• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1515

Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią

Wągrowiecki szpital rozpoczął współpracę z Akademią Nauk Stosowanych im. S. Staszica w Pile. To duża szansa dla absolwentów na zatrudnienie w nowo powstałym obiekcie SOR-u.

6 czerwca w Pile zawarta została umowa o współpracy pomiędzy ZOZ w Wągrowcu a Akademią Nauk Stosowanych im. S. Staszica w Pile – uczelnią państwową, utworzoną ponad 20 lat temu na mocy ustawy sejmowej.

Przedmiotem umowy jest przede wszystkim organizowanie na bazie klinicznej szpitala praktyk zawodowych dla studentów kierunku ratownictwo medyczne oraz współpraca naukowo-badawcza w tej dziedzinie.

- Umowa zawarta została na czas nieokreślony. Reguluje ona tryb kierowania studentów na praktykę oraz dokumentację z tym związaną, kwestie ubezpieczenia OC i NNW oraz odpłatności za praktyki zawodowe, sposób prowadzenia profilaktyki poekspozycyjnej HIV/HBV/HCV, zadania i obowiązki opiekunów praktyk — tłumaczy dr Przemyslaw Bury, dyrektor ZOZ w Wągrowcu.

Studentów na praktyki do wągrowieckiego szpitala kierować będzie uczelnia w porozumieniu ze studentem, który na takie praktyki ma być skierowany.

- Na jednym oddziale szpitala może przebywać w tym samym czasie nie więcej niż czterech studentów (chyba że dyrektor ZOZ zdecyduje inaczej), o miejscu praktyk decyduje wspólnie uczelnia oraz student zobowiązany do odbycia praktyk - dodaje dyrektor szpitala.

Podpisana umowa to olbrzymia szansa na pozyskanie wykwalifikowanych ratowników medycznych.

- ZOZ będzie zabiegał o najlepszych absolwentów oferując zatrudnienie w nowo powstałym obiekcie SOR-uwyposażonym w urządzenia i nowoczesną aparaturę medyczną, która jeszcze nie jest wymaga w aktualnych standardach np. aparat do szybkiej diagnostyki biomarkerów czy mobilny aparat USG, ponadto nowo zatrudnieni absolwenci będą mogli skorzystać z wewnątrzszpitalnego programu dofinansowania szkoleń i kursów doskonalenia i rozwoju zawodowego np. dofinansowanie studiów II stopnia lub specjalizacji dla osób, które będą chciały kontynuować kształcenie - podsumowuje dr Przemysław Bury, dyrektor szpitala w Wągrowcu.

Jeżeli współpraca będzie realizowana zgodnie za założonym planem, to za kilka lat w wągrowieckim szpitalu nie powinno być problemu z wakatami na stanowiskach ratowników medycznych.


 

