• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3249

Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"

W zabytkowych wnętrzach hotelu Monopol w Katowicach odbył się Gala Finałowa XII edycji programu medialnego "Symbol 2022". Wyróżnienie otrzymał Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

W trakcie Gali Finałowej XII edycji programu medialnego "Symbol 2022", tytułem "Symbol Nowoczesnej Opieki Medycznej" wyróżniony został Zespół Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

W uzasadnieniu członkowie Kapituły podkreślili, że działalność ZOZ-u ukierunkowana jest ku przyszłości oraz nastawiona na innowacyjne rozwiązania, czego żywym dowodem jest zakończona rozbudowa i modernizacji głównego budynku Szpitala.

Wyróżnienie odebrał dyrektor ZOZ dr Przemysław Bury, dziękując w swoim wystąpieniu członkom Kapituły za dostrzeżenie podjętych przez pracowników ZOZ-u oraz radnych powiatu wągrowieckiego wysiłków na rzecz rozwoju szpitala, dzięki czemu jednostka wchodzi w drugie stulecie swojego istnienia przygotowana do podejmowania kolejnych wyzwań.


 

Komentarze   

Jasiu
+1 #56 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Jasiu 2022-11-29 21:59
Bury Przestań pajacowac , teraz przedstaw Nam kondycję finansowa szpitala i wyjaśnij kilku letnie opóźnienie remontu i podwójne koszty remontu , oraz kto za te niedociągnięcia beknal .
PIS Janowy
-23 #55 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-29 17:06
Zulu - a jedno proste pytanie - czy lekarz ktory leczy telefonicznie powinien byc lekarzem? "lekarz" widzi, ze w powietrzu krazy wirus niegozny dla mlodych ludzi, niegozny absolutnie dla dzieci (co bylo juz wiadomo w marcu 2020), niegozny dla ludzi starszych ze srednia nawet poziome zdrowia, lekarz ktoy wie, ze ma do czynienia z grypopodonym, znanym juz wczesniej, odzwierzecym koronowirusem powinien sie zamnknac i leczyc ludzi telefonem i jakim paracetamolem czekajac az sie pogorszy stan pacjenta?

Nie spodziewam sie odpowiedzi bo wy na najprostsze pytania nie chcecie odpowiedziec bo musilei byscie albo wyjsc na glupow alebo prtzyznac mi racje ( a tego nie mozna zrobic skoro przez dwa lata zwalaczalo sie czosnkowca i czuba ktory jednak mial racje).
zulu
+41 #54 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"zulu 2022-11-29 15:14
Do czuba z 52 postu Nigdy sie nie kloc z idiota .bo sprowadzi cię do swojego poziomu .a potem pokona doświadczeniem
zulu
+41 #53 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"zulu 2022-11-29 15:14
Do czuba z 52 postu Nigdy sie nie kloc z idiota .bo sprowadzi cię do swojego poziomu .a potem pokona doświadczeniem
PIS Janowy
-38 #52 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-29 14:40
Wuja - tak , tak ...w tym przypadku 77 czy 78 robi kolosalan roznice. Szkoda tylko, zes sedna sprawy nie rozkimal ... no ale wy tak macie w tych covidowych , zaszprycowanych lbach ...
PIS Janowy
-35 #51 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-29 14:37
Wirus - pajacu, przestan pisac te bzdety o ciezkiej pracy pielegniarek, ratownikow a SZCZEGOLNIE LEKARZY. Bo nie moglem sie z podlogi podniesc przez minute ze smiechu na te debilizmy. Srajdemia pokazala cala oblicze tego towarzystwa, leniwe, roszczeniowe i tepe jak but lwewy Horbana czy innego Sulkowskiego. Lekarz, ktory leczy telefonem bo sie boi odzwierzecego wirusika znanego od 40 lat NIGDY NIE POWINNIE ZOSTAC LEKARZEM!! Tym mendom w kitlach powinno sie zakazywac wykonywania zawodu. A dzis jest tak, ze te szczury w kitlach sadza po izbach lekarskich i skazuja lekarzy ktorzy w czasie panndemi leczyli skutecznie chorych na wirusika.

Pamietajmy jedno - ta banda w kitlach kierowana przez szczurow z rady medycznej zabila nadmiarowo 140 tys. Polakow w ciagu niecalych dwoch lat. Bezkarnie - bo wszedzie gdzie mozna bylo podczepic meteke "covid" byla zdjeta odpowiedzilanosc za bledy lekarskie (wiecie chociaz o tym?)
Wykonano ponad 2 miliony mniej hospitalizacji , szpitale stale PUSTE bo cla aekipa pobiegla na oddzialy covidowe (specjalnie potworzone i tez prawie puste - przyklad wagrowca) po dodatki szczurze ..

