• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1060

Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTG

Dyrektor wągrowieckiego szpitala dziękuje Fundacji SENSORIA i prosi kolejnych darczyńców o środki na zakup mobilnego aparat RTG.

W szpitalu trwa sukcesywne przenoszenie oddziałów ze starej części do nowo oddanych pomieszczeń. Przenoszenie oddziałów wiąże się czasem z koniecznością wymiany wyposażenia medycznego. Pomagają w tym darczyńcy.

- Składam serdeczne podziękowania Zarządowi Fundacji SENSORIA, z siedzibą we Wrocławiu, która przekazała do naszej dyspozycji kwotę 25 000,00 zł. Ze środków tych zakupiono niezbędny dla bezpiecznego prowadzenia działalności w części zakaźnej szpitala dezynfektor z agregatem suszącym. Urządzenie służy do higienicznego mycia oraz dezynfekcji naczyń sanitarnych dla pacjentów, z wykorzystaniem środków bakteriobójczych i wirusobójczych. Szczególną cechą tego urządzenia jest nie tylko skuteczne usuwanie drobnoustrojów, ale także ich form przetrwalnikowych m.in. Clostridium difficile, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo dla pacjentów oraz pracowników medycznych — informuje Przemysław Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Nie jest tajemnicą, że wieloletnie zaniedbania w służbie zdrowia sprawiły, że praktycznie większość placówek medycznych w kraju wymaga dużych środków na nowy sprzęt. Szpital w Wągrowcu zbiera środki na aparat RTG.

- Aktualnie szpital gromadzi środki na dokonanie zakupu niezbędnego elementu wyposażenia Bloku Operacyjnego, jakim jest mobilny aparat RTG typu „ramię C”. Dotychczas używany aparat uległ awarii, której ze względu na brak części zamiennych nie można już usunąć. Aparat jest niezbędny w trakcie zabiegów z zakresu ortopedii i chirurgii urazowej m.in. operacyjne zaopatrywanie złamań. Wszystkie osoby, podmioty, firmy, które mają możliwość udzielenia wsparcia finansowego na zakup tego urządzenia, uprzejmie proszę o kontakt bezpośredni pod numerem 67 26 81 591 - apeluje do darczyńców dyrektor wągrowieckiego szpitala.


 

