• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2811

Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w Przysieczynie

Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku przy staroście wągrowieckim. Przedstawiono pomysł związany budową strzelnicy.

W trakcie spotkania omówiono kilka kluczowych tematów. Powiatowy Inspektor Sanitarny Paweł Gilewski omówił aktualną sytuację epidemiczną w naszym powiecie. Komendant KPP w Wągrowcu insp. Maciej Kusz oraz komendant KP PSP st. bryg. Zbigniew Dziwulski dokonali analiza i ocena stanu bezpieczeństwa w powiecie.

Głównym tematem spotkania były sprawy związane z uchodźcami z Ukrainy.

W trakcie komisji dr Lesław Pilc, członek Związku Strzeleckiego „Strzelec” RP, przedstawił inicjatywę budowy strzelnicy rekreacyjno — sportowej w powiecie wągrowieckim, na podstawie ogólnopolskiego programu „Strzelnica w powiecie”.

Zgodnie z przedstawionym Konkursem Ofert pn. "Strzelnica w powiecie" ogłoszonym przez ministra Mariusza Błaszczaka zakłada się dofinansowanie zadań związanych z budową strzelnic umożliwiających prowadzenie zorganizowanego szkolenia strzeleckiego, w szczególności wśród młodzieży, członków organizacji proobronnych i żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy formacji uzbrojonych niewchodzących w skład tych sił.

Kwota dofinansowania, jaką można uzyskać z MON, waha się od 1,5 do nawet 5 milionów złotych w zależności o wybranego wariantu strzelnicy. Jednak, aby taka strzelnica powstała jednostka samorządu terytorialnego musi mieć tytuł prawny do dysponowania nieruchomością, na której strzelnica ma powstać na okres co najmniej do dnia 31 grudnia 2033 roku oraz posiadać wkład własny w kwocie 20% wartości zadania.

- Dr Lesław Pilc przedstawił inicjatywę budowy strzelnicy na terenie powiatu wągrowieckiego. Jako miejsce lokalizacji strzelnicy wskazał miejscowość Przysieczyn w Gminie Wiejskiej Wągrowiec. Obecnie nie podjęto żadnej decyzji o uczestnictwie w tym projekcie. Projekt ten nie znajduje się w budżecie Powiatu Wągrowieckiego ani w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Powiatu Wągrowieckiego — poinformował starosta Tomasz Kranc.


 

 

Komentarze   

makar...
+1 #12 Strzelnica jestmakar... 2022-03-14 12:37
Nowa strzelnica , dajcie spokój .W Kobylcu jest i działa , trzeba trochę remontu , konkretne opłaty za użytkowanie , osoba od nadzoru i wszystko będzie grało .Teraz to połowa myśliwych połowa bractwa kurkowego ma swoje klucze jedni się wpisują i zostawiają porządek reszta ma to wszystko gdzieś. Mieszkańcy Kobylca gdyby tylko wykazali się większą inicjatywą w kwestii strzelnicy niezłą kasę mogli by robić.. Wystarczy tylko chcieć. Pomysł wybudowania nowej strzelnicy może i dobry ale z punktu ekonomii nie realny. Nigdy nowa strzelnica nie będzie tak wszechstronna jak ta w Kobylcu. Dlaczego zawsze kilka osób wpływa na resztę czy to w rządzeniu strzelnicą w Kobylcu czy nakłaniając mieszkańców aby strzelnice zamknąć.
Pablo
-1 #11 minusują za prawdęPablo 2022-03-13 11:34
Do Snajper! Wiem, że najpierw tam była strzelnica i dlatego napisałem, że gratuluję urzędnikom wydawania kolejnych decyzji zezwalającym na budowy w jej coraz bliższej odległości.