Takimi okazali sie nasi lekarze ...
Inelig
+4 #50 Do #49Inelig 2022-11-29 14:20
W którym miejscu jest napisane o pracy ratowników, pielęgniarek czy innych? Nie dorabiaj sobie teorii małomiasteczkowych!. A szpitalowi bardzo daleko do nowoczesności i tego nie zaprzeczy i nawet najlepsza praca w/w nie sprawi, że w XXl wieku powiatowy szpital bez kardiologów, endokrynologów, okulistów, diabetologow, , radiologów itd.bez specjalistycznego sprzętu który potrafią obsługiwać i odczytywać specjaliści zyska renomę szpitala klinicznego . A to, ze dobudowano coś do istniejącego już szpitala oraz to, ze na wypomóżki (z braku chętnych lekarzy )przybędą studenci licencjatu z Piły nie uczyni go światowej sławy ośrodkiem , tylko dlatego, że ktoś zgłosił się po to, by rozsławiły go media. Na marginesie właśnie przebywam w jednej z renomowanych klinik ponieważ w Wągrowcu brak specjalisty w ramach NFZ .Miasto, czy powiat nie zadbali o to by mieszkańcom go zapewnić. A wyróżnienie to tylko szum medialny. Każdy pacjent to wie. Nic tu nie da obraza majestatu. Liczą się fakty! I dziwnym było by, gdyby w takim Wągrowcu wszystko działało na najwyższym poziomie, kiedy w całej PL system ochrony zdrowia ma problemy. Amen.
Wirus
-9 #49 gośćWirus 2022-11-29 10:51
Dla wyjaśnienia. Z tego co mówią w szpitalnej administracji, to szpital nie zgłaszał się do tego konkursu. Został wybrany przez organizatora. Dlaczego zatem nie odebrać takiego wyróżnienia? Zapewne doczytałeś, że patronat nad tą nagrodą nie mają jakieś Zenki spod remizy, tylko m.in. Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Urząd Patentowy RP, Związek Województw RP, Związek Powiatów Polskich. Więc dlaczego plujesz i nie szanujesz ciężkiej pracy ratowników, pielęgniarek i lekarzy w tym szpitalu, czego ta nagroda jest po części docenieniem?
Inelig
+6 #48 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Inelig 2022-11-29 06:45
Dla wyjaśnienia. Ta nagroda, to żaden prestiż, zwykły chwyt medialny w żadnym calu nie przekładajacy się na jakość usług, ani korzyści dla nas w tym wypadku klientów usług tego szpitala. To zwykły chwyt reklamowy, promujący, osoby, podmioty, instytucje , samorządy itp tworzy go firma Publi City Media w Katowicach . Do tego projektu promującego można się zgłosić samodzielnie. Wyszukani medialni redaktorzy tworzą dla firmy medialny wizerunek w oparciu o obustronnie uzgodnionestalenia podkreślając to co najlepsze..... Tak więc bez obaw,to żadna prestiżowa nagroda tylko REKLAMA. Kto nie wierzy może wejść na stronę wpisując w google frazę SYMBOL 2022
Wuja
-3 #47 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Wuja 2022-11-29 04:03
Alicja masz rację ten covidovy świr nie potrafi przepisać nawet podstawowych danych .Idioto 77 osób a nie 78.
Jurek
+4 #46 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Jurek 2022-11-29 01:47
Panie Bury żeby zaspokoić swoje ego to może Pan sobie i staroście wystrugać z brukwi statuetkę za super szybką i tania rozbudowę szpitala I będziecie obydwoje z siebie dni .Żeby nie było to statuetkę wręczy Wam towarzysz Michał zvpowiatu i gitara.
Alicja
-5 #45 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Alicja 2022-11-29 01:06
Do # 40 masz błędne informacje nie 78 tylko 77 Także proszę nie wprowadzać nas w błąd .
Czerwony kapturek
+8 #44 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Czerwony kapturek 2022-11-29 01:03
Czy to prawda że w kolejce po ta nagrodę czekają renomowane kliniki medyczne z Niemczyna , Rgielska i innych światowych metropoli ? Pytanie czy nasz lokalny pracuś Pan Jan z PCK może ubiegać się o wyróżnienie w dziedzinie - Tytan pracy 21 wieku ?
Beny Hill
-2 #43 PiS-janowy ruski trolBeny Hill 2022-11-28 21:22
Coś PiS - janowy beeeeeczec przestał. Nadworny kozo-jebiec portalu. Ruska onuca. Żadnej kozie nie przepuści. Tylne nóżki w gumofilce i jazda. Beeeee, Beeeee.
Pani Magister
0 #42 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Pani Magister 2022-11-28 20:14
A wszystko to zasługa ciężkiej pracy i licznym poświęceniom naszego wspaniałego Włodarza!!!!
Tylko PiS
PIS Janowy
-15 #41 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 20:11
Wartki - klamczuszku covidowy, IP psotu 36 i 38 roznia sie bardzo mocno. Oj bardzo .. Albo masz jakies zwidy , synek, albo cos gdzies uslyszales i brzeczysz powtarzjac brednie jak wyedukowani po wisielcu czy innym covidowym profesorze ...

