• Media
 • Opublikowano:
 • Wyświetlono: 2859

Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborcze

W nocy z 19 na 20 marca nieznani sprawcy dopuścili się aktu bezmyślnego wandalizmu, niszcząc banery wyborcze kandydata na burmistrza Miasta i Gminy Skoki - Wojciecha Cibaila.

Naruszenie przestrzeni publicznej poprzez usunięcie, niszczenie lub zamalowywanie plakatów wyborczych jest nie tylko niemoralne, ale i karalne. Prawo jasno określa, że takie działania mogą skutkować poważnymi konsekwencjami prawnymi, szczególnie gdy wartość strat przekracza próg 800 zł. W przypadku Cibaila, straty oceniane są na kwotę znacznie wyższą, ponad 5000 zł, co automatycznie kwalifikuje incydent jako przestępstwo.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z KPP w Wągrowcu. Policja już zabezpieczyła materiały z monitoringu i prowadzi intensywne działania mające na celu wykrycie i ukaranie sprawców.


🎬 Materiał wideo


Wojciech Cibail w swoim oświadczeniu podkreśla, że incydent ten nie jest tylko atakiem na jego osobę, ale również na wartości demokratyczne i wolność wypowiedzi, które są fundamentem naszej społeczności. Zdarzenie to powinno stać się punktem wyjścia do szerszej dyskusji na temat kultury politycznej, tolerancji i poszanowania różnorodności.

Cibail apeluje o pokojowy dialog i zrozumienie między mieszkańcami, wskazując, że eskalacja agresji i nienawiści nie prowadzi do konstruktywnych rozwiązań. Podkreśla również znaczenie wzajemnego szacunku i zrozumienia w budowaniu zdrowej, demokratycznej społeczności.

Ten incydent jest przypomnieniem, że demokracja wymaga nie tylko aktywnego udziału w wyborach, ale także codziennej troski o wartości, na których jest zbudowana. Każdy akt wandalizmu i agresji politycznej to krok wstecz dla społecznej koegzystencji i dialogu.

Miejmy nadzieję, że ten niefortunny incydent będzie impulsem do refleksji i pozytywnych zmian w naszej społeczności. Jak podkreśla Wojciech Cibail, tylko przez wzajemne zrozumienie i szacunek możemy budować silniejszą, bardziej zintegrowaną wspólnotę.


 

 

Komentarze   

Marianna
#8 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeMarianna 2024-03-23 12:58
Byłam niedawno na jednym ze spotkań wyborczych pana burmistrza. Przykro było patrzeć. Burmistrz obstawiony urzędnikami "biorącymi czynny udział w kampani wyborczej" urzędującego burmistrza ????. Burmistrz mało zorientowany w tematach zadanych pytań , kierował je do poszczególnych urzedników. Normalnie kabaret. Widać , że wiek odcisnął swoje pietno
Wuja
#7 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeWuja 2024-03-21 14:08
Bez przesady że macie w SSkokach burmistrza seniora Zobaczcie sobie radę nadzorcza spółdzielni mieszkaniowej tam średnia wieku to 75 lat a jeszcze jak działają .Jedyny minus to że przez 40 lat nie wybudowali żadnego nowego mieszkania co mają jako nr.1 w statucie .Wyspecjalizowali się w wyprzedaży majątku spółdzielni. Teraz następują roszady w spółkach skarbu państwa to aż się boimy żeby ktoś tych speców nie podkupił np .do Orlenu
Hallo Skoki
#6 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeHallo Skoki 2024-03-21 13:43
Patrząc na wszystkie kandydatów, to Cibail jest najlepszym wyborem. Niszczenie jest zrozumiałe, konkurencja bois się i ma pełne majty. GŁOSUJ NA WOJCIECHA CIBAILA!
obserwatorka
#5 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeobserwatorka 2024-03-21 12:48
Ten burmistrz to kłamie raz za razem. Ludzi ciągle oszukuje. Już 10 lat temu mówił że nie będzie startować. Siedzi tylko dla pieniedzy, nic nie robi. Jak można wierzyć takiej osobie?
Skoki 2
#4 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeSkoki 2 2024-03-21 12:32
Strach w oczach doprowadza do niegodnych czynów. W Skokach atakują młodzi i strym to się nie podoba. Skoki to jedyna taka gmina gdzie przy władzy pozostaje wiek głęboko senioralny, bardzo głęboko. Popatrzcie na Mieścisko, Damasławek tam kadencję temu podziękowali emerytom. Dziś Burmistrz i wójt są partnerami do rozmów, nie muszą kluczyć i i i i no właśnie y y y . Dziadkowie dajcie spokój.
Skoki
#3 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeSkoki 2024-03-21 12:18
Podczas ostatnich wyborów w 2018 w Skokach też znikały banery konkurencji. Nie na taką skalę bo było mniej ale i tak jest to świństwo.
Wuja
#2 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeWuja 2024-03-21 12:16
Chamstwo
Mieszkaniec Wrc
#1 RE: Atak na zasady demokracji. Zniszczone banery wyborczeMieszkaniec Wrc 2024-03-21 11:48
Albo konkurencja się boi, albo ktoś bardzo nie lubi Pana Cibaila. Niemniej bez względu na jakie przesłanki kierowały sprawcą, lub sprawcami, jest to zachowanie wybitnie naganne.

TRWA CISZA WYBORCZA
komentowanie zostało wyłączone do 21.04.2024 r. do godziny 21:10

Portal WRC

 • Portal WRC powstał w 2009 roku
 • Wydawca: "FOOBU" Roman Kowalczewski
 • Adres Redakcji: ul. Mickiewicza 17/30, 62-100 Wągrowiec
 • Redaktor Naczelny: Roman Kowalczewski
 • Telefon: +48 503 142 937
 • mail: [email protected]
 • Zobacz nasz profil na:

Reklama

 • Niezależny Portal Powiatu Wągrowieckiego
 • Nr 1 w Powiecie Wągrowieckim
 • W naszej ofercie znajdziesz, bannery, materiały sponsorowane, filmy reklamowe oraz reportaże wideo.
 • Całą dobę sprawdzamy skrzynkę: [email protected]

ZAPYTAJ O OFERTĘ

X

Ostrzeżenie

© 2009-2023 Portal WRC. Wszystkie prawa zastrzeżone.