• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3108

Dzień Strażaka w KP PSP w Wągrowcu

Dzisiaj, w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wągrowcu, odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. 

Wydarzenie zgromadziło liczne grono gości, wśród których znaleźli się nie tylko strażacy, ale również strażacy emeryci, druhowie OSP, a także reprezentanci władz lokalnych i krajowych. Wśród obecnych na uroczystości byli gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP, nadbrygadier Dariusz Matczak, Wielkopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, poseł na Sejm RP Marcin Porzucek oraz samorządowcy z terenu powiatu wągrowieckiego, ze starostą Tomaszem Krancem na czele.

Dzień Strażaka to nie tylko okazja do świętowania, ale także moment, w którym doceniane są zasługi tych, którzy na co dzień ryzykują swoje życie, aby chronić nas wszystkich. W tym roku podczas uroczystości wręczono liczne medale, odznaczenia oraz awanse.

St. ogn. Artur Bobrowski został odznaczony Brązową Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej, nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Wyróżnienie to jest dowodem na wieloletnią i nieocenioną służbę Bobrowskiego w straży pożarnej.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji awansował brygadiera Mariusza Dębskiego na stopień starszego brygadiera, a młodszy kapitan Arkadiusz Wojtkowiak awansował do stopnia kapitana.

. kpt. Sławomir Wyrzykowski otrzymał nominację na pierwszy stopień oficerski z rąk Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka w Warszawie.

Ponadto, liczni strażacy otrzymali awanse na wyższe stopnie. Wśród nich byli Piotr Kitkowski, Sławomir Pisarek, Krystian Ciesiółka, Mikołaj Tubiszewski, Mariusz Napieralski, Michał Rogala, Tomasz Zelek oraz Julita Łukowiak.

Za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych, . asp. Adrian Iskrzyński został wyróżniony przez Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego, nadbryg. Dariusza Matczaka.

Podczas uroczystości, wręczono również odznaczenia na mocy uchwał Prezydium Zarządu Głównego Związku OSP RP oraz Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Wielkopolskiego.

Złotym Znakiem Związku OSP RP odznaczony został druh Dariusz Lipczyński z OSP Skoki.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa uhonorowani zostali druh Radosław Sierpowski i druh Łukasz Wiatrowski. Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został druh Janusz Sieroń.

Dzień Strażaka w Wągrowcu to nie tylko okazja do świętowania i spotkania z kolegami z służby, ale również moment, aby docenić i podziękować tym, którzy na co dzień służą społeczności, niejednokrotnie ryzykując swoje życie. To właśnie oni są niezastąpionym elementem naszej społeczności, a ich zaangażowanie, odwaga i poświęcenie zasługują na najwyższe uznanie.

Gratulacje dla wszystkich odznaczonych i awansowanych podczas dzisiejszej uroczystości. 

 

Komentarze   

Wożnuca
0 #5 RE: Dzień Strażaka w KP PSP w WągrowcuWożnuca 2023-05-20 13:27
Jak myślicie kto teraz komu przynosi na zawołanie śmietanki do kawy Bartek Pikutowi czy odwrotnie .
GOLEM
+1 #4 RE: Dzień Strażaka w KP PSP w WągrowcuGOLEM 2023-05-17 23:40
Golem z postu #1, proszę nie podszywać się pod orginał. Bartuś teraz musi zapewne zapindalać powyżej lamperii, aby zdobywać poparcie dla swoich mocodawców. Zapewne jest już świadom, że era złodziejstwa i doprowadzania Polski do ruiny, którą głosili PiSdzielce, dobiego już końca po 8-miu latach rządów, ale tym razem PiSożytów i zer od Ziobry.
Bartuś zapewne nadal próbuje wyciągnąć palec z odbytu Płaszczaka będącego ministrem mającym dbać o nasze bezpieczeństwo :))))
Xz
0 #3 PiesekXz 2023-05-17 23:17
Po wyborach Endtru i jego mianowane pieski będą bezrobotni😁
Wielbiciel
0 #2 RE: Dzień Strażaka w KP PSP w WągrowcuWielbiciel 2023-05-17 22:37
A Janka Maćkowiaka nie było, chory czy co :):):)
Golem
0 #1 RE: Dzień Strażaka w KP PSP w WągrowcuGolem 2023-05-17 17:51
Ciekawe czy Bartek odprawił msze św? Tak się za plecami nabijają z jego awansów a tu zobaczcie jacy wszyscy uśmiechnięci. Ci co zbojkotowali tą szopk pokazali swój stosunek do PISu i kabaretu jaki odbywa się w KGPSP(awanse oficerskie i generalskie co kwartał )

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.