Ty w ogole wiesz co to jest IP - tak z ciekawosci spytam bo takie teczowe tluki jak ty to z reguly tylko potrafia paluchem po ekraniku posuwac i uzywac pojec o ktorych nie maja pojecia ...
PIS Janowy
-22 #40 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 18:54
A teraz , moje drogie baranki covidowe wagrowieckie, beee, bee , takie drobne przemyslenie ... Moze jakas mysl logiczna przemknie przez te mozdzki wytresowane ..
Pomyslcie sobie - w nauce bada się zjawiska i wpływ czynników na nie. Jeśli coś jest powiązane z wynikiem to ma wpływ a jak zmiana czynnika nie powoduje reakcji to nie ma.
Popatrzmy na Polskę i Niemcy: skoro w Niemczech są dalej fale cowida po kilkaset tysięcy chorych, zgodny są ciagle po kilkaset osób dziennie i dalej jest tryb covidowy a w Polsce z uwagi na falę nieszczepionych uchodźców z obszaru wojny zniesiono wszelkie restrykcje i mamy np 78 przypadków dziennie i 0 zgonów to wnioski mogą być dwa: uchodźcy powodują zanik pandemii - wniosek do obalenia bo w ich kraju też była pandemia przed wojną czyli trzeba by przyjąć że to wojna powoduje zanik pandemii - co trochę jest sprzeczne z nauką bo na ogół wojny powodowały wyniszczenie społeczeństw i rozwój pandemii ale to w końcu taki dziwny wirus..
I drugi wniosek który wydaje się być prawdopodobny ale przerażająco: to polityka covidowa powoduje covida czyli pandemia ma podłoże polityczno-ideologiczne a nie na naukowe. Był komunizm a potem covidyzm.

Co wy na to różne "wartkie, benny hille i Kola"...? Moze wy macie jakaś teorię tłumacząca ten fenomen covidowy, he...?
wartki
+14 #39 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"wartki 2022-11-28 18:39
36 i 38 sam że sabą debil. pisze to czub niesamowity jest .pisze z tego samego IP
Jhujh
-17 #38 Do #37Jhujh 2022-11-28 18:29
Niestety Janowy ma rację. Lekarzom zabronili zapisywania i stosowania lekow którymi zawsze leczone było zapalenie płuc. Rodzinni nie zbadali pacjenta, nie przyjechali na wizytę domową, wiec nic nie zapisali . A wiadomo, ze zapalenia płuc nie wyleczy Apap. No i pozostawał tylko szpital, a tam zakaz wstępu dla rodziny, zero info o pacjencie. Zero pytań , zero kontroli i starsi ludzie umierali. Przykre ale prawdziwe...
wartki
+17 #37 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"wartki 2022-11-28 18:06
Do wpisu 36 .......na każdej stronie ..gdzie coś napisałeś debilu masz po 30 parę minusów!
PIS Janowy
-23 #36 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 17:43
Widze, ze moj wpis o liczbie trupow wynoszomnych spdo respiratorow wywolal slinotok wscieklosci wsrod teczowego bractwa wagrowieckiego. I dobrze ...
Tutaj slowa eksperta o mordowaniu Polakow respiratorami:"...Prof. dr hab. Piotr Kuna, kierownik II Katedry Chorób Wewnętrznych UM w Łodzi, stwierdził w rozmowie z PAP, że wielu pacjentów można uratować, a za koordynację leczenia powinni odpowiadać pulmonolodzy.
Wygłosił pan pogląd, że w walce z epidemią COVID-19 pomieszały się już zupełnie działania racjonalne z nieracjonalnymi, a mądre z głupimi. To jest tak, że wszyscy chcą coś zrobić, wykazać zaangażowanie, a nie każdy ma po prostu odpowiednie przygotowanie merytoryczne do leczenia chorych na COVID-19?
Prof. dr hab. Piotr Kuna: – Ten koronawirus jest nową mutacją grupy dobrze znanych wirusów wywołujących przeziębienie.
.....
. Głównym powodem zgonów chorych jest jednak ciężka niewydolność oddechowa w następstwie zapalenia płuc.

