• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 5528

W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcji

Dzisiaj od 1600 w Mieścisku wstrzymano dostawy gazu. To efekt sankcji nałożonych przez rząd na firmy. Nie wiadomo kiedy dostawy zostaną wznowione.


Komunikat Wójta Gminy Mieścisko
Przemysława Renna

W związku z objęciem sankcjami firmy NOVATEK GREEN ENERGY - dostawcy gazu na terenie Gminy Mieścisko, zarząd tej firmy podjął decyzję o zaprzestaniu dostarczania gazu do wszystkich odbiorców na terenie naszej gminy.

Oznacza to, że bez gazu zostali odbiorcy indywidualni (kilkadziesiąt gospodarstw domowych), wszystkie instytucje gminne (Urząd Gminy, szkoła, przedszkole, Ośrodek Pomocy Społecznej, Biblioteka, Ośrodek Zdrowia) oraz przedsiębiorstwa.

Wyłączenie gazu nastąpiło dzisiaj około godziny 1600Obecnie jestem w stałym kontakcie z Michałem Zielińskim, Wojewodą Wielkopolskim oraz Wielkopolskim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Poznaniu, razem pracujemy nad opanowaniem sytuacji celem jak najszybszego wznowienia dostaw gazu.

Proszę wszystkich o cierpliwość i zrozumienie, działamy, by gaz wrócił do domów, firm i instytucji jak najszybciej.

Kolejne komunikaty będą publikowane gdy tylko sytuacja ulegnie zmianie lub zapadną dalsze decyzje i ustalenia.

Przemysław Renn
Wójt Gminy Mieścisko


 

