• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2308

Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacji

W Mieścisku powstanie Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacji. Gmina na to zadanie wyda blisko 5,5 miliona złotych.

Dzisiaj wójt Mieściska Przemysław Renn podpisał umowę na roboty związane z rewitalizacją Parku Świętego Huberta w Mieścisku. Zaniedbany park przejdzie całkowitą metamorfozę, stanie się centralnym miejscem wypoczynku i rekreacji plenerowej dla mieszkańców gminy, a także miejscem realizacji plenerowych wydarzeń kulturalnych.

- Park, znajdujący się między ulicą Pocztową a ul. Św. Huberta, po sąsiedzku z powstającym od roku nowym ośrodkiem zdrowia, zajmie powierzchnię 12 000 m2 Oprócz mnóstwa nowej zieleni, drzew, krzewów, traw i bylin, znajdą się w nim także: plac zabaw, siłownia plenerowa, strefa street workout, alejki spacerowe z oświetleniem, a także scena amfiteatralna wraz z zapleczem — poinformował Przemysław Renn, wójt Mieściska.

Park został zaprojektowany w taki sposób, by umożliwić płynny dostęp od strony ul. Pocztowej, jak i ul. Św. Huberta, zarówno dla pieszych, jak i rowerzystów.

Obiekt zostanie wybudowany przez firmę GARDENIA Tomasz Hernacki z Gniezna. Kwota realizacji tego zadania to 4 450 000,00 zł, z czego dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych to 2 880 000,000 zł, co stanowi około 64% wartości zadania. Jak informuje wójt, bez pozyskania tych środków realizacja tego zadania nie byłaby możliwa.

Jest to druga co do wielkości inwestycja komunalna Gminy Mieścisko w XXI wieku, zaraz po budowie Ośrodka Zdrowia, który powstaje tuż obok. Prace mają zakończyć się w grudniu 2022 roku.


Wizualizacja parku po modernizacji, tak ma wyglądać


 

Komentarze   

PIS Janowy
-6 #11 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiPIS Janowy 2022-05-08 14:50
Park inewstycja "strategiczna" - bo jebne ze smiechu!! Nie swiatlowody, nie drogi, kanalizacje, rzeki ale park!!!! Ha, ha, ha!!!! ha, ha, ha!!! Ale wy macie strategow w tym wangrowcu!! IdeALNI DLA TAKICH BARANOW COVIDOWYCH JAKIMI SIE "ELITY" OKAZALY - BEEEEE! BEEEEEEEE! BEEEEEEE!!
MieszkaniecWRC
+7 #10 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiMieszkaniecWRC 2022-05-08 14:12
Panie BURMISTRZU Brerndt - a plaża w tym roku dalej będzie siedliskiem patusow, którzy tylko mają w słowniku "kur*a" i uprzejmie informuja dziewczyny że "ej lala, zaraz Cię ładnie wyr***am az będziesz piszczeć su*o"?
Dalej będzie brudna, pełna szkieł i śmieci na piasku i w wodzie? Nadal będzie chlejaca na calym terenie i kapiąca się po alko młodzież, a na zwrócenie uwagi reagująca agresją?

Przyjdź pan posłuchać i zobaczyć, jakim pan miastem rządzisz, że niby kamery i patrole policji a człowiek boi się z dziećmi na plażę czy spacer iść bo nie wiadomo czy wróci żywy!!!!

