• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2185

Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiej

Postawienie "balonu" przy Kcyńskiej staje się nie lada problemem. Brakuje firm, które chciałby wykonać to zadanie.

Powiat Wągrowiecki prowadzi budowę pełnowymiarowej hali przy Zespole Szkół nr 1 w Wągrowcu. Nowa hala stoi w miejscu, gdzie wcześniej stał "balon", ten miał zostać przeniesiony w inne miejsce na terenie szkoły.

Mimo ogłaszanym przetargów nie udało się wyłonić wykonawcy. 4 maja unieważniono kolejny już przetarg, bo nie zgłosiła się żadna firma, gotowa zrealizować to zadanie. Podobnie było wcześniej. 28 marca doszło do unieważnienia przetargu, bo też nikt się nie zgłosił.

Jedna oferta została złożona w przetargu ogłoszonym w lutym 2022, jednak i ten przetarg został unieważniony.

Zamawiający, na realizację zadania założył kwotę 740 800,00 zł. Oferent firma "Kapibara" z Knurowa złożyła ofertę z ceną 2 624 400,00 zł, co znacznie przekroczyło możliwości finansowe zamawiającego.

Balon nadal leży i nic nie zapowiada, że szybko stanie. Oby nie okazało się, że za jakiś czas nie będzie już czego stawiać, bo materiał z którego wykonany jest balon ulegnie zniszczeniu.


 

Komentarze   

Tuptuś
+4 #24 Starosta nie rządzi samTuptuś 2022-05-10 08:47
Rolnik oraz towarzysz z PZPR nie są sami w zarządzie. Decyzje podejmuje zarząd, w którym są nauczyciele z Kcyńskiej Robert Woźniak i Jerzy Springer. Do tego w radzie powiatu jest jeszcze dwoje innych nauczycieli z tej szkoły (w tym Justyna Michalska, która uczy przedmiotów zawodowych ekonomicznych). Widać zatem po podejmowanych decyzjach, jakie mają oni pojęcie o ekonomii i o podstawach przedsiębiorczości!
Mnb
+3 #23 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejMnb 2022-05-09 23:39
Moi drodzy nie wymagajcie tak dużo od rolnika z damaslawka i towarzysza z PZPR Nasze podatki im życie ratują bo tak by zbierali zlom
Tuptuś
+6 #22 Zgadzam się z poprzednikiemTuptuś 2022-05-09 22:31
Oczywiście, że umowa powinna być tak skonstruowana, że firma demontująca balon powinna go też zamontować w innym miejscu. Ale kto ma to ogarnąć w zarządzie? Robert Woźniak, który uczy podstaw przedsiębiorczości? Czy może Jerzy Springer, który zakład lakierniczy zamienił na stare lata na ciepłą posadę nauczyciela? Na takich ludzi głosujecie więc nie miejcie pretensji, że pieniądze z budżetu powiatu są wydawane tak, a nie inaczej! I tak na nich za rok zagłosujecie! Mogę się założyć o grubą kasę!
nik
+5 #21 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiejnik 2022-05-09 21:38
Umowa na demontaż powinna być powiązana z umową postawienia a innym miejscu . Żadna szanująca się firma nie będzie składała czegoś co może być obarczone zepsutymi elementami lub ich brakiem . Myślę , że swoim majątkiem nikt rozsądny tak by nie zarządzał .
Balon
+1 #20 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejBalon 2022-05-09 20:09
Mieszkaniec WRC ty myślisz że zależy im na dzieciach, dobre,
Balon
+4 #19 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejBalon 2022-05-09 20:08
Poleży jeszcze trochę i pierd...,jakiemuś powiatowemu pachołkowi na magazyn na siano lub wybieg dla koni za frii.
opop
+9 #18 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiejopop 2022-05-08 23:19
To teraz wszyscy ci którzy lobbowali pomysł budowy i przeniesienia balona zakasac rekawy powinni i sami do łopat stawiac hale powinni.
KaczorDon
+9 #17 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejKaczorDon 2022-05-08 20:24
Jak Jack Bud wybetonuje ostatni wolny zielony teren "parku "600 lecia , zniszczy górkę z której dzieci mogły zimą zjeżdżać na sankach, to znowu wygra przetarg na halę. Ta firma zawsze wygrywa przetargi, wszystkie bloki remontuje ta firma, elewacje, ocieplanie, wszędzie widzę tylko Jack Bud inne firmy zawsze przegrywają, ciekawe to
PIS Janowy
-2 #16 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejPIS Janowy 2022-05-08 18:43
Czesc osiolki covidowe! Iihha, ihhha!!! Co snie widze, zebh DO PIS POwy czy Sigmar zaprzeczyl faktom? A gdzie jest teczowy golem w rajtuzach - ten ktory lize flage szmaty junijnej i twierdzi, ze dzisiejsze Niemcy to nie to co przed II WW? Czyzby kolejna ofiara szprycy trzykrotnej (pomimo, ze ledwo nie zdechl gdy go covidek dopadl?
Osiolki - slyszeliscie, ze Austrai oswiadczyla oficjalnie, ze bedzie brac rope od rosji? Nie slyszleciscie? A czemu? A teraz miejmy nadzieje, ze junia potrepi tak austrie jak Orbana i nalozy sankcje na Austrie - kraj wspierajacy Putina. No jak wam sie podoba ta wasza teczowa junia w ciezszych chwilach, co...? Liga narodow II tylko bardziej spedalona w ktorej interesay robia najsilniejsi mowiac przyglupom o demokracji i jakis wartosciach czy solidarnosci. A wy robcie dalej to co rbicie najlepiej - beczcie za GW czy innym ekranikiem - "super junia"! Ihha, ihha!! Super lempart & thun ! BEEE ! BEEE!!
PIS Janowy
-3 #15 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejPIS Janowy 2022-05-08 15:14
Czesc barany covidowe! BEE !! BEEEE!! Tutaj was gola az sie milo patrzy. Proponuje po raz kolejny - popatrzcie kto na tym burdelu zarabia ...
A tutaj o wyczyunach guru "elit wagroweickich":"W czwartek Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której europosłowie (także polscy) wzywają Radę UE oraz Komisję Europejską do podjęcia dalszych działań w związku z "pogorszeniem się stanu wartości UE na Węgrzech i w Polsce".
Europarlament domaga się od Rady i Komisji m.in. zatrzymania dla Węgier i Polski pieniędzy z Funduszu Odbudowy. To jedyne państwa, które do tej pory nie otrzymały żadnych funduszy w ramach unijnej pożyczki.