Komentarze   

daras Jp na100
+8 #22 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniądaras Jp na100 2022-06-14 09:03
Powinni zamknąć ten szpital w hu.
Same przekręty finansowe.
Ludzi z tamtąd wywalić na bruk i po temacie.
Niech idą do polinovej robić z patolami po podstawówce.
Takie moje zdanie i ekipy z Pocztowej.
Poznańska King rules rządzi
Pozdro mordy z Pocztowej i Bydgoskiej
Łysy,dziś znowu imprezka pod monopolem pocztowa King.
Pozdro mordy
Jp.na 100 %
Kapsel
-7 #21 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąKapsel 2022-06-14 06:11
Janowy wręcz przeciwnie każdy inteligent od pierwszego postu zorientował się, że Pani magister, to ciężko myślący robol, naigrywający się z tytułu. Nikt inny jak tylko ci, którzy mają i zawsze mieli lepiej rozwinięte mięśnie niż mózg, a w szkole z nauką pod górkę, potrafią to najlepiej. Szkoda, ze w czasach szkolnych nie wykorzystali tego potencjału podczas nauki, a nie gnębienia lepszych w nauce kolegów. Ta cecha niestety nie mija. Teraz udzielają się na forum lub gnębią kolegów w pracy, sąsiadów, swoją żonę i dzieciaki, atakują nauczycieli, wszystkich mądrzejszych od siebie, z agresji się nie wyrasta
Schorowany
0 #20 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąSchorowany 2022-06-13 23:16
A może warto podpisać z uczelnią Hubercika?
PIS Janowy
+5 #19 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąPIS Janowy 2022-06-13 17:52
Kolego - czy cale spoleczenstwo "elitarne i po "studjach"" w Wagrpwcu jest tak samo ogarniete jak ty ...? Pani Magister zawsze sobie polewke robila na tym forum - kazdy lekko myslacy "robol" od razu to widzi a elity daja sie podpuszczac jak przedszkolaki. No ale covido zjeboza wykazal dokladnie jak jest poziom umyslowy ludzkosci, wiec nei ma sie co dziwic specjalnie
Kolega
-8 #18 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąKolega 2022-06-13 10:00
Ale sie uśmialem posty pani magister czytajac.
Wg niej elita jest ten kto ma mgr przed nazwiskiem ,syna recytujacego od rana do wieczora inwokacje no i samochód by wozic owo cudo na konkursy.Czybyczki 30 letnie na konkursy recytatorskie jeszcze zapisuja😅😅😅😅 Oj kobieto-mężczyzno kryjacy sie za tym masz wyobraźnie .
Kolega
-5 #17 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąKolega 2022-06-13 09:52
O czym my sie tu moi drodzy wlasciwie rozpisujemy.W Pile ksztalca li tylko pielegniarki.
Wiec tu o praktyki dla ewentualnych adeptek tego zawodu chodzi.No chyba ze i salowe tez tam ucza sie jak mopa w rekach trzymac.
Lata świetlne temu szkola na Kosciuszki pod nosem szpitala ksztalcila sredni personel pielegniarski.Dziewczyny praktyki mialy co tydzien w szpitalu .Byly to przyszle pracownice tego szpitala ktore potem podnosily kwalifikacje studjujac .Nie piszcie mi tu ze jest klasa teraz medyczna bo to smiech na sali.Kilka zajec z ratownikiem w szkole i biale fartuszki a kontaktu z pacjentem ZERO .BO TO TYLKO PROFILOWE LICEUM NIC POZA TYM. Co najwyzej te dzieci za salowych mogly by robic teraz ale to i tak strach mopa w reke dawac. Do rzeczy.Utworzyc szkole o profilu typowo pielegniarskim .Moze w tym milenium zamiast profilow [wpis niecenzuralny]istracyjnych utworza cos pozytecznego wreszcie.Bo jeszcze moment a sam dyrektor bedzie tym pacjentom tylki podcieral i iniekcje robil.
&45cxdghjkkk
-6 #16 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią&45cxdghjkkk 2022-06-13 06:25
Na tej uczelni można studiować wszystko czego tylko dusza zapragnie od kosmetologii, przez pedagogikę, budownictwo, inżynierię, kryminologię, fizjoterapię, filologię....i ratownictwo medyczne. Uczelnia w pipidowce pewnie stworzona na kształt wągrowieckiej sorbony. Zaraz się popłaczę...
&45cxdghjkkk
-3 #15 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią&45cxdghjkkk 2022-06-13 06:04
Akademia Nauk Stosowanych...... To nie jest uczelnia medyczna. To taki miss masz, gdzie możesz nauczyć się wszystkiego czyli niczego.
&45cxdghjkkk
-3 #14 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią&45cxdghjkkk 2022-06-13 06:01
Podstawowe pytanie Z JAKĄ UCZELNIĄ szpital podpisał umowę? Proszę zwrócić uwagę, że w artykule nie ma nazwy uczelni, ponieważ w Pile nie ma uczelni stricte medycznej. Piła to pipidowka trochę większa niż Wągrowiec..... Z kim dyrektor konsultował takie decyzje? Powierzenie zdrowia publicznego w ręce studentów podrzędnej uczelni musiało chyba być z kimś konsultowane i ktoś musiał chyba wyrazić na to zgodę. Czy był to włodarz powiatu? Ciekawe gdzie on sam leczy siebie i swoją rodzinę?
Ratiwnik
+10 #13 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąRatiwnik 2022-06-12 19:49
Bury zejfz na ziemię, ty już jedną umowę z pewnym konsjorcjum budowlanym podpisałeś i efekt jest taki że miliony złotych trzeba dołożyć z naszych podatków na dobudować Ty lepiej z Krańcem się spakuj i wracajcie do siebie
bolo
+10 #12 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąbolo 2022-06-12 17:16
