• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 15259

Wypadek na szkolnej wycieczce. Uczennica walczy o życie!

Tragiczny finał szkolnej wycieszki. Jedna z uczennic szkoły w Damasławku leży w śpiączce podłączona do respiratora i walczy o życie.

W środę 16 listopada br. Zespół Szkół Powszechnych im. Pierwszych Piastów w Damasławku zorganizował dla uczniów wycieczkę do Poznania. Jedną z atrakcji miał być pobyt w centrum rekreacji i możliwość skorzystania ze ścianki wspinaczkowej, jak informuje TVP3 Poznań, na ściance doszło do wypadku.

Poszkodowana została 12-letnia dziewczynka. Do wypadku doszło w centrum rekreacji "Stacja Grawitacja", które mieści się w Galerii Pestka w Poznaniu.

- Córka wspięła się na wysokość 5-6 metrów, po czym lina asekuracyjna się wypięła. To nie był jej pierwszy raz na ściance, miała już w tym doświadczenie. Nie było tam żadnego opiekuna. Z tego, co się dowiedziałem, to nie był to pierwszy tego typu przypadek. Teraz córka leży w śpiączce podłączona do respiratora i walczy o życie — tłumaczył dziennikarzom TVP3 Poznań, ojciec dziewczynki.

Dziennikarze Telewizji Polskiej poprosili o wyjaśnienie sytuacji dyrekcję "Stacja Grawitacja".

- Zbadaliśmy wszystko wzdłuż i w poprzek. Na szczęście dla nas zachowaliśmy wszystkie procedury. (...) Ona pokazała, że potrafi sama się wpinać, mamy to wszystko na monitoringu [...] Na 99 proc. jesteśmy przekonani, że po prostu źle się wpięła. (...) W czwartym punkcie u nas w regulaminie jest, że ona może nas poprosić o pomoc. Nie jesteśmy w stanie w godzinach szczytu wszystkich sprawdzać. Musielibyśmy mieć 150 osób na pokładzie – mówi Denis Zemund, właściciel Halowego Centrum Zabaw "Stacja grawitacja" w Poznaniu.

Kto zatem ponosi odpowiedzialność za ten wypadek?

- Przy założeniu, że jest to nieletni i rodzice wyrazili zgodę na tego typu aktywność, wyłączona jest odpowiedzialność szkoły i nauczycieli. Natomiast niezależnie od treści regulaminu odpowiedzialność spoczywa na organizatorze tejże wspinaczki oraz personalnie na osobach tam zatrudnionych – komentuje Jacek Masiota, adwokat.

Źródło: TVP 3 Poznań


Komentarze   

górol
+4 #5 instruktorgórol 2022-11-20 13:43
to w takim razie Panie Ciekawski wycieczki tego typu powinny być organizowane tylko przez wykwalifikowanych instruktorów wspinaczek czy jakby do zoo dzieciaki jechały to przez kogo? wiesz Pan co Panie Ciekawski - jestem nauczycielem i dzięki Pana wpisowi odpowiadam po części na Pan Pana wpis-wie Pan co należałoby w tym kierunku organizacji wycieczek robić - NIC NIE ROBIĆ ! i "zejdź'' Pan Panie z tych nauczycieli
Ciekawski
-8 #4 RE: Wypadek na szkolnej wycieczce. Uczennica walczy o życie!Ciekawski 2022-11-19 14:50
A gdzie byli opiekunowie szkolni ? Tak samo powinni odpowiedzieć za to.
Ale to
+5 #3 RE: Wypadek na szkolnej wycieczce. Uczennica walczy o życie!Ale to 2022-11-19 05:54
Ale to było na wycieczce i co wspólnego mają z tym mieszkańcy Wągrowca czy nawet okolicy? Po co ten artykuł? Nikt nie widzi co wyprawiają dzieci i mlodzież w mieście, zwłaszcza w ciepłe dni, a ktoś opisuje i rozdmu[wpis niecenzuralny]e zdarzenie z wycieczki szkolnej? Po co?
Olas
+18 #2 RE: Wypadek na szkolnej wycieczce. Uczennica walczy o życie!Olas 2022-11-19 01:13
Wagrowiec trzymie kciuki aby wróciła do zdrowia
Blueface
+27 #1 eBlueface 2022-11-18 20:13
Czyli z tego co mowi p. Denis nikt nie skontrolował 12letniego dziecka czy dobrze sie wpięło? gratuluje podejscia xD

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.