• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1222

Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandaty

Niestosowanie się do wprowadzonych nakazów pandemicznych jest wykroczeniem. Policja apeluje o przestrzeganie obowiązujących zasad.

- Aby nie doszło do wzrostu zakażeń i paraliżu służby zdrowia, wprowadzone zostały określone nakazy i ograniczenia, do których obywatele mają obowiązek się stosować. Wiele osób zdaje się o tym zapominać, co przysparza interwencji policjantom i co gorsza, wspomaga rozwijanie się pandemii — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policjanci przypominają o obowiązku zachowania społecznego dystansu, obowiązku dezynfekcji rąk bądź zakładaniu rękawiczek podczas wchodzenia do obiektów użyteczności publicznej, placówek handlowych czy usługowych. Pamiętać należy również o obowiązku zakrywania w tych miejscach ust i nosa przy pomocy maseczki.

- Od wprowadzonych ograniczeń istnieje tylko kilka określonych w rozporządzeniu wyjątków. Zdecydowana większość obywateli ma obowiązek się do nich stosować — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Tylko w ciągu ostatniej ubiegłej doby odnotowano interwencję podejmowane przez policjantów wobec 15 osób, które nie stosowały się do obowiązujących nakazów.

Zgodnie z artykułem 116 Ustawy Kodeks Wykroczeń:

§ 1a. Kto nie przestrzega zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków określonych w przepisach o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi, podlega karze grzywny albo karze nagany.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto, sprawując pieczę nad osobą małoletnią lub bezradną, nie dopełnia obowiązku spowodowania, aby osoba ta zastosowała się do określonych w § 1 i 1a zakazów, nakazów, ograniczeń lub obowiązków albo decyzji.

Przypominamy, że na osobę nie stosującą się do wprowadzonych ograniczeń, nakazów policjant może nałożyć mandat karny w wysokości do 500 złotych, w przypadku skierowania sprawy na postępowanie sądowe, kara grzywny może wynieść do 5 tysięcy złotych.


 

Komentarze   

Klient
+6 #8 RE: Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandatyKlient 2022-01-24 07:07
Codziennie wieczorem w Kauflandzie i Milii tłumy wałęsających się nastolatków i młodych ludzi bez maseczek , kupują energetyki, piwo, alkohol zapewne za przyzwoleniem rodziców lub rodzice stracili nad nimi kontrolę. Wystarczy wtedy wzmocnić kontrolę, co nastolatkowie robią godzinami siedząc na posadzce w sklepie? Czy rodzice wiedzą, co robią w tym czasie ich dzieci? Co na to kierownictwo marketów? Rodziców postawić przed sądem bo to oni ponoszą prawną odpowiedzialność za nastolatków, a zachowanie tych dzieciaków jest odzwierciedleniem zachowania ich rodziców.
PIS Janowy
-7 #7 RE: Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandatyPIS Janowy 2022-01-23 20:02
A tutaj w skrocie co daje mistrzostwo wyszczepien. Izrael - wzorzec afrykanski co do szybkosci i ilosci wyszczepien. 4 dawka wstzrykiwana obecnie.... A wiec:"...Ministerstwo Zdrowia Izraela opublikowało 7-dniowe dane, które wykazały 436 028 nowych przypadków w tym okresie — wzrost o 67% w porównaniu z poprzednim tygodniem. Poważne przypadki wyniosły 775 — wzrost o 130,7%.
I uwaga - Tymczasem portal The Times od Israel informuje, że w piątek odnotowano 70 000 zakażeń. 638 osoby znajdują się w stanie ciężkim. Dają się również we znaki deficyty personelu medycznego – prawie 10 000 pracowników służby zdrowia jest, z powodu choroby, odcięta od możliwości leczenia pacjentów. Wśród nich jest 1379 lekarzy oraz 2916 pielęgniarek.

