• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1743

Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19

Od dzisiaj ruszyły darmowe testy na COVID-19 w aptekach. Testu nie wykonasz jednak w żadnej wągrowieckiej aptece.

W aptekach można od dzisiaj za darmo i bez skierowania sprawdzić, czy jesteśmy zakażeni koronawirusem. Jak się okazuje, program już na starcie okazał się klapą. Zgodnie z informacją ministra zdrowia, do programu na razie przystąpiły 64 apteki w całym kraju, a kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe.

W Wągrowcu żadna z aptek nie przystąpiła do programu. Jedyny punkt, który testuje mieszkańców powiatu wągrowieckiego, to Punkt wymazowy na terenie szpitala przy ulicy Kościuszki 74.

Zgodnie z wytycznymi, punkt apteczny, który zdecyduje się na testowanie w kierunku infekcji koronawirusem, musi spełnić ściśle określone warunki m.in. musi mieć oddzielne wejście prowadzące do odizolowanego pomieszczenia, przeznaczonego na wykonywanie takich testów. Musi zapewnić też oddzielny szlak komunikacyjny pomiędzy pacjentami wchodzącymi do apteki i personelem apteki.

Apteki, które spełniają warunki pozwalające im przystąpić do programu darmowych badań, stanowią bardzo niewielki procent wszystkich działających w kraju.


 

Komentarze   

Kk
-2 #22 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Kk 2022-01-29 09:30
No prosze teraz na farmaceutów rząd chce odpowiedzialnosc złożyć za wymazy.
Apteki są po to by leki nam bezpiecznie sprzedawały ratujace życie a nie po to by bedac tam zarazac sie przy okazji .
Niech sobie w warszawce na Żoliborzu otworzy wódz punkt wymazowy i sprawdza .
Jakitaki
0 #21 Do#19Jakitaki 2022-01-29 06:27
Kup SE kolejnego wieswagena, albo bmwicę , kolejna działkę niby rolniczą, którą sprzedasz na budowlaną, zrób kolejny remont entego mieszkania w bloku w mieście..i tak skarbówka dobierze ci się do tyłka, bo sąsiad cię zakapuje oszustku podatkowy. Nie chwal się swoim bogactwem, bądź miły , a nie wyniosły i nie uważaj nigdy, że pieniądze mogą wszystko, bo się mylisz ludzie tego nie lubią wiesz i szybko sprowadza się na ziemię.Więc maseczka na twarz do tego szczepienie , bo inaczej wirusik pokaże ci co w życiu jest ważne.
Fruuuuuuuu
+4 #20 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Fruuuuuuuu 2022-01-29 00:00
2 tysiaki za brak maseczki! Huta! Brawo! Teraz proszę bardzo możecie sobie pokazywać swoje( przeważnie brzydkie szaradne twarze- ciekawe, ze maseczek nie noszą głównie brzydcy ludzie)
Iuyh
-1 #19 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Iuyh 2022-01-28 11:07
Do # 13 też mi nowina ja potroilem swoje oszczędności Miałem 200 zł w skarpecie a mam 600 zL
Gripka
0 #18 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Gripka 2022-01-28 09:01
Co ty myślisz antyszczepionkowcy jeden z drugim, że kraj który zaszczepił wszystkich swoich obywateli wpuści do siebie poloczka antyszczepa? Ty chyba śnisz! I skąd weźmiesz mamonę na spłatę kredytu? Lepiej zaszczep się za wczasy, bo będziesz miał tak, jak tenisista w Australii. Do domku antyszczepa wysłali i nici z grubej kasy
Helamag5
+2 #17 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Helamag5 2022-01-28 08:55
Zamknąć biedre obok apteki i tam zrobić punt pobrań. Przestronnie ciepło i bezpiecznie.
Waldi
+4 #16 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Waldi 2022-01-28 08:31
90 zakażeń wczoraj. Prawie 500 w kwarantannie. Cymbały antycovidowcy chcą wolności, a sami ciągną te pandemię przez swoje chore teorie i brak podstawowej wiedzy.Co ciekawe największe szkolne tumany ze świadectwem ukończenia gimnazjum lub zawodówki głoszą te herezje z internetu. Szkoda, ze w ogóle jakoś nauczyli się czytać, tylko sęk w tym, ze nie potrafią czytać ze zrozumieniem oraz czytają tylko to co piszą takie nieuki jak oni, będący na bakier z higieną sanitarną. Zamknąć im granice,żeby nie mogli rozwozić zarazy, a pozbawienie ich ojro zmusi do zaszczepienia. Dobrze, ze już cos się mówi właśnie na ten temat. Nie jesteś szczepiony, nie przekroczysz granicy. Brawo i tak być powinno!
Fafi
+8 #15 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Fafi 2022-01-28 05:57
Nie mogę doczekać się chwili, kiedy niezaszepieni nie będą mogli przekroczyć granicy, tak jak zrobili z tenisista w Australii. Skończy się zmywak i roznoszenie zarazy . Super!
Hight
+5 #14 Do #9 pis janowyHight 2022-01-28 05:45
Każdy normalny rodzic powinien też wiedzieć, że po jakimkolwiek szczepieniu dziecko czy dorosły musi zostać dzień czy dwa w domu, ze względu na przestrajanie organizmu do walki z tym na co jest szczepiony. Wiadomo to od wieków, żadna nowość! Tym bardziej powinien to zrobić każdy szczepiony ostatnią szczepionka ale jeśli Kaśka z dniówki jest czy była ważniejsza, niż zdrowie własne i innych, to różnie może się skończyć. Tak więc jeśli będziesz czy ktokolwiek inny po jakimkolwiek szczepieniu, a zwłaszcza dziecko , to w dniu szczepienia i z dwa po, nie odstawiam go zaraz do żłobka, przedszkola i szkoły, tak jak to robi większość rodziców, żeby tylko pozbyć się z domu" ukochanej "pociechy! Włącz myślenie , bo wiatr hula w głowie.
nik
-3 #13 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19nik 2022-01-27 23:08
Światowa top 10 bogaczy przez czas pandemii podwoiła swoje majątki . Kiedy się nasycą pandemia się skończy . Wirus też zabiera starych i chorych . ZUS zanotował oszczędności .
PIS Janowy
-7 #12 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19PIS Janowy 2022-01-27 21:53
Freydis - i miejmy nadziej, panie Freydis, ze tak sie stanie. Natura takie sprawy zalatwia szybciutko.
Bo ja nie wyobrazam sobie zyjacej, NORMALNEJ, istoty (nawet robaczka czy glisty) przy zdrowych zmyslach, ktora stweirdzilaby na spokojnie - "WOLE BYC BEZPLODNYM NIE NIE BRAC SZPRYCY".

