• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 4092

Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywności

We wtorek, 20 lutego w Wągrowcu odbył się protest rolników. W proteście uczestniczyło 320 ciągników, które przejechały ulicami miasta.

Manifestacja zgromadziła reprezentantów różnych sektorów rolnictwa – od myśliwych, przez pszczelarzy, po przewoźników – wyrazili oni sprzeciw wobec polityki Zielonego Ładu i niekontrolowanego importu produktów rolnych z Ukrainy. Protestujący rolnicy, zaniepokojeni rosnącymi kosztami produkcji przewyższającymi potencjalne zyski, domagali się zmiany kursu w polityce rolniczej.

Spotkanie rolników rozpoczęło się przy Rondzie Rogozińskim w Wągrowcu, gdzie zjechało się 320 ciągników – liczba ta znacząco przekroczyła oczekiwania organizatorów. Zdeterminowani, ale nie chcący paraliżować miasta, uczestnicy protestu przejechali obwodnicą Wągrowca oraz ulicami Kcyńską Reja i Kościuszki. zwracając uwagę na swoje postulaty. Kulminacyjnym punktem manifestacji było spotkanie z Tomaszem Krancem, starostą wągrowieckim, podczas którego rolnicy przekazali petycję Ogólnopolskiego Strajku Rolników, podkreślając tym samym pilność rozwiązania ich problemów.


🎬 Materiał wideo 


Protest nie tylko podkreśla jedność i determinację społeczności lokalnych w walce o sprawiedliwe warunki pracy i produkcji, ale również zwraca uwagę na szeroko zakrojony problem importu zbóż, również przez lokalne przedsiębiorstwa w Wągrowcu.

Marszałek Sejmu, Szymon Hołownia, zapowiedział na jutro debatę w Sejmie, mającą na celu omówienie kwestii poruszonych przez protestujących, co świadczy o znaczeniu i skali wyzwania, przed którym stoi polskie rolnictwo.


 

 

Komentarze   

olo
-2 #59 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościolo 2024-02-23 13:42
Jak pisze dyzma teraz zamkną gębe społeczenstwu i będą mogli ściągać pontoniarzy bo kto będzie krytykował to bedzie mowa nienawiści . Także Rudy wprowadzi prewencyjną cenzure już murzyn nie bedzie murzynem itd .
zygaa
-3 #58 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościzygaa 2024-02-23 13:37
dyzma to żle czy dobrze ? Ostatnio na sejmowej komisji myszka agresorka Pichowicz wyłączyła mikrofon posłowi Ozdobie bo nazwał ministra sprawiedliwości ŁOBUZEM POLITYCZNYM . Nie wiem co w tym jest tak bardzo obrażliwe ? Z drugiej strony ten sam Ozdoba w Sejmie cytował niejakiego hejtera Pablo Moralesa który nazywał marszałka Hołownie kretynem , idiotą , debilem a marszałek z tego się cieszył .
dyzma
-2 #57 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościdyzma 2024-02-23 09:57
Niedługo wejdą w życie regulacje o mowie nienawiści i skończy się pyskowanie po forach i na YT. Będziecie mogli pisać dokładnie to samo, co telewizor do was trzeszczy albo nic... hahahahaa Dobranoc
Henio Obserwator
-1 #56 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościHenio Obserwator 2024-02-23 09:39
Plankton klasycznie - zamiast odpowiedzieć merytorycznie na fakty zapluwa się i próbuje dojść kto posty pisze. Samo detektywi Rutkowscy (też wykreowany przez TVN) na forum. Wzorem Herr Thuskha i Szymona Megalomana próbuje zamknąć buzię innym. Tak jak to kanclerz zrobił nielegalnie z TVP zmieniając ją w TVN-2. Teraz mamy jad TVN-owski wlewający się jak Niagara do baniek planktonu. I wściekłość Thuska, ze jakaś niszowa TV Republika rośnie w siłę.
Ale mniejsza z tym ... wcinamy popcorn i oglądamy kolejne skecze koalicji błaznów. Najpierw marszałek rotacyjny od zapalania świec żydowskich postawił się w roli bohatera i zapowiedział, ze Putina to on w ziemię wgniecie. Siłami planktonu oczywiście - czego plankton na pewno się nie domyślił.
Jedziemy dalej - jakiś niedogolony wiceminister klimatu już zapowiedział podatki od aut spalinowych. W imię walki z ciepłem latem. Do tego dojdą podwyżki gazu (40% i 70% prądu od czerwca -to pewnie na 50% skończy żeby fani cieszyli się, że tylko tyle).
O podatkach dla UE na które bez zmrużenia oka zgodził się kanclerz to już pisałem. Chodzi o miliardy EURO dla Ukrainy i na ekobzdety. Ale plankton przełknął to bez zajęknięcia i z uwielbieniem dla krawata kanclerza.
Sam Herr Thusk wyskoczył z narrację, ze każdy kto mówi coś złego na Ukrainę to zdrajca "stanu". Zabawnym jest gdy największy zdrajca Polski na sznurku Niemieckich panów mówi o konsekwencjach za zdradę. Ale jest już pewnym, że to jest robione pod wygaszenie protestów rolników. Nieuniknionym - dyrektywy z UE już na pewno przyszły - zabijasz rolników w Polsce albo nici z KPO.
W ogóle o rolnikach wyszczekała swoje mądrości pięknisia Środa profesor. Napluła na nich jak nikt do tej pory. No cóż - już od dawna wiadomo, że prosty chłop ze wsi jest dziś rozsądniejszy i mądrzejszy niż takich trzech profesorów jak ta pani szanowna..