To, co jest częścią chorób zakaźnych, to kwestia transmisji wirusa i przenoszenia go. Natomiast zapalenia płuc od zawsze leczyli interniści, specjaliści od medycyny rodzinnej, pulmonolodzy. Lekarze chorób zakaźnych nie chcieli leczyć zapalenia płuc, nie byli do tego przygotowani. Oni leczyli zapalenia wątroby, zakażenie wirusem HIV i inne niektóre wybrane choroby zakaźne. To była ich domena i tak powinno nadal pozostać. Narzucenie oddziałom zakaźnym obowiązku leczenia COVID spowodowało ograniczenie w leczeniu chorych m.in. z WZW.

Jestem lekarzem praktykiem i widzę, że dziś COVID-19 leczą często lekarze, którym administracyjnie narzucono taki obowiązek. Są to także dermatolodzy, okuliści, mnóstwo stażystów i rezydentów bez specjalizacji. To prowadzi do tego, że chorymi zajmują się lekarze bez doświadczenia w leczeniu chorych z niewydolnością oddechową.

Jak lekarze pulmonolodzy leczą zapalenie płuc?
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
W pulmonologii wobec pacjentów z niewydolnością oddechową od zawsze obowiązywała złota zasada: za wszelką cenę nie intubować i nie podłączać do respiratora.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!
To często prowadzi bowiem do bakteryjnego szpitalnego zapalenia płuc, sepsy i zgonu. Niestety, dokładnie to widzimy w COVID. Stosowało się wszelkie możliwe metody leczenia, np. nieinwazyjną wentylację mechaniczną, bo wiedzieliśmy, że jak taki pacjent trafi na OIOM i pod respirator, to umrze. A teraz, gdy stan pacjenta z COVID-19 się pogarsza, jest natychmiast alarm, że trzeba na OIOM, i szuka się anestezjologów, aby podłączyli respirator. To jest przerzucanie odpowiedzialności za prowadzenie ciężko chorego człowieka na innych. Uważa się, że jak pacjent zginie na OIOM, to nie będzie kłopotu, a jak umrze u nas, to mogą być zarzuty..."
Moze ktos zaprzeczy, baranki covidowe ...?

