• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2497

Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitalu

W piątek, 26 stycznia 2024 roku, doszło do podpisania istotnego porozumienia o współpracy między Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a Zespołem Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu.

Porozumienie to jest owocem wcześniejszych rozmów między starostą wągrowieckim Tomaszem Krancem, a rektorem UAM, prof. dr hab. Bogumiłą Kaniewską, a także zapowiedzią nadchodzących zmian w dziedzinie medycyny i edukacji w regionie.

Inicjatywa ta zakłada utworzenie nowego kierunku lekarskiego w ramach Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile, wspieranego przez Zarząd Powiatu Wągrowieckiego oraz Akademię Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Starosta Tomasz Kranc wyraził przekonanie, że to wspólne przedsięwzięcie znacząco przyczyni się do podniesienia bezpieczeństwa medycznego nie tylko w subregionie pilskim, ale również w całej Wielkopolsce.

Porozumienie zakłada szeroką współpracę w zakresie kształcenia przyszłych lekarzy. UAM planuje prowadzić zajęcia dydaktyczne i praktyczne w szpitalu w Wągrowcu, co ma na celu nie tylko edukację, ale również umożliwienie studentom zdobycia cennego doświadczenia zawodowego. Starosta Kranc podkreślił, że efektem współpracy może być przyciągnięcie wykwalifikowanych lekarzy do stałej pracy w lokalnej placówce medycznej.

To spotkanie było również okazją do uhonorowania zasłużonych krwiodawców z regionu. Starosta Tomasz Kranc wraz z Prezesem PCK w Wągrowcu, Janem Maćkowiakiem, wręczyli odznaczenia za wyjątkowe zaangażowanie w niesienie pomocy potrzebującym.

Porozumienie między UAM a ZOZ w Wągrowcu otwiera nowe możliwości dla rozwoju medycyny i edukacji w regionie, wzmacniając jednocześnie lokalne działania na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkańców.


 