Chyba muszę zmienić ten popcorn na jakieś suszone jabłka czy słonecznik - ile ten TVN-Hołownia poleca tego szajsu jeść? Jakieś porady od planktonu?
dyzma
-1 #55 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościdyzma 2024-02-23 08:33
Jak zwykle , żrecie się między sobą o podziały partyjne. Gratuluję
wrc
+3 #54 brawowrc 2024-02-22 23:38
Brawo rolnicy, brawo myśliwi, nie dajcie się
Mnbv
+1 #53 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 22:51
Popaprancy przez lata ogladali tylko tvn I już mają zryty berety , teraz doszło im oglądanie tv thusk to już całkiem przestaną myśleć. Najlepsze jest to ze oni myślą że są tylko jednostki które mają inne poglądy a tu takich osób jest ponad 7 mln którzy naprzeciw mają 11 mln lewactwa wyborcow 10 parti i partyjek . Frajerzy gdzie kupujecie paliwo za 5 zł.?
Do #50
+2 #52 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościDo #50 2024-02-22 22:06
Mam wątpliwości czy Henio i ten Mnbv czy jakiś tam HIV to pisuar-janowy.
Janowy jaki był szurnięty taki był ale chociaż wypowiadał się składnie, odrobinę wkładał ontrlektu w to co pisał .
Natomiast Henio i mnbv to bełkoczący przygłup piszący bez ładu i składu, ślepy wyznawca PISuaryzmu mało inteligentny, plujący jadem w wypowiedziach, nie znający zasad interpunkci, nie umiejący postawić kropki bez poprzedzania jej spacją.
Wielu czytelników zwracało już tu uwagę na agresję i prymitywność wypowiedzi tychże Heniów i mbnv-ów, jest w tym wiele wspólnego, co pozwala sądzić że jest to ten sam przychlast.
do cxz 18
+3 #51 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnoścido cxz 18 2024-02-22 20:24
Nie zdajesz sobie sprawy że za obrót zbożem na świecie odpowiadają 4 korporacje które mają budżety większe niż PKB Naszego kraju. Komisje śledcze póki co żadnej sprawy nie potrafiły wyjaśnić do końca czy to o Amber Gold, o SKOKach czy dawno temu o aferze Rywina. Przestań śledzić papkę medialną z zachodnich mediów, a obejrzyj chociażby ostatnie dwie debaty na Kanale Zero o CPK i strajkach rolników. Dlaczego przedstawiciele obecnego rządu bali się przyjść na żywo dyskutować o lotnisku w kulturalny sposób?
Tak jestem normalny i przeszkadza mi żę przestana wycinać lasy. Wiesz co to gospodarka leśna? W Naszym powiecie najwięksi pracodawcy są właśnie powiązani z leśnictwem, z czego Lidner robi trumny, Polinova czy WFM meble nie mówiąc o mniejszych zakładach stolarskich czy zakładach usług leśnych które zatrudniają ludzi z małych wiosek? Przedsiębiorcy zainwestowali miliony w sprzęt do wycinki, przeszkolili pracowników i z dnia na dzień mają zaprzestać bo pani minister czy ministra ma taki kaprys?
Co do Odry jest coś takiego jak przyducha i niski poziom wody?
Próbujesz mi wmówić że ktoś mi płaci za komentarze a mi Ciebie po prostu szkoda bo wierzysz w ten rząd a tak naprawdę nic się nie zmieni będzie tylko gorzej, podwyżki cen prądu, wycofanie z biologi nauki o przyswajaniu dwutlenku węgla przez rośliny czy z historii nauki o Powstaniu Wielkopolskim. Idąc Twym tokiem w zasadzie powinniśmy przeprosić Niemców za 1918?
Bartas
+6 #50 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościBartas 2024-02-22 19:51
Przecież ten kretyn Mnbv to jest PIS-Janowy tak samo jak Henio Obserwator. Gościu występuje tutaj pod wieloma nickami i wprowadza ferment.
Torino
-5 #49 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościTorino 2024-02-22 18:46
Ciekawe czy Zapytań podczas wyborów 15 października coś kumał bo raczej to taki wszystko wiedzący osobnik.
Mnbv
-4 #48 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 18:19
Zapytań skoro nie jarzysz? To jakiś niepełnosprytny jesteś .Przecież Popaprancy tylko żyją przenośniami itd Tuska.Napewno na tv thusk Ci nie powiedzą jakie są i były wyniki Orlenu Tam takim jak Ty wczoraj mówili ile Obajtek ma nieruchomosci Najlepiej żeby najsprawniejszy manager w kraju mieszkał w bloku w kawalerce .Jak patrzycie na nierucho.osci Obajtka to przypomnijcie sobie nieruchomosci dewelopera z Gdańska albo koperty lekarza z Senatu .
