• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2317

Zuchwała kradzież mercedesa zakończona na płocie

Policjanci z Gołańczy i Damasławka ustalili mężczyznę podejrzanego o dwa przestępstwa związane z kradzieżą Mercedesa C-klasy i krótkotrwałego użycia Fiata Seicento. Za ich popełnienie grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności policjantów rozpoczęte zostały w związku ze zgłoszeniem utraty pojazdu w Gołańczy. W nocy z 11 na 12 listopada na jednej z ulic spod posesji nieznany sprawca odjechał samochodem Fiat Seicento.

Jeszcze w niedzielę 12 listopada w Damasławku doszło do kradzieży innego pojazdu. Jednak co nie jest codziennością, w miejscu skradzionego Mercedesa C-180, którym odjechał sprawca, pozostało skradzione wcześniej Seicento. Jasnym stało się, że sprawca po wcześniejszym użyciu Fiata, dokonał kradzieży Mercedesa, którym odjechał w stronę Gołańczy. Mężczyzna na jednej z ulic Gołańczy nie opanował pojazdu i spowodował kolizję, uszkadzając płot przydrożnej posesji. Po tej kolizji uciekł.

Dzielnicowi z Damasławka pracujący nad ustaleniem faktów co do sprawcy potwierdzili, że był on obecny w jednym ze sklepów, gdzie dokonał kradzieży artykułów spożywczych. Kamery monitoringu zarejestrowały również Fiata Seicento. Praca mundurowych z Damasławka i Gołańczy doprowadziła do ustalenia tożsamości mężczyzny, następnego dnia został on zatrzymany przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego.

- Zatrzymany mężczyzna to 33-letni mieszkaniec Gołańczy. Już wcześniej popadał w konflikty z prawem. Odbywał kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko wiarygodności dokumentów, kradzieże, a także kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu – (art. 289 KK), a także zarzut kradzieży pojazdu (art. 278 KK) - poinformował asp. Dominik Zieliński, oficer prasowy KPP w Wągrowcu.

Mężczyzna podejrzany jest również o kierowanie pojazdami pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych związanego z zasądzoną wcześniej karą za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Podejrzany przyznał się do stawianych zarzutów, odmówił jednak składania wyjaśnień. Za zarzucane czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.


 

Komentarze   

Niki
-1 #3 RE: Zuchwała kradzież mercedesa zakończona na płocieNiki 2023-11-21 17:48
Do poprzednika To stare padło warte vo złom .
Re
+2 #2 RE: Zuchwała kradzież mercedesa zakończona na płocieRe 2023-11-21 17:12
To Farmera merc
dyzma
+6 #1 RE: Zuchwała kradzież mercedesa zakończona na płociedyzma 2023-11-20 16:03
Obłęd. To jest dziki zachód? On myśli że może tak sobie wszystko kraść i włamy robić jak w GTA? Widocznie za słabo go poprzednio karali. A te sądowe zakazy prowadzenia to o kant dupy proszę was ustawodawców - JAKBY BYŁO Z 5 LAT BEZWZGLĘDNEGO WIĘZIENIA ZA PONOWNE ZŁAPANIE ZA KÓŁKIEM TO BY TE DZBANY NIE JEŹDZIŁY! JAK SIĘ SŁYSZY ŻE MA ZAKAZ I 3 RAZ GO ZŁAPALI. I CO? I NIC DALEJ BĘDZIE JEŹDZIŁ - CO ZA DZIADOSTWO

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.