Nie pamietacie juz swoimi mozdzkami, ze gdy czlowiek umieral uduszony pod maszyna to nie bylo mowy o zadnej sekcji, zeby nie wydalo sie, ze pluca ma rozerwane ale w woreczek i do spalarnii ..a rodzinie zawiadomienie, ze umarl ...na covid
Nie pamietacie jzu tego naprawde? Odpuscicie 170 tys zabitych nadmairowo Polakow?
PIS Janowy
-21 #35 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 17:26
Benny Hill - czesc naczelny baranie covicowy wongrufca. Nie podoba ci sie odslanianie syfu jaki stal za "walka z covidkiem". Czyzbys czerpal z tego profity jak rone Fialki i Horbany?
Ald ciebie specjlnie:
"...Szef firmy ubezpieczeniowej OneAmerica z siedzibą w Indianapolis powiedział, że śmiertelność wśród osób w wieku produkcyjnym wzrosła o oszałamiające 40% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.
„W tej chwili obserwujemy najwyższy wskaźnik śmiertelności, jaki zaobserwowaliśmy w historii tego biznesu – nie tylko w OneAmerica" – powiedział dyrektor generalny firmy Scott Davison podczas konferencji prasowej online w tym tygodniu. „Dane są spójne dla każdego gracza w tej firmie".
OneAmerica to firma ubezpieczeniowa o wartości 100 miliardów dolarów, która od 1877 roku ma swoją siedzibę w Indianapolis. Firma zatrudnia około 2400 pracowników i sprzedaje ubezpieczenia na życie, w tym grupowe ubezpieczenia na życie, pracodawcom w stanie.
Davison powiedział, że wzrost liczby zgonów oznacza „ogromne, ogromne liczby" i to nie osoby starsze umierają, ale „przede wszystkim osoby w wieku produkcyjnym od 18 do 64 lat", które są pracownikami firm, które mają grupowe ubezpieczenia na życie za pośrednictwem OneAmerica...."
Zeby bylo jasne mamy wsrod tego wzrostu tutaj 99% zaszczepionych eksperymentem na covidka .... Potrafisz jakies wnioski w tym mozdzku otepilaym wytworzyc?
A jesli nie potrafisz to wpisz w Google
"..."Died Suddenly" - i obejrzyj sobie. czesc jest przejeskrawiona ale w czesci jest bardzo duzow prawdy ...
I ciesz sie zyciem, zo jesli przyjales szpryce to nie wiesz do konca co w tobie krazy ... sam Pfizer nie wie ..
Zegnam ci twoim jezykiem - BEEEE! BEBE!! Szpryce chce!! BEEEEE!
beny hill
0 #34 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"beny hill 2022-11-28 15:44
Pis-Janowy-debilu.Beeeczenie to ci pozostało od posuwania kóz w gumofilcach na kaukazie w mateczce rosiji?Boże-totalny debil.Jak długo można wkoło pierdolić o tym samym.Tylko totalny ruski trol,w śmierdzących onucach może mieć od smrodu tak mózg zoorany.
PIS Janowy
-37 #33 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 14:30
Ciekawy - na 10 pod repsiratorem 8-9 umieralo. Masz odpowiedz kto ich pilnowal ...
Poza tym dzis wszyscy powazni lekarze (nie myliz ta banda szczurow z tytulami zwana rada medyczna ) twierdza, ze ladowanie pod respirator czlowieka ktory oddycha bylo czystym morderstwem ...
Ale co to towarzycho teczowe w wanogofcu czy Poznaniu obchodzi - onie wszakze ryje w komory i "do przodu ida" ... BEEEE! BEEEEEEEEEEE!
Pacjent YX
+9 #32 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Pacjent YX 2022-11-28 14:30
Teraz poprosimy redaktora, by przeprowadził wywiad z nagrodzonym i proszę o wskazanie jakie nowoczesne usługi medyczne proponuje pacjentom. Pacjentom w trybie nagłym, pacjentom przewlekłym i jakie wysoce specjalistyczne badania oferuje pacjentom z chorobami rzadkimi? Chętnie z nich skorzystam na miejscu , zapewne bez kilkumiesięcznego oczekiwania w kolejce i zapewne u wysokiej klasy specjalistów rownież z wykorzystaniem wysokiej klasy specjalistycznego sprzętu do badań. To bardzo ważne panie redaktorze, bo w Wągrowcu jest bardzo wielu chorych, którzy nie mieli do tej pory żadnej możliwości skorzystania na miejscu ze specjalistycznego leczenia, a skoro masz szpital taki nowoczesny to zapewne teraz nie będzie żadnego problemu. Prosimy o rzetelną informację o nowoczesnych usługach wyrożnionego szpitala.