Zapytan
+3 #47 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościZapytan 2024-02-22 17:49
Czy ktoś rozumie co ten idiota bełkocze?
Mnbv
-5 #46 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 16:27
Drodzy Wyborcy koalicji 13 grudnia dobrze że już nie rządzi w Orlenie Obajtek bo za rok 2023 Orlen zarobił netto tylko 27 mld .Jednak Wasza ekipa była lepsza no za rządów 8 lat Tuska zysk mieliście na poziomie 3 mld Także sami eidzicid ile nominaci pisu nakradł. Myślę że oprócz tv Tuska I tvn powinniście jeszcze czerpać wiedzę z tv niemieckich
Mnbv
-4 #45 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 16:12
Fo # 43 a kto Ci ten dom sprezentował że Ty niewiesz ile trzeba setek tysięcy wydac żeby wpuścić ekipe budowlana Tstus DSL czy teściu ? Nie kompromituj się bo żyjesz w bsnce i nie znasz zycia Co fo bezkarności to kolejne Twoje bzdury bo piszesz tylko o bezkarności jednych Czyli jak kradnie POpapraniec czy inny podobny typ jest ok Rozumiem że twierdzisz że jak wyborca koalicji 13 grudnia zgwałci Twoja żonę to jest ok Jeszcze mu dziecko podeślesz Jak narazie yo mówisz jak Popaprsncy fosyc bezkarności i wycofuja wnioski prokuratorów o uchylenie immunitetu Za chwilę Grodzkiemu i koniowi państwo wpłaci odszkodowanie za to że byli o coś posądzani ZApewne też ładnie nakradles że popierasz takie działania .
Do #31
+3 #44 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościDo #31 2024-02-22 15:29
Brakowało tutaj tych sucharów planktonie i cyk-popcornie.
Pis-janowy zawsze na posterunku.
Cxz
+3 #43 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-22 14:36
Nikt nie jest bezkarny, przekonają się o tym już wkrótce twoi mocodawcy z PIS i tacy jak ty ruscy trolle również. Mam już dom i pilnowałem żeby nikt mnie nie wydymał przy budowie, a ty pewnie dałbyś się okraść po czym byś powiedział, że tak musi być bo budowa kosztuje.
Mnbv
-6 #42 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 14:15
Do # 41 właśnie wy to łykacie że każda wydana a nic nie widać Także tak jak pisałem postaw dom z później pisz o finansach Pomału sprawdza się toco było fo przewidzenia że za PO nie będzie żadnej afery i złodziejstwa Już dziś nowa tuskowa prokuratura wycofała wniosek o uchylenie immunitetu koperciarzowi z Senatu Czyli od dziś dzieje się to co zapowiadał Sławek Neuman Brawo dla oglupialych wyborców koalicji, jesteście bezkarni .
Cxz
+7 #41 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-22 13:27
Czyli jednak lubicie być okradani...
Wydano 3,3 miliarda złotych a na miejscu budowy wiatr hula po polach. Pieniądze były kradzione dla PIS I rodzin a frajernia się cieszy. Typowy PISowski suweren, zero rozeznania tylko powtarzanie propagandowej papki.
nik
-6 #40 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościnik 2024-02-22 13:22
Do # Czx . Z sondażami to tak jakby spojrzeć na ciebie . Głowę zobaczysz , ale rozumu nie widać
Mnbv
-9 #39 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 13:09
Do poprzednika tak to jest jak ktoś przez całe życie nawet budy fo psa nie zrobił. Głupcom wystarczy powiedzieć że ile to nie wydano a jeszcze nic nie widac Moi drodzy wyborcy Po Zacznijcie budowę swojego domu yo zobaczycie ile trzeba wydać dopóki wejdzie rkipa budowlana Także macie swoje lotnisko w Berlinie a my chcemy mieć swoje w Polsce
Cxz
+7 #38 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-22 11:01
Do # 18. Nie, wymiana zdań to nie trolling. Trollingiem jest sytuacja kiedy pojawia się (w tym przypadku), komentator, który niby to chce dyskutować na temat ale obraca wszystko ogonem, jak to mają w zwyczaju przedstawiciele PIS nawet jak są dowody, że mówi nieprawdę. Na przykład - "większość rolników głosuje na PIS" - są na to dowody w postaci badań sondażowych i socjologicznych, to są metody naukowe, no ale taki troll- profesor wie lepiej, że jest inaczej.
"PIS czy PO są za ciency żeby robić wałki na zbożu" - kolejny trolling czyli zrównanie PIS i PO. Więc trolling przyjmij do wiadomości, że w tym przypadku nie ma żadnego PO, wałki na zbożu robiły firmy/podmioty, za którymi stoją ludzie z PIS są na to dowody i może będą komisję śledcze.
