• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 983

Do recyklingu trafiło około 20 ton makulatury

Kolejny sukces akcji "Papier dasz, drzewko masz". Zebrano 20 ton makulatury.

Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Kopaszynie po raz kolejny zorganizowało akcję "Papier dasz, drzewko masz".

Dzięki zbiórce do recyklingu trafiło około 20 ton makulatury. W tym roku można było wybierać spośród 9 gatunków drzew, krzewów i kwiatów. Akcja przyświeca cel, którym jest zwiększenie świadomości mieszkańców gmin i miast w zakresie recyklingu.


 

Komentarze   

Dżon
+4 #13 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyDżon 2022-05-18 09:34
Ktoś chyba śni pisząc o świadomości ekologicznej. Czysta manipulacja i kalkulowanie. Firma zajmująca się wykańczaniem chat zwyczajnie zabiera opakowania od paneli, płytek i innych sprzętów wywozi na składowisko i dostaje darmowe drzewka, które potem sprzedaje po okazyjnej cenie właścicielom domków. Dlatego takie kolejki Januszy w terenówkach. Czysty zysk panie, jak ktoś już wcześniej napisał, a nie jakaś świadomość ekologiczna. Januszem wiedzą jak nic kasę! Hahaha
Do PIS Janowy
+1 #12 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyDo PIS Janowy 2022-05-18 08:56
Ruskie troll pozostanie tylko ruskim trollem. A za takim bydlakiem się nie dyskutuje.
Brajanusz
+5 #11 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyBrajanusz 2022-05-18 08:10
Zaroz bydom panie minusować moje posty, bo wjy pan takich jak jo i moja staruszka jest tero co drugi i uni nie kcom żeby to wyszło, bo uni kcom być pany
Brajanusz
+9 #10 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyBrajanusz 2022-05-18 07:12
Panie, jo jak był w UK, to tam każdy mo swój ogród i jo se objycoł, ze tu tuż ze zrobiem. Teroz jak ta inflacyja tak szaleje, to trza szybko kase ze skarpyty wydać, bo podatek dowalom. Tylko jo nie przewidzioł, ani zodyn kumpel, ze podatek od chaty byndzie jeszcze wijynkszy i teroz skąd jo wezmę? Chciał jo brać ślub ze swojom kolejnom kobjytom z którom mom cztyry dzieci ale panie nie opłaci się bo una wtedy straci te wszystkie zasiłki z opieki, a tak wjy pan kasa za darmo leci, dziecioki w darmowym przeczkolu, a kobjyta Mo luz i jest git. Kasa leci jak manna z nieba panie. Żyć nie umijyrać. Teraz jo żem se kupił czerwone adasie i katanke tyż w takim kolorze, bo kumpel ml, wjync staro mówi, kup tyż, un może, a ty nie? No to jo kupił i jeszcze się zapisze na siłkę, bo kumple godali, żeś cienias jak na siłkę nie chodzisz i że mnie nie stać. A mnie przecie stać i pójdę, a stara to taka trochę puszysta się zrobiła z tego dobrobytu panie, ze w żadne ciuchy z chinola ani z targu wlizc nie może. Chyba jej fundne jakomś dietę, bo i kumpele tyz majom dietę, ale panie na ty diecie to une jeszcze wjynksze się zrobiły. Widzisz pan same problemy...no kurcze, bo staruszka umówiła się na pazurki i rzynski i muszę z najmłodszym w chacie posiedzieć przy meczyku i piwku. Nara!
Brajanusz
+11 #9 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyBrajanusz 2022-05-18 06:49
Panie te szypawki tuż dawali darmo, wjync jo zrobił w kunia kumpla, który godol, ze nigdy jej nie weźmie i żym pojechał do innygo miasta i jestym wyszczypany, a kumpla tego co tak godoł i jego staruszków już ni ma. Panie trza kombinować, żeby inne Janusze mnie nie odrzuciły nieeee? Innym godom, że gdzież tam jo nie wezme , a jo ku 3 razy był, ale panie to tak mjyndzy nami, nieee?
Brajanusz
+13 #8 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyBrajanusz 2022-05-18 06:13
Zobocz panie jakie terenówy! Papjyr łod panelów, łod nowiutkich sprzyntow do chaty, która stawiom za kasę ze skarpyty ze zmywaka bez podatku. Panie 500 do tego staro uzbjyrala, bo niby samotno i bezrobotni, teraz makulatura zwieziuno z UK i momy panie ogród urządzuny , panie trza kombinować, bo inaczy to kurna nie do sie
Brajanusz
+13 #7 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyBrajanusz 2022-05-18 06:06
Panie!!!!!!! Za darmo dają drzewko!!!!!!!! Panie ni mosz tam papjyru jakjygoś , panie dej mi jo chce drzewko za darmo!!!!!! Zobocz panie jako kolejka, a jakimi autami przyjechali! Elektorat lubi jak dajom za darmo, budzie na byndzyne i wczasy w Egipcie, nieeeee,??
PIS Janowy
0 #6 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyPIS Janowy 2022-05-18 04:49
Tak poważnie to lubię bawić się siurkami
PIS Janowy
-6 #5 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyPIS Janowy 2022-05-18 04:40
Naczelny baran covidowy, DO PIS Janowy (jakim trzeba byc tepym aby nawet swojego nika nie potrafic wymyslec) jest bardzo zainteresowny zbiorka makulatury i drzewkami do sadzenia w gnojowicy natomiast 200 tys Polakow zabitych przez kitlarzy w pogoni za dodatkami (prawie 10 MLD) czy ponad 500 mld zlotych wystrzelonych gdzies tam juz go nie obchodzi!! Idz poczytaj sobie fachuntera - twoje najlepsze "zrodlo nauki",czy podobne gowno oplacane przez pfizera i kolesiow i pozwol ludzio poczytac i pomyslec. Nie kazdy chce byc takim baranem jak ty. BEEE!! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
Do PIS Janowy
+8 #4 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyDo PIS Janowy 2022-05-17 23:20
Czy to ruskie bydlę musi się pojawić nawet tutaj?
PIS Janowy
-8 #3 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyPIS Janowy 2022-05-17 19:39
Ja - masz racje. w 100% Nie dziwi cie jednak , ze te opozycyjne smieci dopingowaly rzad PIS jeszcze wiekszymi idiotyzmami. Pomyslami na obowiazkowe szczepienia, segregacje - wszyscy!! Od budki pocxawszy poprzez thuny cholownie i roznych Kosimiarzy - jak jeden maz przescigali sie w robieni z siebie idiotow a z Polakow baranow! Tylko konfa sie zachowala logicznie i kilku z tego PIS - reszta tylko beeee! BEEEEE! BEEEEEE! na czesc pfizera i szprycarzy ...
ja
+5 #2 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyja 2022-05-17 19:21
To jest polityka twego ugrupowania mafijnego,więc nie narzekaj na swojego "woca" ,bo możesz popaść w niełaskę Janowy .
PIS Janowy
-5 #1 RE: Do recyklingu trafiło około 20 ton makulaturyPIS Janowy 2022-05-17 14:46
Jak tam barany covidowe idzie wasze "uswiadamianie"? Zajebiscie , nie? BEEEE!! BEEEEEE!! A teraz co nieco prawdy jak was wystrzyzono i czemu jest "tak drogo" dzis:"...31 marca wstrzymane zostały wypłaty dodatków dla lekarzy wypłacane w związku z opieką nad chorymi na kowida. Przez dwa lata dodatki były intuicyjnie uważane za jedną z przyczyn tego, że z jednej strony środowisko lekarskie mocno i długo trzymało się pandemicznej narracji, z drugiej strony – miało wszelkie narzędzia by przedłużać ten stan w nieskończoność.