Powiedzcie mi tak szczerze - gdzie was takich sieja? Z ajich wy rodzin pochodzicie? Kto wam tak te mozgi skrzywdzil? Wasze mamusie? Czy cioce jalowe? moze macie jeszcze po 16 lat ...? Co ..?
Freydis
0 #11 PiS Janowy to Idiota!Freydis 2022-01-27 21:40
PiS Janowy wolę być bezpłodny i zaszczepiony, niż bez szczepienia i bez mózgu. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, bo u ciebie w główce to tylko wiatr hula.
Jakim trzeba być kretynem, aby wstawiać jakieś bzdury na zasadzie CTRL+C; CTRL+V - jak nie znałeś skrótów, to właśnie podałem, a jeszcze CTRL+A, żeby zaznaczyć całość, bez myszki.
Wiksa
-5 #10 PiS janowyWiksa 2022-01-27 18:15
Wiadomo ,
PIS Janowy
-6 #9 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19PIS Janowy 2022-01-27 18:04
Wiksa - po co sie szczepia - bo tak CDC i TV nakazala. Juz mamy efekty w US Army - 24 stycznia zorganizowano tam konferencje „Covid-19: Druga opinia”, wzięli udział m.in. dr Peter McCullough, dr Bret Weinstein, dr Jay Bhattacharya, dr Ryan Cole, dr Harvey Risch, dr George Fareed, dr Pierre Kory, dr Richard Urso, dr Paul Marik, dr Aaron Kheriaty, dr Robert Malone i dr David Wiseman.
Jako jeden z wielu zaproszonych, prawnik Thomas Renz przedstawił podczas dyskusji szczegóły dokumentów pochodzących z wojskowej bazy danych DMED (Defense Medical Epidemiology Database) potwierdzające to, co diagnozują wojskowi lekarze, a o czym jednak nikt w społeczeństwie – ani w armii – nie jest informowany. Krotko:
Dane DMED pokazują, że w wyniku (przymusowego) „szczepienia” wszystkich żołnierzy i pracowników cywilnych, wszystkich rodzajów sił zbrojnych Stanów Zjdnoczonych, zanotowano między innymi:
problemy neurologiczne – wzrost o 1000% (z 82 tys. przypadków rocznie, do 863 tysięcy przypadków w ciągu zaledwie 11 miesięcy roku 2021);
zatorowość płucną (Pulmonary embolisms) wzrost o 471%;
– diagnozy chorób nowotworowych – wzrost o 300% (z 38 700 przypadków rocznie, liczonych jako średnia z ostatnich pięciu przedpandemicznych lat, do 114 645 w ciągu 11 miesięcy 2021 roku);
– zapalenie mięśnia sercowego (myocarditis) – wzrost o 296%;
– porażenie Bella – wzrost o 291%;
niepłodność u kobiet – wzrost o 471%;
– defekty u dzieci urodzonych przez kobiety służące w siłach zbrojnych – wzrost o 156%;
poronienia – wzrost o 300%.
Swoja droga - jakim trezba byc idiota aby szczepic sie w ciazy eksperymentalnym gownem).
I to tylko przez 11 miesiecy, gdzie nie wszystkicj jeszcze wyszczpiono!!! Bardzo mlodzi, bardzo zdrowi ludzie.
Biorąc pod uwagę niemal półtoramilionowe siły zbrojne USA, skala problemów neurologicznych występujących u 62% żołnierzy i personelu, jako skutek zastosowania „bezpiecznego” preparatu, jest zatrważająca. Te tzw. „szczepionki” przeciwko COVID-19 są wyjątkowo niebezpieczne i są również wyjątkowo nieskuteczne, gdyż nie chronią dosłownie przed niczym, a wręcz przeciwnie, przyczyniają się do pomnażania chorób: każda osoba „zaszczepiona” jest bardziej narażona na wszelkie infekcje, w tym i te mające pochodzić od „koronawirusa” i rzekomych mutacji. Co zresztą świat obserwuje podczas „fali warianta Omikron”, gdy chorują i umierają głównie osoby „zaszczepione”.