Studenci do pipidówy nie bedą walic drzwiami i oknami na praktyki. Szukają w szpitalach i klinikach z możliwoscia rozwoju . Tu nie widze tego.
ds
-2 #11 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąds 2022-06-12 17:12
Pani magister jeden wielki sarkazm z postów zamieszczanych przez ten nic wypływa
?
0 #10 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią? 2022-06-12 17:11
Czy pilskie województwo jeszcze istnieje? Bliżej jest Poznań i chyba tam znajdzie się więcej studentów...
Pani Magister
+5 #9 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąPani Magister 2022-06-12 14:36
I nie zadzieraj z elitą z wyższych sfer bo zawsze przegrasz! Tak jak tym razem.
Pieprzony patol 500 +
Pani Magister
+10 #8 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąPani Magister 2022-06-12 11:45
Dziś auto jest niezbędne!
Więc....jak można nie mieć auta!?
Sam sobie odpowiedz.
Widać jesteś za mało inteligentny by ogarnąć temat człowieku!
Pewnie nigdy nawet nie wyrejestrowałeś inwokacji Pana Tadeusza!!!Co mojemu wspaniałemu synowi przychodzi z łatwością!!!
Brak mi słów na twoją pustkę w głowie.
Adamedas
+3 #7 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąAdamedas 2022-06-12 09:33
Ograniczony dziadu o nicku pani mgr można mieć auto ale ze względów zdrowotnych lub wieku można nie móc prowadzić auta.
Pani Magister
-3 #6 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąPani Magister 2022-06-12 09:07
Jak w dzisiejszych czasach można nie mieć auta!?
Nie wyobrażam sobie by mój wspaniały syn lub ja na zakupy iść pieszo!
Autobusy i szynobusy są dla plebsu i patologii 500 +!
Nikt normalny nie wsiądzie do komunikacji miejskiej bo to najzwyczajniej wstyd!
W głowie mi się to wszystko nie mieści!!!
Mnie i mojego wspaniałego syna stać na lepsze auto i wille. To zasługa ciężkiej pracy i licznym poświęceniem!
Tylko PiS
Tvtvtvtvtv
+10 #5 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąTvtvtvtvtv 2022-06-12 08:06
Wywożą ludzi chorych do szpitala w Piłe i w Gnieźnie i ktoś, kto nie porusza się autem nie ma możliwości odwiedzin bliskiej osoby, bo zwyczajnie nie ma połączeń autobusowych ani kolejowych z tymi miejscowościami!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ludzie co wy robicie????? Już dawno nie ma województwa pilskiego, a im pozostały naleciałości peerelowskie! Jak można wywozić ludzi gdzieś, dokąd nie można dotrzeć środkami transportu publicznego????????? To jest temat do telewizji, co tu się wyprawia!!!
Gfhjkjgds
+13 #4 Poczytajcie epoznan 10 czerwiecGfhjkjgds 2022-06-12 07:46
Poczytajcie artykuł na epoznan z 10 czerwca 2022r dotyczący pobytu studentów na oddziale ginekologiczno polozniczym przy ul Polnej w Poznaniu
#$@+7@
+19 #3 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelnią#[email protected][email protected] 2022-06-12 07:38
Za parę lat..... Czyli powiat ma zapewnić też mieszkania uczniom , a potem przyszłym ratownikom....hmmm Nie wydaje mi się, ze jest to pomysł długofalowy i z korzyścią dla mieszkańców, raczej tylko dla opiekunów tych praktyk, bo funkcja opiekuna jest płatna o ile się nieylę.
Pacjent 7
+18 #2 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąPacjent 7 2022-06-12 07:23
Dlaczego z Piłą, a nie z Poznaniem? Dlaczego zawierane są jakieś umowy między szpitalami i w związku z tym tak naprawdę prawo pacjenta do wyboru lecznicy jest w Wągrowcu łamane. Bo jeśli zgłosisz się na izbę z problemem zdrowotnym i jest potrzeba hospitalizacji , to nawet jeśli 15 lat leczysz się w Poznaniu to skierują cię i zawiozą do szpitala w Piłe! To chore!!!!! Zarabianie pieniędzy czy pacjent się liczy?
Czy w naszym szpitalu są lekarze mający uprawnienia pedagogiczne i są wykładowcami na uczelni medycznej, że mają prawo do szkolenia praktykantów? Jakie czynności przy pacjencie będą wykonywać ci praktykanci? Na studiach medycznych nawet student 6 roku nie może dotykać pacjenta chyba, że za jego zgodą np podczas jakiegoś zaliczenia ale w obecności lekarza opiekuna oraz w szczególnych przypadkach np.epidemia itp.student może zostać powołany do swiadczenia usług medycznych. Podobno nasza lecznica cierpi na brak lekarzy, wiec kto teraz będzie leczył, a kto szkolił? Czy przypadkiem student nie ma tak naprawdę zastąpić wykwalifikowanego lekarza? Co w przypadku, kiedy pacjent odmówi udziału w eksperymencie wągrowieckim?
Olas
+24 #1 RE: Wągrowiecki szpital podpisał umowę z pilską uczelniąOlas 2022-06-11 22:08
Jak drogich lekarzy mają zastępować tańsi ratownicy to Burego też można zastąpić kimś tańszym Po co mu płacić ponad 200 tys rocznie jsk on nie potrafi w terminie i za pierwotne pieniądze dobudować kurnika x do szpitala Panie Bury sto lat temu ten szpital budowano 6 lat a Pan w tym czasie nie potrafi dobudować kilku klitek Ciekawe jak Pan gospodarzy się że swoich pieniędzy,?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.