Komentarze   

Ojciec
+3 #14 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGOjciec 2022-01-27 12:26
Berendt daje na utrzymanie seniorów, a młodzież i rodzice zbierają na autobus, bo nie ma kto zapłacić za wyjazd na mecz. Taka "pralnia kasy" w Nielbie.
rychu
+4 #13 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGrychu 2022-01-27 12:17
Berent nawet obciążył mieszkańców sponsorowaniem Nielby a co dopiero żeby dołożył ze swoich na sprzet. Przecież ta tzw.wagrowiecka elita z prowincji ma teraz raj na ziemi z pełnymi korytami . Żaden z nich nawet z Wągrowca nie pochodzi .
Kacper
+2 #12 gośćKacper 2022-01-27 10:49
do Kiki - i to jest prawidłowe działanie pediatry - w Wągrowcu nie mamy oddziału chirurgii dziecięcej, specjaliście od takich problemów są w Poznaniu. przy obecnych przepisach karnych żaden chirurg ogólny nie będzie ryzykował spotkania z prokuratorem gdyby coś poszło nie tak, bo pierwsze pytanie prokuratora by brzmiało: czy jest pan chirurgiem dziecięcym? Nie. To dlaczego pan przekroczył swoje kompetencje i uprawnienia?
Cxfgtvhgyujj
+5 #11 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGCxfgtvhgyujj 2022-01-27 08:32
Podobno przez rząd zbierane są info na temat satysfakcji pacjentów z danej placówki, liczby wyleczonych pacjentów, korzystania z usług danej placówki, liczby zatrudnionych specjalistów, wykonywanych zabiegów zakończonych pomyślnie i innych medycznych zawiłości i na tej podstawie likwiduje się takie szpitale, przekształcając w cos innego. Tak więc nie wiem jaki los czeka ten szpital.
MajkS
+2 #10 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGMajkS 2022-01-27 08:24
Jak już kasę wyciągną, to okaże się, ze w okolicy są inne szpitale i ten jest niepotrzebny. Zostanie sprzedany osobie prywatnej za bezcen lub przekształcony na coś zupełnie innego.A mieszkańcy i tak zostaną w czarnej.... Sądzę tak po zapowiedzi Ministra .
Kiki
+5 #9 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGKiki 2022-01-27 07:39
To się komuś porąbało, ma co kasę wydawać, kto będzie to obsługiwał. Jak w szpitalu podstawowych lekarzy nie ma, złamanie u dziecka pediatra diagnozę stawia, a na końcu odsyła do Poznania.
MajkS
+9 #8 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGMajkS 2022-01-27 06:14
Skoro w tej dziurze, nie ma dostępu do leczenia przez lekarzy - specjalistów w ramach NFZ , a jeśli już któryś przyjedzie przeważnie początkujący nie mający bladego pojęcia o leczeniu, to doi tak kosmiczną kasę, ze w większym mieście tyle zapłacisz u profesora doktora habilitowanego i wiesz, ze cię wyleczy i pokieruje dalej gdzie trzeba, to po co tu szpital, gdzie nikt nie leczy ?
Czy ktoś ze starostwa lub burmistrz orientują się w ogóle jak wygląda sytuacja w mieście z dostępem na NFZ do wszystkich specjalistów, tak by KAŻDY nie tylko ten z grubym portfelem mógł korzystać z przysługującego mu konstytucyjnie prawa do bezpłatnego leczenia zgodnie z najnowszą wiedzą medyczną? Skontrolujcie tych" lekarzy" tuż po studiach, którzy przyjeżdżają tu zarabiać kokosy w prywatnych gabinetach, bo chyba jakieś minimum przyzwoitości obowiązuje, prawda? Młody lekarz, bez tytułu nie może żądać za prywatną wizytę tyle samo co profesor w dużym mieście i wykorzystywać fakt, ze nie ma tu konkurencji!!!!!!!!!. Kto ich kontroluje ? 250 zł za za 15 min wizytę, plus 250 zł za jakies badanie to 500 zł od jednego pacjenta! Czy to normalne???????? Byłem w Pozn.u specjalisty z tytułem i wizyta z badaniem wyniosła 200 złotych!!!!!!! Niestety ale to co wyprawia się w Wągrowcu nadaje się do zgłoszenia, nie może tak być żeby przewlekle chory, zwykły człowiek nie mógł się leczyć przez kogoś, kto zarabia miesięcznie 19.000 i ma gdzieś innych.
Violiś
+8 #7 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGVioliś 2022-01-27 05:53
Starosta , burmistrz i sam dyrektor zarabiają tyle, że bez składki od biedaków i bezrobotnych stać ich na zakup takiego sprzętu.
mzxc
+10 #6 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGmzxc 2022-01-26 20:17
Składke zdrowotną płacimy teraz Buremu mamy sposorować sprzet a jak zachorujemy to chodzimy prywatnie . Bury Ty tak dużo zarabiasz ze zrób zrzutke z Krancem i jego zastepcą towarzyszem z pzpr , Berentem i kupcie sami ten aparat Ostatnio dostaliście ogromne podwyżki , stać Was zrobić coś dla Nas a nie tylko Nas doicie . Pożegnam Was słowami Lempart - wy
PIS Janowy
+3 #5 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGPIS Janowy 2022-01-26 20:03
8- 9 miiardow poszlo na dodatki covidowe. Codziennie w Polsce idzie okolo 25 mln zlotych na debilen testy covidowe. Kasy, ku..a, nie ma!!!! Jest jej w brod !! tylko tarfai do kieszeni mordercow w kitlach i pociotkow robiacych zloty interes na wirusku ...
fredyy
-1 #4 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGfredyy 2022-01-26 17:57
Kasjer pajacu jakie 6 mln zaplanowane , te pieniądze powiat musiał dołożyć bo konsorcjum wyłonione przez Burego nie dało rady wybudować kurnika . To co według ciebie te pieniądze były już w rezerwie , jako co . Nie pieprz bzdur że czegoś nie można bo tylko taki jak ty to łyknie . Na prywatnej inwestycji to już by był wyrzucony z pracy za niedopełnienie obowiązków . Teraz niech dyrektor ze starostą wykłada na sprzęt .
Kasjer
-7 #3 gośćKasjer 2022-01-26 17:33
helo - czy ty masz w ogóle pojęcie o rachunkowości budżetowej? mniej niż zero - to ewidentnie widać. nie ma opcji żeby te teoretycznie wolne sześć czy dziesięć mln pierwotnie zaplanowane na rozbudowę przeznaczyć np. na sprzęt dla szpitala. po prostu nie ma takiej prawnie możliwości. i nie wymądrzaj się na przyszłość o rzeczach, o których jako szeregowy robol nie masz bladego pojęcia.
helo
+7 #2 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGhelo 2022-01-26 17:13
Panie Bury trzeba był lepiej dopilnować rozbudowy szpitala to by podatnicy nie musieli dokładać do tej opóżnionej inwestycji kilku milionów , tylko te pieniądze poszły by na sprzęt . Bierze pan 200 tyś rocznie pensji to trzeba samemu sobie radzić a nie żebrać . Mysle że Starosta powinien panu pomóc z własnej kieszeni bo nadzór powiatu nad szpitalem to porażka .
dyzma
+5 #1 RE: Szpital zbiera środki na zakup mobilnego aparat RTGdyzma 2022-01-26 15:37
PODMIOTY I FIRMY PŁACĄ WŁAŚNIE OD STYCZNIA KOSMICZNE SKŁADKI ZDROWOTNE: GDZIE IDĄ TE PIENIĄDZE JA SIĘ PYTAM ??? BO NA PEWNO NIE IDĄ NA SZPITAL. IDŹCIE ZEBRAĆ DO OWSIAKA, MOŻE WAM DA, BO MY JUŻ NIE MAMY Z CZEGO

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.