Komentarze   

ble
-1 #33 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjible 2022-04-29 07:18
Niech teraz fan Peowców, peeselowców i lewaków pan wójt zwróci się o pomoc do Janyski, Rutnickiego i Szejnfelda, a oni załatwią w juni i z putinem gaz.
Gdzie oni są, gdzie są moi przyjaciele, zabrakło ich - to słowa piosenki aktualne do włodarza Mieściska.
Jajajaja
+6 #32 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiJajajaja 2022-04-29 06:08
Śmiechu warte! Na dworze 20 stopni w cieniu, a oni grożą zamknięciem szkół, bo zimno!!!!!!!!! Ludzie opamiętajcie się!!!!!!!!! Człowiek, a zwłaszcza mozg lepiej funkcjonuje w niższych temperaturach. Dzieciaki są przegrzewanie, trzymane w nie wietrzonych pomieszczeniach, ich mózgi płoną z tej duchoty i gorączki. 25 dzieciaków w klasie i po chwili robi się w niej zaduch i gorączka nie do wytrzymania! To młode organizmy, one inaczej funkcjonują bo są w ciągłym ruchu i nie łupią tabletek uspokajających oraz na nadciśnienie po których niektórzy dorośli drżą jak galarety. To wasze odczucie, nie temperatura otoczenia! Ostatnio na dworze są wysokie temperatury, wiec po co w tv taki argument?
Wrrrrr
-7 #31 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiWrrrrr 2022-04-29 04:33
Jak ten gaz uruchomią za 30 dni to będzie wielki sukces. Takie sprawy trwają. Do tego długi weekend urzędnicy nie pracują wiec dobre kilka dni w plecy.
Cxz
-4 #30 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiCxz 2022-04-28 22:35
Zapewne to jakiś czerwony wójt z tego Meksyku załatwił ta firmę Teraz podziękujcie komuchowi
Mexico
-5 #29 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiMexico 2022-04-28 22:23
Gaz Stop debilu, zaraz Polska kupi gaz rosyjski ale od Niemców, tak w rzeczywistości wyglądają twoje sankcje. Węgla też zaraz nie będzie.
Portal WRC napiszcie prawdę, bo trąbicie jak wszystkie inne media, co z węglem? Czekam na odpowiedź!
Gaz stop
+5 #28 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiGaz stop 2022-04-28 21:54
Pośmiewisko R. zrobil z całej gminy telewizja Internet itp. Wiadomo że to sytuacja trudna ale tymczasowa i zamiast jak najszybciej ja naprawić to szumu zrobil na całą Polskę byle pokazać jaki pis zły bo on z konkurencji akurat. Chyba każdy normalny człowiek zrozumie że finansować wojny nie można i dostawce gazu trzeba zmienić!
PIS Janowy
-10 #27 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-28 17:13
Sigmar - zebys ty tluku covidowy wraz z innymi szprycnietymi baranami myslal tak dlugotermiowo gdy zakaldales szmate na rylo i cieszyles sie gdy zakazywano dziecim do szkoly chodzic a setki miliardow byly przelewane do kieszenie cwaniaczkow i kitlarzy !
Ty teraz o logice piszesz? Szmate na rylo i szykuj kieszen na dalsze miliardy dla Pfizera. To co otrzymasz do zaplaty w wyniku konfliktu na Ukrainie na pewno bedzie nas kosztowalo mniej niz farsa covidowa ktorej klaskales ...
antybandera
+12 #26 to sie dzieje wpolczesnieantybandera 2022-04-28 16:02
#do 19 brytan - zapominasz, albo nie wiesz, ze ukrainski parlament w czasach wspolczesnych, czyli kilka lat wstecz, nie potepil ludobojstwa Polakow na Wolyniu. Uważasz, ze wspolczesni ukraincy nie moga potepic dzialan swoich przodkow?
Albo co ma sadzic Polak, który widzi tzw. prezydenta Polski Andrzeja Dude sfotografowanego podczas pobytu na ukrainie pod flaga banderowska? Polska dyplomacja tego nie widzi? No pewnie, wiekszosc Polakow nie dopatrzy sie tego, ale sa tacy, np. jak ja, ktorzy widza. Wiec pisanie, ze ukraincy nie odpowiadaja za dzialania przodkow, troche nie na miejscu, skoro kult bandery ma sie dobrze i dalej zyje. A co do gazu: ilu dostawcow w Europie uleglo i kupuje od rosji gaz? No ilu? haha nie jest to jeden pojedynczy dostawca. Wiec nasze durne wladze tylko sa durne i prowadza do ubozenia POlski i Polakow.
Jak pisane bylo nizej: ja za ukraine i ich durna polityke nie mam zamiaru umierac, nie chce w Polsce wojny. A tzw polskojeyzczni politycy niech sami placa za skutki wojny na ukrainie.
Gazownik
+18 #25 Ale były wójt załatwił MieściskoGazownik 2022-04-28 14:29
Okazuje się, że sieć przesyłowa gazu w Mieścisku jest własnością tej firmy, na którą nałożono sankcje. Teraz rząd chce przejąć te rury, aby inna firma mogła nimi gaz dostarczać. Dobrze, że jest końcówka sezonu grzewczego, to nie zmarzniecie. A za rok w wyborach koniecznie zagłosujcie na Banaszyńskiego! Jesteście mentalnymi dziećmi komuny i takimi zostaniecie!
Open Bankier
+16 #24 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiOpen Bankier 2022-04-28 14:04