Komentarze   

janekk
+4 #30 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitalujanekk 2024-01-29 20:18
Dzisiejszy poziom lekarzy jest dostateczny po za nielicznymi wyjątkami których faktycznie można tak nazywać , to ja się pyta co będą reprezentowali ci o których mowa w artykule ?
Olo
+9 #29 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluOlo 2024-01-27 13:03
Ważna sprawa kto komu o ile będzie płacił za kształcenie felczerow .Może tak dyrektor przedstawi umowę do wglądu na portalu ? Myślę że ta uczelnia ma taką renomę jak ten szpital .Dobrali się jak w końcu maku .Do tego Ci dwaj geniusze że strony Wagrowca .Panie Starosto nie myślał Pan o podobnej współpracy na terenie Pana gospodarstwa Mam nadzieję że pacjenci będą pytani o zgodę aby
czy kursanci mogą być obecni przy łóżku badanego Bo ja bym sobie nie życzył żeby ktokolwiek lazil mi po sali w okolicznościach szpitalnych Co to jakieś ZOO ?
Do #21
+5 #28 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluDo #21 2024-01-27 11:48
Student, który na tobie praktykował ma przed sobą świetlaną przyszłość.
Mógłby zostać conajmniej ministrem zdrowia.
no i co?
+9 #27 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluno i co? 2024-01-27 11:45
Kolego z postu 23.
Ja w Poilnowie uderzam młuotkiem. Mam doświatczenie, robię to już 18 lat. Jestem po kursach i mam duży zapał, umie to robić dobże.
W szpitalu mogę robić np. trepanacje czaszki.
Albo nastawiać zuamane kości.
SAURON
+11 #26 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluSAURON 2024-01-27 10:58
Matko Boska, w naszym wągrowieckim szpitalu, to chyba jakaś pomyłka. Kto ma szkolić i prowadzić zajęcia praktyczne i dydaktyczne. Brak personelu lekarskiego i pielęgniarskiego, brak ludzi, którzy chcieliby tu pracować czy się leczyć. Niech się starostą z dyrektorem zastanowią dlaczego. A uczelnia niech przemyśli swoje posunięcia. Absolwent po zajęciach w naszym szpitalu to będzie tragikomedia, strach się bać.
...
+5 #25 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitalu... 2024-01-27 00:31
Super niech kształcą Tylko najpierw trzeba zająć sie aktualna obsada soru i oddziałów która nie za chętnie przyjmuję studentów do nauki
Gosiaa loszka
+7 #24 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluGosiaa loszka 2024-01-26 23:49
Ja chciałabym być
chirurgoloszkom albo laryngoloszkom Doradźcie co lepiej ?
Ryzawy
+5 #23 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluRyzawy 2024-01-26 23:33
Do # 20 to ze pracujesz w Polnovej to już masz plus Tylko napisz na jakim dziale pracujesz ,
jak na szwalni to już mozesz
to już możesz spokojnie składać dokumenty zapewne będziesz przydzielony na oddział chirurgiczny .Jak możesz weź ze sobą igly I nici bo szpital biedny .
Ryzawy
+6 #22 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluRyzawy 2024-01-26 23:16
Do Do # 21 Ty się ciesz ze sobie zapalniczka nie poświęcił.
News
+12 #21 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluNews 2024-01-26 22:52
To wam coś powiem jakich dzis mamy adeptów sztuki lekarskiej.Podczas pobytu w jednym ze znanych szpitali zapytano mnie czy mogą zbadać mnie studenci. Oczywiście była moja zgoda, był to jakiś ich egzamin. Jakie było moje zdziwienie, kiedy student 5 roku studiów medycznych nie potrafił sobie poradzić w sytuacji, badania odruchów źrenicznych, bo nie zabrał ze sobą latarki( pozostali koledzy też nie mieli) W tej awaryjnej sytuacji wystarczyło tylko przysłonić oko ale student na to nie wpadł. Podpowiedziałem, a że miałem malutką latarkę uratowałem jego egzamin. Resztę dnia spedziłem na rozmyślaniach o dalszym swoim losie leczonego przez takich " lekarzy"
no i co?
+12 #20 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluno i co? 2024-01-26 22:39
Chcem być lekażem!
Pracuję jurzw Polinovej 18 lat, teraz czas na awans społeczny i ekonomiczny.
Bende leczył ludzi
Felczer
+1 #19 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluFelczer 2024-01-26 22:34
Bez przesady chyba operować będą mogli samodzielnie na drugim roku na pierwszym to może pod opieką studenta z trzeciego roku .Przed uśpieniem trzeba koniecznie prosić o dowod i wysłać rodzinę do Bielawskich . Musimy podejsci do tego że spokojem , gdzieś muszą się roboty nauczyć.
Felczer
+9 #18 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluFelczer 2024-01-26 22:27
Myślę że pierwszym studentem będzie prezes PCK pan Maćkowiak już uczęszcza na uniwersytet 3 wieku to i ogarnie medycynę Wreszcie będzie miał pracę i kasę. Panie Janie trzymie kciuki
Tyyuii
+12 #17 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluTyyuii 2024-01-26 22:25
Jak pójdziecie do szpitala, to tylko pytajcie, kim jest ten, który będzie miał was leczyć, a nie daj Boże operować... O ludzie, tu się wywija...
Były student
+11 #16 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluByły student 2024-01-26 22:22
Wpiszcie w google Akademia Nauk Stosowanych w Pile i dalej kierunki studiów. To samo UAM Poznań kierunki studiów. I wszystko będzie jasne.
Hmmmmmmmmmm