Czy mi się podoba, że zablokowano CPK? Owszem podoba mi się! Czy zdajesz sobie sprawę trolling, że na CPK wydano do tej pory 3,3 MILIARDA złotych? Czy zdajesz sobie sprawę, że spółka zatrudnia 750 osób a średnia pensja każdej to 16 000zł? Czy ty człowieku jesteś normalny? Lubisz być okradany czy jesteś jednym z beneficjentów, czytaj hejtujesz za pieniądze?
Przeszkadza ci, że przestają wycinać lasy? Jak zatruli Odrę to pewnie klaskałeś i prosiłeś o więcej? PISowski geniusz normalnie.
Mnbv
-17 #37 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 10:35
Dotzcj do hektar 500 zł, średnie gospodarstwo ma 13 h .Czyli 8 tys .ogrom pieniędzy do hejyujacych rolników bo oni oracuja za najniższa krajową Fo roboty popsprancy dziś trzeba minimum 10 tys . miesiecznie zarabiać bo za chwilę xloncza się państwowe dotacje za prąd VAT itd.
Mnbv
-17 #36 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 10:09
Andrzej 2 skoro piszesz o dotacjach to napisz jakie to są ogromne sumy .Po drugie co Ty myślisz że unijni biurokracje te dotacje daja z własnej kieszeni .?Po trzecie Andtzekjku 2 sam jesteś dotowany z budżetu państwa tak jak i inni .Na koniec czy już ogarnałes pkb Polski .Zanim coś napiszesz to się przygotuj nie tylko oglądając tv tusk
Mnbv
-13 #35 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 10:02
Popaprancy dymania przez swoich nawet wiedz na kologo rolnicy głosowali. To już jest Cud .Siedzieli w urnach i po zapachu kartki czuli kto ją wrzucił czy rolnik czy inna osoba mieszkająca w danym okręgu. Jakoś nie czują jak ich dymie obecną władza. Znamy to z histori jak Panu z wąsem wierzył cały naród a później żałowali .Tylko na tym świecie trzeba trochę czasu przeżyć żeby odróżnić tępą propagandę od faktów. Ciekawe ilu z tych komentujących
Mnbv
-12 #34 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 09:50
Najwięcej do powiedzenia mają VI co pracują 8 godz u kogoś na etacie .Żaden z Was nie oddaje do państwa w formie różnych podatków tyle co rolnicy .Już nie mówiąc o odpowiedzialności i godzinach pracy .Dalej liczcie na to że inni Was wyżywią .Na koniec za chwilę będziemy zapierdalać na gości z Afryki I na służby które nimi będą się zajmować. Wtedy się obudzicie.
Andrzej2
+9 #33 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościAndrzej2 2024-02-22 09:34
A gdzie byly protesty i blokady tych biednych i glodzonych rolników 4m-ce i6m-cytemu?O ile mnie pamięć nie myli to ci sami "rolnicy"bili brawo ,oklaskiwali tanczacego wówczas minista rolnictwa z gasnica na swoich wiecach.
A może powiedzą do zwykłych zjadaczy chleba jakie dostają dotacje unijne za swoje arrealy?
Do #31
+12 #32 Do #31Do #31 2024-02-22 09:17
Nikt nikomu nie płaci. Tobie Chrystusie trudno zrozumieć, że można myśleć inaczej i że jest większość ludzi, którzy są przeciwni rozdawnictwie dla rolników. W mieście, każdy sam utrzymuje swój biznes, nikt nie dopłaca, a jak nie daje rady, to po prostu się przebranżawia lub wyjeżdża z kraju.Tak robią wszyscy, biznesmeni, urzędnicy, nauczyciele, pielęgniarki, lekarze. Jeśli wam nie pasuje i macie za mało zawsze można zmienić branże lub zawód albo wyjechać. Tak jak radzicie innym grupom zawodowym. Nie ma nic za darmo.
Henio Obserwator
-9 #31 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościHenio Obserwator 2024-02-22 09:09
Plankton ujawnił całą swoją potęgę intelektualną pod tym artykułem. Szczególnie na temat strategicznych dziedzin w każdym kraju. Mam nadzieję, że zgodnie z zaleceniami klauna z TVN-u zażera się popcornem oglądając szopkę donka i szymka. Jak ja to robię.
Swoją drogą o mało się nie udławiłem, gdy zobaczyłem taniec kaszalotów w sejmie chyba tydzień temu. Cos tam śpiewały, że nie dadzą czegoś. Tak jakby jakiś normalny facet cokolwiek od nich chciał. I ten szoł dostał błogosławieństwo samego rotacyjnego megalomana. Robert Górski ponoć zzieleniał z zazdrości widząc taki skecz.

