• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1540

Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitala

Termin zakończenia prac przy rozbudowie szpitala kolejny raz przedłużony. Teraz termin oddania to 30 sierpnia 2022 r.

Generalny Wykonawca zadania inwestycyjnego obejmującego rozbudowę i remont budynku głównego Szpitala zwrócił się o przedłużenie terminu zakończenia prac na dzień 30 sierpnia br., z przyczyn nieleżących po stronie firmy WEGNER sp. z o.o., sp.k.

W uzasadnieniu wskazano na brak siły roboczej pochodzącej z Ukrainy oraz przerwanie łańcucha dostaw materiałów wykończeniowych, których część produkowana jest na terytorium Federacji Rosyjskiej i ich eksport objęty jest sankcjami handlowymi UE.

Ponadto wykonawca zgłasza inwestorowi niepokojące opóźnienia w zakresie wykonywania robót będących poza zakresem spółki, za wykonanie których odpowiada firma Enea. Dotyczą one przeniesienia układu pomiarowego z pom. RGNN do docelowego złącza usytuowanego obok stacji trafo, co jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania szpitala.

Prace prowadzone przez firmę Enea mają w ocenie wykonawcy kilkumiesięczne opóźnienia i do dziś nie zostały zakończone. Wskutek opóźnienia tych prac wykonawca nie ma możliwości załączenia na wykonane w ramach inwestycji nowe obwody elektryczne napięcia energetycznego, a tym samym nie może rozpocząć prac pomiarowych i rozruchowych urządzeń i wyposażenia.

Z uwagi na charakter publiczny obiektu objętego pracami wykonywanymi przez wykonawcę, zakres pomiarów elektrycznych, a co za tym idzie, pomiar ciągłości izolacji i uziemienia etc. jest niezwykle istotny dla bezpieczeństwa użytkujących go pacjentów i personelu. Wykonanie go jest możliwe tylko i wyłącznie po załączeniu właściwego docelowego napięcia elektrycznego.

Wobec powyższych uwarunkowań Kierownik Kontraktu inż. Michał Gaertner – rekomendował Zarządowi ZOZ-u pozytywne rozpatrzenie wniosku Generalnego Wykonawcy.


 

