• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 1730

W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulisty

W całym powiecie wągrowieckim już drugi rok z rzędu nie ma okulisty na kontrakcie z NFZ. Aktualnie usługi świadczone są tylko prywatnie.

Spory problem mają mieszkańcy powiatu wągrowieckiego z dostaniem się do okulisty w ramach NFZ. Na terenie całego powiatu nie ma takiego lekarza. Okuliści przyjmują tylko prywatnie. Okazuje się, że brakuje chętnych okulistów do pracy w naszym regionie.

- Uzyskaliśmy wyjaśnienia z Funduszu, że mimo ogłoszonego uzupełniającego postępowania konkursowego, ze względu na brak zainteresowania ze strony okulistów, nie wpłynęła żadna oferta — poinformował starosta Tomasz Kranc.

Warto dodać, że NFZ będąc płatnikiem świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, może wyłącznie dokonywać rozliczeń w ramach zawartych umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnych i nie ma możliwości refundacji kosztów prywatnych wizyt lekarskich.

Do czasu podpisania umowy z okulistą, który zacznie przyjmować na terenie powiatu wągrowieckiego, pacjenci zmuszeni są korzystać z innych gabinetów w ramach NFZ na terenie innych powiatów.

Publikujemy wykaz okulistów realizujących świadczenie w ramach NFZ na terenie sąsiadujących powiatów, ze wskazaniem adresów oraz ich telefonów.