W kraju i Europie protesty rolników - jak widać po wypowiedziach na forum plankton ma zerowe pojęcie o żródle problemu. Klasycznie. Nie ma co liczyć tez na to, ze plankton pamięta szymonka megalomana z programem 2050, gdzie hasłem przewodnim był tam właśnie zielony ład. Czy dzieci planktonu są gotowe na wpieprzanie maczki z karalucha i szaranczy zamiast steka?

Donek znikł. Klasycznie. Zawsze to robił gdy się jakieś problemy pojawiały. A potem wychodził z szafy i szczekał. A może w tej szafie szuka kasy z KPO? Teraz jest w wyjątkowo trudnej sytuacji bo rolnicy oddali głos na niego, w dwa miesiące póżniej zostali oszukani koncertowo a Herr Thuskh nie ma możliwości ruchu bo przecież pomoc rolnikom Polskim wiąże się ze stawanie się UE i Urszuli od zakupu szczepionke na covid. A tutaj koalicja 13 nie drgnie na krok.
Niezły tez cyrk odwala ten tam ...Kolodziejczyk. Wiceminister aktualny pojechał protestować z rolnikami przeciw rządowi. Górski znów opad szczęki zaliczył.

Paliwko po 7,20 dziś widziałem na Orlenie. Zgodnie z zapowiedzią donka - po wygranych wyborach to paliwo może być i po 7 zł. Co prawda powiedział to chyba z 16 lat temu ale przypomnieć warto.