Strzelnica jest też w Popowie Kościelnym ale tam również można strzelać tylko z .22LR. i pod opieką kogoś z kolejnego "Bractwa". Sam mam problem gdzie trenować z C.Z.
wołodymir
-4 #10 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w Przysieczyniewołodymir 2022-03-12 09:07
Nie ma na co kasy wydawać? Ukrainie dajcie
Ząb
+7 #9 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieZąb 2022-03-11 23:14
Tym kurwowym 🐔 gwiazdom to już całkiem w głowach się przewróciło, pasożyty tylko do sie. Co przeszkadza żeby zainwestować w infrastrukture obecnego obiektu, . Ktoś tu chyba chce zrobić kolejny wał.
Proca
+3 #8 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieProca 2022-03-11 19:26
Wszystko ok też zgadzam się że powinna być, ale dlaczego wydawać kasę na coś od podstaw, jeśli w kobylcu od dziesiątek lat jest istnieje i wszyscy co chcą korzystają. Unowocześnić, zmodernizować, za ryj wziąść bractwo strzeleckie, pokazać że nie są panami i wszystko jest dla ludzi.
Teraz kombinują żeby powstało coś tylko pod ich widzi mi się. A jak zastępcy przeszkadza to niech się wyprowadzi z pożytkiem dla strzelnicy i mieszkańców.
Snajper!
+1 #7 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieSnajper! 2022-03-11 09:55
Co do reszty komentarzy. TAK dla budowy strzelnicy! Osoby posiadające broń palną, gdzieś muszą trenować, teraz nie ma poborów do wojska, dobrze byłoby, aby młodzi zainteresowani też mogli gdzieś mieć styczność z bronią na wypadek jakiejś wojny, a czasy mamy jakie mamy.
Snajper!
+6 #6 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieSnajper! 2022-03-11 09:50
Pablo to nie wójt wydał zgodę na strzelnicę pod płotami, tylko ludzie wiedząc, że tam jest strzelnica (strzelnica była wcześniej) pobudowali sobie swoje domu i teraz mają wielki problem.
Żenujące zachowanie. Skoro budujesz dom przy lotnisku, to chyba zakładasz, że będą latać samoloty.
Inna sytuacja gdyby były domu, a teraz wybudowali strzelnicę, jednak w Kobylcu sytuacja była odwrotna.
Zainteresowany
-1 #5 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieZainteresowany 2022-03-11 09:45
Popieram pomysł lokalizacji i budowy nowej strzelnicy z całą mocą. Może mielibyśmy wreszcie strzelnicę z prawdziwego zdarzenia dostępną zarówno dla myśliwych, policjantów, bractw kurkowych, grup ASG itp. a zwłaszcza młodych, którzy wreszcie uczyliby się pod okiem profesjonalnych instruktorów. Co powiat robi na rzecz młodych dorosłych aby rozwijać ich zainteresowania? Chyba niewiele.
Brawo panie Lesławie i dziękuję, za Pana zaangażowanie w tą sprawę!
Pablo
-2 #4 W-cPablo 2022-03-10 21:01
Kto chce ten wie, że skorzystać z prawej strony strzelnicy mogą jedynie myśliwi i służby. Inni podobno robią "syf" i nie mają wstępu mimo chęci zapłaty za wstęp na obiekt. Lewa strona należy do "Bractwa" i żeby skorzystać to trzeba tydzień wcześniej się umówić.
"Bractwo" ma oś 50m tylko na .22LR i oś 25m na inne...
Przy okazji gratuluję urzędnikom wydawania decyzji zatwierdzających budowy aż pod płot strzelnicy.
Kleks
+15 #3 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieKleks 2022-03-10 14:11
Strzelnica profesjonalna w Kobylcu? Tam przecież strzelać nie można, bo przeszkadza każdemu. Szkolić się, szkolić, bo jak Putin wejdzie to będzie komu na froncie walczyć.
Mrozu
#2 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieMrozu 2022-03-10 14:01
Jaja sobie robicie, przecież jest strzelnica profesjonalna w Kobylcu, gdzie używana jest nawet przez komendę powiatową policji. A Kobylec leży w obrębie powiatu Wągrowieckiego. No chyba że komuś przeszkadza.
Zorro
+10 #1 RE: Pojawił się pomysł budowy strzelnicy w PrzysieczynieZorro 2022-03-10 13:52
To co zastępcy już nie pasuje jak pizgają mu pod oknem. Jak był psiarkiem to było ok i nie przeszkadzało.
Kto za to zapłaci jak zwykle pewnie my z naszych podatków.

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.