📥 ŚWIADCZENIA W ZAKRESIE OKULISTYKI W 2023 ROKU


Komentarze   

xzc
+3 #19 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyxzc 2023-03-21 19:35
Polakom nie podoba się za to ruska agentura zainstalowana w Polsce czyli PIS vel dojna zmiana.
Olo
-5 #18 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyOlo 2023-03-21 19:25
Golem jak Tusk , pracuje dla niemcow stąd mu się polski rząd nie podoba.
Piter
-1 #17 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyPiter 2023-03-21 17:03
Potwierdzam, że Janowy NIE przedstawiał tu żadnych faktów. To co tu wklejał było kopią ruskiej propagandy pomieszanej z przekazem dnia z KC PIS.
Henio obserwator
-2 #16 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyHenio obserwator 2023-03-21 16:52
Golem, ty nie byłeś w stanie odpowiedziec na zaden z jego faktow. To pamietam sprzed dwóch lat. Wklejałeś tylko oficjalna sieczkę medialną która, jak dziś wiemy, była wielkim kłamstwem. Dwa tygodnie temu sam Pinkas (szef GIS z czasów covida) przyznał to.
No ale Janowego wyrzuciłeś i teraz możesz tutaj "brylować" do woli i bez obaw, ze ktos ci liczbami konkretnymi odpowie. Dziękuję i miłego samopoczucia!
Bulwers
+4 #15 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyBulwers 2023-03-21 08:06
Wizyta na NFZ u specjalisty w jednej z przychodni Wągrowcu zarejestrowana w LUTYM odbędzie się w Grudniu. Czy to jest normalne? Celowe zmuszanie ludzi do wizyt prywatnych. Nie wydam 250 zł za 10 minut patrzenia na mnie, szybciej powiadomię kogo trzeba jak to w Wągrowcu dba się żeby mieszkańcy mieli konstytucyjne prawo do leczenia wg.najnowszych unijnych standardów. Przechwalać się to mogą swoimi dokonaniami pod postacią placyków zabaw przed bombelkami by zamydlić oczy ale nie przed myślącymi ludźmi
GOLEM
+2 #14 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyGOLEM 2023-03-21 02:11
Henio obserwator - jakie to niby świeże fakty zamieszczał tutaj Janowy (PiS-Janowy)? Na ile te świeże fakty były prawdziwe i skąd ocena wiarygodności tych faktów.
Skoro Jannowy siedzi, to znaczy że była to tylko agentura PiSlamistów, jak Wimont, który zamordował prezydenta Gdańska Pawła Amdamowicza. Wilmont też chciał być wielki i sławny.. Tylko nie przewidział, że wyjdzie z więzienia jako dziadek, w wieku 60-ciu lat. Raczej trudno spodziewać się po głąbie wierzącym w partyjny przekaz PiSlamistów, że będzie w stanie cokolwiek zrozumieć i policzyć ile staci siedzą w więzieniu. Nikt już nie wnika, na ile będzie robić z a [wpis niecenzuralny]a, bo poco idiotę ośmieszać. Chciał być sławny, ale "znowu w życiu mu nie wyszło".
Henio obserwator
+1 #13 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyHenio obserwator 2023-03-20 16:12
Vcxz - janowy ci odpisal ale jego wpis zniknął blyskawicznie. Wynika z tego, że nie siedzi. Mi osobiście brakuje go tutaj, wpuszczal nieco świeżego powietrza, faktow ktorym nikt tutaj nie byl ww stanie zaprzeczyć. Bez niego to forum wyglada jak zagroda ze szczesliwymi świniami gdzie światło ledwo dochodzi a trzoda nie ma absolutnie pojęcia co sie poza ogrodzeniem dzieje. Dziękuję za uwagę.
Vcxz
+6 #12 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyVcxz 2023-03-19 16:25
Jak nie ma PiS Janowego to zero tematu o covid I ukraincach .Mam nadzieję że dobrali się do tej ruskiej onucy który pisał za kilka osób
emerytka
+7 #11 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyemerytka 2023-03-19 16:23
A pamiętacie jak pis,żeby wygrać wybory ponad 7lat temu krzyczał, że PO chce doprowadzić żeby było leczenie prywatne?! No nie powiedzieli tylko,ze oni to zrobią Napewno,a Nie PO.
Vcxz
+9 #10 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyVcxz 2023-03-18 12:18
Do # 7 może apel do lekarzy którzy jak coś chcą od rządu to w pierwszym punkcie powołują się na dobro pacjenta. Przecież dzisiejsza sytuacja jest im na rękę dziś nawet legalnie biorą kasę w gabinetach prywatnych a leczą w państwowych szpitalach tak to zalegalizowali łapówki Co do Starosty to go stać na prywatne wizyty z naszych podatków czyli on się leczy z naszej kasy prywatnie a mu czekamy w kolejkach bo nasze pieniądze nam zabrali na pensje Kranca .Podobnie teraz będzie z kredytami mieszkaniowymi na 2 % Ci co już mają kredyty na8 % będą dokładali do kredytów tych co za chwilę je wezmą na 2 % a u Tuska na 0 %
Senior
+3 #9 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistySenior 2023-03-18 11:26
Do # 8 Żałujesz babci i dziadkowi a kto całe życie Cie finansował, za kogo podatki się uczyłeś kto Cie rozpieszczał a na końcu zostawił dom czy mieszkanie ? Dziadek i babcia już sobie nie dorobią do emerytury, a co mają nadmiar to dają na wnuki lub prawnuki