I okruszek popcornu z paczki bo właśnie szef PSL - tych od chłopów a dzisiaj bawiący się w eksperta od armii myśli jak przyciągnąć transwerstytów do wojska. To może być tez ciekawe.
Mnbv
-15 #30 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 08:26
Nawet na wagrowieckim portalu działa Pablo Morales Ciekawe ile mu płacą za komentarze .
Niestety
+17 #29 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościNiestety 2024-02-22 08:10
Zabrać rolnikom dotacje, a pieniądze przeznaczyć na edukację i służbę zdrowia, zwłaszcza na budowę szpitali psychiatrycznych dla dzieci. Ludziom tak odbiła kasa do łbów, że zapomnieli o tym co najważniejsze.Rolnicy dziś odpłynęli przez bogactwo, dać im palec, a ciągle będzie im mało.Tacy po prostu są od pokoleń.
Mnbv
-20 #28 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 08:00
Drodzy rolnicy poczekajcie za cheile minie sto dni rządów Tudka będzie paliwo po 5 zł i wtedy mogli taniej produkowac .
Mnbv
-21 #27 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-22 08:00
Drodzy rolnicy poczekajcie za cheile minie sto dni rządów Tudka będzie paliwo po 5 zł i wtedy mogli taniej produkowac .
#$&
+16 #26 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywności#$& 2024-02-22 08:00
Dziś czwartek, promki w marketach, idźcie dziś i zobaczcie kto cały towar z nich wykupuje , a markety nie są przecież polskie.A tak psioczą na sąsiadów. Markety powinny być stawiane przy drogach wjazdowych do miast, żeby tłoku i hałasu swoimi dieslami nie robili na ulicach miast.Cale rodziny dziś będą okupować markety, robić nie muszą tyle mają dopłat.
Mania
+18 #25 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMania 2024-02-22 07:50
A myśliwym o co chodziło? Żeby mogli polować bez opamiętania, bo im unia nie pozwala? Kto w ogóle dziś zostaje myśliwym? Pewnie same bambry, bo z kasą nie wiedzą co robić i wiatrówki sobie kupują . Ćwiczą strzelanie na polowaniach, by kiedyś użyć ich przeciw człowiekowi. Nie pasuje to do wojska ! A pszczelarze, o co im chodzi, pszczółki miodek robią. A wam o co chodzi cukier za drogi żeby go pszczołom podsypywać i sztuczny miód produkowac? Słoiczek miodu 70 zł ale was pogięło. Kogo z miasta na to stać, chyba wasze dzieci ze zmywarka, bo zwykłego śmiertelnika nie. Odrealnienie, kasy tyle mają, że im z rożnych kryjówek wypadają, więc myslą, że każdy tyle ma.
XXL
+24 #24 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościXXL 2024-02-22 07:25
Zabrać dotacje, skoro UE tak zła i plugawa
HansK
+22 #23 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościHansK 2024-02-22 07:12
To ROLNICY w PL nie sypcie tych pestycydów, to będzie zdrowa żywnosc! Wiosna i latem czuć nawet w powietrzu w mieście co walicie na te pola, żeby było " wiynyj" i " wiyncyj" plonów, a co za stoi kasy!
Zastanówcie się w końcu o co wam chodzi, o zdrową żywnosc czy o Ukrainę. Sami już nie wiecie czego wam mało. Unia ma przecież normy, nie można walić pestycydów, a te wymogi wam też przeszkadzają łaacznie z unią, bo niby czarnych sprowadza. Czego zawzięci wieśniacy tak naprawdę chcą? Chytrusy i zawistni ludzie! Teraz wszyscy widzą, co to za ludzie. A miej takiego za sąsiada, to zniszczy cię jak uzna, że ktoś ma więcej albo w jego głowie uroi się, że " ktoś jest lepsiejszy" cokolwiek to znaczy. Mieszczuchy zwłaszcza z małych miast przygotujcie się na życie w sąsiedztwie takich, bo mieszkania w blokach i osiedla wykupują dla swoich dzieciaków popegeerusy ponad 40 letnie, którym poprzednia partia nawet laptopy dała za darmo jako rekompensata za ...sam nie wiem za co. Chyba żeby głupoty wypisywali w necie.Zabrac im