• KW
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1667

Troje nowych lekarzy w "wieczorynce"

Dyrektor szpitala w Wągrowcu poinformował wczoraj o nowych lekarzach w Poradni Nocnej i Świątecznej Pomocy ZOZ.

Nowi lekarze to absolwenci Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Do zespołu lekarskiego dołączyli:

lek. Olga Olejniczak (rezydentka ginekologii i położnictwa)
lek. Agnieszka Wojak (przygotowująca się do rozpoczęcia specjalizacji z medycyny rodzinnej lub chorób wewnętrznych)
lek. Oskar Wiśniewski (rezydent kardiologii).

„Nocna i świąteczna opieka zdrowotna” to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 1800 do 800 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy. W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

▫️telefonicznie;
▫️w warunkach ambulatoryjnych;
▫️w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych).

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

▫️nagłego zachorowania;
▫️nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
▫️gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni lekarza rodzinnego może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

"Wieczorynka" to jeden z problemów poruszanych przez nas 16 stycznia br. w rozmowie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim. Dziwnym trafem, szpital o nowych lekarzach informuje dzień później, zaznaczając jednocześnie, że współpraca z nowymi lekarzami została nawiązana z początkiem stycznia. Czy to zbieg okoliczności, dlaczego tak ważną dla pacjentów informację, szpital ujawnia dopiero teraz?


🎬 Rozmowa z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim


 

Komentarze   

pokot
-2 #7 RE: Troje nowych lekarzy w "wieczorynce"pokot 2023-01-20 16:15
Dajcie szanse lekarzom rezydentom.Oni tez musza się uczyc w kontakcie z pacjentem .Jedne diagnozy beda trafione ,inne moze i dyskusyjne ale zawsze lepszy rydz niż NIC.
Fakt nikt nie chce by go krojono z kasy i zmieniano pierwotne załozenia płacowe. Łaski takowy pracodawca nie robi bo akurat lekarzy deficyt w kraju i prace gdzie indziej poszuka. Tylko takie podejście dyrekcji świadczy o tym gdzie on ma pacjentów z których badż co badz żyje.
Doktor
-1 #6 RE: Troje nowych lekarzy w "wieczorynce"Doktor 2023-01-19 21:01
Wszystko zależy ile im obiecał, bo jakoś w ciula leci obiecuje daje na początku jak najbardziej a po chwili przysłowiowa miska ryżu a później dziwią się mieszkańcy że lekarze odchodzą.
No ale jak robić np. obiecuje ktoś i daje 8000 za dyżur na początku a po 6 miesiąca za 2000 chce żeby pracownik robił. Ale wizerunek początkowy idealny jak jest fajnie i dobrze.
Nina
0 #5 I jaki tego efekt?Nina 2023-01-18 22:27
Nowi lekarze - super! Pytanie na ile są kompetentni i czy od teraz zawsze w godzinach otwarcia POZ będzie lekarz? Miejmy nadzieję że nie będą się więcej powtarzać sytuację że nie ma żadnego lekarza a Pani pielęgniarka wysyła np do Chodzieży.
habilitowany.
+3 #4 Magisterhabilitowany. 2023-01-18 18:26
To są zwykli magistrowie.
Kotek
+1 #3 RE: Troje nowych lekarzy w "wieczorynce"Kotek 2023-01-18 11:14
Makary co Ty wypisujesz.Rodo jest i nie można od tak wypisywać nazwisk ku przestrodze bo pozwem sądowym się to może skończyć o zniesławienie. A potem już tak Wszyscy murem w sądzie nie staniecie za tym pacjentem który personalia lekarza by podał.
Makary
+7 #2 gośćMakary 2023-01-18 10:46
Czy złożyłeś skargę? W każdym szpitalu takie sprawy rozpatruje dyrektor medyczny lub naczelny (jeżeli jest lekarzem). Jeżeli nie, to napisz co cię powstrzymało? I koniecznie napisz kiedy to było i który konkretnie z nazwiska lekarz nie rozpoznał ci zapalenia wyrostka - chcemy tu wszyscy na przyszłość wiedzieć, do którego lekarza nie zgłaszać się z bólem brzucha.
...
+14 #1 RE: Troje nowych lekarzy w "wieczorynce"... 2023-01-18 09:16
Komentarz pod filmem na YouTube mówi wszystko: "Nie wiem czy to jeszcze szpital czy już umieralnia, miałem zapalenie wyrostka, a stwierdzili mi chorobę genetyczną".
Zmiana w szpitalu jest możliwa dopiero po zmianie starosty.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.