecie zaszczepienie dwoma dawkami kształtuje się na średnim poziomie krajowym. Trwa intensywne szczepienie trzecią dawką. Ciągle nie ma żadnych problemów, żeby się zaszczepić w naszym powiecie.

Dyrektor szpitala Przemysław Bury informował, że w szpitalu funkcjonuje od pewnego czasu oddział covidowy na 30 łóżek. Posiada on do dyspozycji 2 respiratory. Oddział ten przyjmuje pacjentów również spoza powiatu, niekiedy w bardzo ciężkim stanie. Do niedawno stany ciężkie przebywały na oddziale ok. 7 dni, obecnie wydłuża się ten okres nawet do 14 dni. Szpital jest gotowy do powiększenia oddziału covidowego do 70 łóżek. Mogą wtedy wystąpić jednak pewne problemy kadrowe. Będzie to wymagało jeszcze większej mobilizacji kadry szpitala.

Uczestnicy posiedzenia zgodnie podkreślali konieczność szczepień. Jednak nie można zapominać o pozostałych obowiązujących zasadach dyscypliny społecznej, takich jak zachowywanie dystansu, noszenie maseczek, unikanie zgromadzeń i przestrzeganie kwarantanny czy izolacji.


 

Komentarze   

Tylko to
+5 #4 Przymus, nakaz, certyfikatTylko to 2022-01-15 06:33
Zapędzić do szczepienia tych po gimnazjum i podstawówce , bo wiadomo że sami nie zrozumieją potrzeby szczepień i sprawa z głowy. To taki typ ludzi ,ze jak z batem nad nimi nie staniesz i nie zapędzisx na siłę, to sami nie zrobią nic. Czego spodziewacie się po zaścianku średniowiecznym, który nie wie, ze nos też służy do oddychania. Ludzie ,!!!!bez przymusu z tępotą nic się nie zrobi.
Uwagauwaga
+2 #3 Certyfikaty przed wejściem do marketuUwagauwaga 2022-01-15 06:26
Zabronić wstępu do marketów niezaszczpionym i będzie sprawa rozwiązana. Spacery po marketach i kupowanie od rana do nocy to jedyna rzecz którą potrafią tacy ludzie, po prostu mózg więcej umiejętności i wiedzy nie jest w stanie się nauczyć.
Piki
+1 #2 RE: Posiedzenie Zespołu Zarządzania KryzysowegoPiki 2022-01-14 23:11
To co na tym posiedzeniu ustalili oprócz tego co każdy od ponad roku wie i kolejnej wydojonej kasy z naszych podatków dla gburów.
ciekawski
+6 #1 RE: Posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowegociekawski 2022-01-14 10:14
Co robią wójtowie i burmistrzowie, żeby zachęcić mieszkańców do szczepień? Zarabiają po 18, 19 tysięcy złotych. A w takiej gminie Damasławek zaledwie 50 procent wyszczepień. Można by lepiej propagować szczepienia. 75 procent zmarłych z powodu Covid to ludzie niezaszczepieni.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.