Pacjentx
+6 #31 Do #30Pacjentx 2022-11-28 13:26
Jeszcze nic nie jest stracone, gdyż wystarczy tylko skierować uwagę na to wszystko do odpowiednich organów oczywiście poza miastem i powiatem . Kwestia pieniędzy to temat bardzo drażliwy, wiec bez obaw będzie zaciekawienie. Dokonania w dziedzinie medycyny to inna kwestia o czym łatwo się przekonać pytając zwykłych mieszkańców chociażby na ulicy. Pozdrawiam, życząc by nikt nie musiał wydawać tysięcy na swoje leczenie, bo Wągrowiec nie oferuje darmowych specjalistycznych usług medycznych, które w myśl Konstytucji przyslugują każdemu obywatelowi RP . Więc....
Benedykt
+13 #30 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Benedykt 2022-11-28 12:59
Jeśli taka nagrodę otrzymuje człowiek który tak nadzorowal rozbudowę szpitala że powstało kilku letnie opóźnienie remontu co spowodowało milionowe niepotrzebne koszty i otrzymał ta nagrodę to świadczy o prestiżu tej nagrody i ludziach którzy ja przyznają. Totalne dno .
Rodzic po ludzku
+2 #29 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Rodzic po ludzku 2022-11-28 08:18
Czy kobiety nadal muszą rodzić w innych szpitalach, bo tu nie ma porodówki ? A ginekologia jest? Robią tam w ogóle jakieś operacje? Czy tylko kierują do innych szpitali? Ktoś coś?
Pacjent0
+10 #28 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Pacjent0 2022-11-28 08:06
Czy ktoś wie, ze Minister Zdrowia będzie zamykał szpitale w których nie ma oddziałów z kilkoma specjalizacjami oraz, ze prowadzona jest ewidencja zgonów i specjalistycznych przypadków wyleczonych? Podobno takie w ktorych jest tylko oddział wewnętrzny bez neurologów, kardiologów, diabetologow, ginekologów, chirurgów , okulistów, specjalistów radiologii obrazowej z umiejętnością badań i odczytów TK, MR nie spełniają norm unijnych, gdyż i tak pacjenci muszą być kierowani do innych ośrodków wiec takie chcą zamykać. Czy słyszeliscie jak Minister Zdrowia o tym mówił? Czy w tym powiatowym szpitalu jest jchociaz jeden z tych specjalistów? Słyszał ktoś o takich? Zapytam sam Ministra jak będzie wizytował budowę nowego budynku na Przybysza w Poznaniu, a ostatnio często tam bywa i rozmawia również z pacjentami.
Ciekawy
+8 #27 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Ciekawy 2022-11-28 07:47
Mnie tylko interesuje ilu lekarzy jest w szpitalu w weekendy? Czy jest jeden na wszystkie oddziały i oddział nocnej opieki medycznej? Czy podczas pandemii też był tylko jeden? Kto pilnował w weekendy pacjentów pod respiratorem ? O ile taki w ogóle jest? Kto stracił bliskich w weekendy podczas pandemii i nie tylko, odezwij się się.
PIS Janowy
-26 #26 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-28 04:26
Brunon - 500 mld. I to sa takie osttrozne szacunki. Prosze bardzo - slowa Morawiecekigo z 6 listopada 2020:"...Źródło: Puls Biznesu
Od początku pandemii wydaliśmy 300 mld zł na walkę z COVID-19, tarcza finansowa i tarcza antykryzysowa to łącznie około 150 mld zł - powiedział w piątek premier Mateusz Morawiecki. Zapewnił, że rząd uratuje polską gospodarkę lepiej od innych w Europie..."
To jest okres marzec - pazdziernik 2020 - 8 = 8,5 miesiaca. Panstwo sie rozpedzalo pod wrzaskami debilnej opozycji i przekupinej szczurzej rady medycznej.
Ostrozne szacunki mowią o kolejnych 200 mld w listopadzie i grudniu 2020 oraz przez caly 2021 (te tzw. tarcze dla cwaniakow kosztowaly w sumie Polske 312 - 320 MLD zlotyc).
(https://www.gov.pl/web/tarczaantykryzysowa)
Prawdopodobnie bylo tego wiecej bo Polski rzad liczyl na pomocna reke juni teczowej i kase w wysokosci 750 MLD zlotyc....

