• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 932

Uwaga kierowcy! Dzisiaj policjanci prowadzą akcję "Prędkość"

Dzisiaj, 27 kwietnia 2022 r., Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości.

Kierujący powinni się spodziewać zarówno statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym w szczególności w rejonach przejść dla pieszych. W działania zaangażowane są między innymi policyjne zespoły pn. „Speed”, których głównym zadaniem jest przeciwdziałanie szczególnie niebezpiecznym zachowaniom w ruchu drogowym.

Wypadki drogowe, których przyczyną jest nadmierna prędkość, generują najwięcej ofiar śmiertelnych dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Policja apeluje o rozsądek. Brawura i ryzykowne zachowania mogą prowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że prędkość należy dostosować nie tylko do oznakowania, ale przede wszystkim do warunków ruchu na drodze.


 

Komentarze   

PIS Janowy
-6 #4 RE: Uwaga kierowcy! Dzisiaj policjanci prowadzą akcję "Prędkość"PIS Janowy 2022-04-27 19:42
Beton - i wlasnie spelniles najwyzsze oczekiwania "juni jewropejkiej"!! Gratuluje!! tego oczekuje sie od wszystkich Polakow!! Nie zuzywasz ani ON, ani gazu, ani wegla, twoj pojazd jest ekologicznei cichutki (czasami jakis pierd sie nie liczy) a jednoczesnie ma podgrzewane siedzenie i autopilota zajebistego - nawqet pijanego do domu cie zawiezie. O standardach bezpieczenstwa podczas zderzenia nawet nei wspomne - junia nie zdazyla jeszcze tak mocno ich zawyzyc jakie juz twoj pojazd spelnia. Co prawda, moze ci ugryzc czy kopnac ale czym to jest w porownaiu z zawinieciem sie auta wokol drzewa przy 160 km /h?
Poza tym jestes jednym z najwiekszych przyjaciol zwierzat i bardzo bogaty bo w takich niemczech to tylko najbogatszych stac na konie wlasne.
Beton
+6 #3 Ihajaha wrrrrBeton 2022-04-27 19:32
Janowy! A ja jeżdżę koniem
PIS Janowy
-6 #2 RE: Uwaga kierowcy! Dzisiaj policjanci prowadzą akcję "Prędkość"PIS Janowy 2022-04-27 17:00
Kierowca - kompletnie sie mylisz - szybko jechac to potarfi byle debil a regula jest jedna - im wiekszy tym bardziej naciska na pedla. Sztuka jest wlasnie jechac normalnie, byc cierpliwym i kontrolowac sie. Madroscia najwyzsza jest ZDAC SOBIE SPRAWE, ZE TWOJA SZYBKA JAZDA NIE DA CI NIC W POROWNAIU DO SPOKOJNEJ, NORMALNEJ JAZDY. Z mojego dosiwadczenia - zawsze gdy mija mnie jakis POjeb z PWA na blachach ,jadac w okolicach Lugowa czy Wiatrowa z szyblosciami bliskimi 160-170 km/h to widze go pozniej w Czerwonaku czy Karolinie ... Zawsze sie zastanawiam, czy oni czekaja na mnie czy jak...?
Kierowca
-12 #1 .Kierowca 2022-04-27 11:55
Nie sztuką jest szybko jechać sztuką jest szybko jechać i nie dać się złapć.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.