wszystkie dopłaty, zostawić tylko tym, którzy uczciwie produkują na szerszą skalę, a nie tym którzy obsieją i nie zbierają udając że im słońce lub deszcz plony zniszczyło i głabać kolejne miliony za straty. Cwaniaki.Zobaczcje jak teraz wygląda wieś. Normalnie rezydencje, zero hodowli, zero ogródka, który z nich produkuje dla ludzi? Kasy do ZUSU też nie placą, a korzystają z wszystkiego na co my płacimy! Zwolnienia lekarskie, co drugi niepełnosprawny z kartą parkingową, auta takie, że nas na nie nie stać, a dźwiga taki dwa wody cementu i pędzi jak młody bóg.Spojrzcie na dachy ich domów, każdy panele na dachu, nawet za prąd nie płacą.wszysyko za darmo a cała kasa tylko dla siebie. Dobrze, że wyjechali na ulicę, przynajmniej pokazali ludziom swój majątek, jaki na co dzień chowają skrzętnie przed oczami " wg nich wścibskich ludzi" którzy im zazdroszczą. Nie dać im nic, jeszcze zlikwidować KRUS i dopłaty unijne.W mieście nikt nikomu nie dopłaca do żadnego prywatnego interesu!
Kil
+27 #22 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościKil 2024-02-22 06:37
Adasiu. Organizatorze .A czy twoje świnki takie zdrowe?
Mnbv
-19 #21 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-21 23:56
Pisowcy kradną a uczciwi Popaprancy chowią się za imunitetami Tego nie rozumiem .
Mnbv
-22 #20 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-21 23:37
W temacie imigrantow to słyszałem że wszystkich osobiscie sciagnał Kaczynski Temu człowiekowi przypisuje się każda decyzję w kraju .Nie wiem kiedy on śpi Wszystkie ruchy wykonane przez rzad i cały PiS musi zaakceptować Jarek Kiedyś na tvn słyszałem jak mówili że jakiś działacz z pisu dzwonił do Jarka żeby wyraził zgodę że może iści do toalety .Jednak Tusk takiej władzy niema
Mnbv
-18 #19 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-21 23:20
Do # 17 sprawdzimy Twoja wiarygodności. Twierdzisz że PiS na imigrantach to teraz nam napisz kto za to został skazany bo sprawy jeszcze żadnej nie było? Przy okazji napisz nazwiska pisowców którzy dostali wyroki za handlem zbożem. Przecież ja też mogę napisać że Twoja matka robi lody za 10 zł Myślę że Ty jesteś tak wiarygodny jak Tusk z paliwem za 5 zł i reszta obietnic wyborczych Wlasnie w tv poseł Sowa wyliczył że Obajtek ma 10 nieruchomosci To ten pajac niewie że nawet w takiej dziurze są ludzie co też tyle mają.
do cxz
-4 #18 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnoścido cxz 2024-02-21 22:54
Wymiana zdań z osobą mająca inne zdanie niż Twoje to trolling Twoim zdaniem? Dla mnie to zwykła dyskusja. Skoro wybory są tajne nie wiem skąd Ipsos ma dane że wieś głosuje na PiS, a miasto na KO, ale zauważyłem że w takich badaniach jak w sondażach wyniki często się różnią od rzeczywistości. To że są strajki rolników całej Europie to też wina że ludzie na wsi głosowali na PiS?
PiS czy KO są za cienkie w uszach żeby robić wałki na zbożu, Oni są tylko narzędziem. Zobacz do kogo należy pierwsza firma na liście importerów, jakiej narodowości jest właściciel, i do jakich podmiotów należy ziemia na Ukrainie.
Pewnie że mnie wkurzało ale ja na nich nie głosowałem.
Tobie się podoba jak KO przez 3 miesiące zablokowało CPK, elektrownię atomową, terminal przeładunkowy w Świnoujściu, fabrykę Intela, teraz jeszcze ograniczają wycinkę lasów i prawa myśliwych?
Cxz
+14 #17 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-21 22:31
A PIS walcząc o pozostanie przy korycie robił lewe interesy na zbożu Ukraińskim i wizach dla muzułmanów. Teraz jak został PIS od koryta oderwany nagle jest przeciwny Zielonemu Ładowi i chce zamykać granicę z Ukrainą bo już wałków kręcić nie może.
