• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 20498

Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodzi

Parafia św. Wawrzyńca w Gołańczy przechodzi zmiany w swojej strukturze duchownej. Ks. Roman Lidziński, dotychczasowy proboszcz, odchodzi z parafii.

Decyzja ta jest wynikiem niedawnego konfliktu, który rozgorzał między nim a wiernymi parafii. Konflikt nasilił się po tym, jak ks. Lidziński skrytykował i oczernił działania wikarego, co doprowadziło do jego usunięcia. Ta sytuacja wywołała niezadowolenie wśród parafian, co z kolei przyczyniło się do odwołania ks. Lidzińskiego z funkcji proboszcza.

Ks. Lidziński planuje ogłosić swoje odejście w najbliższą niedzielę, a pożegnanie z parafią nastąpi tydzień później, 26 listopada, kiedy to odprawi swoją ostatnią mszę… pożegnalną. Następnego dnia, 27 listopada, nowy proboszcz przejmie obowiązki w parafii.

Zmiana ta wprowadza nowy rozdział w historii parafii św. Wawrzyńca w Gołańczy, trzeba mieć nadzieję, że nowy proboszcz zdoła scalić lokalną społeczność i przywrócić normalne funkcjonowanie gołanieckiej parafii.


 

 

Komentarze   

Ks. Michał
0 #56 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziKs. Michał 2023-12-04 08:39
Jest takie powiedzenie: „Tylko ten co nic nie robi, nie popełnia błędów” i drugie „Jeszcze się taki nie urodził, co by każdemu dogodził.” Sytuacja waszej parafii sporo mnie nauczyła. Nie wiem czy to dobra lekcja, ale na pewno przydatna na przyszłość. Bywałem w waszej parafii, kiedy wikariuszem był mój kolega, stawałem przy ołtarzu w waszym parafialnym kościele. Ks. Roman mnie chrzcił, kiedy pracował jako wikariusz mojej rodzinnej parafii. Moja mama zawsze powtarza, że miał dobrą rękę… Dziś sam idę tą drogą… Do bycia proboszczem jeszcze mi daleko, ale dźwigam swój bagaż doświadczeń i wiem jacy potrafią być ludzie. My nie jesteśmy idealni, ale dotychczas słyszałem od ludzi dużo serdecznych wspomnień na temat księdza Romana… Ks. Macieja znam dłużej niż wy, bo od seminarium… Nie mówię, że był złym księdzem, ale wyznaję zasadę, że nawet w trudnych sytuacjach trzeba mieć „klasę” i odejść z godnością. Na Gołańczy diecezja się nie kończy sam prosiłem o zmianę i wyszło mi to na dobre… Nadal jestem księdzem, a wszędzie można spotkać ludzi dla których warto być…Nie chcę nikogo oceniać natomiast wiem jak to jest… Ludziom się nie dogodzi, bez względu na to ile serca się im odda, ale my się nie ludziom podobać mamy, lecz Bogu… Jak ksiądz ma nowe auto to materialista jak stare to dziwak… wiem bo jeżdżę 20 letnim autem i nie raz słyszę „Co nie stać na nowe?” Szkoda mi i ks. Romana i ks. Macieja… życzę wszystkim owocnego adwentu i dobrej refleksji nad „mlekiem, które się rozlało…”
Mieszkanka Gołańczy
+9 #55 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziMieszkanka Gołańczy 2023-11-24 07:52
Zdzisiek, żadna gazeta nam nie pomogła, bo PiS-owski Tygodnik został zblokowany, pomagali Lidzińskiemu. Jedyny, która stanął po stronie mieszkańców, nagłośnił całą sprawę i prowadził negocjacje bezpośrednio z biskupem to Portal WRC, Dziękujemy. Takich księży nie żal, dobrze, że odeszli, chyba, że chcesz się u takiego spowiadać.
Zdzisiek
-9 #54 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziZdzisiek 2023-11-23 19:23