Komentarze   

Biniu
+1 #15 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaBiniu 2022-08-09 17:48
Jakbym tyle razy przekładał deadline wykonania zadań w firmie, to już dawno byłbym bezrobotnym!!! Nosz ile można?! Czy ktoś z Was, kto pracuje i jest odpowiedzialny za coś w pracy, też przekłada bezkarnie 50 razy wszystko?
W tym mieście wszystko jest tak, jak nie powinno być - antymiasto, antylogika, antynormalnosc, antyeuropejskosc.
Rządzący z miast i gmin w całej Polsce powinni uczyć się od naszych tego, jak nie należy robić.......
Miasto ŚPI jak suseł - i za dnia, i w nocy. Wieczna zmarzlina kulturalno-ekonomiczno-spoleczna.
Aaa, kotki dwa..... Dobranoc.
Jinhincyk
+1 #14 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaJinhincyk 2022-08-03 13:13
Wyobraźcie sobie ze w kraju rządzić PSL czyli tacy ludzie jak nasz nirufolny Starosta . Na szczęście dużo krzyczą a ledwie przekraczają próg wyborczy
stachu
-1 #13 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalastachu 2022-08-03 12:39
Starostwo na prawdę spisuje sie na medal przy kazdej inwestycji .... dziękujemy :D
Rychu
+6 #12 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaRychu 2022-08-03 10:41
Do # 11 Pan burmistrz zamiast pilnować tej inwestycji to odwiedza prywatna budowę galeri handlowej .Panie burmistrzu niech Pan pilnuje swoich inwestycji .Pan jest naszym pracownikiem a nie Pana P.
Kazik
+9 #11 przebudowaKazik 2022-08-03 09:33
Co z ul.Janowiecką? Jak długo jeszcze trzeba objazdami się poruszać? Przejazd miał być w 1 kolejności zrobiony, a tu bajzel i końca nie widać.Jadę o 7:00 do pracy nikogo tam nie ma, wracam 0 16:00 znowu nikogo. Kto tam pracuje i kiedy????
Juras
+6 #10 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaJuras 2022-08-02 23:13
Tak patrząc na zachowanie Starosty to on remont szpitala tak widzi jakby to była rozbudowa chlewa czy obory .Na wszystko jest czas , zero konsekwencji za nie wykonanie w terminie , finalny kosztorys jest mu obojętny. Ten człowiek nie widzi że to jest obiekt nawet ważniejszy jak szkoła itp. Najważniejsze dla niego to jest jego pensja i etat a plebs niech się buja .
Roberto
+13 #9 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaRoberto 2022-08-02 20:46
Gdyby rozbudowa szpitala została ukończona w pierwszym planowanym terminie, nie byłoby kilkunastu milionów strat. Nie było wtedy covida,wojny w Ukrainie. Ktoś się nie wywiązał, więc ktoś ponosi winę. Po to są umowy by ich przestrzegać. Więc jeśli starostwo zatrudnilo znajomkow, to rozliczyć starostę. Podobna sytuacja w UM ulica Mickiewicza, remontowana od listopada. Końca nie widać. 200 metrów drogi.Za łeb i wypad taką firmę. Rączka rączkę myje
Kumpel kumplowi robotę nagrywa. Jak myślicie-bezinteresownie?opowiedzcie sobie sami.
Michał z pzpr
+5 #8 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaMichał z pzpr 2022-08-02 18:47
Bury wytłumacz mi z kim ty podpisałeś umowę z firmą z Ukrainy czy polska firma ?.Jeżeli ukraiński to mogę zrozumieć ich problemy ale skoro jest to firma polska to nie uznaje takiego blubrania Także Panie dyrektorze czas naliczyć kary umowne Zobaczymy Pana skuteczność w wyciąganiu kar bo jak narazie jest Pan dkuteczny w dojeniu nas z naszych podatkow
fa
+7 #7 afa 2022-08-02 17:41
Wykonawca może sobie podawać różne powody opóźnień, np. plamy na Słońcu, ale czy prawdziwe? Miliony Ukraińców przyjeżdżały do Polski do pracy przed 24.02, przybyli po tym terminie utrzymanie mają za darmo. Nie muszą sobie dorabiać, chyba że chcą. Niektórzy wrócili na Ukrainę, by służyć w armii. Ale czy akurat z tej firmy? Rzecz do sprawdzenia. Każdy przedsiębiorca musi się liczyć z różnymi zaskakującymi sytuacjami.
Oniii
+5 #6 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaOniii 2022-08-02 17:14
W 2018 Powiat przyznał ponad 17mln.zl na remont i rozbudowę szpitala. W listopadzie 2021 Portal pisał że prace dobiegają końca. Za chwilę jesień 2022. Jaka jest całkowita kwota na tę inwestycję? Ile milionów zostało, zostanie dołożone z powodu niedotrzymania pierwszego terminu zakończenia prac? Oczywiscie teraz są inne ceny za wszystko ale gdyby remont był zakończony o czasie to tych kosztów obecnych byłoby znacznie mniej. Ile? Mowa pewnie o milionach.
W Poznaniu w tym samym czasie od jesieni 2018 wybudowano i od kilku miesięcy juz normalnie działa nowy szpital dziecięcy. Inwestycja znacznie większa.
J-23 nadaje
+21 #5 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaJ-23 nadaje 2022-08-02 15:03
To teraz wiecie chociaż,dlaczego starosta jest w polityce.Kiepski rolnik-jeszcze gorszym starostą.Następnym wodzem powiatu-zostanie pewnie wójt jub ktoś z kółka różańcowego PSL.Ktoś niedawno napisał,że PIS ogranicza pieniądze?Po cholerę mają kase w błoto w tym powiecie pakować.Szpital-kilka a może już kilkanaście milionów utopione,hala przy szkole zawodowej-już 2 i pół miliona w trąbe-za balon.Miasto-12 milionów za rów w ziemi dla rowerów na Janowieckiej.To jakaś paranoja.Nikt za nic nie odpowiada.Firma mówi,że nie ma pracowników.Po HUGO do przetargu stawali.Bury oczywiście także z PSL-owskiego kółka różańcowego.I co?Szpital do ruiny ciągnie.
🤣
+3 #4 😁🤣 2022-08-02 14:45
Wrzesień październik prace może się zakończą pracuje na obiekcie i prace wykończeniowe są daleko w polu wykładziny na części która jest aktualnie remontowana są zrobione w maksymalnie 40procentach
Juhas
+8 #3 RE: Kolejne przesunięcie terminu zakończenia prac przy rozbudowie szpitalaJuhas 2022-08-02 14:09
Panie Starosto czy jakby to była Pana prywatna inwestycja to też by Pan tolerował takie coś, dosyć że podatnicy dołożyli już kilka milionów złotych do tej rozbudowy to jeszcze kilka lat opóźnienia a osoba która to nadzoruje zostaje wyróżniona Z takim podejściem do swoich obowiązków to faktycznie na swoim to by Pan z głodu zdechł a tu pieniądze nie Pana to można olać temat..z takim zaangażowaniem to powinniście pracować w oborze z bydłem a nie niby robic coś dla społeczeństwa Totalne dno , przecież Egipcjanie w tym czasie postawili by piramide Ciągnie Pan powiat na dno.
Didi
+5 #2 SzpitalDidi 2022-08-02 14:01
Co to za wykonawca niech podniesie stawkę godzinową to znajdą się ludzie do pracy A nie Ukraińcy
Gandalf
+2 #1 BrawoGandalf 2022-08-02 13:30
tak trzymać, "rozbudowa" szpitala to prawdziwy powód do dumy naszego powiatu i podręcznikowy, wręcz modelowy przykład prowadzenia samorządowych inwestycji.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.