• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 6378

Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!

Pasażer Kolei Wielkopolskich poinformował przewoźnika o zatłoczonych składach. W odpowiedzi usłyszał, że tłok w szynobusach, to wina pasażerów.

Koleje Wielkopolskie tłok w szynobusach zrzucają na pasażerów, bo ci, źle zajmują wolne miejsca.

- Z naszych informacji wynika, iż podróżni najczęściej gromadzą się w okolicach przedsionków drzwi wejściowych i nie przemieszczają się równomiernie wzdłuż całego składu pomimo reakcji i próśb drużyn konduktorskich. Powoduje to wrażenie o przepełnieniu pojazdu, podczas gdy w rzeczywistości istnieje jeszcze rezerwa miejsca — tłumaczy dyrektor Pionu Finansowo-Handlowego Kolei Wielkopolskich Krzysztof Ryfa.

Odpowiedź zszokowała Tomasza, który interweniował u przewoźnika.

- Ta odpowiedź, to skandal ze strony spółki. Nie raz jechałem i wiem, że nie ma miejsca, że jest duszno, że można zemdleć, a oni piszą, że to wina pasażerów — poinformował Tomasz, pasażer KW.

Przewoźnik poinformował też zgłaszającego, że podejmie działania, aby efektywniej zagospodarować przestrzeń w pojazdach poprzez działania drużyny konduktorskiej, wygłaszanie komunikatów dźwiękowych zachęcających podróżnych do równomiernego zapełniania przestrzeni pasażerskiej, prezentacji na monitorach prawidłowego zajmowania miejsca w pojeździe.

Czy komunikaty rozładują panujący tłok? Raczej nie. Można odnieść wrażenie, że dyrekcja Kolei Wielkopolskich nie wie co tak naprawdę dzieje się w szynobusach, a skoro nie wie, to trudno wymagać od nich wprowadzenia jakichkolwiek zmian.