I tak moi drodzy dzięki interwencji gazety diecezja straciła dwóch kapłanów… Jeden na emeryturę drugi do stanu świeckiego. Znam obydwu, każdy ma swoje wady i zalety jak każdy człowiek… Co dobrego dla gołanieckiej parafii z tego wyniknie? Czas pokaże… Na pewno przyjdzie jakiś proboszcz, ale czy wikary raczej wątpię… Przy takich brakach nie ma już skąd zabrać by dać Gołańczy. Szkoda i jednego i drugiego. Maciek dobry człowiek rzeczywiście miał talent do pracy z dzieciakami, aczkolwiek bardziej przywiązywał do siebie niż do Boga… Proboszcz dobry duszpasterz, choć z czasem bardziej pokochał kasiorkę - pokusa tego świata, każdego równo dotyczy czy księdza czy polityka czy zwyczajnego człowieka… Każdy dziś chce mieć… Jaki sukces odniosły media - pokłóciły ludzi, pobuntowały - to co najlepiej potrafią… Na pożegnanie proboszcza przyjdą ludzie i chwała im za to! Będą to Ci, którzy zachowają swój rozum i twarz w obliczu tego całego bagna…
Vvvvvv
0 #53 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziVvvvvv 2023-11-21 06:54
Czytając posty, mam wrażenie, że mamy średniowiecze i za za chwilę zobaczę sabat czarownic. Boszszszz jakie zacofanie na tych wsiach!
Hello
-16 #52 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziHello 2023-11-20 21:27
Do # 51 za głębokiego stalinizmu w 1950 r powstał fundusz kościelny a dziś lewactwo domaga się rozwiązania funduszu .Lewactwo jak lgbt stanowią mały procent społeczeństwa a chcą Polakom ustanawiać przepisy .
nik
-8 #51 niknik 2023-11-20 20:36
Proboszcza zawsze można skrytykować . Odpowiednie służby sprawdziły wikarego -źle . Gdyby wikary miał ciągoty do nieletnich i by ktoś postronny ujawnił - źle . Zawsze proboszcz winny , a media czekają na sensacje z księżmi KK . Walka z KK bardziej perfidna niż za komuny .
Gołańcz
+17 #50 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziGołańcz 2023-11-20 15:43
Lidziński miałby spokój gdyby nie zaczynał wojny z mediami. Tygodnik Wągrowiecki (PiSowsie medium) udało się uciszyć i dali księżulkowi spokój, portal WRC nie odpuścił i biskup musiał reagować, bo miałby duży medialny problem. Czasem nie warto się wychylać i gnoić inne osoby, skoro samemu ma się sporo za uszami!
Jadwiga
+15 #49 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziJadwiga 2023-11-20 12:50
Biskup wyrzuca proboszcza, a ten mówi, że sam odchodzi, nawet na koniec kłamie, trzeba umieć odejść z godnością. Brawo Portal, w imieniu mieszkańców - dziękujemy!
Paraf
-11 #48 LewicaParaf 2023-11-19 23:51
Co tu pisać, jak portal prowadzą lewicowcy.. Szok,do czego doprowadziliscie.. może jedną z drugą do pracy by poszła ??A na wypowiedzi na filmiku chociaż na kacu by nie była :P
Michu
+7 #47 Brak słówMichu 2023-11-19 21:18
Ten Olo to pisze jak znany pisior Henryk G.
Parafianka
+19 #46 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziParafianka 2023-11-19 19:18
Bardzo proszę, wszystkich piszących komentarz o nieobrażanie wszystkich mieszkańców Gołańczy. Nie każdy mieszkaniec bierze udział w konflikcie księży.
Parafia
+18 #45 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziParafia 2023-11-19 17:05
Mam nadzieję że dowiemy się jak potaczy się sprawa między KS Romanem a Maciejem i co wyjdzie z tego wszystkiego i co tam jeszcze wszystko powinno wyjść na jaw !
antyparaf
+9 #44 nie wstydzcie sieantyparaf 2023-11-19 16:23
Lidzinski zapracowal na to sam, nie jest taki niewinny, jak niektórzy sadza. Ile razy jeszcze trzeba o tym przypomnieć. Dzien w dzień, tydzień w tydzien, rok w rok, przez lata na to pracowal. Wstyd to powinno być jemu, a nie mieszkańcom, za to co wyprawial on w parafii, nie mam na myśli spraw miedzy panami plebanami, to powinno być rozegrane miedzy nimi, a nie publicznie prane jak w telenoweli. Fakt, dorośli wykorzystali do rozgrywek dzieciaki, a to nie powinno mieć miejsca, te dorosle ofiary losu, które nie chodzily do kościoła w ogole nie powinny być przy tej rozrobie pod kosciolem. No ale przykład idzie z góry, lidzinski oszukuje, to pewnie w ich mentalności my mu zrobi