Pana jakoś na tej wspaniałej plaży oraz w tym cudownym mieście nie można spotkać nigdy, chyba że na przecinaniu wsteg!
Tiktok
-3 #9 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiTiktok 2022-05-08 12:46
Co to oznacza Panie Rennes "... dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych... "- nie jest Pan w stanie jasno mieszkańcom powiedzieć, że rząd dał? Nie no bo jak to byłoby odebrane przez Janyskę, Rudnickiego czy Szejfelda.
dera
+3 #8 BERENT do Skokówdera 2022-05-08 12:30
Najlepsze jest to że budują tunel dla rowerów a prawdziwej ścieżki rowerowej mają kilometr bo reszta to powstała z zabrania połowy chodnika . Ale jak to wygląda na papierze ile już nie pobudowali ścieżek. Robienie z ludzi debili . To samo rowery miejskie które miały zastąpić auta do dojazdu do pracy a nimi jeżdzi tylko dzieciarnia , aut ile było na mieście jest nadal Teraz jeszcze dokupili . Może coś o kosztach tych rowerów bo jakaś cisza , Berent ze swoich za nie płacisz czy się boisz odezwać ile tysiecy co miesiąc płacimy za utrzymanie .
Z lekka zazdrosny
+4 #7 Co tam AmfiteatrZ lekka zazdrosny 2022-05-08 11:57
My będziemy mieć tunel rowerowy pod ul. Kcyńską. Tunel jakiego nie ma nikt. Tunel na miarę naszych możliwości za kilka milionów złotych. I niech nikt nie pyta po co ten tunel w tym miejscu skoro w innych stu takiego nie ma. Nie ma nawet oznakowania czy jest to przejście dla pieszych, czy rowerowe. Czy można przejechać, czy trzeba prowadzić rower bo przecież na wągrowieckich ścieżkach rowerowych nie ma takich reguł. Pewnie po wybudowaniu już tego tunelu przeniesie się go w bardziej potrzebne miejsce np. na 11 listopada, którą to już teraz blokują przechodzący na światłach piesi i rowerzyści. A co będzie się dziać po otwarciu galerii?
Pół-żartem pół-serio
+13 #6 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiPół-żartem pół-serio 2022-05-08 08:37
Wągrowiec to ohydne miasto. Brzydkie brudne zatłoczone samochodami.
Brak jakichkolwiek koncepcji urbanistycznej . Buduje się blok na bloku. To czysta patodeweloperka . order za betonozę mogą sobie przyznać.
Park
+3 #5 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiPark 2022-05-08 06:42
Park przy ośrodku zdrowia, wśród zieleni, z dala od ciągów komunikacyjnych, to rozumiem. Ale nie tak jak w Wągrowcu , patelnia , zero drzew, tuż przy bardzo ruchliwej drodze ,dookoła w bardzo bliskiej odległości kilka marketów, tuż przy największym osiedlu mieszkaniowym, park będący wychodkiem dla okolicznych bardzo licznych blokowych psów, których liczby w mieście nikt nie kontroluje. Poza tym teren nie ogrodzony, wieczorem i w nocy skupisko miejscowej patologii, prawie wszystkie sprzęty umiejscowione tuż przy jezdni( celowo, żeby z przejeżdżające jezdnia wlplywowe osoby widziały jakie wspaniałe zasługi mają władzę w mieście) Kępki trawy latem z powodu palącego słońca i braku drzew szybko zamieniają się w klepisko i kupę kurzu, a i tak co chwilę całymi dniami jeżdżą po placu kosiarki traktorki i tak nie da się z placu korzystać. W tygodniu 3 dni zajęte na koszenie suchych badyli, ze aż kamienie i piasek fruwają po polu. No i ten ciągły hałas jeżdżących tuż obok samochodów. Falalne miejsce
Kula
+5 #4 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiKula 2022-05-08 06:19
Odp.do #1 przeczytaj nazwisko tej pani, której pomysł niby wygrał. Tak samo skojarzone jak nazwiska niektórych kierowników z urzędu. Akurat w tym przypadku źle skojarzone. Niby wiadomo, jaka partia dominuje w kraju i jakie są jej poglądy, a tu taka wtopa. Zaznaczam, ze to nie moje poglądy, tylko takie skojarzenia.
Robol
+7 #3 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiRobol 2022-05-07 23:51
Podziękujcie PISowi za oskubanie samorządów
hendry
+15 #2 Nie płać PIT w Wągrowcuhendry 2022-05-07 11:56
Wągrowiec woli wydać prawie 500 000 zł na nikomu niepotrzebny skejtpark zamiast stworzyć kolejnej dzielnicy park wypoczynkowy - Osada, Berdychowo i Jaśniak czekają na park, tymczasem kolejny raz pieniądze idą w okolice Lipowej. Reszta miasta już nie istnieje?
Eki
+21 #1 RE: Budują Amfiteatr i olbrzymi park do wypoczynku i rekreacjiEki 2022-05-07 11:47
A w Wągrowcu 4 lata temu w głosowaniu na budżet obywatelski wygrał projekt z”zadaszenie amfiteatru”. Łysy stwierdził że mimo iż projekt zajął I miejsce nie zrobi tego bo ma w planach rewitalizację płazy i przy okazji amfiteatru. 4 lata minęły i ani plaża, ani amfiteatr nie doczekały się rewitalizacji i pewnie się tak szybko nie doczekają. Nawet tak dumnie zapowiadane rewitalizację Ksieżego Kacerka oraz Bifurkacji również nie są realne. Coś tam się dzieje na opackiej ale znając życie nie znajdzie się w projekcie i wykonaniu podest do kajaków itp. Ale na ścieżkę rowerową za 11mln kasa jest nie mówiąc o blokadzie miasta przez zamkniętą ulicę. Czas na zmiany w Urzędzie Miasta bo nas niedługo Miescisko wyprzedzi we wszystkim.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.