Europosłowie PO i PSL w większości wstrzymali się od głosu, ale część polskich europosłów poparła dokument. To: Marek Belka, Robert Biedroń, Łukasz Kohut, Leszek Miller, Róża Thun, Sylwia Spurek oraz Danuta Huebner..."
Przyppmne ta sama ekipa byla za segregacja sanitarna i szepieniami obowiazkowymi. Krotko szmaty pozostana szmatamoi do konca zycia a podatniucy polscy placa tym szamtom cickzie pensje i diety robiac przy tym BEEEE!! BEEEEEEQ!!!! BEEE !! Wspanial ajunia!!!!! BEEEE!! BEEE!

A przypomne - wspanial junia nie dala ani centa na mur na granicy UE z Bialorusia i ani centa na pomoc dla Polski w przyjeciu uchodzcow wojennych z UKR. I nie da nic a jedynie zabierze w ramach kar za "brak praworzadnosci". A wiecie jak czesto sa zamieszki w praworzadnej Francji Macrona? Wiecie jak tam policja naparza sie tlumami?
Nie wiecie - dalej robcie BEEEEEE!! BEEEEE! BEEEE! i placzcie na inflacje nie zdajac sobie sprawy, ze jest ona poklosiem waszych oklaskow podczas "walki z pandemia" ...BEEE!!