jazde, jednak nie generalizujcie na wszystkich mieszkancow, bo sa ludzie, którzy inaczej by postąpili, niż te dorosle ofiary losu spod kosciola. Nie zmienia to faktu, ze gdyby lidzinski był prawy, bez wątpliwości moralnych, nie był obłudny, nikt by go nie ruszyl i ludzie broniliby go. Tymczasem, facet wykorzystal parafie do własnych celów, czul się bezkarny, nie sadzil, ze go kuria usadzi, a głupie owieczki szybko zapomną. Przeliczyl się. WIEC MIESZKANCY, nie wstydzmy się za kogos, tylko dlatego, ze tu mieszkamy, za to ze niektórzy sa ciemnata, tego nie zmienimy. Wszedzie tak jest, najlepiej generalizować i dokopywać niewinnym mieszkańcom.
Z Wągrowca
-15 #43 ....Z Wągrowca 2023-11-19 11:48
Po rozmowie z niektórymi mieszkańcami mówią że wstydzą się że mieszkają w Golanczy, bo dużo jest takiej patologi, co z kościołem im nie po drodze i pewnie nigdy nie byli na pielgrzymce i nie mają pojęcia o duchowym przeżyciu i modlitwie w miejscach sakralnych i pięknych sanktuariach, poznanie i zwiedzanie historycznych miejsc na świecie. Trudno żyć z taką społecznością
Twoja stara
-15 #42 Nikt jest nie bez winyTwoja stara 2023-11-19 11:21
Najwięcej do powiedzenia mają ludzie co wogole z kościołem nie mają nic wspólnego.Jak wyszła afera proboszcz-wikary to ludzi w kościele nie ubyło.Może dobrze że zmiany będą ludzie z parafii gołańcz nie zasługują na proboszcza.Najwiecej hałasu narobiły kobiety które mają potrzeby a ich mężowie nie wystarczają im i upatrzyły sobie młodego wikarego,który dał wciągnąć się w ich gierkę,ludzie zapomnieli jak wikary niby dobierał się do jednej pani na jednej z gołanieckich siłowni i pewne osoby z tej siłowni dały mu wpierdol.To wtedy proboszcz go wybronił przed konsekwencjami jakie miały go spotkać .Zreszta jak społeczeństwo jest takie,to ksiądz ma być inny.Pisanie takich bredni że Proboszcz pojechał z pijakami na pielgrzymkę to trzeba nie mieć mózgu i rozumu.Zło powróci do ludzi którzy sieja nienawiść i to z podwójną siłą.
Czesławice
+13 #41 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziCzesławice 2023-11-18 21:17
Hej Portal, teraz czas na kolejne osoby, słyszałam, że radna gminna szykuje sie na wojnę medialną, czas pokazać kobitce jak się tańczy :P
W imieniu mieszkańców dziękujemy za zmiany w gołanieckim kościele.
Obiektywny
+11 #40 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziObiektywny 2023-11-18 20:59
Do #38, nie jest tajemnicą, że media to czwarta władza, każdy normalny człowiek, burmistrz, radny wie, że z dziennikarzami nie warto zaczynać, bo wojna z mediami to przegrana, tak było jest i będzie. Nawet PiS przegrał wybory wojując z mediami. Prawo Portal WRC, to dzięki wam w Gołańczy będzie pięknie.
Szkoda tylko, że na sam koniec Lidziński skłamał, ale to już najmniejszy problem.
Dedektyw
+16 #39 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziDedektyw 2023-11-18 19:17
Klamstwo to grzech jak tak mozna obracac kota ogonem
Olaf
-6 #38 NieOlaf 2023-11-18 18:17
Od portalu wrc NIE towarzyszą Urbana mogłoby się uczyć.
Mintaj
-8 #37 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziMintaj 2023-11-18 18:14
Golanieckie pegeerusy za chwilę władze obejmie nowy rząd I skończa sie prezenty do popegerowskich dzieci i zasiłki Także czas zabrać się za uczciwą pracę a nie rąbanie każdemu dupy .Lalunie za chwilę też skończą z strojeniem się tylko zabiorą się za pracę.
antyparaf
+9 #36 dwulicowy szatan :lol:antyparaf 2023-11-18 17:46
Problem z lidzinskim polega na tym, ze jest dwulicowy i moralnie watpliwy. Gdzie chce tam jest swiety, ale to jest jedno oblicze kaplana, drugie to to, ktore doprowadzilo do jego upadku w Golanczy.