Na razie z tego mamy sankcje he, he, he ....

Dodatkow - wisielec oglosil pod koniec 2021, ze - 21mld bedzie do "rozdysponowania w 2022:"...Rząd nie oszczędza na walce z pandemią" – Niedzielski: 21 mld zł na walkę z pandemią w 2022 r...

A barany robia dalej BEEEE!! BEEEEEEEEEEEEEEEEE!! Inflacja!! Drogo!!! Takiego Kola wagrowieckiego nic to nie obchodzi bo on "do przodu idzie" nie wyciagajac wnioskow z przeszlosci. Typowy wyedukowany na ekraniku szajsfona...
Ano - jak sie klaskalo podczas strzyzenia i wyzywalo ludzi mowiacych o zachowaniu zdrowego rozsadku, to jest jak jest - teraz mordy w trawe i dalej beczec ...
Zibii
+16 #25 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Zibii 2022-11-28 01:29
Ocieplanie wizerunku i propaganda jak u Putina .Zawsze z siebie dumny , gorzej z pacjentami i podatnikami którzy płacili za jego budowlane wyczyny .Mi się to nie mieści w głowie jak go ponownie wybrali po szopce która odwalil przy remoncie .
Ciekawy
+16 #24 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Ciekawy 2022-11-27 23:36
Mnie tylko interesuje ilu lekarzy jest w szpitalu w weekendy? Jeden na cały szpital? Podczas pandemii w 2020 r.tez był tylko jeden? Kto pilnował pacjentów pod respiratorem? Jest w ogóle chociaż jeden?
Brunon
+19 #23 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Brunon 2022-11-27 23:32
PIS janowy przypomnij ile nasz rzad wydał kasy na walkę z covid ?
mieszkanka
+20 #22 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"mieszkanka 2022-11-27 20:23
W tym szpitalu nie otrzymałam pierwszej pomocy po wypadu i z krwawiącą otwartą raną (z sugestią lekarza -"jechać do domu i obserwować")jechałam własnym transportem do Poznania gdzie natychmiastowo rana została zszyta(5cm - głowa).
ŻAŁOSNE....NAWET NA PODSTAWOWĄ OPIEKĘ MEDYCZNĄ NIE MOŻEMY LICZYĆ W NASZYM MIEŚCIE.
PIS Janowy
-34 #21 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-27 19:32
A tutaj kolejny kwiatek do kozucha "walki z covidkiem":"...Sanepid pod lupą. Kasa na dodatki covidowe płynęła szerokim strumieniem Podczas ogłoszonej pandemii koronawirusa dodatki covidowe płynęły szerokim strumieniem. NIK skontrolował kolejne wypłacane pieniądze – tym razem w Wojewódzkiej Stacji Sanepidu we Wrocławiu.
Poprzednia miała miejsce w woj. zachodniopomorskim. Rekordziści kasowali po kilka tysięcy złotych za pół godziny pracy.
W przypadku stacji we Wrocławiu zastrzeżenia Najwyższej Izby Kontroli budził przede wszystkim zakup prawie 1400 licencji MS Office za 3,86 mln zł. Wbrew przepisom, zamiast ustawy dotyczącej zamówień publicznych wykorzystano do tego zapisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych. Skorzystanie z tych przepisów umożliwiło zakup licencji bez rozpisania konkursu ofert, w przyspieszonym trybie.
Są także zastrzeżenia do sfinansowania, głównie z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, wynagrodzeń za nadgodziny i dodatki specjalne dla pracowników stacji, którzy nie wykonywali czynności kontrolnych w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych. W sumie przyznano na ten cel i wypłacono 296,5 tys. zł, w tym 26 tys. zł ze środków budżetowych stacji. Z kontroli wynikało, że dodatki wypłacono m.in. informatykom, pracownikom sekcji do spraw zamówień publicznych, działu administracyjno-technicznego, kadr i szkoleń wewnętrznych czy ekonomicznego. Przyznano je także głównemu księgowemu i zastępcy dyrektora ds. ekonomiczno-administracyjnych.
W przypadku Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Wałbrzychu największe zastrzeżenia NIK budzi korzystanie przez nią z pomocy prawnej byłego pracownika, który pełni jednocześnie funkcję Prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Wałbrzychu. Z kontroli wynikało, że do współpracy doszło w ramach zamówienia publicznego przeprowadzonego bez rozpisania konkursu, a więc bez zachowania zasad uczciwej konkurencji. W ramach umowy zleceniobiorca zagwarantował obecność prawnika w siedzibie stacji trzy razy w tygodniu, w pozostałym okresie pomoc miała być udzielana telefonicznie lub e-mailowo...."
To byly zniwa dla kitlarzy, no nie!! Czy tutja chodzilo o zdrowie? Na pewno nie!!

BEEEE! BEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!! Barany covidowe!
janusz\
+22 #20 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"janusz\ 2022-11-27 19:09
to szpital mordercow covidowych
PIS Janowy
-23 #19 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-27 18:54
Korekta - bo zaraz mi sie demagog.pl w posatci kola czy innej fujary do gardla rzuci- zgony w 2020 - 517, w 2021 - 514, - powtarzam - efektr szczepien - ZADEN!!
PIS Janowy
-34 #18 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-27 18:45
Polo - liczba zgonow w czasie srajdemi w roku 2020 (bez szczepien, odciete leczenie na wszelkie inne choroby oprocz covidka - poczatek po...nia covidowego) - 514 ludzi. Rok 2021, wongrowiec wyszczepiony zostal w 63%. Ilosc zgonow - 517 .Efekt na liczbe zgonow - ZADEN!!

Dla porownanai - starsze dane - przed pandemia rok 2019 - 574 zgonow w Wagrowcu, rok 2018 - 621 a rok 2014 - 612 zgonow (tam tez straszna pandemia byla?)

Czekamy teraz na dane z 2022 ...