Skoro firma należy do spółki rosyjskiego oligarchy, to było do przewidzenia że po sankcjach z rządu, gaz przestanie płynąć...
A PiS na czele z Mateuszkiem mówił co innego!
nik
+13 #23 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjinik 2022-04-28 12:26
Do Kolomoc ; Po pierwsze jestem Polakiem i cokolwiek by się działo zostaję w kraju . Polityka naszego kraju sprowadza na nas zagrożenie ze strony szaleńca jakim jest Putin ( działa jak czerwona płachta na wściekłego byka ) . Pamiętajmy jak było w 1939 . Nie chcemy by teatrem działań wojennych wielkich mocarstw ( USA - Rosja )była Polska i krew rodaków ..
marian
-4 #22 dostawy gazumarian 2022-04-28 11:43
Tej sytuacji winny jest były wójt który zawarł porozumienie z firmą "krzak" a nie z PGNIG to są właśnie efekty
Cxz
-9 #21 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiCxz 2022-04-28 11:19
Właśnie oglądałem konferencje prasową PO i ta banda debili płacze jak rząd nie mógł przewidzieć że na 2, 5 tys gmin w 8 niema gazu gdy na dworze jest 20 stopni
Brytan
-18 #20 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiBrytan 2022-04-28 11:13
Do 17 masz rację Merkel wyciagla z kieszeni kasę i nam dala na Baltic Cepie jak myślisz skąd Unia bierze kasę żeby dopłacać do takich projektów Najpierw my musimy wpłacić składkę do tego dołożą się pracownicy np Polinovej i wtedy unia doplaci
Brytan
-18 #19 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiBrytan 2022-04-28 11:07
Dziś nawet napiętnują wnuki tych którzy zabijali Polaków na Wołynia ale już potomkowie Niemców którzy zabili miliony ludzi są okey . Oczywiście musimy pamiętać o swojej historii ale nie można ta historia obciążać każdego następnego pokolenia . My też prowadziliśmy wojny i też nasi przodkowie zabijali Ci co dziś steksja że nie mają gazu niech pomyślą o tych co nie mają gazu a do tego siedzą w piwnicach zbombardowanych domow
Sigmar
-10 #18 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiSigmar 2022-04-28 07:48
Ze zgrozą czytałem na pewnym żałosnym forum pomysł jakiś potomków szmalcowników z lat okupacji, którzy uwaga za darmowy gaz chcą wyłapywać w Polsce ukraińskich mężczyzn i oddać ich ruskiej armii, szaleństwo. Ludzie nie wiedzą co to są skutki długo terminowe, to pokłosie braku ekonomii i logiki w szkołach. Załóżmy że mamy gdzieś tą wojnę, wolimy żyć wygodnie z tanim gazem i ropą, ruski z trudem pokonują Ukrainę, nastaje spokój, Europa kupuje nadal surowce płaci im gruby hajs, to co robi Putin? dozbraja się i za kilka lat atakuje kraje bałtyckie, taki jest jego cel powrót do strefy wpływu ZSRR. chcąc nie chcąc tylko konkretna porażka na Ukrainie go powstrzyma, takie są fakty, nie trzeba mieć 15-iq aby do tego dojść.
AntyPiS
+15 #17 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiAntyPiS 2022-04-28 06:56
PiS jest śmieszny, chwalą się Baltic Pipe, jednocześnie krytykując UE, Ziobro chce nawet zawieszenia składki członkowskiej. Warto tutaj dodać, że inwestycja w 50% została sfinansowana ze środków unijnych, gdyby nie UE nie byłoby nic. Dofinansowanie wyniosło 266,8 mln EURO w ramach Connecting Europe Facility.
Kolomc
-21 #16 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiKolomc 2022-04-27 23:57
Do # 15 jak ci źle to wyjazd do Niemiec Za chwilę ruski wjadą do Polski to wtedy zaczniesz myśleć o tych co za nasz spokój giną i będziesz prosił żeby paliwo było po 10 zł a żeby za to przestali Ci na ten głupi globus bomby zrzucić Tylko kretynie widzisz czubek własnego nosa i własny zysk jak Szkopy Morda w kubeł
nik
+21 #15 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjinik 2022-04-27 22:46
Rządzący twierdzą , że gazu i ropy jest dostatek . Małe dzieci też mówią " ja nic nie zrobiłem " ,to już wiadomo ... Niemcy jakoś sankcji ( odnośnie paliw ) na Rosje nie nakładają , a gospodarczo nas przewyższają .
Dominika 88
-18 #14 Każdy wie JAKADominika 88 2022-04-27 22:23
Pełen podziw... czytam te komentarze i pewnie żaden osoby komentującej z Mieściska a sami znawcy tematu... najmądrzejsi tam gdzie ich nie ma... owacje.. że macie czas na takie pierdolenie...
Pozdrawiam Mieścisko 😊😊 będzie dobrze każdy problem jest do rozwiązania a nie głupiego komentowania. ;-);-)
PIS Janowy
-7 #13 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-27 22:22
Onuca - spoko - wojt utworzyl rade doradcza zlozona z nastolatek i nastolatkow - zdjecia sobie z nimi obtrzskal piekne, na fejsie blysnal ... Nie boj - ta rada "ekspertow" zaraz mu doradzi jak wyjsc z takiego problemiku ... Przeciez za to podniesiono pensje o 60% - no nie?