A kto tam wie co robil lidzinski w poprzedniej parafii. Nie bylo okazji na pokazanie sie od diabelskiej strony, to byl dobry. I jesli tak jest, niech zostanie w tamtejszej pamieci, jako dobry proboszcz. Tego negowac nie mozna.
Jednakze nie można tego powiedziec, po pobycie w Golanczy.
Nie chodzi już o afere z kozlowskim, przypomnijcie sobie wszystkich wikariuszy, ktorzy byli z nim na parafii. Jak musial ich traktowac? Jak to sie stalo, ze nowowyswiecony ksiadz byl tylko miesiąc, nigdy was to nie zastanawialo? Czy osobowosc wikariusza była taka wredna, ze musial odejść po miesiącu? (Dla niego dobrze, może miał lepiej, nizby został w Golanczy). Parafianki nr.... i bez numeru (pod innymi wiadomosciami sie podpisujace) tolerowac ekscesy lidzinskiego, malo ktory mogl, ale to wikary jest beeee, no bo mlody jest i sie stawia, pewnie tez tak bylo. Jednak lidzinski jest dwulicowy i obludny, i mial wielki udzial w tym, by niszczyc zycie tym mlodym ludziom, zamiast wspierac i byc przykladnym kaplanem.

Lepkie lapy i przekrety z kasa, to kolejna sprawa. Nie bylo kontroli, to oszukiwal, a kuria wierzyla. Jednak tyrawa, zostal zdjety z tronu za ukrywanie seksskandali. Nowy biskup jest dopiero od dwóch lat.

Do tego dochodzi traktowanie jak smieci przez lidzinskiego tych, ktorzy nie maja kasy, pozycji i wladzy. No pewnie nie wierzycie, ale wezcie sobie jedna msze z kilkoma intencjami: od lokalnej wladzy i zwyklego czlowieka. No jak ten dziad sie wtedy zachowywal wobec tego zwyklego czlowieka? Zwykli ludzie zostali potraktowani lekcewazaco, a wladza lokalna z fanfarami. Na jednej mszy z kilkoma intencjami... To raczej przytyk z zakresu moralnosci tego czlowieka, wiec pewnie nie jest w mniemaniu sadow jako zarzut, jednak kto jak kto, ale kaplan powinien byc przykladem w zakresie moralnosci.