Przyjemnego szprycowania - ku chwale Pfizera i spolki!
były klient
+9 #8 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19były klient 2022-01-27 17:57
Do niektórych aptek to aż odechciewa się zaglądać, nie wyobrażam sobie szczepić się w aptece albo testować, jeśli obsługa jest za każdym razem nieprzyjemna (zwłaszcza w aptece obok dyskontu z owadem w nazwie).
Ładna
0 #7 WiksaŁadna 2022-01-27 17:23
Jeżeli mogę zapytać to dlaczego się szczepicie ?
Co wam to daje ?
Zaraz że niezaszczepieni zarażają ..ale czym zarażają 🤣 powietrzem katarem ? 🤣To zaszczepieni tracą odporność i łapiecie każdy katarek 🤣
W maseczkach też wszyscy latają w marketach i patrzą na tego co nie ma jakby chciał zabić 🤣
Widać jak łatwo jest ludźmi manipulować , jutro ogłoszą że nie możecie jechać samochodem z mężem czy żona ewentualnie na przyczepce i tak będziecie jeździć 🤣
Frycccc
+7 #6 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19Frycccc 2022-01-27 17:16
No i dlatego mamy tak wielki współczynnik zachorowań.
$$$$$$$$$
+8 #5 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19$$$$$$$$$ 2022-01-27 14:40
A dzięki komu taki jubel w powiecie?Starosta jest odpowiedzialny za działanie w dziedzinie ochrony zdrowia.I co robi starosta?Szpital-za chwile ogłoszą upadłość-powód?Dług większy niż wartość.Brak obsady na oddziałach.Powód-aroganctwo dyrekcji.Tutaj nik nie chce pracować.Przychodnie rodzinne-prócz tej na Bobrownickiej,reszta do zamknięcia.Nie wiem po co ci pseudo medycy męczą się za te"grosze"w przychodniach opłacanych przez NFZ?Otwierać swoje prywatne i s.p.i.e.r.d.a.l.a.ć-jak sie nie podoba.To jest kpina żeby chorzy ludzie musieli o ratunek prosić.Oczywiście staroście się krzywda nie dzieje,dla niego opieka medyczna się znajdzie-jak się przytula 20 tysi na miesiąc to i prywatnie można się leczyć.
PIS Janowy
-4 #4 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19PIS Janowy 2022-01-27 14:08
"szlka komunikacyjny" co za jezyk! Wspanialy! Tor galaktyczny do punktu grzebania patyczkime!! Teleporter sobie, [wpis niecenzuralny], kupcie barany covidowe! Widzialem zdjeca z USA - tam do jednego okna apteki podjezdza auto i dziewczyna wydaje test a potem go odbiera. Tak tam wyglada ten szlak komunikacyjny .... I dziala.
Wrcwrc
+2 #3 Cały Wągrowiec i PowiatWrcwrc 2022-01-27 12:18
W Wągrowcu od początku pandemii jest nie tak. Główna przychodnia nie szczepi, jeden punkt wymazowy do którego czeka się czasami do 2 lub 3 dni. Szczepienia na stacji PKP szkoda, że wcześniej nie było. Opieramy się na każdym etapie. Mam wrażenie, że nie ma w nikim determinacji by te wszystkie działania szły sprawnie.
KRAWIEC
0 #2 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19KRAWIEC 2022-01-27 12:03
NOOOO I BARDZO DOBRZE.....
dyzma
+6 #1 RE: Wągrowieckie apteki nie testują na COVID-19dyzma 2022-01-27 11:40
Propaganda TV a rzeczywistość. hahaha żaden problem: można zburzyć budynek z boku i dobudować osobne wejście do apteki. Co za ćwoki nami rządzą, tak do dupy to jeszcze nie było

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.