• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1715

Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i Damasławek

Do wielkopolskich samorządów trafiły kolejne środki na dofinansowanie zadań w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Dzisiaj w Urzędzie Miasta w Wyrzysku wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał umowy z 11 samorządami.

- Od początku trwania programu w Wielkopolsce zostało zrealizowanych ponad 900 zadań. Jest to możliwe dzięki zaangażowaniu i pracy samorządów, czego efekty widzimy na każdym kroku. Wiemy jednak, że jest jeszcze sporo do zrobienia, stąd też kolejne edycje i kolejne środki, które przeznaczane są na rozwój infrastruktury w naszym regionie – podkreślał wojewoda Michał Zieliński.

Wśród 11 beneficjentów, znalazły się dwie gminy z powiatu wągrowieckiego. Umowę z wojewoda podpisał Przemysław Majchrzak, Wójt Gminy Wągrowiec oraz Cyprian Wieczorek, Wójt Gminy Damasławek.

Gmina Wągrowiec otrzymała dofinansowanie w kwocie 683 302,84 zł na przebudowę ulicy Cedrowej wraz z infrastrukturą techniczną w Kobylcu. Kwota 427 063,09 zł trafiła do Gminy Damasławek na budowę drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Kozielsko.

W tegorocznej edycji programu do Wielkopolski trafiło już ponad 234 mln zł. Od 2016 roku do województwa wielkopolskiego w ramach programu został przekazany ponad miliard złotych na dofinansowanie infrastruktury drogowej. 