o yeah! i jeszcze dress code - powinien obowiazywac w kosciolach i nie jest to miejsce na strojenie sie. Jednak nie w Polsce, bo trza sie pokazac, jak nie ma gdzie, to pozostaje kosciol. I z tym sie zgadzam kosciol, to nie wybieg mody. ALE nie ma wytlumaczenia dla lidzinskiego na molestowanie. Jakze to glupie, gdy molestowane kobiety sie obwinia. Dlaczego jest juz tak w Polsce, ze ofiara molestowania jest winna, a nie sprawca? Dlatego wielu molestujacym uchodzi kara za taki czyn: bo nikt nie uwierzy, bo bedzie wstyd, bo wytknie z ambony tak, jak ten dziad zrobil w ramach zemsty na Kozlowskim, bo ma uklady z lokalna wladza, bo upokarzajace jest tlumaczenie sie z tego, ze bylo sie molestowanym. Brawo dla tych pan za to, ze mialy odwage opowiedziec, co robil ten dziad. Niewazne okolicznosci, wazne, ze ktos to wreszczie powiedzial glosno, co robil kobietom.
I jesli znowu ktos cos glupiego powie, ze same sobie winne, to pomysl sobie o swojej kobiecie, matce, corce, siostrze... mogla byc w takiej sytuacji, albo podobnej i nie ma odwagi powiedziec, ze ktos jej zrobil krzywde. Nie osadzaj, tylko wspieraj.