I tyke z
cxz
+3 #14 WYPIERcxz 2022-05-08 12:11
Ludzie czy to pójdzie z pieniędzy starosty czy może zastepcy towarzysza z pzpr a może z kasy radnych oni mają to w dupie Swoje wywalczyli siedzą w gównie po uszy i mówią że to czekolada a miliony wyjebane na szpital , teraz na Kcynską to są z pieniedzy podatników . Przecież jakby nie etat budżetowy to starosta by z głodu zdechł z pracy na roli . Ilu z tych ludzi załatwiło sobie i rodzinie prace w powiecie , instytucjach podległych itd Pisowskiej radnej też ten smród odpowiada . Jeszcze o sesjach radnych miasta coś usłyszymy i gdzieś przeczytamy ,ale o powiecie to cisza . Ci ludzie powinni swoje diety oddawać na domy dziecka bo nie zasługują na nie .
W.
+4 #13 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejW. 2022-05-08 10:46
Trzeba było starą halę zostawić w spokoju a nową wybudować w miejscu gdzie teraz chcą odbudować "Balon".
Proste?
Międzyzdroje
+8 #12 NieMiędzyzdroje 2022-05-08 09:54
Do #5, w powiecie to się za bardzo robotą nie przejmują
jest stanowisko jest kasa, i wszystko gra
Tuptuś
+12 #11 W zarządzie powiatu jest 2 nauczycieli z KcyńskiejTuptuś 2022-05-08 07:54
Takie decyzje podejmuje zarząd powiatu, w którym zasiada 2 nauczycieli ze szkoły na Kcyńskiej Jerzy Springer i Robert Woźniak. Do tego radnymi powiatowymi są jeszcze 2 pozostali nauczyciele Michał Liske i Justyna Michalska (tak, ta sama Justyna Michalska, która przed laty w Mieścisku popisała się innowacyjnym naliczeniem subwencji oświatowej :lol:). Wszyscy przyklepują decyzje władz i nie ponoszą odpowiedzialności! I wiecie co jest najgorsze? Ludzie i tak ich wybiorą!
Hula krasula hula
+3 #10 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejHula krasula hula 2022-05-08 06:57
Do #6 Sami swoi pracują i w mieście i w powiecie, a jak to już bywa u " samych swoich" nigdy się nie dogadają. To wada genetyczna.
Balon
-1 #9 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejBalon 2022-05-07 23:48
# CIEKAWOŚĆ TO PIERWSZY STOPIEŃ DO PIEKŁA.
zapytaj tą powiatową lazje, konfidenta sprzedawczyka i jak się ostatnio okazało wiejskiego pasa łańcuchowego.
Balon
+2 #8 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejBalon 2022-05-07 23:43
Nie zgłosiła bo już pewnie przeznaczony jest dla jakiego lizusa Z powiatu na przykrcie swoich biznesów. Ja tam nie wiem ale tak gadają
ja12
-3 #7 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiejja12 2022-05-07 16:11
Do #6 a rozwiń temat bo jestem ciekawy, poważnie bo ogólnikami to każdy może pisać
hila
+15 #6 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiejhila 2022-05-07 15:29
Tak to jest jak sami swoi prascują w powiecie, nie liczy się wiedza, tylko znajomości i układt2
Domyślny
+7 #5 Coś słabo z tymi inwestycjamiDomyślny 2022-05-07 13:52
Coś słabo z tymi inwestycjami za które odpowiada powiat wągrowiecki, budowa Antoniewskiej w Skokach stoi, budowa hali na Kcyńskiej też, czy ktoś się tymi tematami zajmuje
Huy
+10 #4 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejHuy 2022-05-07 13:29
Panie Starosto pań to ma szczęście w interesach, co Pan dotknie to spierdoli Przy dzisiejszej inflacji to poczekajcie jeszcze cheile to możecie sobie ten bslon na globusy założyć
Ula
-2 #3 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy KcyńskiejUla 2022-05-07 11:23
Przeniesc balon na Osade. Nie mamy ani hali sportowej ani porządnych marketów...
mieszkaniec Wrc
+1 #2 RE: Unieważniono kolejny przetarg na postawienie "balonu" przy Kcyńskiejmieszkaniec Wrc 2022-05-07 10:12
A może tak zamontować tego balona na kortach tenisowych na Osirze. Wtedy przynajmniej można by z nich korzystać przez cały rok, albo ewentualnie w okresie zimowym robić tam kryte lodowisko, zamiast tego pływającego badziewia przy jedynce.
Mieszkaniec WRC
+4 #1 Może współpraca?Mieszkaniec WRC 2022-05-07 09:30
A może współpraca Starosty, Burmistrza, Wujtów pozwoli postawić te dodatkową hale. Przecież będą z niej korzystać dzieci i młodzież z całego powiatu i miasta. Może czasami trzeba zrobić coś ponad podziałami, dla dobra wszystkich?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.