• Opublikowano:
 • Wyświetlono: 3503

Uruchomiono Całodobowe Medyczne Laboratorium Diagnostyczne

Dzisiaj w Szpitalu Powiatowym w Wągrowcu odbyło się uroczyste otwarcie nowoczesnego Medycznego Laboratorium Diagnostycznego, które będzie funkcjonować całodobowo.

Starosta wągrowiecki Tomasz Kranc, wraz z dyrektorem Zakładu Opieki Zdrowotnej (ZOZ), dr. Przemysławem Burym, symbolicznie otworzyli laboratorium. To ważny krok zapewniający kompleksową diagnostykę zarówno dla pacjentów szpitalnych, jak i ambulatoryjnych. Ta inicjatywa stanowi znaczące ulepszenie w świadczeniach medycznych, zwłaszcza po 20 latach funkcjonowania bez wewnętrznego laboratorium. Decyzja o reaktywacji laboratorium wynika z ekonomicznej analizy, która wskazuje na korzyści finansowe płynące z prowadzenia wewnętrznych usług diagnostycznych w porównaniu z outsourcingiem.

Laboratorium zostało wyposażone w nowoczesne analizatory i spełnia wszystkie wymagane standardy, co potwierdza akredytacja w Krajowej Izbie Diagnostów Laboratoryjnych. Wykwalifikowany zespół diagnostów laboratoryjnych, z odpowiednimi uprawnieniami, gwarantuje najwyższą jakość świadczonych usług.

Dzięki tej zmianie, pacjenci będą mogli korzystać z szybszej i bardziej dostępnej diagnostyki. To również ważny krok dla ZOZ, który zwiększa niezależność od zewnętrznych dostawców i pozwala na lepsze zarządzanie kosztami diagnostyki medycznej.


 

Komentarze   

Bil
+1 #6 RE: Uruchomiono Całodobowe Medyczne Laboratorium DiagnostyczneBil 2024-02-10 00:22
Do Anka, miałem to samo, laboratorium czynne cała dobę, ale zamknięte od 5-8 bo w tym czasie chodzą, po oddziałach, no ale cała doba ma24godziny
Ojejciu
+9 #5 RE: Uruchomiono Całodobowe Medyczne Laboratorium DiagnostyczneOjejciu 2024-02-04 09:17
Pani Ankoooo mogła Pani przenocowac pod drzwiami... Dobrze że nie wpadła Pani na taki geniusz żeby zrobić badania przed 3 nad ranem, bo laborant musiałby dla Pani brać nadgodziny. Miło też, że jasny komunikat o godzinie otwarcia laboratorium przyjęła Pani jako zbycie, jak zabraknie chleba w piekarni dla Pani to pewnie będzie to uraza majestatu.
Ratownik
+8 #4 gośćRatownik 2024-02-02 18:21
Miro - czytaj ze zrozumieniem, do tej pory było tam laboratorium prywatne, które sprzedawało szpitalowi swoje usługi, teraz już tego prywatnego nie ma, w to miejsce szpital zrobił swoje własne laboratorium.
Zainteresowany
+6 #3 LabolatoriumZainteresowany 2024-02-02 18:12
I ten zidiociałym wyraz twarzy głupszy niż u Dudy
Ankaaaaaa
+9 #2 BadanieAnkaaaaaa 2024-02-02 15:38
W czwartek chciałam zrobić badanie przed 6 rano żeby zdążyć do pracy. Pojechałam w środę się zapytać czy mogę być wcześniej na co zostałam zbyta że krew pobierają od godziny 7 i wcześniej nie mam przyjeżdżać.
Miro Sława
+9 #1 Dziwne toMiro Sława 2024-02-02 15:05
To do tej pory nie było tam laboratorium? Do kogo chodziliśmy więc na badania i po wyniki?

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.