No i na koniec, lidzinskiemu pozostaje pokuta… Wiec wszyscy jego zwolennicy modlcie się, za jego nawrócenie hehehe
Parafianka za między
-17 #35 DnoParafianka za między 2023-11-18 16:47
Do 32 masz całkowita rację co do ks Romana to super ksiądz i uczciwy człowiek to prawda że wszędzie tam gdzie był to ludzie bardzo go szanowali i płakali po nim a tu w tej Golanczy to są dno intelektualne i moralne. jakoś wcześniej ich ukochany ich portal wrc nie interesował się poprzednimi proboszczami i wikariuszami i nic nie mieli przeciwko jak np.jeden z proboszczy tej parafii wiudl podwójne życie a inni wikariusze układali sobie życie poza kościołem po prostu odpowiada tym parafianom taki tryb życia i dlatego nie odpowiadał im normalny uczciwy proboszcz, i masz całkowita rację że oni nie zasłużyli na takiego dobrego proboszcza
Amira
-22 #34 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziAmira 2023-11-18 14:48
Murem za księdzem Stefanem Tyle co on zrobił do swoich to żaden nie zrobił .Już nawet o konflikcie darmozjadów z z biskupem Alojzym wie Watykan
.
Andzej 2
+15 #33 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziAndzej 2 2023-11-18 13:45
Do #32.Wasza emninencja to z jakiej parafii jesli można spytać,skoro zabiera głos na temat parafii w Golanczy?
Max
-16 #32 GamonieMax 2023-11-18 13:26
Gołańcz okazuje się gamoniowata. W poprzedniej parafii Ksiądz Roman zrobił wielkie i wspaniałe dzieła. Wszyscy płakali jak około 10 latach odchodził. Był prawdziwym darem i zostawił wiele dobrych dzieł. Nie jesteście najwyraźniej godni by u Was dalej był.
parafianka
+1 #31 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziparafianka 2023-11-18 10:03
Czy pan W.Kocoń aż tyle wie o ks. Lidzińskim.
A o swoim bracie też pisał?
Stefan1111
-18 #30 LewactwoStefan1111 2023-11-18 07:38
Lewacki portal, lewacka retoryka, skrajnie nieobiektywne przedstawienie sytuacji w parafii Gołańcz. Poziom najgorszych brukowców. A Ci co tak zioną jadem, to kiedy w kościele byli...pewnie na bierzmowaniu swoim, lata temu
&$#@
+6 #29 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodzi&$#@ 2023-11-18 07:09
Ja nie mogę! Ludzie , niby katolicy a piszą tu jak opętani przez szatana! Do wiadomości piszących, kiedyś opętanie dziś już wiadomo, że zbytnią religijność, to po prostu choroba psych. Jak można być tak zawziętym i agresywnym. Sprawa kościoła, religii to sprawa indywidualna i jak ci się nie podoba, to po prostu nie angażujesz się w chodzenie do tego budynku i tyle, bo modlić się możesz wszędzie. Rewia mody na wybiegu , chcesz pokazać nowa kiecę, to idź na spacer, do sklepu, do kina, do restauracji i ubieraj się ładnie codziennie, a nie tylko w niedzielę do koscioła! Wam tam potrzeba dobrego lekarza i psychologa, który powie wam co w życiu jest najważniejsze lub zastosuje odpowiednią terapię farmakologiczną, bo wasza agresja sięga zenitu.
Ryś
+18 #28 RomanRyś 2023-11-17 20:45
To musiało się stać, zresztą na własne życzenie, proboszcz był zarozumiały, pokazywał że jest panem i władcą, nie zrobił nic w naszej parafii, a raczej spieprzył, zlikwidował wodę na cmentarzu i nie zadbał o śmieci, cieszę się że odchodzi, teraz będzie rezydentem
Andzej 2
+25 #27 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziAndzej 2 2023-11-17 19:30
Do#10.A co takiego dobrego zrobił do parafii.Po przejęciu obowiązków proboszcza na dzień dobry kazał przełożyć witraż upamiętniający synod dekanalny który odbył sie dzieki kanonikowi Kowaczykowi.A może plytki na posadce to też zasługa jeszcze obecnego proboszcza?Kosta wokół kościoła to też jego dzieło.
Eryk
+17 #26 UwagaEryk 2023-11-17 17:16
„Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłu[wpis niecenzuralny]e, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności” (Marie von Ebner-Eschenbach)
Maciejek
-23 #25 BurakiMaciejek 2023-11-17 17:12
Gola cz to stan umysłu. Jak Rosja.
Ateista
-22 #24 Nie rozumieAteista 2023-11-17 17:10
Jestem ateistą i miałem zaszczyt poznać ks. Proboszcza, nie zwykle inteligenty człowiek otwarte na każdego człowieka, dziwię się że wy chodzicie do kościoła jak do teatru (jak wiecie co to teatr) może nie rozumiem waszej wiary a raczej pseudo wiary, bo z tego czego się uczyłem to kościół jest miejscem kultu, zadumy i powagi a nie areną cyrkowa, szanuje każde wyznanie i każdego człowieka, ale tej społeczności kompletnie nie rozumiem, przecież nikt was do niczego nie zmusza po co tam chodzicie dla wylansowania się w pięknym stroju czy jak, ale od tego są pokazy mody, pozdrawiam
