• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 985

Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy Mieścisko

Od 1 czerwca mieszkańcy Gminy Mieścisko będą mogli bezpłatnie dokonać kastracji lub sterylizacji swoich psów i kotów. Koszty zabiegów poniesie Gmina.

Zapobieganie bezdomności zwierząt to jedno z obowiązkowych zadań gminy, które realizujemy na różne sposoby. Jednym z nich jest zapewnienie opieki weterynaryjnej oraz miejsca w schronisku dla bezdomnych zwierząt. Każdego roku trafiają tam odłowione psy i koty, które przy odrobinie szczęścia znajdują nowy dom. Niestety, część zwierząt pozostaje tam dożywotnio.

Aby zapobiegać bezdomności zwierząt, od tego roku Gmina Mieścisko przystąpiła do akcji sterylizacji i kastracji psów i kotów, które należą do mieszkańców gminy. Docelowo ma to ograniczyć ilość porzucanych i bezpańskich zwierząt, które trafiłyby do schroniska.

Od 1 czerwca będzie można otrzymać skierowanie na zabieg kastracji/sterylizacji własnego psa lub kota. Aby otrzymać dofinansowanie (100%) należy złożyć wniosek w Urzędzie Gminy w Mieścisku (biuro 03 – piwnica). Po akceptacji wniosku wystawione zostanie skierowanie na wykonanie zabiegu. Wraz ze skierowaniem należy zgłosić się do lekarza weterynarii w celu umówienia terminu wykonania zabiegu.

Zabiegi wykonywane będą w Gabinecie Weterynaryjnym EWET II, ul. Parkowa 7, 62-290 Mieścisko, z którym Gmina podpisała umowę na świadczenie usługi. W związku z tym, że program jest pilotażowy, decyduje kolejność zgłoszeń, które przyjmowane będą do wyczerpania limitu finansowego.

📥 Pobierz wniosek TUTAJ


Komentarze   

Hahahahahahahahahaha
+3 #8 Do #3Hahahahahahahahahaha 2023-05-30 14:36
Efekt noszenia zbyt ciasnych i za krótkich rajtuzów przez panów. Trzeba więc kupować pieski i kotki co by instynkt macierzyński partnerki zaspokoić. Tylko czekać jak wprowadzą psowe i korowe urlopy i jakieś plusy. Masakra!
PIS Janowy
-5 #7 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoPIS Janowy 2023-05-30 13:12
Wiktor W. - nie przewidzialem ze bede 48 siedzial. Bo nigdy w zyciu nie siedzialem i co dal swoich dzieci bym zrobil napisalem tutaj kilka dni temu. Ale cenzor ususnal bo pewnie obrazilem teczowe uczucia ludzi podobnych tobie, napomopowanych artyulami o Kamilku. Nie przewidzialem tylko tepoty niektorych forumowiczow tutejszych. No ale akrat ten element potrafi byc naprawde nieprzywidywalny, banku covidowy moj ....

Genas - jeden konkret prosze kidy to moj post sie nie sprawdzil. JEDEN TYLKO - stac cie?
Wiktor w
+6 #6 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoWiktor w 2023-05-30 10:35
PiS Janowy jasnowidzu a przewidziałeś że będziesz siedział w pudle 48 godz za znęcanie nad pasierbami ?To dopiero początek bo jak pójdziesz na dłuższe wakacje to tam dopiero poczujesz przyjemności jak grypserka traktuje oprawców dzieci
Genas
+10 #5 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoGenas 2023-05-29 21:31
PiS janowy nie przesadzaj z tym zawsze .Ogólnie to jesteś debil i co setny komentarz masz trafny
PIS Janowy
-10 #4 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoPIS Janowy 2023-05-29 16:05
Genas - ja zawsze myslalem w bardzo trzezwy sposob. ZAWSZE!! Jesli bys czytal moje posty sprzed dwoch lat i porownal z dzisiejsza rzeczywistoscia to od razu bys widzial , ze zawsze mailem racje.ZAWSZE!! Od poczatku pisalem o debilnym pomysle scieki rowerowej , rewitalizacji jakieos kacerka za miliony, o farsie covidowej, debilnych maseczkach masowych niepotrzebnyhc covidowych szczepieniach nawet mlodzych ludzi i dzieci ...

Ciesze sie jednak, ze w koncu zajarzyles (to sie rzadko zdarza forumowiczom tego portalu) i mam nadziej, ze odczytasz zanim cenzor wykasuje ten wpis ...
Genas
0 #3 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoGenas 2023-05-29 11:25
Pis Janowy 48 godz w pudle i zacząłeś wreszcie myśleć jak człowiek .Teraz wykastrowani to są młodzi którzy zamiast dzieci trzymają psy i koty w domach .
Kinderjajo
+3 #2 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoKinderjajo 2023-05-29 06:38
Nie wykastrują, bo dziś to natręctwo, żeby mieć kota czy psa.Po drugie żyją z ich rozmnażania więc była by to utrata zarobku na czarno bez podatku.
PIS Janowy
-3 #1 RE: Bezpłatna kastracja i sterylizacja kotów i psów. Nowa inicjatywa Gminy MieściskoPIS Janowy 2023-05-29 04:22
Koszty zabieów nie poniesie żadna gmina!! Bi żadna gmina nie ma swojej kasy tylko kasę z zadłużenia gminy i podatków ludzi. Na pewno ani wójt Renn ani rada tej wioski nie wyłoży grosza ze swojej kieszeni (oprócz podatków). Wylożą mieszkańcy i ich dzieci czy wnuki.

Takie stwierdzenie wg. mojej skromnej osoby to obraża inteligencje czytelnikow ... ale .. nalezy sie baranom takie traktowanie.

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.