Jan B - a co ci sie mordko nie podoba? kilka slow prawdy? Ktore - te jak zrobione ci w [wpis niecenzuralny]a z covidkiem czy te o "solidarnosci" juni ?
Masz jakis kontrargumnet? Wszyscy chetnie sie dowoiedza? Wiesz barani lbie, ze Polska ma ponad 10 mld do zapalcenia za szpryce cvoidowe ...ktorych nikt juz nie chce? Rusza cie to czy tylko bedziesz beczal na drozycne i inflacje nie widzac przyczyn ..
Onuca
+21 #12 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiOnuca 2022-04-27 22:06
Tak zastanawia mnie jak to jest,że Wójt nie wie jakie podmioty świadczą usługi dość kluczowe dla mieszkańców gminy?Skoro tak się wydarzyło to kolejne pytanie ile jest takich miejscowości w Polsce?
Czy ludzie mogą spać spokojnie widząc,że mało kto się interesuje tak ważnymi sprawami.
Jeszcze niedawno edukowali magistrów ,a może jeszcze w przekonaniu,że kapitał nie ma narodowości.
Władimir zweryfikował te magisterki.
Samorządowcy z Wągrowca,są tacy jeszcze w Radzie,gdzie skutecznie blokowali przez wiele lat zbadanie źródła geotermalnego pod naszymi nogami.
Nie wiem dla czyich Interesów?
Może ktoś wie?
Jan b
+3 #11 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiJan b 2022-04-27 21:23
PiS janowy zabierz swoich kumpli w wypierdalaj z Polski Ty ruski pacholku jesteś tu nie mile widziany Wypierdaj czerwony kmiocie
Do PIS Janowy
+5 #10 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiDo PIS Janowy 2022-04-27 21:03
PIS Janowy jesteś tylko ruskim trollem. Nikt i nic tego nie zmieni.😂
PIS Janowy
-15 #9 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-27 19:35
antybandera - babie ktora pisze "zolnierze gwalca dzieci na zwlokach rodzicow" nie warto nawet odpisywac .... Tutaj juz nie ma zadnej nadzieji ... Spryca zabile juz resztki mozgu ...
antybandera
+16 #8 lupinska mysl, a badz klakieremantybandera 2022-04-27 18:50
do #6 annalupinska: jestes człeku dumny z tego, ze daja fory banderowcom?
Ludziom, ktorzy przed wojna blokowali przejscie graniczne polsko-ukrainskie, aby nie mozna bylo rozwijac nowego jedwabnego szlaku?
Jestes dumna z tego, ze to samobanderowskie sk...synstwo nie potepiło ludobójstwa na Wolyniu - ok.300 tys. zabitych w bestialski sposob Polakow, w tym dzieci?
W nocy z 22 na 23 kwietnia minęła 79 rocznica banderowskich zbrodni na Polakach dokonany we wsi Janowa Dolina. Według relacji historyków i świadków banderowcy podpalili domostwa, a także strzelali z broni do cywilów. Żołnierze Ukraińskiej Powstańczej Armii w bestialski sposób mordowali również kilkuletnie dzieci. Według Grzegorza Motyki Janowa Dolina została ostrzelana z broni maszynowej i ręcznej; osobne grupy szturmowe podpalały kolejne domy lub wrzucały do nich granaty. Uciekający Polacy byli zabijani strzałami z broni palnej lub siekierami, być może również widłami, według wspomnień Janiny Pietrasiewicz-Chudy także nożami, zaś część dzieci wbito na pale. Inni zginęli w płomieniach lub udusili się dymem w piwnicach, gdzie usiłowali się schronić.
Następnie banderowcy podpalili szpital, po uprzednim wyniesieniu z niego pacjentów narodowości ukraińskiej. Trzyosobowy personel szpitala został zamordowany siekierami, natomiast polscy pacjenci zginęli w płomieniach, lub według innej wersji również zostali zabici przed budynkiem
Łącznie w zbrodni banderowców zginęło 600 mieszkańców wioski.
Dalej jesteś z tego dumna, że w mediach i rządzie jest przyzwolenie tylko na tępienie mordów a ukraińcach, a o Polakach cicho sza... ?
Ja nie mam zamiaru umierac za ukraine i banderowcow, wszystko do tego zmierza. Bo nie liczy sie Polak.