Mateusz Frydrych
-13 #23 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziMateusz Frydrych 2023-11-17 16:45
wymianka na czasy ostateczne.bestia pożre nierządnice a następnie zostanie zlikwidowana.
Mieszkaniec Gołańczy
+24 #22 Good ByeMieszkaniec Gołańczy 2023-11-17 16:05
Proboszczu Sajonara i gitara!!
Krzyż na droge,a po drodze jak sie uda,pozdrów Robin Hooda
Dla nowego Proboszcza nie bądźcie chytrzy po koledzie!Co łaska od 500 wzwyż 😂😂😂
Olo
-23 #21 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziOlo 2023-11-17 15:53
Bambo tu już pisowcy nie mają nic do gadania to Pan Tusk sciagnie inżynierów I lekarzy i wtedy jesten ciekaw czy będziesz ich tak chętnie utrzymywał Wypominliscie pisiorom 500 plus actera kasę dacie na esbeckich emerytów Na koniec już czujesz jak Cie PO wydymało że 100 konkretami na sto dni .Wiem ciężko Ci się przyznać że głosowałeś na oszustów
Karyna
+13 #20 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziKaryna 2023-11-17 15:35
Parafia będzie miała tylko proboszcza ? Czy nowy wikary też przyjdzie !
Była parafianka
-17 #19 Puste dzbanyByła parafianka 2023-11-17 15:27
Próżność, i beznadzieja po co tu ksiądz wy nie zasługujecie na nic puste golanieckie dzbany, współczuję każdemu innemu kto tu przyjdzie. A ks Romanowi życzę dużo radości i zdrowia i samych dobrych ludzi wokół. I kolejna reguła się potwierdza ze nie rzuca się pereł między świnie. mieliście najlepszego proboszcza w całej djecezji.
Krystynka
-26 #18 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziKrystynka 2023-11-17 15:18
matko jedyna!!!!! Nie macie tam w tej golańczy pipidówce innych problemów???. Wiara to sprawa indywidualna! Życie prywatne oddziela się od religii i nie łaczy tego z codziennością! Czy chodzenie do kościoła to wasza jedyną rozrywką, zainteresowanie, że tak ważne jest dla losów mieszkańców? Ludzie, co za zaściankowe społeczenstwo! Ksiazkę do ręki weźcie, do kina , teatru idźcie, wymyślcie sobie jakieś zainteresowania! To nie średniowiecze, żeby najważniejszym i jedynym najmądrzejszym autorytetem był ksiądz! Trochę rozumu ludzie!!!
Karamba
+23 #17 DobrzeKaramba 2023-11-17 14:34
Tyle zrobił czarny Batman. Że by kościół spalił i z żadnymi wikariuszami się nie mógł zgodzić i ich wywaliło dobrze mu że go tu nie będzie tylko Bartka trzymał jak najdłużej i w końcu trafiła kosa na kamień
Olo
-29 #16 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziOlo 2023-11-17 14:19
Bambo po co pontoniarzom wizy Przecież my ich dostaniemy gratis bo w Niemczech już ich nie chcą po drugie przyjdą z Białorusi.
Bambo
+21 #15 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziBambo 2023-11-17 13:59
Typowe pierd... pisuarowców z głowami zrytymi przez TVPiS. Jacy uchodźcy? PiS już stracił władzę, więc więcej wiz nie sprzedadzą, po za tym, jaki uchodźca przyjedzie do tak biednego kraju?
Olo
-30 #14 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodziOlo 2023-11-17 13:49
Do #13 masz rację po co ksiądz jak za chwilę będzie pełno gości z Afryki I z kościoła zrobią meczet .
nik
-25 #13 RE: Proboszcz ks. Roman Lidziński odchodzinik 2023-11-17 13:10
PO co w Gołańczy ksiądz ? Europejski świat jest postępowy .
Anonimowe
+14 #12 @gmAnonimowe 2023-11-17 12:54
+1
GM
+32 #11 @xdxxGM 2023-11-17 12:52
Właśnie oby nie był pokroju Romana, który już dawno z Bogiem i wiarą przestał mieć cokolwiek wspólnego. Ten człowiek służy mamonie
Xdxx
-50 #10 ŻałowaćXdxx 2023-11-17 12:32
Oby wierni nie żałowali. Szkoda że nie doceniają ile ksiądz zrobił. Chociaż tyle szacunku okazac bo cofnijmy się 10lat wstecz w parafii golancz. Nic kompletnie się nie działo. NIC! Oby przyszły proboszcz był tego pokroju co Roman bo jak przyjdzie inny to nie uszanuję tego co się zmieniło na plus.
Mieszkanka
+9 #9 Nowy ksiądzMieszkanka 2023-11-17 12:30
Czy wiadomo który teraz do nas przyjdzie?
Mieszkaniec Gołańczy
+23 #8 RomanekMieszkaniec Gołańczy 2023-11-17 12:25
Powinien byc pusty kościół o 11.30...
No ale...
Kipa
+15 #7 Ten ch**Kipa 2023-11-17 12:10
Najlepiej to niech przyjdą na 11.30 mu klasakać wtedy zobaczy

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.