Komentarze   

Tunka
+2 #17 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Tunka 2022-11-24 23:09
Szczerze to wstyd mi za całą tą spółkę. Zamiast się cieszyć że więcej zarobią to oni mają problemy
Sll
0 #16 MiejscaSll 2022-11-24 15:29
Panie dyrektorze nie chodź o przestrzeń dla osób stojących tylko o brak miejsc siedzących. Fakt że czasami podróżni zajmują miejsca torbami na siedzeniu. Ale to już świadczy o tej osobie gdy widzi że ludzie stoją a jego torba podręczna nadal siedzi
Julia
0 #15 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Julia 2022-11-24 14:58
Dosyć często jeżdżę z mamą trasą Poznań Wągrowiec i mimo tego że dołączony jest drugi skład to jest jeszcze za mało miejsc do siedzenia i ludzie stoją po całej długości przy siedzeniach schodach i drzwiach że nieraz to nawet niemożliwe jest żeby do toalety dojść a dyrektor finansowy jak jest taki mądry to niech się sam parę razy PKP na tej trasie przejedzie może wtedy mu się oczy otworzą
czytelnik portalu
+2 #14 .czytelnik portalu 2022-11-22 19:55
Dzięki komunikatom pociągi się magicznie wydłużą, ludzie nie będą jechać na stojąco. Cuda, cuda, ogłaszają!
Pani Magister
-7 #13 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Pani Magister 2022-11-22 15:44
Oczywiście że to jest wina pasazpasażerow!
Stloczeni jak takie świnie.
Po za tym, kto normalny jeździ szynobusem!?
Tylko plebs i patologia!
Normalni, inteligentni ludzie jak Ja,z wyższych sfer jeżdżą taxi!!!
Tylko Pis
Grazka
+8 #12 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Grazka 2022-11-22 08:33
problem istnieje od wielu lat i to na wszystkich trasach w okolicach Poznania, zarządzający nie potrafią planować i myśleć przyczynowo skutkowo kończą się wakacje: ludzie wracają do pracy , uczniowie do szkół, studenci na uczelnie tak trudno połączyć kropki i przewidzieć że potrzebne będą większe składy? panowie z zarządu obowiązkowo raz w tygodniu powinni odbyć podróż pociągiem w godzinach porannego szczytu do Poznania i popołudniowego szczytu z Poznania, może wówczas otworzyliby oczy! Tłok to wina pasażerów! szczyt bezczelności kolej jest dla pasażerów a nie odwrotnie!
real
-5 #11 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!real 2022-11-22 07:38
Pasażer II raczej obóz totalnej opozycji tak jak pan ryfa.
Pasażer II
+7 #10 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Pasażer II 2022-11-22 05:02
Spóźnienie sie pociągów też wina pasażerów!
Real, taką naracją chyba posługuje się obóz PIS -owski.
Baza w Wągrowcu wybudowana za 40 czy też 50 mln, a pociąg rano do Skoków nie może dojechać.
internautaaa
+14 #9 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!internautaaa 2022-11-21 20:36
Skoro dla przewoźnika pasażer to problem, mam prostą receptę. Wpuśćmy na linię konkurencję, wtedy będzie jak z polskim handlem, czyli tak jak zagraniczne markety rozjechały polskie sieci, które nie umiały dopasować się do potrzeb polskiego klienta. Skoro mamy wolny rynek, wpuścić zagranicznych przewoźników! Natychmiast!
JanuszPKP
+24 #8 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!JanuszPKP 2022-11-21 19:31
To ja byłem tym nadprogramowym pasażerem. Przepraszam.
wieloletni pasażer
0 #7 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!wieloletni pasażer 2022-11-21 19:04
Pociągi - zwłaszcza te najkrótsze od lat są zatłoczone. A jak nazwać puszczanie takiego krótkiego szynobusu rano, gdy tłumy jadą do roboty, na studia a dzieciaki do szkół? Czy to jest celowe? Tak trudno doczepić klasyczne wagony do tych pseudopociągów? Na Helu do klasycznego szynobusu czy w okolicach Wrocławia potrafią przewoźnicy doczepiać zwykłe wagony do szynobusów, tylko jak zwykle w Wielkopolsce się nie da. A dlaczego się nie da?
Pasażer
+11 #6 Wągrowiec-PoznańPasażer 2022-11-21 17:28
Wina pasażerów??? Dobry żart. Jeżdżę niemal codziennie na trasie Wągrowiec- Poznań i ludzie stoją dosłownie wszędzie, nie tylko przy drzwiach... Wysiadanie przed Poznaniem graniczy z cudem bo nawet przejść nie idzie. A kontrola biletów? Kończy się w połowie trasy bo personel nie chce przemieszczać się w tym tłoku... Ktoś z zarządu powinien się przejechać na tej trasie... gwarantuję, że od razu by były zmiany.
real
-10 #5 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!real 2022-11-21 13:51
Franek ten pan jest raczej Stańczykiem Tuska niż pisowskim intelektem. Diament, który wymaga oszlifowania przez lewackich popaprańców i szynobus będzie jednowagonowy. Wągrowiec wsiądzie, a reszta tak jak napisał Olas na dachu lub zewnętrznym stopniu-jak w Indiach.
Frodo
+4 #4 SzynobusFrodo 2022-11-21 13:45
Ciekawe co z pasażerami, którzy wchodzą by przejechać jedną lub dwie stacje (PEKA daje taką możliwość na terenie Poznania) Przemieszczając się na tyły składu wyjdą najprawdopodobniej dopiero w Murowanej jak się troszkę poluźni
Franek
+20 #3 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Franek 2022-11-21 11:51
Ten Krzysztof Ryfa to musi być nie lada łebski facet, powiedziałbym wręcz, że aż kipi PiSowskim intelektem. Nie znam faceta, ale czy ktoś mógłby nas szaraczków poinformować skąd ten diament w spółce Koleje Wielkopolskie się wziął? Spokojnie facet sprawdziłby się na stanowisku ministra finansów, premiera lub innego arcybiskupa. Amen.
Olas
-6 #2 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!Olas 2022-11-21 11:40
Oczywiście mają rację przecież na tak krótka podróż można wziąść kogoś na kolana , albo latem jechać na zewnętrznym stopniu ,czy też na dachu Zobaczcie sobie jak jeżdżą np w Indiach Tam ludzie podróżują jak muchy
real
-26 #1 RE: Przepełnione szynobusy, to wina pasażerów!real 2022-11-21 09:33
No szykujcie się. Po zmianie władzy właśnie takich odpowiedzi należy się spodziewać. lekceważących pasażerów. Bo przypomnę spółka zarządza zarząd województwa wielkopolskiego z marszałkami z PO, PSL i Lewactwa.
Pa totalna opozycjo.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.