• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 580

Mobilny ultrasonograf dla szpitala od WOŚP

WOŚP przekazała mobilny system do badań ultrasonograficznych, który wykorzystywany będzie przez zespoły ratownictwa medycznego w Wągrowcu.

- Zestaw składa się z tabletu z oprogramowaniem „Lumify System” oraz głowicy typu convex. Niezwykle kompaktowa budowa, a zarazem wysokie zaawansowanie technologiczne urządzenia umożliwiają wykonanie na miejscu zdarzenia szybkiej oceny stanu dużych naczyń, serca oraz pozostałych narządów klatki piersiowej, jamy brzusznej i miednicy mniejszej. Urządzenie może również pracować w jednym z wybranych ustawień dedykowanych (FAST, ABDOMEN, LUNG, ECHO, OB/GIN). Ultrasonograf obrazuje w trybie 2D, kolor (przepływy tętnicze/żylne – kierunek i prędkość) oraz M-Mode (ruchy danego obszaru anatomicznego). Możliwe jest ponadto wykonanie pomiarów odległości na obrazach dwuwymiarowych, w tym z użyciem kursora eliptycznego oraz analiz (odległość osiowa, boczna, skośna, głębokość, czas, nachylenie, ocena wieku płodu). Wykonane badania mogą zostać wyeksportowane lub przesłane pocztą elektroniczną do systemu archiwizacji PACS/RIS (na serwer szpitala) - poinformował dr Przemysław Bury, dyrektor szpitala w Wągrowcu.

Osobami uprawnionymi do wykonywania badań są, obok lekarzy, również ratownicy medyczni. Dostawca zapewnia bezpłatne, warsztatowe (wyjazdowe) przeszkolenie dla 10 osób oraz szkolenia instalacyjne dla dowolnej ilości wskazanych osób na miejscu.

Urządzenie zostało już uruchomione, jest fabrycznie nowe, objęte trzyletnią gwarancją producenta. ZOZ w Wągrowcu dotychczas nie dysponował tego typu kompaktowym zestawem USG do szybkiej diagnostyki różnicowej.


 

Komentarze   

PIS Janowy
-3 #5 RE: Mobilny ultrasonograf dla szpitala od WOŚPPIS Janowy 2022-05-23 18:31
Mlody technik - potrzebujesz tygodni aby liznac temat pobieznie, a nawet doswiadczone latami pielegniarki konsultuja sie jesli widza cos niejasnego, a tutaj ratownik po kilku godzinach zaraz ci powie co jest nie tak. Takich mistrzow to do Rico kierowac i podobnych mu ...
Ludzie - patrzcie co wam sie pod oczy pdsuwa i myslcie troche!!Zaraz mi sie przypomina tutejszy blazen covidowy - Golem wagrowiecki (ponoc przechorowal ciezko covida, pomimo to zaszczepil sie 3 razy i umarl prawdopodobnie). Swego czasu poszla jakas fama , ze repiratory dostanie wagrowiec do "walki z covid" Wyobrazcie soebie, ze tepak stwierdzil, ze lekkie przeszkolenie i juz byle pielegniarka moze juz klienta podlaczac pod rury. No i chyba tak robiono bo na 10 podlaczonych to praktycznie 9 z tymi rurami do dolu kladzion. REKORD EUROPEJSKI!!!! A tymczasem lekarze doswiadczeni pisali, ze do osblugi respiratora trzeba miesiecy szkolen ..
Tutaj macie dlaczego tylu ludzi umieralo (a okazuje sie, ze totalnym bledem bylo w ogole podlaczanie!!):
"...Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych oraz lekarze anestezjolodzy opisują w mediach przypadki przeprowadzania w ostatnich dniach radykalnie skróconych kursów obsługi respiratorów. Środowiska medyczne alarmują, że w placówkach, w których te szkolenia zostały przeprowadzone, trwały one jeden dzień, a czasem nawet kilka godzin. Zdaniem wielu pielęgniarzy i pielęgniarek, w tym szefowej OZZPiP, jest to czas zdecydowanie za krótki, aby dana osoba mogła w pełni i samodzielnie obsługiwać respirator nie powodując przy tym zagrożenia zdrowia i życia pacjenta. W normalnych okolicznościach takie szkolenia dla pielęgniarek w zakresie podstawowym trwają około 3 miesięcy. Dochodzi również do sytuacji, w której pielęgniarki są proszone o podpisywanie oświadczeń o odbytym przeszkoleniu, gdzie w rzeczywistości nie miały one miejsca lub trwały zaledwie godzinę...."
Howg!!!!
Młody Technik
-5 #4 gośćMłody Technik 2022-05-22 21:16
Sauron - tak, to prawda, dlatego wyraźnie napisali, że każdy z naszych ratowników kto zostanie skierowany to zostanie nauczony jak to ustrojstwo obsługiwać i czytać te obrazy, w pakiecie ze sprzętem jest darmowe szkolenie; Janowy to wszystko jednak chyba więc kosztuje w sumie nieco więcej, niż to co znalazłeś w necie...
SAURON
+1 #3 RE: Mobilny ultrasonograf dla szpitala od WOŚPSAURON 2022-05-22 12:48
Te Rico też nie trawię Janowego,ale z doświadczenia wiem, że 3/4 ratowników albo nie potrafi obsłużyć tego urządzenia a gdzie tu mowa o interpretacji wyniku. A poza tym karetką obecnie śmigają ratownicy bez lekarza .
Patrząc czasami na ich działania płakać się chce.
PIS Janowy
-9 #2 RE: Mobilny ultrasonograf dla szpitala od WOŚPPIS Janowy 2022-05-20 15:17
Rico - no wiec tak - wpis w Google i po 5 sekundach wiem, ze takie cudo mozna kupic od razu , online za niecale 16000 zl (https://www.philips.pl/healthcare/sites/lumify). Cud techniki, jak widac ....Gdybys sie postaral, to podejrzewam, ze mniej bys kupil. Juras miesiecznie zarabia dzis chyba z 20 tys ...

I teraz baranie covidowy, daj mi 20 tys a ja ci za to kupie takie cudo zatrzymujac sobie 4000 i majac jeszcze wdziecznosc takich barannow jak ty. Tak to wyglada. Podoba ci sie?

A teraz clue - mozesz sobie w dupe wsadzic to cacko jesli nie masz z drugiej strony czlowieka ktory potrafi te obrazki odczytac. I nie lykaj bzdur klasy , ze ratownik ci to bedzie uzywal, idioto!! On moze to podlaczyc, moze nagrac to co zeskanowal ale zeby zinterpretowac to co widzi to potzrebujesz lekarza lub bardzo dobrze wyszkolonej pielegniarki a nie 3 godzin kursu!!! Takich to tobie zycze. Dostarcza Juras lekarzy czy osob z takim doswiadczeniem czy tylko kupuje zabawke i ma poklask baranow takich jak ty? Odpowiesz?
Rico
+4 #1 RE: Mobilny ultrasonograf dla szpitala od WOŚPRico 2022-05-20 14:21
PiS Janowy szmato co tak siedzisz cicho? W kiblu jesteś i lewatywę robisz czy co że nie negujesz wszystkiego? Brawo Jurek!!! Oby tak dalej, niestety do dzisiaj nie podano ile Wągrowiec zebrał w tegorocznej zbiórce. Nie ma już pełniącego obowiązki wiec może nowa pani dyrektor postara się tą sprawę wyjaśnić? Fajnie ny było wiedzieć choć nie łudzę się nadzieją na jakieś wielkie kwoty, mimo to nasz sztab jest to nam, Wągrowczanom winien.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.