• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1664

Dofinansowanie In Vitro w Mieścisku i Skokach

Pary mieszkające w Gminach Mieścisko i Skoki mogą skorzystać z dofinansowania na leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego In Vitro.

Wójt Gminy Mieścisko i burmistrz Skoków przystąpili do "Programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców województwa wielkopolskiego w latach 2022-2023".

Każda para, która zakwalifikuje się do programu, otrzyma maksymalne dofinansowanie 5 000 zł.

Kwota ta jest przeznaczona na jedną procedurę i może być niższa, jeśli nie zostaną wykonane wszystkie usługi medyczne przewidziane w programie. Każda para może skorzystać z 3 (maksymalnie) prób zapłodnienia pozaustrojowego (ilość prób z programów dla mieszkańców Wielkopolski sumuje się) – warunkiem jest dostępność miejsc oraz kolejna pozytywna kwalifikacja medyczna.

Aby zgłosić się do Programu, kobieta i mężczyzna muszą spełniać następujące wymagania:

1. W dniu zgłoszenia muszą mieć ukończone 25 lat, a kobieta nieukończone 40 lat według daty urodzenia.

2. Muszą mieszkać na terenie województwa wielkopolskiego, odpowiednio na terenie: Gminy Mieścisko lub Gminy Skoki od 12 miesięcy w chwili aplikowania do Programu, lub mieszkającymi, zameldowanymi i rozliczającymi podatek dochodowy za poprzedni rok w danej gminie.

3. Muszą przedłożyć realizatorowi wypełniony druk świadomej zgody na udział w Programie oraz podpisać oświadczenie, że nie są obecnie uczestnikami innego Programu o podobnym charakterze finansowanym ze środków publicznych lub nie uczestniczyły w podobnym Programie finansowanym ze środków publicznych w ciągu ostatnich trzech lat.

4. Musi zostać stwierdzona i potwierdzona dokumentacją medyczną, bezwzględna przyczyna niepłodności lub nieskuteczne leczenie niepłodności zgodne z rekomendacjami i standardami praktyki lekarskiej w okresie 12 miesięcy poprzedzających zgłoszenie do Programu, wraz ze wskazaniem do zapłodnienia pozaustrojowego.
Zapisy rozpoczynają się 19 września 2022 r.

W Programie mogą wziąć udział osoby, które spełniły wszystkie kryteria w nim wskazane.

O kwalifikacji do Programu będzie decydował lekarz na podstawie wskazania medycznego. Dokładne szczegóły kwalifikacji do Programu TUTAJ


 

Komentarze   

Janko
+6 #2 ProboszczJanko 2022-09-21 21:31
Proboszcz nie będzie zadowolony z powyższych dofinansowań...
Mieszkaniec2
+3 #1 123Mieszkaniec2 2022-09-21 21:18
Brawo dla wójta Miesciska. Teraz można się zająć przedszkolami bo dzieci w przedszkolu mają nie ciekawa temperaturę na sali. Pół roku temu wystąpienia na całą Polskę że nie ma gazu w gminie A jak gaz jest to nie można puścić ciepła brawo.......

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.