• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4424

Policjanci uratowali 3-letnie dziecko

Szybkiej pomocy potrzebował 3-letni chłopiec spod Mieściska. Policjanci wieźli chłopca wraz z mamą radiowozem na sygnale do szpitala.

Do dramatycznej akcji doszło w ubiegłą sobotę (11 marca) po godzinie 14. Policjanci z Komisariatu Policji w Skokach asp. sztab. Sławomir Słoma i asp. Damian Dworek po zakończeniu czynności wykonywanych na zdarzeniu drogowym w Mieścisku (powiat wągrowiecki), wracali w stronę Skoków. W pewnym momencie zauważyli jadący z przeciwka samochód, kierowca dał wyraźne sygnały, kilkukrotnie zmieniając światła na drogowe.

- Z pojazdu wybiegł mężczyzna, prosząc o szybką pomoc dla wnuka. Poprosił, aby policjanci szybko zawieźli jego synową i jej 3-letniego syna do szpitala, ponieważ wnuk w domu stracił przytomność. On sam miał trudność w kierowaniu, ponieważ w pośpiechu i przypływie adrenaliny doznał urazu głowy, uderzając się w drzwi — poinformował . asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Policjanci zabrali matkę z dzieckiem do radiowozu i ruszyli w stronę Wągrowca.

- Kobieta w trakcie przejazdu mówiła, że syn nagle stracił przytomność, nie było z nim żadnego kontaktu, zamykał oczy. Z ust jego wyciekała biała substancja, piana. Tłumaczyła, że wezwała karetkę pogotowia do domu, lecz długo nie przyjeżdżała. Z uwagi na pogarszający się stan dziecka, postanowiła wraz z teściem zawieźć go do szpitala — dodaje oficer prasowy wągrowieckiej komendy.

W trakcie przejazdu 3-latek był lejący i tracił przytomność. Policjant siedzący z przodu na miejscu pasażera wziął dziecko i wybudzał go z omdleń, pilnując, aby nie utraciło przytomności. Jednocześnie dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Wągrowcu skontaktował się ze Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym w Wągrowcu, przedstawiając szczegółowo informacje o działaniu policjantów. Walka o stan malca trwała przez kilkanaście minut jazdy radiowozem.

Po dotarciu do szpitala malec natychmiast otrzymał pomoc medyków. Cała sprawa ma swój dobry finał. Malec trafił do szpitala dziecięcego w Poznaniu, gdzie dochodzi do zdrowia.

 

Komentarze   

Olas
-1 #8 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoOlas 2023-03-18 00:42
Dob7# nie po to wlodarze miasta powiatow itd dają kasę na policyjne auta I inne rzeczy żeby później płacić mandaty czy być karanym
Ku
+6 #7 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoKu 2023-03-17 19:17
Ja jeszcze skromnie dodam, że można by podać nazwiska policjantów, którzy wspaniałomyślnie udzielili pouczenia kierowcy samochodu Pana burmistrza, gdy ten samochód zajął miejsce dla niepełnosprawnych.
Ali
+9 #6 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoAli 2023-03-17 16:52
Panie rzeczniku , może Pan wyjaśni dlaczego przy tej sytuacji podał Pan nazwiska policjantów a nie podał ich Pan w artykule opisującym policjantów jak poprzez wywiad z personelem przychodni i okolicznymi mieszkańcami tej przychodni pańscy koledzy ocenili trzeźwości lekarza .Co nie ma się czym chwalić , niedużo im brakuje do tego pajaca od granatnika
Polak
-11 #5 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoPolak 2023-03-17 14:08
Brawo!
Robol
-5 #4 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoRobol 2023-03-17 14:02
Brawa dla Policjantów .... ciekawe czy ktoś wyjaśni sprawe gdzie była karetka i dlaczego nie dojechała ....
nana
+13 #3 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckonana 2023-03-17 13:00
co za bzdury,przeciez oni od tego sa ,a nie tylko spacerki radiowozami
Ali
+4 #2 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoAli 2023-03-17 12:58
Dziwna trasę wybrali do szpitala Pogotowie zawsze w kierunku Gniezna jeździ obwodnica a ci wybrali drogę przez miasto .
Buszmen
+10 #1 RE: Policjanci uratowali 3-letnie dzieckoBuszmen 2023-03-17 12:42
Coś nie samowitego ...Należy im się order ( tak poza tym to szacunek dla Panów) ale po co Wy takie bzdury piszecie???jak ja bym uratował komuś życie też byście napisali?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.