Komentarze   

Cieśla
+1 #16 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekCieśla 2022-05-07 23:55
Przecież ten przygłup ze slinotokiem i muszka pod brodą to jedynie nieudacznik i pies łańcuchowy psa który służy psu.
Pizda nawet nie potrafi zrobić dnia dziecka i wiankôw bez zgody wielmożnego.
Żuk
+2 #15 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekŻuk 2022-05-06 22:17
Go są, DOKŁADNIE 👍 👍 👍 ✌️✌️✌️
Tragedia no ale cóż taki klaun 🤡 idealny i potrzebny.
Żuk
+1 #14 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekŻuk 2022-05-06 22:14
Tej klauni 🤡 w tej muszce weź się wreszcie do roboty i pomaluj te pasy w kobylcu i napraw te dziury, od czego jesteś, i nie patrz ile wójt da na dzień dziecka i wianki tylko sam szukaj sponsorów i weź się za robotę.
Go sa
-5 #13 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekGo sa 2022-04-30 21:00
Nie rozumiem i nie wiem dlaczego ten minus, chyba sam zainteresowany radny muszka postawił.
Weź się nygusie do roboty gdzie te obietnice przed wyborcze. Na co czekasz na kolejne wybory żeby powiedzieć że było za mało czasu nygusie. A jak na drugi raz przyjdziesz na tajne komplety u pani sołtys to weź chusteczkę, bo gadają że slinotoku dostajesz jak coś nie jest po twojej myśli i były radny musi cie uspokajać.
A i jak chcesz otwarcie eko obiektu to sam sobie gotuj i przygotowywuj poczęstunek dla tych wszystkich pajaców co przyjadą na otwarcie.
I DO ROBOTY NYGUSIE!!!!
Open Bankier
-5 #12 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekOpen Bankier 2022-04-28 13:52
Pani Wójcie Majchrzak, skoro są pieniądze na drogi, to może zrobić raz a porządnie drogę gminną Kiedrowo-Huby?
Obiektywny widz
-4 #11 Pieniądze na drogiObiektywny widz 2022-04-27 19:44
Czytając niektóre komentarze i jawne kłamstwo wynikające z nich muszę odnieść się do kwestii rzekomego krytycznego stosunku wójta do partii rządzącej przecież ciągle widzę na różnych uroczystościach w gminie posłów z PiS jak i z opozycji na każdym otwarciu inwestycji są zapraszani, zastanawiam się po co ktoś wypisuje takie głupstwa chyba tylko po to aby pokazać wojta w złym świetle, czyżby już zbliżały się wyboru
Go sa
-7 #10 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekGo sa 2022-04-27 19:09
Jan x, hahaha no ja przetarłam a że zainteresowana jestem to aż nie do uwierzenia co jest, jak jest i kto co robi. A i jako że córka często korzysta z przsjscia6dla pieszych podpisuje się pod apelem tego nowego przejścia, pasy całkowicie znikły, panie radny weź się Pan wreszcie do roboty, a nie tylko kawki z seniorami spijać i czasami też mógłby się pochylić i podnieść papierek koło pańskiego przystanku autobusowego i zadbać o porządek, to że masz pan burdel pod domem to nie znaczy że w całej wiosce tak ma być. Poprzedni radny pan Jurek to dzień do nocy potrafił zatrzymać auto i pozbierać butelki nie raz widziałam w okolicy przystanku przy Wągrowieckiej. Teraz to już inny człowiek. Ale dobrze pamiętam że potrafił.
ble
-14 #9 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i Damasławekble 2022-04-27 09:27
zawył Obserwator Mirek - to masz biedaku przytępiony słuch, słyszysz to co chcesz jak każdy z pokemonów, lewaków czy peeselowców lub masz słaby wywiad w urzędzie. Barani łbie czy żeby napierdalać w PiS to trzeba coś mówić? Można wykonać gest, źle kogoś potraktować, nie zaprosić na imprezę czy nie zareagować na wypowiedź, gest innej osoby będącej w gronie wójta, a odnoszącej się źle do rządzących. Można to robić "rękoma, gestami i ustami innych". Pa wójtowa tępa strzało.
Obserwator Mirek
0 #8 Budowa dróg w gminieObserwator Mirek 2022-04-27 07:43
Do #7 porażką i to wielką widzę jesteś ty nigdy nie słyszałem aby wójt publicznie negatywnie oceniał władze a co myśli sobie w duchu to jego sprawa ma dobrze zawykonywać swoje obowiązki i tyle i to robi
ble
-13 #7 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i Damasławekble 2022-04-27 07:17
wójt gminy Wągrowiec napierdala w PiS, a oni dają mu pieniądze - PORAŻKA, to samo dotyczy Skoków, Wągrowca, Powiatu, no i przede wszystkim zgniłego Mieściska, gdzie zaprasza się Janyskę, Rutnickiego, Szejnfelada jako ozdoby wszystkich uroczystości. Jeszcze raz PORAŻKA.
Jan x
-2 #6 Dofinansowanie do drógJan x 2022-04-26 22:21
Do #5 nie widzisz to wyczyść okulary albo zmień lekarza
Jokar
-15 #5 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekJokar 2022-04-26 21:49
#2 tak ja też czytam i nie widzę żeby była remontowana ul. Jarzębinowa, tylko jest w spisie Cedrowa i co łyso ci przydupasie. Dlaczego z jakiej racji jest robiona ulica której niema w planach na ten rok, a może już jest, z kogo kasy to nie parę złotych.
..,,,..
-12 #4 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i Damasławek..,,,.. 2022-04-26 21:42
To może wreszcie naprawią w kobylcu ul. Plażową ile miesięcy można prosić był poprzedni radny i nic jest nowy miał być lepszy i ogarnięty i znów nic, kilkanaście tygodni temu oddane zostało nowe przejście dla pieszych, katastrofa pasy znikły, nie wiem czy dzieci z przedszkola je kredkami malowały z panem radnym czy jak, poprostu znikły, a jest tyle znaków na tym odcinku że nie wszyscy kierowcy wiedzą że tam jest przejście.
Panie radny bezradny do roboty kasa jest to ruszyć cztery litery.
Merlin
-1 #3 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i DamasławekMerlin 2022-04-26 21:28
Psiarku-myslisz,że blyszczysz?
Mieszkaniec gminyv
-8 #2 Budowa drógMieszkaniec gminyv 2022-04-26 20:51
Do #1 puknij się w głowę płaczku bo drogi są budowane wszędzie wiem że w tym roku gmina zbuduje w grylewie w kopaszynie a jest też planowana w toniszewie i co łyso ci czytaj bip i śledź komunikaty ja czytam i wiem
merlin
-6 #1 RE: Pieniądze na drogi dla gminy Wągrowiec i Damasławekmerlin 2022-04-26 20:25
To czyli te pieniądze p/Majchrzak były przeznaczone na drogi dla gminy czy dla Kobylca?Czy gmina to tylko Kobylec i Łekno?W Kobylcu dobre drogi się rozpierdala by w ich miejsce powstawały takie same jak te rozwalone.I to Centrum edukacji ekologicznej.To jest dopiero numer.Ciekawe kto tam etat dostanie>

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.