• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3039

Kolejka do punktu wymazowego w Wągrowcu

Awaria i przeciążenie centralnego systemu rejestracji i generowania zleceń EWP. Tworzą się kolejki do punktów wymazowych.

Informujecie nas o długiej kolejce do punktu wymazowego działającego na terenie wągrowieckiego szpitala. Osoby, mimo że umawiane są na konkretną godzinę, zmuszone są czekać w kolejce. Czas oczekiwania na pobranie wymazu to nawet 2 godziny.

Problem nie dotyczy jednak tylko Wągrowca, z podobnymi problemami borykają się inne punkty wymazowe w całym kraju. Awaria centralnego systemu spowodował, że cześć lekarzy rodzinnych nie mogła prawidłowo zlecić badań diagnostycznych na platformie P1 oraz w aplikacji gabinet.gov.pl.

- Dzisiaj zarejestrowani do naszego Punktu wymazowego pacjenci mają pobierany materiał, ale dodatkowo musimy na miejscu wprowadzić w tym samym czasie dane tych osób do systemu informatycznego — co powinno zostać wykonane już wcześniej na poziomie gabinetu lekarza rodzinnego, ponieważ w innym wypadku laboratorium nie wykona oznaczenia. Efekt jest taki, że nastąpiło nieplanowane wydłużenie czasu oczekiwania na pobranie wymazu, jednak przyczyny takiego stanu, nie leżą po stronie ZOZ-u. Dodatkowo w związku z wprowadzeniem nowej regulacji prawnej dotyczącej skrócenia czasu kwarantanny, operator centralny systemu informatycznego, z którego korzystamy, także zawiesił jego działanie na czas wprowadzenia niezbędnych aktualizacji — poinformował Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, jednak nic nie zapowiada, że w kolejnych dniach będzie lepiej. System już jest przeciążony, a ilość zleceń na testy cały czas rośnie.


 

Komentarze   

Jacenty bryc
0 #9 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuJacenty bryc 2022-01-25 18:02
Przez zaściankowe myślenie o szczepieniu z tej pandemii nie wyjdziemy nigdy! Sami sobie niewykształciuchy gotują taki los, a potem w bek, bo " uni pani nie kcom segregacji" Teraz juz nie powtarzają jak mantre włącz myślenie, wyłącz tv, tylko pierdy o segregacji. Hahahaha
Adek
+10 #8 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuAdek 2022-01-25 17:26
Szanowny Panie Dyrektorze. Zamiast się wybielać awarią systemu, który kompletnie nie był potrzebny do pobierania próbek warto czasem wyjść z biura i przejść się po własnym podwórku. Osób do pobrania wymazu bylo z 40 a Pani w Punkcie SAMA. Osoba stojącym w kolejce mówiono, że problemem jest czas bo zaraz ma przyjechac kurier po próbki a Pani musiała sama jedna pobierać próby, wypełniać dokumentację i szykować paczki do wysyłki. Z tego miejsca dziękuję Pani, która walczyła sama w punkcie przyjęć. A Panu dyrektorowi większej świadomości tego co się dzieje na podległym Mu obszarze.
Juras
0 #7 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuJuras 2022-01-25 17:26
Adig Tusk to najbogatszy emeryt w Polsce, 30 tys.? Wojt Damasławka ma 20 tys. - nie obrażaj Tuska, który może wszystko (zgodnie z narracja PiS).
Dla twojej wiedzy, emerytura Tuska, to 100 tys. miesięcznie.
adiq
-3 #6 RE: Kolejka do punktu wymazowego w Wągrowcuadiq 2022-01-25 16:32
Juras masz racje u nas takich cen za Merkel nie było jak teraz za Scholza. Idioto rusz dupe z tej dziury i zobaczysz jak poszły ceny na zachodzie . Twój niemiecki pachołek ma cię w dupi.. bo za chwile weżmie 30 tyś emy na miesiąc i taki gamoni jak Ty ma gdzieś
Juras
+4 #5 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuJuras 2022-01-25 15:22
Olas wolę płacić za wszystko niż być okradanym na każdym kroku. Takich cen gazy, prądu czy żywności za Tuska nie było. Niech rząd da nam święty spokój i przestaną zabierać daniny, to każdego będzie stać na prywatne kliniki.
olas
-11 #4 RE: Kolejka do punktu wymazowego w Wągrowcuolas 2022-01-25 14:13
Sigarm - ciesz się że jest ten rząd bo za niemca Tuska byś płacił za wszystko bo Kopacz i marszałek koperta by już wszystko sprywatyzowali a ten z Bydgoszczu by powiedział - pinindzy nima i nie będzie .
Rr
-6 #3 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuRr 2022-01-25 12:59
A nie przyszlo wam do glowy ze przez test gdy ten wyjdzie dodatni mozna odroczyc kolejną szpryce bedac tzw ozdrowiencem.
Prosty i legalny sposob by nie dac sie szczepic bo moze sie okazac ze psu na bude one potrzebne byly a tylko odpornosc organizmu zrujnowaly.
Sigamr
+6 #2 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuSigamr 2022-01-25 12:30
Ten rząd na niczym nie panuje, zaraz służba zdrowia padnie i dopiero się zacznie fala zgonów ale w tvp i tak powiedzą, że to wina Tuska, który jest takim kosmicznym bytem, że mimo tego, że u władzy nie jest już dobre 8 lat to nadal nakłada podatki na polaków, śmiechu warte, miernoty z pisu, najgorsze co się Polsce trafiło po 89 roku.
Juras
+5 #1 RE: Kolejka do punktu wymazowego w WągrowcuJuras 2022-01-25 12:25
Kolejny raz Niedzielki pokazał jak panuje nad pandemią, testować wszystkich i efekt jest!

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.