PIS Janowy
-13 #7 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-27 18:41
czesc baranki covidowe, fani juni "ekologicznej"!
Czy dalej w powiecie kraza lotne brygady scigajace za trzymanie w doumu starych piecow na wegiel i drewno? Mierzace wikgotnosc tego drewan i zmuszjacy do zakupu piecow na gaz?!! Pewnie tak - bo tak jest nowoczesnie i po jeuropejsku. A przypomnijcie mi - co tam mialo stanca zamiast tego pieca - jakies super kotly spalajace wegiel i wypuszczajace perfumy z komna i kotly gazowe,co?
Ile dzis taki kociol kosztuje? Na ile lat emeryci beda musieli wziasc kredyt w banku na hipoteke miszkanai / domu aby takie cudow sobie zainstalowac? A w polaczeniu z cenami gazu iwegla (nawet dzisiejszymi) to niestety, bez kufajek i grubych skarpet sie nie obedzie chyba ...
Jak tam wasze nowoczesne przemyslenia w chwilach nawet nie "kryzysowych"?
Annalupińska
-18 #6 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiAnnalupińska 2022-04-27 18:19
Ja jestem dumna z naszego rządu że robi tyle dobrego własnym kosztem. Popieram sankcje nakładane na Rosyjski rząd i firmy pochodzenia rosyjskiego państwa którego żołnierze gwałcą dzieci na zwłokach rodziców. Zabijają dzieci wracające ze szkoły itp. przykładów jest wiele ich zachowania portal WRC czytając wasze wpisy mam wrażenie że jesteście komunistami i kibicujcie Rosyjskiemu bestialstwu lub jesteście tak głupi że nie rozumiecie polityki zagranicznej i makroekonomi o której się tyle wypowiadacie.
PIS Janowy
-16 #5 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-27 18:18
Pani magister - ja nigdy nie slyszalem, ze ta oPozycja z hojownia czy wytrtzeszcem kiedykolweik protestowala przeciw "walce z covid i segregacji szczepionkowej" czy teraz odcinaniu sie od gazu z rosji. Wie moze pani dlaczego...?
PIS Janowy
-16 #4 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiPIS Janowy 2022-04-27 18:15
Ha, ha, ha!!! ha, ha, ha!!! Odezwal sie mysliciel wagrowiecki DO PIS POwy, ktory jeszcze 4 tygodnie temu szukal "ruskich onuc" w mojej osobie - to ty debilu covidowy sam niedawno popierales sankcje, teraz masz sankce i szukasz winy w rzadzie?!
Ale nie przeymuj sie - junia w postaci Niemiec ci pomoze - na razie pozamykla ci kopalnie w zwiazku z czym babci na tone wegla nie starczy jej renty,( w kraju lezacym na weglu!!) a za chwileczke bedzie nam sprzedawal gaz ciagniety z Nored Stream z "malutka marza". A takie pajace jak ty beda podziwlaiy gwaizdki na niebieksiej szamcie juni. W pizdu z tym, POLEXIT, otwierac kopalnoe, konczyc Baltic Pipe i zaczac myslec O SOBIE a nie teczowych wymyslac durniowatych!! BEEEEE!! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!! BEEEEE!! Wiecje szpryc!! BEEEE!
pani magister
+20 #3 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjipani magister 2022-04-27 18:12
ha cieszy mnie że pisiory są takie pojebane ,może wyborcy pisiorow się obudzą ,a jak nie to bądźcie sobie bez gazu.brawo
Do PIS Janowy
+3 #2 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiDo PIS Janowy 2022-04-27 18:06
Pewnie nikt w Warszawie nie pomyślał że mogą zaistnieć takie sytuacje. Jeżeli dopiero po wyłączeniu myśli się o rozwiązaniu problemu to ktoś dał d...
Mieścisko
+1 #1 RE: W Mieścisku wstrzymano dostawy gazu, to efekt rządowych sankcjiMieścisko 2022-04-27 17:55
Szok :oops:zostaliśmy w czarnej dupie, myślałem, że to chwilowe, a teraz trzeba czekać na nową firmę, która dostarczy gaz.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.