Dziś przychodzą rachunki za te działania, a właściwie nie całościowe rachunki tylko malutkie wycineczki, jednak pozwalające zobaczyć jaki był mechanizm wypłacenia ponad 9,2 miliarda złotych. Otóż zachodniopomorski NIK skontrolował cztery podmioty ze swego terenu zajmujące się opieką zdrowotną. Kontrola dotyczyła sposobu wykorzystania i naliczania dodatków za kowid i pokazała kilka mechanizmów, które przeskalowane na wymiary kraju pozwalałyby (gdyby do tego doszło) na prześledzenie jak te pieniądze były defraudowane. W całej Polsce.

Mieliśmy tu kilka mechanizmów. Pierwszy to było przypisywanie większości personelu do działań kowidowych. Wedle szacunków z raportu wynika, że w kontrolowanych placówkach kwitł proceder, w takcie którego dopisywano personel do dodatków kowidowych za 30 minut „kontaktu” z pacjentem w ciągu miesiąca. Tyle wystarczyło by dostać do 15.000 zł dodatku miesięcznie. Ale rekordziści dochodzili do 41.000 zł miesięcznie za kowidowe dodatki. Jak to robili? No bo przecież maksymalny limit na kowidowych dodatkach wynosił 15.000 zł? Ano zatrudniano się w kliku placówkach i przy takim wyluzowaniu reguł można było, jak się było zaradnym lekarzem, dorobić sporo więcej. Po prostu system przewidywał limity, ale „zapomniał” zaznaczyć, że jedna osoba nie może pobierać więcej niż jednego dodatku kowidowego.

Co do kwestii co za to się dawało pacjentom to trzeba tu być bardzo wyrozumiałym, by uwierzyć, że na trzech kowidowych etatach dawało się radę. A tyle się przecież mówiło o obciążeniu medyków. Teraz widać jak to mogło wyglądać. Po 30 minut miesięcznie to nie tylko 3, ale i 30 placówek można obskoczyć.

Proceder dość dobrze opisały posiedzenia Poselskiej Komisji Śledczej, oraz filmik nieocenionego Grzegorza Płaczka. Wychodzi na to, że systemowo wyłudzano kasę. Miało to kilka ważnych reperkusji. Pierwsza to taka, że każdy chciał zajmować się kowidem. W związku z tym brakowało obsady na innych, niemodnych kierunkach. System zadziałał systemowo i od razu ujawniły się przemożne ochoty do ujednoimienniania szpitali i przerabiania całych oddziałów na kowidowe. W dodatku bito w medialne dzwony, że zaraz zabraknie łóżek, choć statystyki mówiły, że nigdy nie zbliżyliśmy się do 60-70% obłożenia kowidowych łóżek. Za to inne – owszem. W 2021 roku wykonano o 1/3 mniej hospitalizacji, oczywiście „innych” niż kowidowe. To znowu skutkowało ponadnormatywnymi zgonami niezaopatrzonych medycznie niedoszłych pacjentów ...."

Wiecie juz barany skad sie wzielo ponad 200 tys Polakjow zabitych ponamairowo przez dwa lata? Czy wciaz bedzie beczec i prosic o wiecej i lykac bajeczki ekologiczne?
A lekarze nasi? W wiekszosci okazali sie bandytami - ŁOWCY SKÓR i PAWULON przy nich to dzis jawia sie jak dzieci.
I pomyslec,ze dzis 116 lekarzy ktorzy nie godzili sie z ta polityka jest sadzonych przez tzw. naczelna izbe lekarska za leczenie ludzi ...
A barany bezmyslnie w ekranik sie gapia i bee! beee! ...

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.