Wielka byla srajdemia!!! Beeee!! BEEEE! Szpitale byly pelne, ludzie na ulicach lezeli , beeeeee!!
Tylko ze ilosc zgonow w zaden sposob za tym nie przemawia - oprocze lekkiej gorki w 2020 kiedy to w "naloka covidowa" nakazala wdychc swoj syf ze szmat, w domu zostac i uskuteczniac lepczenie na telefon...
Figazmakiem
+18 #17 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Figazmakiem 2022-11-27 07:04
Dostają nagrody, bo zamiast zgłaszać wszystkie problemy do NFZ, Rzecznika Praw Pacjenta siedzicie cichutko i szukacie specjalistów prywatnie w innych miastach i płacicie za to z własnej kieszeni, a wam się to po prostu należy za darmo! Wiec mają gdzieś, ze nie ma tu specjalistów, a jak już są to, ze na wizytę czeka się rok lub dwa .
Polo
+16 #16 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Polo 2022-11-27 06:57
A gdzie była najwyższa liczba zgonów podczas pandemii, w przeliczeniu na liczbę mieszkanców? Może tak wrócimy do statystyk?
PIS Janowy
-24 #15 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"PIS Janowy 2022-11-27 02:58
Gosc - w jednym punkcie masz na pewno racje - profesorowie farmacji nie potrzebuja zadnych tytulow nawet. Kasa placona im przez Bigpharme za robienie baranow z tepakow wpatrzonych w ich tytuly profesorskie jest taka, ze ty takiej jeszcze w zyciu nie widziales. Dla przykladu - sam Pfizer za szpryce niesprawdzona, nieprzebadana do konca zgarnal z kieszeni baranow covidowych 32 MLD dolarow w 2021. Sama junia teczowa "wypertraktowala niejawnie" 72 MLD EURO za szpryce od firm farmaceutycznych ...
A teraz mozesz sobie dalej BEEEEEEEEEE!! BEEEEEEEEEEEEEEEEEE!! Wspaniale doktory!! Cudowne profesory!! BEEEE! BEEEE!
turew
+10 #14 a jednakturew 2022-11-26 23:27
niewiele już mnie dziwi ,jednak tym razem szczęka opada.
cd
+15 #13 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"cd 2022-11-26 20:27
dzieki zatrudnieniu doktorów nauk medycznych to chyba tylko podwyzszyło sie ego samego dyrektora bo podejscie do pacjenta owych lekarzy dorobiajacych sobie tutaj poza klinikami to juz inna bajka.
Szkoda że czasy gdy pracowali na chirurgii zwykli,ludzcy specjaliści jak dr Warzybok.Musiał odeszły do historii .O dr Mielniku z ginekologii tez wspone.
cd
+15 #12 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"cd 2022-11-26 20:27
dzieki zatrudnieniu doktorów nauk medycznych to chyba tylko podwyzszyło sie ego samego dyrektora bo podejscie do pacjenta owych lekarzy dorobiajacych sobie tutaj poza klinikami to juz inna bajka.
Szkoda że czasy gdy pracowali na chirurgii zwykli,ludzcy specjaliści jak dr Warzybok.Musiał odeszły do historii .O dr Mielniku z ginekologii tez wspone.
Zibii
-21 #11 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Zibii 2022-11-26 10:51
Mulu - gościa zatkało i zamknął mordę.
Mulu
+5 #10 RE: Szpital w Wągrowcu "Symbolem Nowoczesnej Opieki Medycznej"Mulu 2022-11-25 22:19
gość może seniorowi odpowiesz , skoro tsk chwalisz Burego?
gość
-17 #9 Radekgość 2022-11-25 18:36
Regulamin jest na stronie organizatora tego konkursu, nie ma wpisowego. Z wielkopolski w tym roku ten tytuł dostał jeszcze tylko Wydział Farmacji Uniwerku Medycznego w Poznaniu. Myślisz, że państwowa, jedna z najlepszych w kraju uczelnia by płaciła, aby dostać taki dyplom? Że profesorowie farmacji potrzebują kupować tytuły, żeby się jeszcze bardziej dowartościować? Puknij się lepiej w ten pusty baniak, cymbale.
Do Radny
+7 #8 Do RadnychDo Radny 2022-11-25 15:10
Jaki był całkowity koszt udziału ? Ile szpital poniósł kosztów ????
beny hill
-23 #7 Do debila pis -janowybeny hill 2022-11-25 14:51
Pieprzony ruski trolu-spierdalaj z tego portalu putinowi rów szlifować.Na wymioty mi się zbiera,czytając tą ruską propagandę.Ile można pierdolić wkółko o tym samym.Może do ruskiej armi sie zgłoś-to ukraińci pomogą ci zejść z tego świata-jeśli nie masz sam odwagi walnąć sobie w ten pusty ruski łeb.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.