XD
+3 #8 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyXD 2023-03-18 09:11
No co za pech... Problemem są pewnie źli okuliści, którzy nie chcą podpisać umowy z NFZ i Donald Tusk. Poddajcie ilu jest innych specjalistów na kontrakcie z NFZ w powiecie, pośmiejemy się jeszcze bardziej. To nic, że nie ma Was kto leczyć, ważne że dają 13, 14, na bombelki i LGBT na ulicach nie ma XD
Obywatelll
+8 #7 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyObywatelll 2023-03-18 06:10
Prywatna wizyta 250 zł . Na jednej się nie kończy! Przynajmniej muszą być 3, a dwie to norma.
250 X2= 500 zł
100 zł leki
50 zł benzyna
100 zł za podwiezienie do lekarza
Emerytura 2300 zł
Za co ma dalej życ osoba na emeryturze, rencie czy zarabiająca tyle na miesiąc? Oprócz okulisty ludzie ci potrzebują też pomocy innych lekarzy i leków! Nie każdy jest młody i ma 500 plus i wielodzietną rodzinę na zmywaku! OBUDZIC SIE DOROBKIEWICZE!
Obywatelll
+9 #6 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyObywatelll 2023-03-18 05:59
Może jakaś nagroda od Ministra za wspaniałą kompleksową Prywatną Ochronę zdrowia co by nie nadwyrężać publicznej służby zdrowia, a pakować w prywatne kieszenie ? To jakieś kpiny umieszczanie spisu lekarzy w powiecie, w jakichś pipidówkach, a w 25.000 mieście nie można pojść do lekarza w ramach NFZ!!! PYTANIE PODSTAWOWE KTO ZAWIEZIE MNIE DO TYCH LEKARZY? KTO ZAPŁACI ZA BENZYNE I WYNAJECIE OSOBY KTORA PODWIEZIE CHOREGO? MACIE TYLE KARETEK? Wy chyba dziś żyjecie w jakimś innym świecie, chyba wychowaliście się w jakichś wielodzietnych rodzinach, bo chce zauważyć, że nie każdy ma rodzinę, nie każdy jest chętny by pomóc, nie każdy ma prawo jazdy, nie każdy musi mieć auto na kredyt, nie każdy siedzi w urzędzie na stołku i nie każdy ma co miesiąc kilkanaście tysięcy zł żeby mógł płacić za prywatne leczenie i korzystanie z pomocy innych!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! CZY DOTARLO DO SZANOWNYCH PANSTWA, ŻE KONSTYTUCJA JESZCZE GWARANTUJE WSZYSTKIM OBYWATELOM DOSTEP DO PANSTWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ W TYM SPECJALISTYCZNEJ W MIEJSCU ZAMIESZKANIA!!!! JAK MOŻNA BYLO DOPUSCIĆ DO POZBAWIENIA 25 000 MIASTA I OKOLICZNYCH WSI DOSTEPU DO SPECJALISTOW ????? I JESZCZE KŁAMAĆ W ŻYWE OCZY, ŻE JESTESCIE TACY SUPER! ROWERKI, SCIEZKI, PRZEDSZKOLA, GALERIE HANDLOWE,PLACYKI ZABAW TO MYDLENIE OCZU !!!! CZY BRAK OKULISTY I INNYCH SPECJALISTÓW SĄ PO TO, BY NIE PRZEJRZEĆ NA OCZY?
Uk
+14 #5 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyUk 2023-03-17 20:48
Od lat okulisty nie ma.Ci co prywatnie kasują jak za pr,yslowiowe zboże
NIESTETY CENY KOSMOS DLA EMERYTA.
Ku
+5 #4 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyKu 2023-03-17 19:14
Do oczytanego i mądrego kandydata na co? na radnego może?
Mamy takich właśnie mądrych, oczytanych i wykształconych radnych. Całe kłócące się wiecznie Towarzystwo, z dominacją jakże mądrych nauczycieli, a między nimi nawet prawnicy są.
I co robią ci radni, poza pobieraniem kasy?
na urząd.
-12 #3 Kandydatna urząd. 2023-03-17 18:48
A ja bardzo, bardzo wierzę, że przy zbliżających się wyborach samorządowych, mieszkańcy Wągrowca, nie będą oddawali swoich głosów, na starych pryków, tylko oddadzą swoje głosy na ludzi młodych, energicznych, bardzo fajnych, mega sympatycznych, elokwentnych, mądrych, uczciwych, kulturalnych, wykształconych i oczytanych - czyli na mnie.
Polak
+1 #2 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyPolak 2023-03-17 14:04
A w ponad 25tysiecznym Wągrowcu jeden marny okulista i brak dostępu do świadczenia w przypadku nagłego zdarzenia!!!!!! Wzrok to podstawą funkcjonowania człowieka proszę szanownych panów możnowladców i mamy XXl wiek, a nie średniowiecze żeby człowiek u babki musiał się leczyć!!!!!!! KONSTYTUCJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NIE KAZDY ZARABIA NA ZMYWAKU ZEBY LECZYC SIE PRYWATNIE!!!!! LUDZIE W PL I NA STOŁKACH ZARABIAJA TYLKO NA CHLEB A NIE NIE NA PRYWATNE LECZENIE!
Miron
+17 #1 RE: W powiecie wągrowieckim od 2 lat brakuje okulistyMiron 2023-03-17 12:53
Starosta potrzebował 2 lata żeby zauważyć brak okulisty na NFZ.Jednak okulista też by się Panu przydał. Za miliony wyrzucone w opóźniona rozbudowę szpitala byłby już dawno okulista .Ciekawe kiedy ten rolnik zauważy braki innych lekarzy - przed wyborami .

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2019 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.