I tu chyba najciekawsza informacja: „Wśród hospitalizowanych w ciężkim stanie z powodu koronawirusa 55% otrzymało zastrzyk przypominający, 24% nie było w ogóle zaszczepionych, a pozostali byli częściowo zaszczepieni lub wcześniej wyzdrowieli z COVID-19” – czytamy na „The Times od Israel”.
Liczba zgonów związanych z covidem wzrosła do 58 — wzrost o 34,9% w porównaniu z poprzednim tygodniem Dane te pokazują, że Izrael jest liderem na świecie pod względem liczby nowych codziennych przypadków COVID-19 na mieszkańca..."

Przypomne tylko - tyle samo zgonow w Izrealeu bylo rok temu, natomiast ilosc zakazen to z 9- 10 razy wiecej ...

Szprizen, szprizen!! Ka kazdym rogu o kazdej porze, w barze bistro i na dozynkach wiejskich, bez patrzenia na efekty, ha, ha, ha!!
.
-1 #6 Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych. 2022-01-23 15:32
Kiedy policja zrozumie że współpracuje z globalnymi przestępcami.
Piotr Bein za zezwol
-5 #5 Policjant taki człowiek jak jaPiotr Bein za zezwol 2022-01-23 11:28
Z policją trzeba współpracować z nimi i nad nimi aby ich zjednać przeciwko fałszywym rządzącym.Jeżeli wyjdzie zomo to trzeba ustąpić bo oni zawsze ! są czymś nafaszerowani ! Występujący tutaj ze swoimi wpisami Ami,Klient to jeszcze zaszprycowani zomowcy co nie mogą się nigdzie wyżygać to pojawiają się na WRC.
Klient
+2 #4 RE: Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandatyKlient 2022-01-22 18:56
Wystarczy pójść zwłaszcza wieczorem do jakiegokolwiek marketu oraz w sobotę i czwartek. Wieczorem bandy młodych bez masek po piwko, wódeczkę i energetyki. A w czwartki i sobotę całe rodziny z powiatu bez maseczek i ze smarkajacymi i kaszlacymi dzieciakami też bez masek. Dzieciaki dotykają towary , liza towar, plują na wózki, które nie wiadomo kiedy myte, nie wspomnę o odkażaniu. Lub tatuś stoi jak słup z dzieckiem i dłubie palcem w nosie. Obrzydliwość!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się! Mamy 21 wiek!!!!!! A market, to nie pole ani obora!!!!!
Fgh
+3 #3 RE: Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandatyFgh 2022-01-21 23:31
Cale szczescie ze doradcy jeszcze na zakaz oddychania nie wpadli.NORYMBERGA 2.0 Przyjdzie czas.
Jaremar
+1 #2 PolicjanciJaremar 2022-01-21 21:17
Jeżeli chcecie nadal współpracować z rządowymi mordercami to rozejrzyjcie się wokół siebie i Waszych bliskich już poszczypawkowanych co się będzie działo z nimi w ciągu 1 do 3 lat ! i nikt nad tym błędem już nie zapanuje bo to media Wam jeszcze dopomagają w rządowym mordunku. Dlaczego doradcy ministra choroby się pochowali do kanałów ....bo odpowiednie służby dobierają im się do dupy.Dlaczego się nie potraficie powstrzymać , że rządzący poszczuli Was jakimś dodatkiem w wiadomym celu .
Ami
-3 #1 RE: Policjanci przypominają o nakazach pandemicznych, posypią się mandatyAmi 2022-01-20 22:44
Nakazy,zakazy nikt tego nie egzekwuje.Wejdźcie np do Lidla,gdzie ograniczenia osób mogących przebywać w sklepie,gdzie maseczki,dystans?Dlaczego nie są sprawdzane autobusy,gdzie tylko osoby starsze jadą w maseczkach natomiast młodzież ma to gdzieś.A kino?Na korytarzu tłok,połowa bez masek,a w już sali kinowej 95% bez.A spróbuj się odezwać!!!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.