+10 #15 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluHmmmmmmmmmm 2024-01-26 22:11
Jakoś nie widzę tu pani B.Kaniewskiej rektorki UAM.
Hmmmmmmmmmm
+12 #14 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluHmmmmmmmmmm 2024-01-26 22:07
Jakich lekarzy??? Akademia nauk stosowanych nie ma kierunku lekarskiego, a tym bardziej UAM . Ktoś nie rozróżnia kierunku studiów ratownika medycznego, pielęgniarki, fizjoterapeuty? Zresztą jaki prestiż może mieć uczelnia w której kształci się jednocześnie budowlańców, pedagogów, kosmetologów? Pierwsze slyszę, żeby te uczelnie kształciły lekarzy, a podpisanie umowy z rektorką UAM polonistką co ma wspólnego z medycyną? Ktoś chyba myli UM z UAM. UM- Uniwersytet Medyczny, UAM- Uniwersytet Adama Mickiewicza. Ta wzmianka o Poznaniu, chyba tylko po to, by nadać prestiżu tej umowie z podrzędną szkółką z Piły.
Muki
+12 #13 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluMuki 2024-01-26 20:18
Od pewnego czasu pracownicy Polinovej przechodzą do policji lub do urzędów to teraz mają jeszcze szanse zostać lekarzami w miejscowym szpitalu
Kolo
+2 #12 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluKolo 2024-01-26 20:15
Bez przesady po co nam lekarze I szpitale Przecież to wszystko jest w Niemczech Tu powinny dtsvjonawsc tylko karawany .
Pacjent
+15 #11 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluPacjent 2024-01-26 20:10
A sami twórcy tego sukcesu będą jeździć na leczenie do renomowanych placówek medycznych, bo zwyczajnie ich na to stać. Plebs ma być leczony przez licencjatów pseudo medyków po Akademii Nauk Stosowanych. Czy wy już naprawdę wszystkich ludzi uważacie za ograniczonych? Już dziś rozgarnięty pacjent chorujący przewlekle ma większą wiedzę medyczną niż dzisiejsi młodzi lekarze kształceni na uczelniach medycznych, więc nie wyobrażam sobie leczenia przez tych komputerowych "medykow"
nik
+3 #10 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitalunik 2024-01-26 19:39
Do#8 . Przed wyborami Tusk mówił , że paliwo jest za tanie ( - PiS zaniża cenę ) ,bo na zachodzie jest po 2 euro ( ok 9 zł ). Teraz obietnicę spełni -czekają nas podwyżki . Budżet przygotowany przez PiS i dodane 20 mld zadłużenia Więcej stołków ministerialnych , bo wszyscy ważni koalicjanci muszą mieć stołek .Polityka Tuska
Hgmt
+19 #9 Do #4Hgmt 2024-01-26 18:59
Naprawdę żenada! Nie wyobrażam sobie co nas będzie czekało w dalszej perspektywie odnośnie leczenia. Trzeba temu przeciwstawić się dopóki jeszcze nie jest za późno. Może już wystarczy w tym mieście tragifarsy ? Czy nie wystarczy już płatna sorbona wągrowiecka kształcąca " nauczycielki" o wątpliwej wiedzy i umiejętnościach, które nagle pracując wiele lat na kasie lub jako woźne doznały olśnienia i zapragnęły być nauczycielkami po maturze zdanej rownież na wieczornych fakultetach za kasę mężusia lub partnera na saksach zagranicznych. Czy tacy lekarze też mają kiedyś nas leczyć? Ciekawe co na to Izba lekarska, Porozumienie Zielonogórskie, dalej do dzieła dopóki nie jest za późno!
Tylko Tusk
+9 #8 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluTylko Tusk 2024-01-26 18:50
Do # 3 on chociaż potrafi mówić po niemiecku a prezesni w ząb Co do paliwa to napewno słowa dotrzyma będzie po 5 zł ale muszą Obajtka wyrzucić i sprzedać państwowe udziały.
Miron
+14 #7 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluMiron 2024-01-26 18:45
Patrząc na to że lekarza można wyedukować w tym szpitalu to równie dobrze przy Hotelu Puetrak można wyszkolić potencjalnego zastepce Malysza Tylko trzeba usunąć budkę z frytkami i może trenować i za 3lata na turniej 4 skoczni .
nik
+4 #6 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitalunik 2024-01-26 18:27
POwiem ; trzecia droga by uzupełnić brak lekarzy .
gość
-6 #5 Mefistogość 2024-01-26 17:41
Droga Aniu, rzeczywiście, najlepiej wszystko krytykować, niech Wągrowiec dalej będzie takim zadupiem jak do tej pory i którym mało kto słyszał. Prawa pacjenta są nie od dzisiaj i każdy może sobie iść do takiego lekarza, który mu odpowiada. Więc Ameryki nie odkryłaś.
Ania
+21 #4 ŻenadaAnia 2024-01-26 17:28
Faktycznie jest się z czego cieszyć, niewykształceni lekarze, z maturą napisana na 20%, kształceni przez szpital z paroma oddziałami na krzyż, bez odpowiedniego zaplecza naukowego i przede wszystkim lekarzy, którzy tą wiedzę potrafią przekazać. Produkowanie niewyedukowanych lekarzy to nie jest rozwiązanie problemu. Chcecie żeby was taki ktoś leczył ? Ja na pewno nie, będę wybierać lekarzy kształconych na prawdziwych uniwersytetach z zapleczem naukowym i wymaganiami.
Rufa
-9 #3 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluRufa 2024-01-26 17:15
Tusk obiecał benzynę po pińć złoty
A on tylko słucha brukselskich rozkazów po niemiecku!
Lonia
+9 #2 LekarzeLonia 2024-01-26 16:14
Jak zmienią dyrektora i resztę świty
Bienkowska
+12 #1 RE: Będą kształcić nowych lekarzy, zajęcia w wągrowieckim szpitaluBienkowska 2024-01-26 15:56
Ale jaja ale jaja ale jaja

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.