• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1289

Oszukują metodą "na węgiel"

Problemy z zakupem węgla wykorzystują oszuści. Mieszkańcy powiatu stracili pieniądze wpłacone za zaliczki.

- Wczoraj w KPP w Wągrowcu jeden z mieszkańców powiatu wągrowieckiego zawiadomił, że za pośrednictwem portalu Facebook nawiązał kontakt z osobą, która oferowała do sprzedaży ekogroszek Karlik. Po dokonaniu przedpłaty na transport – niemal 2,7 tysiąca złotych, kontakt ze sprzedawcą urwał się. Sprzedawca nie dostarczył towaru, nie zwrócił też pieniędzy — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP Wągrowiec.

Jeszcze tego samego dnia policjanci przyjęli kolejne zawiadomienie, tutaj pokrzywdzony wpłacił 3 000 złotych zaliczki na węgiel od dostawcy podającego się, że jest z Częstochowy. Funkcjonariusze apelują, aby być ostrożnym przy tego typu zamówieniach.

- Nie bądźmy bezwzględnie ufni, że każde ogłoszenie zwłaszcza zamieszczone w mediach społecznościowych jest prawdziwe i wiarygodne. Osoby zamieszczające takie oferty, robią to dla zysku, a gdy uda im się kogoś naciągnąć szybko urywają kontakt — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

Tegoroczne ceny węgla biją rekordy. Cena tony węgla w Polsce wzrosła od ubiegłego roku z 1000 zł za tonę do 3000 zł, a nawet niekiedy do 5000 zł. Innym problemem jest deficyt surowca, bo polskie składy zostały prawie bez węgla.


Komentarze   

Bruner
+1 #6 RE: Oszukują metodą "na węgiel"Bruner 2022-09-21 12:48
Zobaczymy co za chwilę powie totalna opozycja jak PiS podda pod głosowanie ustawę nad którą obecnie rozmawia rząd. Ustawa ta uspokoi wszystkich którzy nie mają wegla i boją się zimy .Ustawa ta ma zamienić pomiędzy sobą pory roku czyli zimę zastąpi w kalendarzu lato i na odwrót Wiadomo że latem wegla nikt nie będzie potrzebował a zima będzie już ciepło.
teraz
+2 #5 takteraz 2022-09-16 12:56
To w Polsce jest największa w Europie inflacja, największy skok cen, oprocentowania kredytów, największe problemy z energią (które dopiero przed nami). Rządy innych krajów radzą sobie znacznie lepiej. Nikt za granicą nie karze ludziom zbierać chrustu w lesie ani palić w piecach byle czym z wyjątkiem opon. Niech rząd polski dba o Polskę i Polaków, a nie "martwi" się o Europę i cały świat i tym usprawiedliwia swą nieudolność. Tak oni dbają o Polskę, jak i o Odrę. Skutek może być podobny. A potem zegnają na Niemców.
Bida
+1 #4 RE: Oszukują metodą "na węgiel"Bida 2022-09-15 13:57
Rząd nie powinien nic dofinansowywać bo im w dupach źle jeszcze oszukują. Jest eolny rynek i ceny wolnorynkowe Niestac cie na węgiel to do lasu albo szukaj dodatkowej pracy Pomagać tylko chór i starszym z małymi dochodami bo co co przez okna wyrzucają tysiące złotych mają dość kasy żeby samemu kupować
Olas
-1 #3 RE: Oszukują metodą "na węgiel"Olas 2022-09-15 10:45
Do # 2 rozumiem że wszystkie rządy odpowiadają u siebie za wysokie ceny czy PiS odpowiada za podwyżki w całej Europie.
mask
-2 #2 tamask 2022-09-15 10:12
Skąd wiesz człowieku, że te osoby wyłudziły kasę od rządu? To zwykłe pomówienie. Każdy kupiłby sobie węgiel w rozsądnej cenie bez szukania takiej czy innej okazji. To rząd prowadzi straceńczą politykę i odpowiada za horrendalny wzrost cen, nie tylko na węgiel. I co, zwykli obywatele są teraz winni? Trzeba ich oszukiwać i okradać? To obrzydliwe.
Guciu
+10 #1 RE: Oszukują metodą "na węgiel"Guciu 2022-09-14 13:56
Baranów trzeba strzyc i to ostro .Barany najpierw wyłudziło kasę od rządu a teraz barana przewalili Chytry dwa razy traci .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.