nik
-15 #16 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościnik 2024-02-21 22:20
PO walcząc o władzę robiła wszystko co możliwe by skutecznie kontrować PiS w UE .Oprócz sądów głosowała za " zielonym ładem " i otwarciem nieograniczonego importu produktów rolnych z Ukrainy . Teraz przyszło się zmierzyć z bagnem które zrobili . Trzeci miesiąc rządów rozpoczęty , tylko puste słowa i głupawe potakiwanie - żadnych konkretów . Czekają aż rolnicy sami zrezygnują z protestów , bo wiosna za pasem .
Cxz
+17 #15 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-21 22:14
Do # 13. To jest ta twoja merytoryczna odpowiedź frajerze? No to odpowiem ci tak żebyś zrozumiał ruski trollu Иди нахуй в Россию!
Cxz
+23 #14 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-21 22:05
Do #12. Dla ciebie KRUS a rolnik to dwa światy, a dla mnie to właśnie te bambry, które w większości głosowały na PIS. Według badań 67,4% rolników głosowało w ostatnich wyborach na PIS, nikt nie dzieli ten grupy na tych zaradnych i małorolnych czekających z wyciągniętą łapą na dopłaty, nie zmienia to faktu, że rolnicy "zbierają to co sami zasiali" głosując na PIS bo nie trzeba mieć doktoratu aby rozkminić, że obecna sytuacja to nie wina Tusk tylko wyjebkarzy z PIS.
Nie wkurzało cie jak Zjednoczona Prawica przez ostatnie osiem lat okłamywała społeczeństwo? Swojego suwerena, tego biednego rolnika, któremu mówiła to co chciał usłyszeć, a za jego plecami kradła i oszukiwała? Teraz nagle jesteś wkurzony?
Słabo trollujesz.
Mnbv
-24 #13 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościMnbv 2024-02-21 21:51
Drodzy wyborcy koalicji 13 grudnia myślę że do pisania komentarzy bliższe Wam są portale niemiecke .Także nie zawracajcie nam tu gitary .Tam też może znajdziecie swoich przodków tak jak ryżawy kanclerz
do cxz
-14 #12 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnoścido cxz 2024-02-21 20:50
Liczba ubezpieczonych w KRUSie a liczba rolników to dwa światy. Według danych banków aktywnych kont rolniczych (czyli takich na których są prowadzone operacje cały rok, a nie przelew z dopłatami) jest ok. 400 000, i było to widać po wnioskach złożonych na dopłaty do nawozów. Dobrze wiesz że wielu przedsiębiorców ma byle hektar ziemi żeby mniej płacić na ubezpieczenie tylko zdziwienie przyjdzie z pierwszą wypłaconą rentą. Nie powielam żadnej propagandy, nie oglądałem i nie oglądam ani TVP czy TVN-u. Wkurza mnie jak niektórzy dali się omamić jednej czy drugiej stronie i tą kategoria oceniają ludzi.
Cxz
+26 #11 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnościCxz 2024-02-21 19:37
Do # 10. Z danych KRUS na koniec marca 2023 wynika, że liczba ubezpieczonych wynosiła 1 167 072 osób.
Wyniki wyborów na terenie Wągrowca 2019 -
KO - 32%
PIS - 31%
LEWICA - 18%
PSL - 12%
KONFEDERACJA - 7%

Wyniki wyborów parlamentarnych w Wągrowcu 2023 -
KO - 32,9%
PIS - 24,9
TRZECIA DROGA - 21,48%
LEWICA - 11,76%
KONFEDERACJA - 5,8%
Wągrowiec w większości (zdecydowanej), nie głosuję na PIS. Na PIS głosuje wieś czyli rolnicy. Przestańcie trollować i powtarzać PISowską propagandę.
do cxz
-19 #10 RE: Protest Rolników w Wągrowcu w obronie polskiej ziemi i zdrowej żywnoścido cxz 2024-02-21 18:51
Aktywnych rolników w Polsce jest ok. 400 tysięcy, przy głosujących 29 milionach to mały procent ludzi biorących udział w wyborach, Na PiS głosowali ludzie z małych miast i obszarów wiejskich a do takich zalicza się Wągrowiec i Nasz powiat. Poza tym zauważ że na wsi rolnicy stają się mniejszością, większość zajmuje się pracą zawodową

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.